Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Acoustic Lab

To jak będę w Wawce to z chęcią zajadę poklepać Ciebie po pleckach  ;D

Skoro to już koniec to napisz jak zakończyła się sprawa gniazd lub słuchania na polutowanych drucikach?

miniabyr

Teraz mam wersję połączeń najbardziej purystyczną he,he ,czyli na "szybko-skretkę " elektryczną  . Czekam na terminale Cardas z czystej miedzi. To kosmetyka . W samej zwrotnicy już nie grzebie bo nie ma po co . Każda ingerencja w element skutkowała by wymianą kolejnego . I zabawa od nowa. Teraz siedze i osłuchuję wzmacniacz Chord .  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

Testowal ktos ruskie kondy k75-10?
Mysle aby dac je na wysokotnowke w zwrotnicy

miniabyr

A były tu opisane . Ja ich nie mam ,ale nie wiem czy Ondrej nie ma ich w swojej zwrotnicy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Ja je mam i Ondrey je też ma, właśnie na wysokich tonach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

panerai_47

Ok, dzieki, mam tytanowe odwrocone kopulki. Bocznikowaliscie je innym kondem?

miniabyr

Ja co prawda nie używam tych rosyjskich kondensatorów ,ale bawiłem się bocznikowaniem  moich ZN'ów . Zawsze wracałem  z przyjemnoscią do  jednego kondensatora. Bocznikowanie wprowadzało coś niepokojącego w barwie i drażniło. U mnie się to nie sprawdziło .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

U mnie też są pojedyncze bez bocznikowania.
Jeśli kopułki grają Ci zbyt ofensywnie to spróbuj tych ruskich olejaków.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

panerai_47

Mam w szeregu 3,3uf mundorf sgo i 10uF mundorf supreme, rozdzielone cewka rownolegle Nie graja ofensywnie, wrecz bardzo delikatnie :D

Piterski

To czego oczekujesz, że rozważasz opcje K75-10?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

panerai_47

Brakuje pazura, i dluzszych wykonczen dzwieku na gorze.

Piterski

To moim zdanie nie na tych kondesatorach, ale drogie nie są więc najlepiej sam je wypróbuj.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

panerai_47

Ok, dzieki za info. Faktycznie moze byc jeszcze bardziej lagodnie z tymi k75-10
Zostawie temat, na razie

elektroboy

#1288
według mnie k75-10  "zielone granaty" sa świetne muzykalne kondensatory top klasy.
po wygrzaniu sa wystarczająco szybkie, otwarte i jednoczesznie powoduja delikatną piękną barwe dżwięku.
to co dla mnie bardzo ważne, nie kompresują dżwięk, plany są jak głębokie tak szerokie, łaczą świetną spójność oraz selektywność, co jest dosyć trudny warujek do jednoczesnego spłnienia. 
próbowałem wiele różnych kondensatorów, żaden jednak długoterminowo nie wytrzymał porównanie z k75-10.
używam je na przejściu średniotonowy-tweeter z obu stron.  10uF/250V oraz 1,5uF/250V.
żałuje tylko, że nie ma 20-25uF wartości, wsadził bym taki na hpf srednica > bas.
może po prostu połączę po dwa 10uF plus 3.3uF.
w mojej hierarchji oraz dla mojego systemu to najlepsze kondensatory świata za swoją cene :)
jeżeli ma ktoś 4szt 10uF/250V, chętnie je odkupie lub zamienie np. za pare mundorf supreme silver oil 0,47uF/600V


miniabyr

Ondrejowi podpasował bardzo ten rosyjski Shrek ! Ja wpinałem go na samym początku, ale z jakiegoś powodu nie zaiskrzyło między nami.To było na samym początku zmian w moich zwrotnicach i mysle sobie ,że ten chaos z komponentami był tego przyczyna. Jeszcze zastanawia mnie, czy charakter brzmienia wzmacniaczy ,którymi napędzamy naszcz EV mocno się do takiego a nie innego doboru komponentów  przyczynił. Spostrzeżenie moje jest takie ,że mimo bardzo różnych elementów zwrotnic i wzmacniaczy ,to mamy bardzo podobne brzmienia . Mogę mówić o  różnicach między moimi kolumnami a Ondreja . Niestety nieudało się zrobić zwrotnicy  z którą moglibyśmy między sobą się "wymieniać" .Jest to spowodowane różnicami impedancji całej kolumny ,bo mamy różne głośniki.Moje EV to wersja z głośnikami do studia a Ondreja ma zastosowany głośnik średniotonowy "estradowy"  ,w konsekwencji wymusiło to zmianę wartości elementów i dopasowanie się do impedancji. Ale chłopaki miedzy sobą mogą się zwrotnicami "wymieniać"  ,ja niestety nie. A bardzo na to liczyłem .............np wpadam do Piterskiego z gospodarcza wizyta i zabieram "swoje brzmienie kolumn " w postaci zwrotnicy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

#1290
Electroboy, tutaj masz 10uF
http://sklep.lampyelektronowe.pl/?olejowe,109

Zamowilem 10uF, dam je w miejsce mundorfow supreme. Zobaczymy jak zagraja w polaczeniu z mundorf sgo po drugiej stronie cewki

panerai_47

Doszly dzisiaj k75-10 10uF, kurcze one do czolgu t-34 pasuja a nie do zwrotnicy. ;D

vasa

Cytat: panerai_47 w Kwiecień 07, 2017, 13:04
Doszly dzisiaj k75-10 10uF, kurcze one do czolgu t-34 pasuja a nie do zwrotnicy. ;D
Jak wstawisz do środka to Ci się objętość kolumny zmieni :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

panerai_47

W stosunku do oryginalnej zwrotnicy w focal aria, nowa zwiekszyla objetosc chyba 5 krotnie. Takze zwrotnica idzie na zewnatrz

elektroboy

i słusznie :) tak na marginesie na necie gość poleca wypruć sam kondesator z metalowego pancerza. niby tak gra jeszcze lepiej. widziałem jak to robi, no hardcore jest ta nasza audiofilia:)

Jakub

Cytat: elektroboy w Kwiecień 08, 2017, 10:08niby tak gra jeszcze lepiej.

Na pewno jeszcze lepiej zbiera zakłócenia.

elem

Da się kupić  luzem średniotonowca z Electro Voice Interface D?  Może jednak będę robił 3 drogi i chętnie wypróbowałbym ten przetwornik
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Ej tam, elektrowojsiarze!  Jaki symbol ma midrange w Interface D?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

panerai_47

#1299
Poniewaz planuje zwrotnice wyprowadzic na zewnatrz kolumny, wiaze sie to z dwoma rozwiazaniami
1. Dlugie przewody wewnatrz kolumny po ok 1,5m na wysokie i srednice, bas ok 80cm. W tym przypadku wykorzystam istniejacy otwor w dole kolumny. Zakup nowego okablowania neotech BRDCC, koszt ok 500 zl.
2. Krotkie przewody ok 50 cm na kazdy glosnik, ale nowy otwor w polowie wysokosci kolumny.
Wykorzystanie obecnego okablowania, neotech BRDCC.
W obu przypadkach skrzynka ze zwrotnica bedzie przykrecona do obudowy kolumny, z tylu. Chyba, ze kupie dluzsze przewody i skrzynka bedzie lezec na podlodze. Koszt kabli ponad 800 zl
Moje pytanie, jak bardzo duzy wplyw na jakosc dzwieku ma dlugosc okablowania wewnatrz kolumny? Czyli od zwrotnicy do glosnikow. Ktore rozwiazanie jest lepsze?