Kolce i nóżki pod kolumny i platformy antywibracyjne

Zaczęty przez GregWatson, Lipiec 19, 2015, 11:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Zapewne każdy z Was zetknął się z tym tematem przy kompletowaniu swojego zestawu i wielokrotnie zastanawiał się co tu takiego wsadzić aby spełniało swoją rolę nie tylko wizualną ale i tą techniczną. Na co dzień możemy spotkać wiele ciekawych wzorów jak i materiałów z których są zrobione. Wcześniej czy później nadejdzie taki czas kiedy to chcielibyśmy aby nasz sprzęt coraz bardziej przypominał coś bardziej profesjonalnego. Jakie są Wasze odczucia i doświadczenia. Co polecacie a od czego trzymać się z daleka.
Na początek kilka fotek prezentujących znaleziska od tych minimalistycznych do bardziej wyrafinowanych.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#1
Trochę tego i trochę tamtego też.

Melepeta

Można i tanio, i dobrze. Oczywiście dla dźwięku. A na imię mu PUMEKS.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

GregWatson

Cytat: Melepeta w Marzec 13, 2016, 11:45Można i tanio, i dobrze. Oczywiście dla dźwięku. A na imię mu PUMEKS.
To ten z gatunku tych miękkich a nie twardych pumeksów?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

miniabyr

Mam pytanie czy nie znacie kogoś kto robi standy pod kolumny? Muszę pod moje Electro voice zrobić standy na wymiar .Może jest ktoś z okolic Warszawy kto może to wykonać. Patrzyłem na uznanych producentów i trochę to dla mnie za drogo.Jakiś pomysł?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Zamów u producenta balustrad, ogrodzeń. Ja kiedyś zamawiałem u takiego kowala. Zrobi Ci jakie będziesz chciał. A cena też przystępna.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

pelot

Cytat: miniabyr w Marzec 21, 2016, 15:56
Mam pytanie czy nie znacie kogoś kto robi standy pod kolumny? Muszę pod moje Electro voice zrobić standy na wymiar .Może jest ktoś z okolic Warszawy kto może to wykonać. Patrzyłem na uznanych producentów i trochę to dla mnie za drogo.Jakiś pomysł?
Cześ  Pawle . A z jakich materiałów ,  mają one być, drewno  ,kamień ,stal ?

miniabyr

 Myślę że ze stali..........Melepeta dzieki za pomysł .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

Cytat: Melepeta w Marzec 21, 2016, 20:01
Zamów u producenta balustrad, ogrodzeń. Ja kiedyś zamawiałem u takiego kowala. Zrobi Ci jakie będziesz chciał. A cena też przystępna.


Dokładnie,jak zobaczyłem ile sobie winszują za parę zespawanych rurek pod moje P3 pomyślałem o tym samym. Obecnie mam Skylany,ale jak będę chciał full open frame,to idę do kowala.

miniabyr

Mi na zamówienie  krzyknęli  3500zł . Nie jestem gotów. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Marzec 21, 2016, 20:22Mi na zamówienie  krzyknęli  3500zł .
:o
Gdzie?
Chyba u Szczerbowskiego oplatane redejem :D

miniabyr

Nie,nie  u Szczerbowskiego. Dwóch producentów tychże standów . Takie są ceny .Więc szukam czegoś  nieaudiofilskiego .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !



miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

 Powiem ci tak to prosta robota ,  w twoich EV trzeba dać die rur srednicy fi 90 mm podstawę 320mmx420mm i wyjdzie coś takiego razy dwa . Czyli musi być szersza podstawa . Bądż szersza podstawa i jedna rura załóżmy fi 20mm

pelot


miniabyr

Stanisław zadzwonię do Ciebie jutro to pogadamy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


MAC

Cytat: miniabyr w Marzec 21, 2016, 20:30

A co w tym śmiesznego?
Gość robi stoliki to znaczy, że ma czym.
zrób mu rysunek czego potrzeba to zrobi.
A po cenie stolików widać, że drogi nie jest.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Aaaaa. OK
Ale to chyba nie on Ci wyjechał z tą ceną 3,5?

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !