Mój gramofon Zontek

Zaczęty przez miniabyr, Sierpień 28, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

stary audiofil

Benek
Tak bez rozpisywania się to Ci powiem,że....mało jeszcze w zyciu słyszałeś optymalnych zestawow z Zontkiem

pozdr

peezeet

Generalnie to ja też i większość z nas słyszała mało takich optymalnych zestawów z Zontkiem, ale przynajmniej dwa razy był podłączony do zestawów pow. 1mln. PLN. Grało wyśmienicie.  :)

neomammut

Mniemam, że jak za milion, to nie grało to za dobrze... A Zontek ma predyspozycje do posłuchania w dobrze zgranym secie :) Raz już żeśmy słuchali, przed Feickert`ową rewolucją i grało to na prawdę bardzo dobrze...

masza

No nie chcę miniabyrowi na siłę do tyłka się pchać ale naprawdę u niego ten drapak zagrał tak, że wielu dałoby się za takie granie pokroić.

peezeet


miniabyr

Cennik Miniabyr'a:rodzina  4 osobowa  -50 złotych za 2 godzinną sesję odsłuchową ;1 osobnik 20 złotych za 2 godziny odsłuchowe.  2-ch osobników 35 złotych . Dodatkowe atrakcje  : zabawa z psem rasy kundel oraz poczęstunek kielonkiem bimberku na wjazd i wyjazd. ;D :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Cytat: miniabyr w Luty 21, 2015, 13:06
Cennik Miniabyr'a:rodzina  4 osobowa  -50 złotych za 2 godzinną sesję odsłuchową ;1 osobnik 20 złotych za 2 godziny odsłuchowe.  2-ch osobników 35 złotych . Dodatkowe atrakcje  : zabawa z psem rasy kundel oraz poczęstunek kielonkiem bimberku na wjazd i wyjazd. ;D :P

Wchodzę w to :))

miniabyr

Czyli mam zamrozić duuuużo bimberku... ;D a z popcornem nie wpuszczam che,che,che.....
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Ja bym do Zontka nie dopuszczał też z gumą do żucia ;D ;D
A bimberek po odsłuchach 8)

masza

Jakieś zniżki dla stałych klientów? ;)

jamówię

Cytat: masza w Luty 21, 2015, 13:19
Jakieś zniżki dla stałych klientów? ;)



Tak!będziesz musiał słuchać zniżony:))

masza

Cytat: miniabyr w Luty 21, 2015, 13:13a z popcornem nie wpuszczam
Zrozumiałem z pmcompem. No i słusznie, ma ADHD to i graty można narazić na zniszczenie

miniabyr

Chłopaki KLIENT NASZ PAN dostosuję się.  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

stary audiofil

#138
Cytat: peezeet w Luty 21, 2015, 11:23
Generalnie to ja też i większość z nas słyszała mało takich optymalnych zestawów z Zontkiem, ale przynajmniej dwa razy był podłączony do zestawów pow. 1mln. PLN. Grało wyśmienicie.  :)

Słuchałeś osobiście?..........jesli tak to pełna satysfakcja musiała być.
Tylko czy wiesz co grało,czy tylko wiesz,że za milion?.......bo to robi wrażenie na słuchających portfelem.
Paweł napisz z czym to grało,a u siebie tez bym go posłuchał w moim systemie skromnym.
Milion zlotych to sporo pieniędzy jest i warto takie zestawienia w/g mnie pamiętać-bo to już referencja jest.
U mnie byłoby tak...........chociaż można też inaczej zestawić tor analogowy.
Pre phono za 2000,pre za np. 9000 bez pilota monobloki na gm 70 przypuszczam,ze jedne z lepszych jakie
powstały na tej lampie w kraju i poza nim.Kolumny wysokość 165 cm,waga 125 kg sztuka-cztery drogi,obudowa
zamknieta tri-wiring.Też jedyne w kraju i poza nim........więcej nie będzie już zrobionych.
Oczywiście wkładka moja lyra etna-bo to fajna jest wkładka,a nawet bardzo fajna.

