Phono CA Azur 651p, a phono w CA A3i

Zaczęty przez amati74, Październik 15, 2016, 00:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Witam !
Panowie może ktorys z panow wie jak ma sie phono pre amp CambridgeAudio zaur 651p do phono wbudowanego we wzmacniacz Cambridge Audio A3i.

amati74


rudy-102

Jeśli chcesz kupić A3i tylko ze względu na pre phono to ja bym nie robił. Miałem kiedyś w rękach i słuchałem 651p i wtedy bardzo mi się podobało. Przedwzmacniacz gramofonowy w A3i w porównaniu do 651p wygląda jak dowcip, ale A3i nigdy nie słyszałem i mogę sięmylić.
Azur 651p daje się poza tym bardzo łatwo modyfikować i brzmi wtedy trochę lepiej.

amati74

Cytat: rudy-102 w Październik 15, 2016, 10:36
Jeśli chcesz kupić A3i tylko ze względu na pre phono to ja bym nie robił. Miałem kiedyś w rękach i słuchałem 651p i wtedy bardzo mi się podobało. Przedwzmacniacz gramofonowy w A3i w porównaniu do 651p wygląda jak dowcip, ale A3i nigdy nie słyszałem i mogę sięmylić.
Azur 651p daje się poza tym bardzo łatwo modyfikować i brzmi wtedy trochę lepiej.
Tak  czy inaczej C/A A3i posiadam juz od dawna bo uzywam go jako integry , pytałem bo moze ktoś miałby jakis odkrywcze wiadomosci [emoji12] . Na codzien uzywam wlasnie C/A 651p , przynajmniej narazie bo myslalem ze kiedys moze zakupie sobie pre NUDA albo jak wygram na loteri to HUSARIAA i bedzie fajnie .Tylko najpierw musze zainwestowac w lepszy gramofon i to bedzie pierwszy zakup:-)

amati74

amati74

p.s czy jest na naszym forum ktos kto sie zajmuje poprawianiem wnetrznosci w integrach i napędach cd ( zazanczam że oczywiscie preferuje gramofon , zeby byla jasnosć ;-) )

amati74


frywolny trucht

Cytat: amati74 w Październik 15, 2016, 12:32HUSARIAA

Husarię da się trochę odchudzić jeśli chodzi o specyfikacje i będzie taniej. To co krążyło po forum jest wersją full.
Muda44 zajmuje się modyfikowaniem sprzętów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

A ja bym Ci polecił posłuchać jakiegoś dobrego wzmacniacza z lat 70 tych . Gwarantuje Ci że będziesz bardzo zdziwiony jak taki wzmacniacz potrafi zagrać z gramofonem . Za małe pieniądze możesz mieć granie na bardzo wysokim poziomie .
Jedynym minusem będzie brak pilota ;)

amati74

Dzieki za info , swoją drogą swietne jest to forum ludzie tak normalnie odpowiadaja na pytania, nawet jesli czasami sa proste . Nie tak jak na innym znanym forum ;-) wiemy o ktorym mowa. Duzo znawcow i mądrali a jak pytanie jest od początkujacego to zaraz go kinem przez łep. Tu zero klutni i slownych atakow . Jak ktos cos wie  w temacie pytania to poprostu odpowiada i po sprawie i tak byc powinno .

amati74


amati74

Cytat: kawosz w Październik 15, 2016, 13:30
A ja bym Ci polecił posłuchać jakiegoś dobrego wzmacniacza z lat 70 tych . Gwarantuje Ci że będziesz bardzo zdziwiony jak taki wzmacniacz potrafi zagrać z gramofonem . Za małe pieniądze możesz mieć granie na bardzo wysokim poziomie .
Jedynym minusem będzie brak pilota ;)
Kawoszu a moze jakis mały przyklad takich sptzętow z lat 70-tych. Brak pilota to nie problem bo i tak trzeba wstac i zmienic strone vinyla i przy okazji mozna piwko z lodowki wyjąc w celu dopełnienia muzycznego relaxu

Wiekszosc plyt kore slucham to jazz , fuzion jazz oraz muzyka rozrywkowa z czadow PRL-u , jesli chodzi o dzwiek ze wzmaka to preferuje lekko analize , dobrą rozdzielczosc i lubie smakowac dzwiek poszczegulnych insyrumentow nie lubie gdy dzwiek zamienia sie w papke.

amati74

kawosz

Sony Kenwood Luxman Pioneer itd . Ja miałem Kenwooda KA 9100 . Porównywałem go kiedyś do jakiegoś  pre CA chyba to był nawet azur ze zmodyfikowanym oddzielnym zasilaniem .
9100 będzie pewnie trudno dostać i nie będzie już taki tani ale np 8100 czy 7100 . To trzeba posłuchać samemu . Skąd jesteś ?

