Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Będą ciche dni jak nic.  ;)

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 08, 2016, 23:20
Cytat: vasa w Czerwiec 08, 2016, 21:33I o to właśnie chodzi     
Pokazałem Żonie jest w szoku ;D
Podobało się, znaczy :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Czerwiec 08, 2016, 23:48Podobało się, znaczy
Byłem na tym w kinie w latach 80tych przypomniały mi się czasy młodości . Uśmiałem się po pachy ;D
Na razie jest taśma malarska na podłodze pokazująca ustawienie . Tym Żonę zbajerowałem choć wiem że w naturze będzie to wyglądać zupełnie inaczej . 50 kg sama z domu nie wyniesie ;D

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 08, 2016, 23:56Tym Żonę zbajerowałem choć wiem że w naturze będzie to wyglądać zupełnie inaczej . 50 kg sama z domu nie wyniesie
Moja by synów zawołała do wyniesienia i mieliby chłopcy kłopot czy z ojcem czy z kuchnią zadrzeć  :) :D ;D :P

Odpaliłeś już te paczuszki?
Jakieś pierwsze wrażenia?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

No jeszcze ich nie mam są w DDR . Jestem już po rozmowie ze sprzedawcą . W sobotę powinny już straszyć w domu .

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 09, 2016, 00:07No jeszcze ich nie mam są w DDR .
Aaaaa....

To poczekamy do soboty :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Dzięki uprzejmości kilku osób mogę wpiąć w swoją zwrotnice kondensatory V-CAP . Dwa modele ,dwie różne ceny  . Jeden to CuTF  o wartości 0,22 uF  i wypożyczyłem go do bocznikowania kondensatorów ,a drugi to model Omip o wartości 10uF i on służy jako kondensator główny lub może służyć jako kondensator bocznikujacy główny kondensator "basowy" 90 uF. I jakie wrażenia ? Ano przeciętne. Dupy mi nie urwało ,nie mniej idea bocznikowania głównego kondensator jako dosmaczanie brzmienia jest wielce kusząca Niestety cena tego CuTf  zwala z nóg ,mimo bardzo małej pojemności . Ten Oimp jest kondensatorem dla ludu czyli 3x tańszym.  No zabawa trwa ,nauka też .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A ja musiałem takie CuTF 1uF w ilości 2 sztuk do DACa wsadzić.
Kondensatory podwoiły wartość DACa :) ale grały obłędnie.
Kosztowały ponad 3k.
Jak będę bogaty to sobie znowu takie zapodam tym razem do AN.

jt211

Cytat: masza w Czerwiec 09, 2016, 21:50
A ja musiałem takie CuTF 1uF w ilości 2 sztuk do DACa wsadzić.
Kondensatory podwoiły wartość DACa :) ale grały obłędnie.
Kosztowały ponad 3k.
Jak będę bogaty to sobie znowu takie zapodam tym razem do AN.
Co racja, to racja  :)

Acoustic Lab

Do bocznikowania jest jeszcze Deulund Silver bypass 0,01uF za 100ojro sztuka.
Choć w przypadku DAC'a ponoć się nie sprawdza:
http://diytriode.blogspot.com/2015/04/1042015-bocznikowanie-kondensatorow.html

lok

Minibar jak będziesz chciał sprzedać te v--capy to jestem zainteresowany.


Sent from my iPhone using Tapatalk

miniabyr

Cytat: lok w Czerwiec 10, 2016, 15:23
Minibar jak będziesz chciał sprzedać te v--capy to jestem zainteresowany.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ale to nie moje .Oczywiście zapytam właścicieli i dam znać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

U mnie zostało wymienione zawieszenie w głośnikach niskotonowych. Teraz jest dużo, dużo bardziej sztywne.
Efekt trafnie podsumowała moja żona mówiąc: "jak je przywiozłeś grały fajnie teraz grają przeciętnie, niczym nie porywają"
Fakt, ma racje jestem dwa kroki wstecz nie do przodu. Zmienił się balans tonalny tych kolumn.
Chyba wiem co trzeba zrobić  ???

PS. Paweł jak możesz to nie pozbywaj się jeszcze przez jakiś czas tych srebnych V-Capów.
U mnie zabawa musi się zacząć od początku. Jednak wymiana zawieszenia miała większy wpływ niż byłem skłonny przypuszczać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

A jakie zawieszenie mają te głośniki? Piankowe czy tekstylne?

