Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

elektroboy


elektroboy

#526
Cytat: miniabyr w Lipiec 12, 2016, 20:01
Kawosz kontempluje zakup ;D ................Dziś spotkała się trójca Ondrej ,Piterski i ja .Ondrej mnie rozbawił .Najpierw ględził że zwrotnice zostawi oryginalnie pod kolumną  i nie wyrzuci jej na zewnątrz .Dziś szaleje bo zmienił oryginalne elektrolity na Ecap P i .......nirwana  bo zagrało !  Zwrotnice też będzie poza kolumną . No i po co było tyle marudzić ? Zawsze twierdziłem  że nie mam do tych starych kondensatorów ,rezystorów i innego starego planktonu sentymentu. Won do śmieci , bo niema tam nic godnego pozostawienia.Uważam że te nowe kondensatory ,rezystory są po prostu lepsze.  .................a co do Kawosza, to trzeba bedzie dobrać się mu do ..........zwrotnicy . :P
Nie marudziłem, tylko mam zasadę "wszystko w swoim czasie".
Pare dni temu gigantyczne TDL RSTL poszły tadam i zrobiło się sporo miejsca za Deltami dla wstawienia tymczasowych podstawek (kartonowe pudło) pod wyjęte płyty zwrotnic.
W miedzyczasie Piterski załatwił bardzo potrzebne płyty zastępcze do wstawienia w miejsce oryginalnej zwrotnicy. Bez nich nie było by dobrego granie, szczelina jest policzona bardzo dokładnie i nawet pare miliometrów różnicy zmienia dzwięk na gorsze.
Dla tego wczoraj za pomocy miniabyra zrobiłem operacje wyjęcia zwrotki.
I on gada gada gaduła,  w końcu jednak to ja jestem pierwszy, który tego dokonał :))) Ale dzieki za pomoc Pawełku :)
Już pierwsze minuty grania rozwiały moją wątpliwość, czy kolumna bez elementów zwrotnicy nie straci na jakośći oraz sprężystości tego, co robi najlepiej na świecie - basu.
Istnieje przecież prawdopodobieństwo, że cewki, kondenzatory oraz rezystory tworzą pewien rodzaj dyfuzorów wliczonych w dzwięk kolumny który tak kocham.
Na szczęście nic z tego, parametry basu się nawet delikatnie poprawiły, pewnie przez lepsza jakość płyty (mdf) w porównaniu z oryginałęm (wiórówka).
No i dziś włożenie przeze mnie Mundorf eCap plain (2x47uF per kolumna, na basie) spowodowało że mi banan świeci między uszami nawet teraz.
Jak na razie mój ulubiony Pink Floyd - The Wall oraz Radiohead - OK Komputer nigdy i nigdzie nie grały dla moich uszu lepiej!
Dla tego teraz otwieram sobie Radlera "Zlaty Bażant" za sukces i perfekcyjny dzwięk moich kolumn!  :)


kawosz

Cytat: elektroboy w Lipiec 12, 2016, 22:18Jak na razie mój ulubiony Pink Floyd - The Wall
Właśnie wygrzebałem CD które kupiłem 20 lat temu . Gra nie zacina się ;D i to gra naprawdę fajnie .Będzie materiał do porównania . Jak będziesz wolny to chętnie się wproszę :)
Utwór nr 4  to genialny kawałem na porównania ( hymn młodzieży szkolnej ;D )

MAC


elektroboy

Cytat: kawosz w Lipiec 12, 2016, 22:34
Cytat: elektroboy w Lipiec 12, 2016, 22:18Jak na razie mój ulubiony Pink Floyd - The Wall
Właśnie wygrzebałem CD które kupiłem 20 lat temu . Gra nie zacina się ;D i to gra naprawdę fajnie .Będzie materiał do porównania . Jak będziesz wolny to chętnie się wproszę :)
Chętnie Cie zaproszę na początku następnego tygodnia, naprawdę dużo się dzieje i zmienia i jestem ciekaw co ty na to. Od jutra do niedzieli ale przyjeżdziają do Wawy moji ukochani rodzice ze Słowacji.
To oznacza bana mojego audiofilizmu w moim domu przynajmniej do niedzieli.
Ale może się wyrwię i w międzyczasie naprzykład wpadnę na kawkę do Kawosza! :)

kawosz

 Zapraszam  :)
To i ja swoją wkleję .  :)

elektroboy

Cytat: masza w Lipiec 12, 2016, 22:36
8)


Fajne wydanie! :)
Ja mam z koleji najlepiej brzmiący rosyjske pół oficjalne wydanie (t.j. w Rosji oryginalne ze wszystkimi kodami, EAN, tylko EMI tego nie chce zrozumieć). Rosjanie prawdopodobnie mieli do dyspozycji oryginalny master z lat 70tych i fajnie go zremasterowali. Jest to niesamowicie przestrzenne oraz dynamiczne wydanie i bije na głowę DVD-A oraz 24/192 hires vydanie. 
Zrobimy test OK?
Na reszcie będę Cie mógł zaprosić w następnym tygodniu o ile będziesz mógł. Możemy to zkombinować i zrobic porównanie z Kawoszem i jego wersją The Wall :)

Piterski

Piękne złote Mobile Fidelity, mam ich mniej popularny album w takim wydaniu.