amati74

Obecnie i pewnie juz tak zostanie mieszkam UK. Dokladniej z Irlandi Polnocnej czyli dalekie peryferie UK a co za tym idzie wszystko tu jest peryferyjne wiec mozliwosci odsłuchu czegokolwiek sa takie jak w polsce w latach 80-tych . Tutejsi mieszkancy w 90% znaja tylko muzyke znaczy sie badziew ktory leci w tutejszym radio. Pozostale 10% mozna czasmi spokac w sklepie muzycznym . Ale nic to bede kombinowal dla chcacego nic trudnego.

amati74

kawosz

To może uda Ci się kupić taniej niż w PL . Poszukaj sobie w lokalnych ogłoszeniach . Ryzyko żadne .
Tu masz ofertę z PL . https://www.olx.pl/oferta/piekna-wieza-kenwood-ka-7100-kt-6500-CID99-IDi3U17.html#9d2e8db48a

Na ebay u też chyba są ale drożej .

Ja byłem bardzo zadowolony ze swojego . To stare zdjęcie i nic juz z tego nie mam

amati74

Cytat: kawosz w Październik 15, 2016, 13:55
To może uda Ci się kupić taniej niż w PL . Poszukaj sobie w lokalnych ogłoszeniach . Ryzyko żadne .
Tu masz ofertę z PL . https://www.olx.pl/oferta/piekna-wieza-kenwood-ka-7100-kt-6500-CID99-IDi3U17.html#9d2e8db48a

Na ebay u też chyba są ale drożej .

Ja byłem bardzo zadowolony ze swojego . To stare zdjęcie i nic juz z tego nie mam
Lubie takie piekne klocki , niestety noe moge piwiekszyc fotki cos sie nie wyswietla .

amati74


kawosz

Ja teraz gram na pre wbudowanym w technicsa . To relatywnie rzecz biorąc tez nie jest drogi sprzęt . Technics 30A .

frywolny trucht

[trochę skróciłem tytuł, żeby się mieścił w jednej linijce  ;) ]
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Te sprzety z dawnych lat mialy dusze w sobie i to cos czego teraz brakuje nowoczesnym produktom

amati74


frywolny trucht

Wachlarz urządzeń vintage jest szeroki. Nie trzeba zaraz szukać tych najbardziej kultowych, te ze średniej półki były robione z sensownych komponentów, ale mogły być różnie eksploatowane przez lata. Albo np leżeć w wilgotnej piwnicy. Jest pewne ryzyko. Do tego wspomina się o padniętych kondach i innych elementach. No OK, jak chcesz być na tip top, pewnie sięgniesz po lutownicę i wymienisz kondy, tymczasem ja kupiłem amplituner z 78, magnetofon jakoś podobnie, dwa magnetofony szpulowe z lat 80-tych i jakoś się obyło. Grają więcej niż zadowalająco (mnie) :) Amplituner to podstawowy model Marantza. 800 zł dałem za niego, a kolega robił podśmiechujki, że lepiej gra jak u mnie na chacie  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

burz

Cytat: frywolny trucht w Październik 15, 2016, 13:22Husarię da się trochę odchudzić jeśli chodzi o specyfikacje i będzie taniej
Hmm, pytałem konstruktora o wersję mm i bez obudowy - bez odpowiedzi.

Jakub

Ahaja wspominał, że Husariaa będzie dostępna tylko w jego wykonaniu jako gotowy produkt.

amati74

Cytat: kawosz w Październik 15, 2016, 14:15
Ja teraz gram na pre wbudowanym w technicsa . To relatywnie rzecz biorąc tez nie jest drogi sprzęt . Technics 30A .
Cena mnie troszke usadzila



amati74


kawosz

#19
Trochę za dużo chcą . Mój kosztował 1700 euro ale ze skrzynką .
Tu masz za 1000 dolców . Dojdą koszty cła itd
http://www.ebay.com/itm/Technics-SU-30A-tube-pre-ampflier-with-phono-stage-60-years-ex-RARE-VG-cond-/291676360849?hash=item43e9441091:g:CFAAAOSwnLdWsdkK

Piterski

Darek, a jak w twoim egzemplarzu Ondrej rozwiązał dostosowanie napięcia do 240VAC.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

#21
Piotrek wiesz że ja jestem analfabeta techniczny  ;D Nie mam zielonego pojęcia .
A wracając do tematu .Amati Frywolny dał przykład sprzętu za 800zł który gra . Ja Ci pisałem o kenwwodach które też tyle nie kosztują . Wspominany KA 9100 to pewnie będzie wydatek w granicach 400-500 euro niższe modele odpowiednio taniej . Warto zasmakować w starszych klockach bo nic nie ryzykujesz . Tańsze nie będą mogą tylko zdrożeć . Zobacz jak oni kiedyś budowali . KA 9100

kawosz

KA 8100
To ci sami inżynierowie którzy tworzyli później accuphase :)

kawosz

Accuphase E-202

kawosz

No i kenie to są integry . Technicsa to wkleiłem tylko jako ciekawostkę bo to samo pre jest .