Chińska konkurencja

Zaczęty przez gratefullde, Wrzesień 02, 2018, 10:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Wątek poświęcony różnym brandom z kraju środka. Jestem entuzjastą tego co tam produkują, tym bardziej, że jakość oferowanych przedmiotów poszła mocno do przodu.

Na stronie

https://www.china-hifi-audio.com/en

znaleźć można naprawdę wiele świetnych produktów w atrakcyjnych cenach, design jest często odwołaniem do konkretnej uznanej marki na świecie. Jednak cena i wykonanie potrafią dać do myslenia.

Fajnie, że jest taka alternatywa. Co Wy o tym myślicie? Macie kontakt z tymi produktami? Ja na razie mam od nich tylko klona Accu ale wykonanie i brzmienie jest naprawdę świetne. Przymierzam się do zakupu CD (chyba będzie to Bada) i gramofonu (Opera Audio Consonance).

Czy jest to alternatywa (nie zawsze tania) czy raczej wydmuszka, którą nalezy omijać z daleka?

A co myslicie o np. kablach IC, AC, czy głośnikowych produkcji chińskiej? Miał ktoś do czynienia?

edit: byka walnąłem
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: gratefullde w Wrzesień 02, 2018, 10:22

A co myslicie o np. kablach IC, AC, czy głośnikowych produkcji chińskiej?

Serio pytasz[emoji23]🤣[emoji41]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Wrzesień 02, 2018, 12:44


Cytat: gratefullde w Wrzesień 02, 2018, 10:22

A co myslicie o np. kablach IC, AC, czy głośnikowych produkcji chińskiej?

Serio pytasz[emoji23]🤣[emoji41]

[emoji485][emoji377]
Chcesz bana [emoji16][emoji16][emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: gratefullde w Wrzesień 02, 2018, 13:23
Cytat: vasa w Wrzesień 02, 2018, 12:44


Cytat: gratefullde w Wrzesień 02, 2018, 10:22

A co myslicie o np. kablach IC, AC, czy głośnikowych produkcji chińskiej?

Serio pytasz[emoji23]🤣[emoji41]

[emoji485][emoji377]
Chcesz bana [emoji16][emoji16][emoji16]

A pamiętasz że mogę oddać [emoji39]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Wrzesień 02, 2018, 13:36


Cytat: gratefullde w Wrzesień 02, 2018, 13:23
Cytat: vasa w Wrzesień 02, 2018, 12:44


Cytat: gratefullde w Wrzesień 02, 2018, 10:22

A co myslicie o np. kablach IC, AC, czy głośnikowych produkcji chińskiej?

Serio pytasz[emoji23]🤣[emoji41]

[emoji485][emoji377]
Chcesz bana [emoji16][emoji16][emoji16]

A pamiętasz że mogę oddać [emoji39]

[emoji485][emoji377]
Trudno, czego się nie robi dla kolegi 🤣[emoji23]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Znalazłem niedawno na https://www.china-hifi-audio.com/en DAC, którym się interesowałem. Różne lampy i transformator zasilający do wyboru - w interesującej mnie wersji cena to £168.96, czyli taniej w porównaniu do eBay, gdzie jest tylko najtańsza opcja i kosztuje z wysyłką £250.00.

Niestety mój zapał ostudziły opinie w sieci - sporo narzekań na opieszałość, brak dostawy, nędznie zapakowane przedmioty, ulegające zniszczeniu w podróży. Wiele osób doradzało użycie tylko i wyłącznie PayPal aby łatwiej i szybciej w razie czego odzyskać pieniądze. Większość opinii pochodzi sprzed lat i możliwe, iż coś się zmieniło - zalecam jednak ostrożność :)


gratefullde

Cytat: tomekkk1 w Wrzesień 02, 2018, 13:38Większość opinii pochodzi sprzed lat i możliwe, iż coś się zmieniło

Nie wiem, czy coś się zmieniło niemniej na zapytanie dostałem szybką i rzeczową odpowiedź, z podziękowaniami za zainteresowanie. To chyba klienta nie maja w du.. Tak myślę, a jak jest to napiszę gdy coś od nich do mnie dotrze :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Cytat: gratefullde w Wrzesień 02, 2018, 15:07
Cytat: tomekkk1 w Wrzesień 02, 2018, 13:38Większość opinii pochodzi sprzed lat i możliwe, iż coś się zmieniło

