Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

#400
I w związku z powyższym nie służy do stawiania na podłodze?
Co więc w instrukcji obsługi robi szczegółowy opis ustawienia Interface D na podłodze z podanymi odległościami od ścian?

Powtarzam, to że lepiej gra na podwyższeniu nie znaczy, że była "zaprojektowana" do grania na podwyższeniu. Myślicie innymi kategoriami niż ludzie myśleli 40 lat temu.
To jest z definicji kolumna podłogowa jak wszystkie inne z tamtych lat.

A zresztą jakie to ma znaczenie  ;D
Trzeba stawiać na stołkach i tyle. Czy to EV czy Tannoy, głośnik ma być na wysokości uszu.

pmcomp

Mamy wolny kraj, każdy stawia gdzie chce i na czym chce ...

MAC

Z drugą częścią powyższego zadania się zgadzam.
Co do pierwszej mam mieszane uczucia  :-\

miniabyr

A w dupie z tym ,to ma grać ! Jak stoi na podłodze to nie gra i już .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


miniabyr

Zobaczymy co wyjdzie Piterskiemu z podstawkami które majdrują razem z Kawoszem? Piterski  zdaj relację !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A Ty je trzymasz na podłodze czy coś wyrzeźbiłeś tymczasowego?

miniabyr

Cytat: masza w Czerwiec 18, 2016, 17:55
A Ty je trzymasz na podłodze czy coś wyrzeźbiłeś tymczasowego?
Zaadaptowałem standy od audio note ale podniosłem o dodatkowe 6 cm. Teraz kolumna stoi na wysokości 38 cm od ziemi . Dla mnie to jeszcze trochę za mało . Za jakiś czas wezme się i za podstawki .Mam na to pomysł.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Dzięki nieocenionej pomocy i zaangażowaniu Darka powstały moje tymczasowe podstawki.
Wielkie dzięki Darku :)
Wiadomo jak to bywa z tym "tymczasowym" ;D. Będę je jeszcze w wolnej chwili lakierował, żonie się spodobały.



Teraz czas na kolejny ruch w kierunku wymiany cokołów na rozwiązanie fabryczne i wyniesienie zwrotnicy poza kolumnę dla lepszego dostępu.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2016, 22:46żonie się spodobały.
Jak żona przeżyła EV to resztę też przeżyje. I nawet chwalić będzie.
Skarb nie kobieta :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2016, 22:46
Dzięki nieocenionej pomocy i zaangażowaniu Darka powstały moje tymczasowe podstawki.
Wielkie dzięki Darku :)
Wiadomo jak to bywa z tym "tymczasowym" ;D. Będę je jeszcze w wolnej chwili lakierował, żonie się spodobały.



Teraz czas na kolejny ruch w kierunku wymiany cokołów na rozwiązanie fabryczne i wyniesienie zwrotnicy poza kolumnę dla lepszego dostępu.


No i co ? Gra,nie gra .Co to za cisza w eterze ? Tak to plotkujemy jak baby ,a  tu nic?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Cytat: miniabyr w Czerwiec 18, 2016, 17:30A w dupie z tym ,to ma grać ! Jak stoi na podłodze to nie gra i już .

To jest smutna prawda. Moje też grają najlepiej jak je postawię wyżej. Przed chwilą zrobiłem eksperyment i zamieniłem podstawy 25cm na 46cm i różnica jest kolosalna.

Piterski

Cytat: miniabyr w Czerwiec 19, 2016, 09:23
No i co ? Gra,nie gra .Co to za cisza w eterze ? Tak to plotkujemy jak baby ,a  tu nic?