U Ondreja słuchało się bardzo miło i cieszę się, że mnie intuicja, co do powodów umieszczenia zwrotnicy w podstawie, nie myliła.
Ja musiałem wrócić do domu i się przyzwyczaić do brzmienia mojego wzmacniacza.
Paweł mówi że ja mam łatwiej, a ja wcale nie mam łatwiej bo muszę wypróbować w którą stronę iść z moją zwrotnicą czy tak jak jest w moim czy chłopaków schemacie.
Dodatkowym utrudnieniem jest przeciętna jakość elektroniki a kolumny staram się ustawić uniwersalnie liniowo by pod nie potem szukać lepszych pozostałych komponentów.

No dobra trochę łatwiej mam bo zawsze mogę posłuchać u nich i zastanowić się nad dalszym kierunkiem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

#533
...oto ten mój rosyjski The Wall "Limited Edition" Czasami się pojawia na eBay za około 40-60USD. to jeszce nie są MFSL kwoty, ale i tak nabiera wartość.
Ale głownie świetnie brzmi i zawsze u mnie powoduje sporo pozytywnych emocji.
Śmieję się gdy czasami słyszę wymówki "u mie nie gra bo że to słabo nagrany album".
The Wall jest według mnie jest nagrany najlepiej ze wszystkich PF albumów.
Może z wyjątkiem nieśmiertelnego DSOTM, który jest ale zrealizowany w zupełnie inej konwencji.
Oprócz tego do The Wall mam sentyment, to pierwszy PF album który dotarł do mnie tzw. "online" mając wtedy 12 lat! I na takie emocje jakie ten album u mnie zpowodował się nigdy nie zapomina. 
To jak pierwszy sex! :)


MAC


kawosz

to mamy trzy ściany do porównania . Jak na razie  ;D

kawosz

Stołki oczywiście wymagają pokolorowania ale tak jak pisałem już razem z odnową kolumn na ten sam kolor .

kawosz

i jeszcze jedne poglądowe . Na tych ćwiczyłem koncepcję Ondreja . Jutro zakupie pumyx i podłoże

MAC

Toć jako żywo jak moje. Kawosz, ty papugo  ;D

kawosz

 ;) :D ;D Ondrej znalazł zdjęcia stołków Samuraja ja tylko piratuje  :o  ;) :D ;D

vasa

Nie malowałbym tylko zostawił w kolorze szafki.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

To surowa dębina . Szafka też ma być w kolorze kolumn  :o

MAC

Prościej teraz zrobic kolumny pod kolor stołków i szafki :)

Piterski

Widzę że Darek nie wytrzymał i sterroryzował  ;) pewnie dzieci by mu pomogły kolumny postawić na stołkach.

Przyznaje się odmówiłem mu dziś pomocy bo mogłem długo pomęczyć Husarię i na dokładkę miałem dziś, na szczęście tylko drobną, kolizje drogową (przytarty lewy bok od drzwi po tylni zderzak).
Policja orzekła winę drugiego kierowcy ale 4 godziny się bujałem po komisariatach :-\

Darku skoro kolumny stoją to ja Ci jutro nie przywiozę Beldena tylko jeszcze go wykorzystam do testów.
Zgadzasz się, mam nadzieje, jeszcze trochę zaczekać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cholera ładne som te taborety pod kolumnową dupę!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: kawosz w Lipiec 13, 2016, 21:04
To surowa dębina . Szafka też ma być w kolorze kolumn  :o
Jestem następny w kolejce?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: miniabyr w Lipiec 13, 2016, 21:55
Cholera ładne som te taborety pod kolumnową dupę!

listopad  ;D

MAC


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

E nie żebym nie miał na czym grać ,ale fajnie to wygląda. Ja poczekam aż zakończę cały projekt związany z EV . Wtedy będę myśleć o podstawkach pod nie. Może uda się tak przeorganizować pokój że obok siebie staną EV i Audio Note. Mam na to pomysł!.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !