Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

No to chyba pozostają firmy małe ,wyspecjalizowane  i bardzo drogie. Np.takie Audio Tekne  której przedwzmacniacz gramofonowy miałem przyjemność testować w swoim systemie. . Brzmieniowo dzieło sztuki . Kiedy twórca Japończyk umrze,to zabierze całą swoją magiczną wiedzę na temat transformatorów do grobu . A ci ludzie którzy kupili jego urzadzenia ,będą mieć coś jeszcze bardziej cennego. Problem w tym ,że ten preamp to najniższy poziom  cenowy jego urządzeń ,który zaczyna się od 90.000 zł.Razem z urządzeniem dodawana jest pełna dokumentacja techniczna wraz ze schematem . Nic prostszego skopiować . Niestety rezultat będzie mierny.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !



szczemirek

Cytat: elektroboy w Lipiec 06, 2016, 23:10chyba ten świat zwariował!
Tak samo komentują Angole na pink fish media ;)

jamówię

No ale ls3/5a od paru lat mają taki trend,ja to rozumiem 8) ;D

panerai_47

A probowal ktos miksowac kondy na bas? Tzn skoro i tak sklada sie docelowa wartosc z kilku kondow o roznych wartosciach to moze warto dac mundorfy ecap plain i mcap. Ja np musze dac 150uF czyli np 3x47uF ecap plain i 1uF i 8,2uF tutaj mcap? Jest sens?

miniabyr

Na pewno ma sens złożenie wartości docelowej z kilku mniejszych kondensatorów tej samej firmy. Takie eksperymenty z "kanapką" róznych kondensatorów stosowała firma Snell np model a2- ze świetnym efektem .Ja eksperymentowałem z Mundorf Ecap P (82 uF) + Vcap Oimp (10uF) niestety ten mix był do dupy. Drażnił czymś czego nie potrafię jednoznacznie okreslić.Po prostu  nie miksował  się z resztą pasma.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Cytat: miniabyr w Lipiec 11, 2016, 17:21
Na pewno ma sens złożenie wartości docelowej z kilku mniejszych kondensatorów tej samej firmy. Takie eksperymenty z "kanapką" róznych kondensatorów stosowała firma Snell np model a2- ze świetnym efektem .Ja eksperymentowałem z Mundorf Ecap P (82 uF) + Vcap Oimp (10uF) niestety ten mix był do dupy. Drażnił czymś czego nie potrafię jednoznacznie okreslić.Po prostu  nie miksował  się z resztą pasma.

Rozumiem. dzieki za info, moze  domowie 1 i 8,2 mcap. Koszty niewielkie wiec mozna sprobowac. Czekam na dostawe ecap plain. Niestety nie ma 70v tylko 50v i takie zamowilem. Mam nadzieje, ze nie bedzie gorzej. 70v maja dopiero byc dostepne u mundorfa za ok 5-6 tygodni.

miniabyr

KONIECZNIE sprawdź wartość tych kondensatorów miernikiem!!!!!!! Moje 47 uf są znacznie (51uf)większe niż przewiduje 5% tolerancji. Nie mato u mnie większego znaczenia ,ale może to być  problemem przy bardziej wymagajacych  miejscach w zwrotnicy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Cytat: miniabyr w Lipiec 11, 2016, 17:32
KONIECZNIE sprawdź wartość tych kondensatorów miernikiem!!!!!!! Moje 47 uf są znacznie (51uf)większe niż przewiduje 5% tolerancji. Nie mato u mnie większego znaczenia ,ale może to być  problemem przy bardziej wymagajacych  miejscach w zwrotnicy.

Dzieki za info. To moze wystarczy dac tylko 3 szt 47uF :-)


pmcomp

Cytat: miniabyr w Lipiec 11, 2016, 17:32
KONIECZNIE sprawdź wartość tych kondensatorów miernikiem!!!!!!! Moje 47 uf są znacznie (51uf)większe niż przewiduje 5% tolerancji. Nie mato u mnie większego znaczenia ,ale może to być  problemem przy bardziej wymagajacych  miejscach w zwrotnicy.