miniabyr

#264
Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 09:59
A jakie zawieszenie mają te głośniki? Piankowe czy tekstylne?
Górny resor to zawieszenie piankowe. Ale ponieważ to stare głośniki to we wszystkich kupionych przez nas kolumnach były  już wymienione  na nowe. Problem ,że każdy kit naprawczy to innej twardości pianka . Stąd te róznice . Ondreja głosniki miały twardy górny resor, moje przyjechały z resorem lekko miększym a Piterskiego  było najbardziej miękkie. Teraz Piterski ma takie same jak Onderja . Ja nie śpieszę się z wymianą tego elementu ,bo mam inne priorytety.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#265
Cytat: Piterski w Czerwiec 11, 2016, 09:34PS. Paweł jak możesz to nie pozbywaj się jeszcze przez jakiś czas tych srebnych V-Capów.
U mnie zabawa musi się zacząć od początku. Jednak wymiana zawieszenia miała większy wpływ niż byłem skłonny przypuszczać.
Te V-capy oimp są juz moje z przeznaczeniem na bocznikowanie basu......A nie mówiłem ,żebyś nie słuchał i nie kombinował kiedy nie było głośnika basowego. Traktuj brzmienie jako całość  a nie poszczególne pasma. Tym słuchaniem bez basu sporo sobie zamąciłeś. Na dokładkę teraz ten bas  z nowym resorem musi się ułożyć w,więc to też wymaga czasu.Lekko nie ma to fakt. A zapomniałem .Spróbuj wyjąć zaślepkę z portu bass reflex . Ondrej nie ma jej zamkniętej. Ja jeszcze mam.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

To fakt ułożyć się musi, jest już lepiej niż było wczoraj bo na dokładkę wieczorem zmęczony przestawiłem go w fazie . Dziś była korekta i jest lepiej ale i tak bas jest oszczędniejszy i przez to brzmienie jaśniejsze.
Też myślę o tej zaślepce ale najpierw podstawki, na nie jeszcze kasy w tym miesiącu mi powinno wystarczyć. Kolejne ruchy po kolejnej pensji.
Odwiedził mnie znajomy i posłuchał Tempo, bardzo podobała mu się ich przestrzeń. Następnie trochę z obawą ale włączyłem EV i jak się wciągnął w słuchanie to na całego :D, bo to sa magiczne kolumny.

Jeśli ten oimp zostaje u Ciebie to dobrze, chciałbym go kiedyś porównać u siebie z ZN.

PS. To słuchanie bez basu pozwoliło mi się lepiej zorientować w podziale pasma na przetworniki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Wróciłem z gigantami. Wrażenie z odsłuchów później

jamówię

Cytat: kawosz w Czerwiec 12, 2016, 02:37
Wróciłem z gigantami. Wrażenie z odsłuchów później


Brawo Ty :)

Piterski

Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 09:59
A jakie zawieszenie mają te głośniki? Piankowe czy tekstylne?
Tak jak pisał Paweł moje resory były z bardzo miękkiej porowatej pianki.Teraz mam resor, który jest dużo bardziej sztywny i wygląda jak ciemno stalowoszara pianka ale jest gładki w dotyku. Kontroli basu i całemu brzmieniu wyszło to na zdrowie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Cytat: Piterski w Czerwiec 12, 2016, 09:10
Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 09:59
A jakie zawieszenie mają te głośniki? Piankowe czy tekstylne?
Tak jak pisał Paweł moje resory były z bardzo miękkiej porowatej pianki.Teraz mam resor, który jest dużo bardziej sztywny i wygląda jak ciemno stalowoszara pianka ale jest gładki w dotyku. Kontroli basu i całemu brzmieniu wyszło to na zdrowie.



A prezentacji?

Piterski

Cytat: jamówię w Czerwiec 12, 2016, 09:20
Cytat: Piterski w Czerwiec 12, 2016, 09:10
Cytat: masza w Czerwiec 11, 2016, 09:59
A jakie zawieszenie mają te głośniki? Piankowe czy tekstylne?
Tak jak pisał Paweł moje resory były z bardzo miękkiej porowatej pianki.Teraz mam resor, który jest dużo bardziej sztywny i wygląda jak ciemno stalowoszara pianka ale jest gładki w dotyku. Kontroli basu i całemu brzmieniu wyszło to na zdrowie.

A prezentacji?

Jaką prezentacje masz na myśli? Głośnika jako takiego nie widać.

Cytat: kawosz w Czerwiec 12, 2016, 02:37
Wróciłem z gigantami. Wrażenie z odsłuchów później

Żona już widziała? Nie zemdlała  ;) ;D

Moja małżonka rozmawiając wczoraj z moim kolegą stwierdziła, że Tempo ze względu na gabaryty są bardziej pokojowe niż te zwaliste EV ale te jak je przywiozłem zagrały lepiej, tylko ja coś w nich psuje ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

szczemirek

Cytat: Piterski w Czerwiec 12, 2016, 09:32Jaką prezentacje masz na myśli? Głośnika jako takiego nie widać.
;D ;)

kawosz

#273
Dziwnie jest  :o . Na pewno są bardzo szczegółowe i nic nie podbarwiają są mega naturalne . Nie jestem przyzwyczajony do takiego grania .
Co do samych kolumn to przetworniki są w idealnym stanie ale skrzynki nadają się do renowacji .
Mogły by być pewnie mniejsze ale Żona jakoś przeżyła .
Miały być w NRD a okazało się że to ładny kawał drogi od granicy  ;D z Warszawy 1200 km w jedną stronę

MAC

One też grają z żarówki?  :o

Mecz EV vs Tannoy 4:4  ;D