Nie wiem, czy coś się zmieniło niemniej na zapytanie dostałem szybką i rzeczową odpowiedź, z podziękowaniami za zainteresowanie. To chyba klienta nie maja w du.. Tak myślę, a jak jest to napiszę gdy coś od nich do mnie dotrze :)

To już jest jakiś progres, w odniesieniu do wyczytanych wcześniej publikacji z innych For. Będę obserwował z zaciekawieniem dalszy rozwój wydarzeń :)
Cytat: McGyver w Wrzesień 02, 2018, 14:45
Cytat: tomekkk1 w Wrzesień 02, 2018, 13:38DAC, którym się interesowałem.
Pokaż tego DACa.


Proszę bardzo, klik tutaj: XIANGSHENG DA-05B :)

McGyver

Cytat: tomekkk1 w Wrzesień 02, 2018, 15:14Proszę bardzo, klik
Sugeruję żebyś sobie darował. Słuchalem tego w znanym mi systemie i porównywałem z innymi źródłami. Po zakończeniu projektu "klon EAR834" odpalimy w małpiarni DACa lampowego. Zapraszam.

tomekkk1

Spoko, spoko :)
To było bardziej jako zainteresowanie "z nudów" niż potrzeba zmian. Na chwilę obecną nie szukam, tak się stanie później  ;)

gratefullde

Najprawdopodobniej bedę sobie ściągać od nich taki sprzęt:

https://www.youtube.com/watch?v=SVKU-mZvRAw

ale to pewnie w początku października...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

Zobacz jeszcze HD28 - trzewia chyba są te same, ale ładniejszy jest top :)

gratefullde

Cytat: tomekkk1 w Wrzesień 02, 2018, 15:50
Zobacz jeszcze HD28 - trzewia chyba są te same, ale ładniejszy jest top :)

28 ma chyba dekoder HDCD... Cena jest ta sama :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Wygląda fajnie, ale jak gra, to diabli wiedzą.
Nigdzie nie ma schematu. Nawet info na jakich kościach to jest oparte nie znalazłem.

tomekkk1

HDCD w sumie dobra sprawa, ale skoro czegoś jest więcej, to prawdopodobnie gdzie indziej mogą być większe kompromisy - tak mi się wydaje...
Tak jak Adam wspomniał - enigmatyczne opisy i brak schematu. Nie sposób niczego się dowiedzieć...

tomekkk1

P.S. uważam, że Top Loader'y są wręcz zjawiskowe w urodzie. I nie wiedzieć czemu najpiękniejszym dla mnie nadal jest Krell KPS 25sc  :o

Alexander

Mam jednoznacznie negatywne skojarzenia i doświadczeniae z produktami tego typu. Wywodzi się to co prawda z obcowaniem z pre gramofonowym, ale nie mam złudzeń, że pozostałe mogą być/są podobne. Zmontowane toto było z elementów pochodzących z demontażu, kondensatory jak ruskie babuszki, czyli mały elektrolit obudowany dużą puszką z napisem Elna, tranzystory w układzie typu pnp, model obojętny, byle na wyjściu był dźwięk. Punkty pracy lamp? Tym też się nikt nie przejmował. Kruszące się przełączniki (stare z demontażu) itd
Cytat: gratefullde w Wrzesień 02, 2018, 10:22design jest często odwołaniem do konkretnej uznanej marki na świecie. Jednak cena i wykonanie potrafią dać do myslenia.
Czy przypadkiem to odwołanie nie jest zwykłą kradzieżą projektu? Faktycznie cena daje do myślenia. Mocno tańsze, to na czymś oszczędzili. Na projektowaniu, na elementach...  O obsłudze posprzedażnej nie wspomnę. Bo jej nie ma.


dino

Jak zwykle CCC - czyli cena czyni cuda.
Ja się raczej nie skuszę z podobnych co Alexander powodów.