I to jest trudne pytanie bo czasem gra, a czasem nie gra zależy od płyty i źródła.
Jeszcze kilka czynności wykończeniowych przede mną  i wtedy będę wyciągał wnioski.
Każda z czynności jakie wykonałem wprowadza zmiany, a czasem stawia mi to wszystko na głowie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

A ja też sobie kupię głośniki :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elektroboy

#414
w papierach firmowych EV pisza o dedykowanych oryginalnych podstawkach do delt!
niestety nikt na swiecie je nigdy na wlasne oczy nie widzial :(
wpisujac kod podstawek, google nie znajduje ani jedno jedynne zdjecie!
czyli wszystko na naszej kreatywnosci :)

...a tak na marginesie oto moje prowizoryczne podstawki z pustej obudowy ESS kolumny oraz kostek brukowych 12x12x6cm. i gra! :)


kawosz


kawosz


miniabyr

Wpadłem na chwilkę do Ondreja i słuchałem jego "wizji" Electro Voice'ów . Powiem jedno . Możemy grzebać przy zwrotnicy ,zmieniać kable ,lampy we wzmaku ,ale brzmienie tych kolumn jest rozpoznawalne od razu. Nie mam obaw że coś spierdzielę i zamorduję ten charakterystyczny sound. 8) Kurcze zakup komponentów przeciąga mi się trochę . Nie pozostaje mi nic innego tylko cierpliwie czekać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

U mnie wczoraj wróciły dwa rezystory na głośniku średnio i wysokotonowym, te wpięte równolegle.
Wlutowałem je w pobliżu głośników, dzięki czemu nie musiałem już prosić małżonki o pomoc w zdejmowaniu kolumny.
Gra dużo lepiej. Trzeba jeszcze dołożyć pozostałe wpięte szeregowo bo nie efekt jest ok.
Kolumna nie dusi się tak jak to miało miejsce początkowo przy przełączaniu układu dedykowanych hebelkiem.
Mam już kostki do podstawy na wzór oryginalnych, trzeba je tylko nawiercić i można przywrócić kolumnie stan fabryczny jak u kolegów.

Kupiłem trzy płyty w stanie godnym opłakania a wystawione jako niemalże Exelent.
Muzyka jest super ale smażą potwornie i ich wygląd jest w stanie opłakanym.
Czeka mnie poważna rozmowa ze sprzedawcą i lepiej żeby przyjął zwroty  >:( >:( >:(.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Raffi

No wreszcie wróciła w Ciebie Piotrze energia. A jak już chcesz zwracać płyty, to znaczy, że nie jest źle. Mam nadzieję, że jest to również wynik jakiegoś wczorajszego postępu.

miniabyr

Szczerze to nie kumam w jaki sposób wyfrunęły z twoich zwrotnic te rezystory. Miało być tak jak u mnie .!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Czerwiec 22, 2016, 19:28
Szczerze to nie kumam w jaki sposób wyfrunęły z twoich zwrotnic te rezystory. Miało być tak jak u mnie .!!!
W ferworze walki je odlutowaliście  ;D.
Wsiały na tych bakelitowych listewkach tylko jedną stroną.
To poszło w tę stronę dlatego, że na tym miękkim zawieszeniu, lepiej grały.
Tak ich u mnie słuchaliście przed rozebraniem. Ale nie ma nic straconego co mi się udało wlutowałem i jak powiercę kostki podstawy i je polakieruje to wszystko wróci do pozycji wyjściowej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: Raffi w Czerwiec 22, 2016, 19:21
No wreszcie wróciła w Ciebie Piotrze energia. A jak już chcesz zwracać płyty, to znaczy, że nie jest źle. Mam nadzieję, że jest to również wynik jakiegoś wczorajszego postępu.
Tak wlutowanie części tych rezystorów już poprawiło sytuacje nie idealnie ale znowu się chce działać :)
Kiedy to nabierze normalnego kształtu to zapraszam cię Robercie na posłuchanie płyt dla przyjemności :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Słucham sobie codziennie i odnoszę wrażenie że 300tki coraz bardziej się otwierają dźwiękiem . Jedyny zabieg jaki do tej pory zrobiłem to przeczyściłem terminale kontaktem .
Średnica góra i bas są coraz lepsze . Może to złudzenie ale jak nawet to fajne  ;D

wojtek41

Wizualnie to one są jak dla mnie piękne... :)