Moja kolekcja - co mam na talerzu

Zaczęty przez juter22, Lipiec 26, 2017, 21:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

juter22

U mnie dzisiaj taka play lista  8)
Joe Strummer and the Mescaleros "Rock and the X-Ray Style"
Monolord "Empress Rising"

Flip Back

Stosik nowych i nieprzesłuchanych płyt coraz większy. Dziś chwila spokoju także nadrabiam zaległości.

Zaczynam od szwedzkiego power trio Langfinger. Bardzo fajny hard rock zainspirowany bandami z lat 70-tych.
http://www.langfinger.net

Flip Back

Kręcimy dalej :-)

Cachemira - trio z Hiszpanii. Tu już jest na maxa mega retro. Chłopaki jakby wyrwani z '71 roku, muzycznie i fizycznie (polecam fotkę "w kaktusach" na ich stronie facebook. Rewelacja! Bardzo heavy w starym stylu, dużo wah-wah. Porwała mnie ta płyta! Szkoda że band się rozpadł...

https://www.facebook.com/cachemiraband/
https://cachemira.bandcamp.com/album/jungla-2

malg

ten w środku przypomina M. Szpaka, czy raczej Szpak jego ;D
to rzeczywiści stylizacja na pierwszą połowę lat 70-tych

Flip Back

Kolejna dziś płyta to Black Elephant "Cosmic Blues" włoskiego kwartetu, który zamiata na poważnie. Współczesny heavy rock ale jak zawsze z echem z lat 70-tych. Bardzo dobrze wytłoczony L.P. świetny, ciężki i dynamiczny sound.

https://smallstone.bandcamp.com/album/cosmic-blues

moon

od paru lat spory revival na takie granie jest, zawsze trafi sie cos fajnego w tych klimatach
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jimmi

Cytat: malg w Wrzesień 29, 2018, 22:19ten w środku przypomina M. Szpaka, czy raczej Szpak jego
Posiadasz niesamowity zmysl poznaczy-zgadzam sie co do podobienstwa i podpisuje pod tym! :)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Flip Back

Cytat: moon w Październik 01, 2018, 09:44od paru lat spory revival na takie granie jest, zawsze trafi sie cos fajnego w tych klimatach
Zgadza się. Ostatnio jakoś mało kupuje muzyki z epoki (ale tez sporo już mam) a sporo tzw. vintage rocka.

juter22

Dawno mnie nie było, a płyty nadal na talerzu ;)

moon

Witchthroat Serpent fajnie sie slucha
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

juter22

Penie,że fajnie ;)  8)
A tu trochę klasyki.

juter22

Chwila wolnego, to wrzucę kilka sztuk, odgrzebuję się z zaległości...
Nowy album Fu Manchu, wow!, mega cios, świetna pozycja polecam nawet tym którzy "nieznajo" a właściewie zwłaszcza im ;)
Saint Karloff fantastyczne granie, no i pierwszy eve Test Press w kolekcji  8) 8) 8)
All of Them Witches, kupione przez pomyłkę (chciałem kupić All Them Witches  :o ) mimo wszystko całkiem dobry album synthwave
Soundgarden, po raz pierwszy na winylu, zakupione w MM za 33pln  8) mega album

moon

Gdzie mozna kupic all them witches nowy?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

juter22

Chyba wszędzie od Amazon do iTunes i inne, chyba nie warto bo będą w Polsce i na koncercie będzie merch i podpisy... tak myślę przynajmniej  8)

moon

myslalem o jakims lokalnym zrodle. moze faktycznie na koncercie kupie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

juter22

Trochę płyt przeszurałem, więc i kilka fotek zrobiłem, umieszczam aby ucieszyć Wasze oczy :D

juter22

Tutaj jeszcze kilka ;)

juter22

ale z tego całego słuchania, najbardziej cieszy nowa "zabawka" tj. MYTEK Brooklyn DAC+... oj co to za urządzenie, nie dość że ma phono mm/mc i to jak na tak niepozorne rozmiarowo urządzenie, fanatyczne, to jeszcze z komputer można posłuchać (chyba całego bandcamp'a przesłuchałem) to i cd można poprzez coax podłączyć i sprawdzić jak sobie radzi jako pre linowe :D
Ultra-fajna zabawa, jest pod olbrzymim wrażeniem możliwości oraz jakości jakie to pudełeczko przedstawia ;)

juter22

Kontynuuje swoją misję pod tytułem "co mam na telerzu" :)
I teraz ma to:
Devil's Witches
All Them Witches
Brygada Kryzys

juter22

Podbijam bo mi temat "umiera"... a talerz cały czas pełny ;)
Dziś:
Gorycz "Piach"
Mentor "Cults, Crypts and Corpses" póki co tylko cd dostępne... w obu przypadkach zero zawodu jak to ze stajni Pagan Records  8)

jimmi

Co to za cedek otwarty po lewaczu od gramiaka-Marantz SE?
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.


juter22

#372
Hej
dawno mnie nie było bo trochę zabiegany jestem :)
mianowicie 28/12 postanowiłem powołać do życia własny label wydawniczy - Interstellar Smoke Records - skupiony na wydawaniu zespółów z pogranicza doom/psych/acid/stoner-rock'a. Na pierwszy ogień poszły dwa bandy, Arteaga z Chile, oraz Vestjysk Orken z Danii, oba dostępne w sklepie internetowym pod adresem:
www.interstellarsmokerecords.bigcartel.com
a poniżej kilka foto wydawnictw - posłuchać można na bandcamp.com obu zespołów lub zakupić fizyczne wydania ;)
zachęcam i polecam
https://newnoise.pl/interstellar-smoke-records-stonerowe-sanktuarium-arteaga-vestjysk-orken/ - tu recenzja na newnoise.pl

Dodam tylko że cała myśl biznesowa opiera sie na idealogii DYI, od pakowania (nie pakuje automat jak to w przypadku MM/Saturn ect.) tylko człowniek, po dobór grafików współpracujących tj. Branca Studio, Gabriel Ravera (Mephistopheles), oraz wybór zespołów które trafią do tłoczenia.

Kolejny band to: Thunderbird Divine - premiera dopiero w Maju '19 bo tłocznia jest "zabita" zleceniami pos RSD'19.

Pozdrawiam



moon

Branca Studio - swietnie grafiki robia, zbieram sie od jakiegos czasu na zakup jakiejs koszulki
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

juter22

Wrzucam trochę gruzu ;)