Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Bardzo ja jestem ciekaw jak one grają. Coś mi się zdaje że któregoś pięknego dnia wproszę się do kogoś żeby zaspokoić ciekawość.
Z góry przepraszam jeśli okażę się namolny :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Vasa w Warszawie  ;D . Serdecznie zapraszam  :) Tylko żeby akurat nie były u stolarza . Ale o fakcie renowacji i tak napiszę na forum . Z wyliczeń mi wychodzi że za 2 tygodnie będę mógł oddać majstrowi

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 23, 2016, 23:30w Warszawie   . Serdecznie zapraszam 
Dziękuję :) Byleby telewizor był wyłączony bo pojedziemy na pobocza :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Obiecuję nie poruszać tematów politycznych ani nie epatować symbolami  ;D . Z opery mam tylko CD i to mało  :(

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 23, 2016, 23:55Z opery mam tylko CD i to mało 
No ale jak to ? :o  CD ? A fuj :(

Ale z klasyki masz coś na plackach?

Zresztą poszukam u siebie.
Coś powinno się znaleźć :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Vasa jak będziesz w Wawie to daj znać . Przygarniemy ,nakarmimy  ,napoimy , posłuchamy .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Podpiąć  ja się może chcieć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Oj jak się tak zacne spotkanie szykuje to ja również chętnie się spotkam.
Miło było by poznać Vase i Frywolnego osobiście.
W swoje skromne progi też mogę zaprosić ale u mnie to nie to samo granie co u Pawła czy Ondreja.
Chłopaki to mają wyczynowe granie pełną gębą. Darek ma trochę inne wydanie bo elektronikę też ma bardzo dobra inne kolumny ale bardzo warte uwagi i ino akustykę śmiem twierdzić mam lepszą.
U mnie tak bardziej fabrycznie z przeciętną elektroniką.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

#433
To kiedy będziecie  ;D ?. Dajcie znać dzień wcześniej ;D . Może  trawę przed blokiem pomaluje i płyty chodnikowe zapastuje  ;D .

pmcomp

Jestem dzisiaj po południu w Toruniu.
Kro mnie zaprosi?
Coś posłuchamy?

Pozdro

MAC


miniabyr

Cytat: masza w Czerwiec 24, 2016, 10:26
Wal do Ojca Dyrektora  :)
I zaproponuj mu złote kable .Jestem ciekaw jaka informacja ukarze się na antenie radyjka odnośnie zbiórki pieniędzy?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Tak blisko Władcy Kulek  :)
Co do Wawy- to ja się dostosuję do Vasy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 24, 2016, 11:37Co do Wawy- to ja się dostosuję do Vasy.
Damy chłopakom trochę czasu. Niech ochłoną, poczują się bezpiecznie.
I dopiero wtedy zwalimy im się na ep :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Wczoraj doszły do mnie kondensatory elektrolityczne Mundorf  Ecap Plain . Są tanie i świetnie sprawdzają się na basie. Tylko to opinia znajomego .Są tanie to fakt ,ale czy zagrają to juz inna historia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

A u mnie wiercenie kostek, nie polecam wiertła do drewna przy takim długim otworze (7cm) ponieważ tworzy się korek i rozsadza płytki.
Nawet wiercenie na raty sprawy nie ułatwiło, lepsze jest wiertło do drewna bo wiury wyrzyca bez żadnego,problemu i idzie jak przez masło.
Do tego 400ml lakieru w spreju, pudło malarskie i kostki przygotowane do montażu.
Tak więc usuwamy włoskie wynalazki. Wysokość cokołu będzie fabryczna i o 1cm mniejsza niż radosna twórczość poprzednich właścicieli.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Żona odmówiła współpracy przy dźwiganiu kolumn ale zaprosiłem sąsiada na posłuchanie muzyki i schłodzone piwko.

Efekt jest taki że wygląda to tak jak od początku przewidział konstruktor. Zwróćcie uwagę, że basowiec niemal siedzi w zwrotnicy.
Przy starym zawieszeniu by walił membraną w te elementy teraz jest bezpieczny i gra zupełnie inaczej.



Kolejnym posunięciem będzie wyrzucenie zwrotnicy z pod podstawy. Stosowne płyty MDF zostały już zakupione.

Moja zwrotnica jest po zmianach jakie wprowadzili po 1980 roku.
Jedną z jej konsekwencji było wyrzucenie rezystora szeregowego przed głośnikiem basowy. Powoduje to szybszy spadek jego charakterystyki co daje odchudzony dół. Ja dzięki pomocy Onderja zaadaptowałem w tym miejscu rezystory z innej kolumny EV i efekt jest ::)
Może nawet za bardzo bo rezystancja jest o 1Ohm większa niż w schemacie ale bez nich jest zdecydowanie szczuplej i gorzej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Cytat: Piterski w Czerwiec 26, 2016, 12:05Żona odmówiła współpracy przy dźwiganiu kolumn
To Ty jej proponowałeś dźwiganie 50 kg klamota ;D wariat ;D

elektroboy

Cytat: kawosz w Czerwiec 26, 2016, 12:17
Cytat: Piterski w Czerwiec 26, 2016, 12:05Żona odmówiła współpracy przy dźwiganiu kolumn
To Ty jej proponowałeś dźwiganie 50 kg klamota ;D wariat ;D

moja daje rade, w sobote ja sprawdzilem :)

Piterski

Córka za młoda to mi nie pomoże, żona nie chce dźwigać więc siłą rzeczy muszę umieścić zwrotnicę poza kolumną.
Muszę kupić jeszcze puszkę czarnej farby w sprayu, dwie płytki bakelitowe i komplet sześciu gniazd i zdecydować się na wymianę przewodów wewnątrz kolumny i wtedy będę mógł robić eksperymenty.
Na razie po ostatnich zmianach nie odczuwam już do tego takiego parcia, muszę się osłuchać z tym brzmieniem bo jest bardzo intrygujące. Jak już się przyzwyczaję to poproszę o audyt moich złotouchych kolegów bo na pewnym etapie to już mój słuch to za mało. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Tobie ma się podobać, nie kolegom ;-)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

bubusia

Weryfikacja znajomych czasami wskazana, zeby nie poleciec za bardzo w jedna strone, potem oczywiscie wracamy do swoich uszu, ale mamy jakby wieksza perspektywe
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

kawosz

Cytat: Melepeta w Czerwiec 27, 2016, 09:39Tobie ma się podobać, nie kolegom ;-)
gratulacje 100 pękła bez nabijania głupot ;D

vasa

Cytat: kawosz w Czerwiec 27, 2016, 09:50gratulacje 100 pękła bez nabijania głupot
Zobaczymy co będzie jak się z nami napije :D :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Melepeta

Wódki i pacierza nie odmawiam ;-)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.