Mialo, mialo. Po prostu masz teraz inna czestotliwosc ciecia filtra :).

miniabyr

Nieznacznie i tego praktycznie nie słychać porównując do  oryginalny kondensator który ma wartość 93uF. Myślałem ,że bardziej to odczuję a tu dupa ,taka niespodzianka . :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

#512
Trzeba brać pod uwagę że nasze prymitywne mierniki mają duży margines błedu.
Oprócz tego pojemność zmienia się od częstotliwości. niestety tutaj akorat na naszą niekorzyść, im mniejsza czestotliwość tym większa pojemność :(
Ale nawet jezeli przez większą pojemność, czestotliwość cięcia basowego spadnie o powiedzmy 10%, warto dociągnąć brakujące pasmo odpowiednim obniżeniem (ok.10%)  podziału średniotownowego VRM.
To on, VRM jest królem średnicy, ma sporą rezerwę i jest liniowy w dolnej części swojej charakterystyki. VRM jest o wiele szybszy i poszerzenie jego obszaru pracy pokryje większą część średnicy graną z jednego przetwornika. Dla tego VRM spokojnie może zejść  z fabrycznych 630 na 550-570Hz.
Ja tak mam od początku i nie wyobrażam powrotu do fabrycznych ustawień. 
To własnie identyczne posunięcie jak zrobiliśmy przy JBL 4343 u pmcompa oraz rafała z radomia. w jednym i drugim przypadku uzyskując dużą korzyść dzwiękową.

vasa



Cytat: kawosz w Lipiec 05, 2016, 23:06
No jak to nie wiesz  ;D
Odwieczny syndrom , za mało  :o
Kawoszu.
Czy prace nad Twoimi EV postępują?
Jesteś bardzo wstrzemięźliwy i skąpisz informacji :(
Czy zechciałbyś dokonać jakiegoś kolejnego podsumowania?


Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Kawosz kontempluje zakup ;D ................Dziś spotkała się trójca Ondrej ,Piterski i ja .Ondrej mnie rozbawił .Najpierw ględził że zwrotnice zostawi oryginalnie pod kolumną  i nie wyrzuci jej na zewnątrz .Dziś szaleje bo zmienił oryginalne elektrolity na Ecap P i .......nirwana  bo zagrało !  Zwrotnice też będzie poza kolumną . No i po co było tyle marudzić ? Zawsze twierdziłem  że nie mam do tych starych kondensatorów ,rezystorów i innego starego planktonu sentymentu. Won do śmieci , bo niema tam nic godnego pozostawienia.Uważam że te nowe kondensatory ,rezystory są po prostu lepsze.  .................a co do Kawosza, to trzeba bedzie dobrać się mu do ..........zwrotnicy . :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Nic nie robiłem . Czekam na sygnał od stolarza że mogę przywozić . Jak da znać to wymontuję wszystkie przetworniki i zobaczymy jaką ja mam dokładnie zwrotnicę bo w necie nic o niej nie ma . Muszę też przekręcić wysoko tonowe  ale to nie takie proste :) są chyba wklejone . Dlatego najpierw obudowy a w drugiej kolejności elektryka .
ps. Jutro pewnie staną na stołkach  :)

vasa

No.
Trzeba go jakoś zmotywować bo zamiast audiofilić to się na baby gapi :D

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 20:05
Trzeba go jakoś zmotywować bo zamiast audiofilić to się na baby gapi 
Żona wyjechała na wycieczkę to chociaż się na okładki popatrzę ;D

vasa

Cytat: kawosz w Lipiec 12, 2016, 20:08
Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 20:05
Trzeba go jakoś zmotywować bo zamiast audiofilić to się na baby gapi 
Żona wyjechała na wycieczkę to chociaż się na okładki popatrzę ;D
Jakiś melanż na kwadracie można by zrobić :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Lipiec 12, 2016, 20:10Jakiś melanż na kwadracie można by zrobić
Córka wkuwa bo nie zaliczyła . Melanż = rozwód ;D . Może być jedynie melanż bez panienek :(

vasa

Cytat: kawosz w Lipiec 12, 2016, 20:13
Melanż = rozwód ;D

Hmm.
Ciekawe czy moja kochana towarzyszka życia zdobyłaby się na takie ultimatum  ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pmcomp

EV sucks.

To są kolumny:



;)

Na razie mieszkają w bagażniku.

Pozdro

MAC


kawosz


elektroboy

Cytat: pmcomp w Lipiec 12, 2016, 20:51
EV sucks.

To są kolumny:



;)

Na razie mieszkają w bagażniku.

Pozdro
piękny vintage :)