McGyver

Cytat: Alexander w Wrzesień 02, 2018, 23:29
Mam jednoznacznie negatywne skojarzenia i doświadczeniae z produktami tego typu. Wywodzi się to co prawda z obcowaniem z pre gramofonowym, ale nie mam złudzeń, że pozostałe mogą być/są podobne. Zmontowane toto było z elementów pochodzących z demontażu, kondensatory jak ruskie babuszki, czyli mały elektrolit obudowany dużą puszką z napisem Elna, tranzystory w układzie typu pnp, model obojętny, byle na wyjściu był dźwięk. Punkty pracy lamp? Tym też się nikt nie przejmował. Kruszące się przełączniki (stare z demontażu) itd
Cytat: gratefullde w Wrzesień 02, 2018, 10:22design jest często odwołaniem do konkretnej uznanej marki na świecie. Jednak cena i wykonanie potrafią dać do myslenia.
Czy przypadkiem to odwołanie nie jest zwykłą kradzieżą projektu? Faktycznie cena daje do myślenia. Mocno tańsze, to na czymś oszczędzili. Na projektowaniu, na elementach...  O obsłudze posprzedażnej nie wspomnę. Bo jej nie ma.


Cytat: dino w Wrzesień 03, 2018, 21:50
Jak zwykle CCC - czyli cena czyni cuda.
Ja się raczej nie skuszę z podobnych co Alexander powodów.
To tylko jedna strona medalu. A żeby wyrobić sobie w miarę obiektywne zdanie nie należy ograniczać się do jednego tylko punktu widzenia.
Owszem, Chińczycy produkują bardzo dużo taniego szmelcu którego jedyną, ale też i pozorną zaletą jest niska cena. Takie urządzenia często nie są warte nawet tej swojej niskiej ceny. Produkują także bezczelne klony oparte na kradzionej własności intelektualnej, po prostu kopiują cudze, renomowane urządzenia. Urządzenia takie dość często są wykonane solidnie, i jeżeli pominąć milczeniem aspekt moralny, to mogą być warte swojej ceny.
Ale istnieją też chińskie firmy które nauczyły się samodzielnie opracowywać własne, porządnie zaprojektowane i wykonane urządzenia, wypuszczają je pod własną marką, i z pewnym powodzeniem zaczynają konkurować na rynku z uznanymi, tradycyjnymi markami. W dziedzinie audio takie porządne chińskie marki to na przykład Opera Consonance, Shanling, Cayin, MingDa, i wiele, wiele innych.
Z moich doświadczeń wynika, że o ile w dziedzinie wzmacniaczy Chińczycy osiągnęli już godny uwagi poziom jakościowy, o tyle w dziedzinie źródeł wciąż tkwią w ślepym zaułku. Zatem mogę sobie kupić do domu chiński wzmacniacz lampowy bądź tranzystorowy i z zadowoleniem go używać, ale nie natrafiłem jeszcze na godne uwagi chińskie źródło. No chyba   że jako obiekt do mniej lub bardziej poważnej modyfikacji.

maniek67

Cytat: gratefullde w Wrzesień 02, 2018, 15:52
Cytat: tomekkk1 w Wrzesień 02, 2018, 15:50
Zobacz jeszcze HD28 - trzewia chyba są te same, ale ładniejszy jest top :)

28 ma chyba dekoder HDCD... Cena jest ta sama :)
Jak dla mnie ładny. Nie mogę znaleźć tylko jednoznacznej informacji jakie przetworniki w obu siedzą. Raz CS4390 a raz PCM1732.

McGyver

Cytat: maniek67 w Wrzesień 03, 2018, 23:47Raz CS4390 a raz PCM1732.
PCM1732 mocno taki sobie. CS4390 potencjalnie lepszy brzmieniowo, ale i tak nic szczególnego. Raczej bym się nie skusił dla samego wyglądu.

maniek67

Mam już cd na CS4390 i mz jest ok. Daje radę. Jest przejrzysty, szybki, dynamiczny, dobra rytmika, przyjemnie się słucha.
Nie wiem czy użyłem odpowiednich określeń ale tak to odbieram.

McGyver

Cytat: maniek67 w Wrzesień 04, 2018, 00:07Mam już cd na CS4390 i mz jest ok.
Dawno temu też miałem CD oparty na CS4390, i też uważałem że jest OK. Był to Meridian 506.24 dodatkowo upgradowany u Jasika w Nieporęcie. Ale ponad dziesięć lat temu postanowiłem pójść dalej, sprzedałem Meridiana na rzecz źródła opartego na konwerterach z wyjściem prądowym i lampowej analogówce. Nigdy tej decyzji nie żałowałem.

maniek67

Jestem w sumie ciekawy Twojego daca, ale nie mam/miałem okazji posłuchać u siebie, co mz jest najlepszą opcją.