Paweł czekam na wiadomość dotycząca ew. odsłuchu.
Możesz podać gdzie takie zestawy grały?.......nie chodzi o adres czy osobę tylko czy w kraju,
czy np.w Warszawie?.........a jakieś foty może posiadasz z tych odsłuchów.
Kurcze tak jestem bardzo ciekaw zestawienia systemów......może chociaż jednego-będę kontent.

peezeet

#139
Tak słuchałem osobiście. Jeden zestaw to z Kondo Kagura z pre najwyższym Kondo nie pamiętam symbolu
drugi zestaw to topowy Stenway & Lyndorf z którym Zontek też był prezentowany na targach "Co jest Grane" w PKiN
Relacja z pierwszego odsłuchu we Wrześniowym High Fidelity, a cokolwiek o Stenwayu jest na: Gramofon Zontek na faceboku, zapraszam do polubienia.

stary audiofil

#140
Wiesz domowe warunki a pomieszczenie w PKiN to dla mnie dwa różne światy.
Kondo Kagura na niektorych działa to jak lep,jak jakaś magia,ale nie dla mnie sznur samochodów.
Relatywnie odsłuchy się zazwyczaj gdzie by sie nie odbywały różnia sie w przekazie wieloma zmiennymi.
Kondo Kagura 55 wat w klasie A,u mnie 50 wat też w klasie A.........czyli podobnie.
Paweł troszkę Twój opis taki dość konturowy,oględny,wręcz okrojony....wiem,wiem niektórzy na samą
nazwę Kondo Kagura popuszczają w majtki.......bo te monobloki z samym dedykowanym pre oraz z pre
phono moga sie zamknąć w kwocie 1000000 tj. juz suma która daje prestiż i poczucie wartości.
Ale jak to zwykle bywa jest zawsze to ale.......powiadasz,że grało wyśmienicie-nie słuchałem więc nie
mogę sie do tego odnieść.U mnie gwarantuje spektakl i granie spektakularne.
Paweł szkoda,ze nie pamiętasz jakie były kable lub przynajmniej wkladka-to ma w odbiorze znaczenie
naprawdę decydujące.Bardzo przemyslanym posunięciem byłby reportaż z odsłuchów u mnie Panow z
SOUNDREBELS.........co myślisz o tym?
Monobloki polskie.......mogły by być nawet Amplifony na 833........tylko 140 w klasie A
Kolumny polskie
Gramofon polski
Stoliki polskie
Byłaby niezła promocja Zonteka i polskiego audio,a tą stronę ludzie czytają na całym świecie.
Co o tym myslisz?..............mi popularność nie potrzebna.
Poza tym gwarantuję przekaz na najwyższym poziomie co powtarzam po raz drugi umyslnie,aby
Cię zachęcić i abyś przemyślał temat........bo płytoteka tez jest relatywnie do przyjecia.
Lubię konkrety.

masza

Piotrek, to ja się zrujnuje i jeszcze Wam kupie polską wkładkę referencyjną do kompletu - pod warunkiem, że mnie wpuścicie :)

peezeet

Nie za bardzo mam czas się rozpisywać bo mam dużo pracy, jedynie jak na papierosa przysiądę  8)
Szczegóły z Kondo Marek opisał, zajrzyj. Ze Stenwayem grał nie tylko na targach, zresztą to wstawisz do pustego kibla i też zagra poczytaj o tym to będziesz wiedział dlaczego. Już wcześniej mówiłem że z odsłuchami nie ma problemu tylko muszę mieć gramofon. Robią się trzy sztuki to może jedna chwilę się ostanie na dłużej więc dam. Ale raczej z moją wkładką bo nie wiem czy wiesz że każde ramie jest dopasowywane do konkretnej wkładki więc musiał byś dostarczyć mi wcześniej swoją wkładkę w celu dostrojenia ramienia do niej a to sporo roboty i nie wiem czy to ma sens tylko na odsłuchy.

stary audiofil

Który Marek i gdzie to opisał?..........juz nie przeszkadzam.

miniabyr

Stary Audiofil ma wysoką Lyra, więc bez problemu takie jak do twojej starej Lyra.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

#145
Cytat: stary audiofil w Luty 21, 2015, 19:23Który Marek i gdzie to opisał?..

[personalna zaczepka]  http://www.highfidelity.pl/@main-2191&lang=


frywolny trucht

Wątek przeczyszczony. Część w śmietniku, część tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=569.0

stary audiofil

A ja tam kocham dobre granie analogowe..............takie referencyjne.

peezeet

Na wschodnich salonach :)


stary audiofil

Bardzo ciekawe zestawienie,a ustawienie jeszcze ciekawsze ;D
Widać system kupił ktoś z dużą kasą i dobrze niech sobie ma.
Natomiast kwestia samego ustawienia i zestawienia dla mnie wątpliwa dla dobrego grania.
Pokój raczej za mały do kolumn,ale chciał to sobie ktoś kupił.
Drapak to kawał ciężkiego sprzętu a tu wygląda tak jakoś minimalistycznie.
Paweł możesz linka wrzucić-czy to prywatne foty?
pozdr