Wznowienia na winylu

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 06:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

mrB


Cytat: frywolny trucht w Październik 24, 2015, 15:57Widziałem też, że zarzucili Grechutą.
Tak?
Nie zwróciłem uwagi

mrB


elem

witaj mrB,

dobrze wiemy, że chodzi o stertę jednego tytułu, całe 10 zł taniej niż przed promocją.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jjacek

#403
PG wznowienia ????.... a ja  "odgrzewam " takie stare kotlety... ::)

mrB

Cytat: elem w Listopad 15, 2015, 23:27
dobrze wiemy, że chodzi o stertę jednego tytułu,

Tak się tyko kulturalnie zapytałem ;-)

Cytat: elem w Listopad 15, 2015, 23:27całe 10 zł taniej niż przed promocją
Tłumów i kolejek chyba nie ma :-)

frywolny trucht

Blue Note Records
Hank Mobley's 1961 album "Workout" is an essential hard bop classic, get the new vinyl reissue: http://smarturl.it/WorkoutLP
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: Jakub w Listopad 02, 2015, 20:54
Kind of Blue od MoFi w wersji dwupłytowej, na 45 obrotów.
Posłuchałem. Oj boli szczęka, boli. Trzeba się nawstawać, to fakt, ale fajnie mieć coś takiego oprócz standardowych wydań, żeby sobie czasem dotknąć absolutu.

Masz jakieś inne wydania tej płyty?
Podpytuje bo sam się zastanawiam czy kupić, a jak już to czy nowe czy któreś ze starszych.
Słyszałem trochę takich wstrzemięźliwych opinii co do nowych wydań płytowych, że generalnie wypadają gorzej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Listopad 22, 2015, 21:26
Blue Note Records
Hank Mobley's 1961 album "Workout" is an essential hard bop classic, get the new vinyl reissue: http://smarturl.it/WorkoutLP

Arek,
A czy to nie jest jakiś ruski pirat? Bo mam ze dwa Mobleye w ten sposób sprofanowane ... ? Musiałbym sprawdzić, czy te tytuł też jest w tym zestawie...
Pozdrawiam, Wireless

Jakub

Cytat: wireless w Listopad 23, 2015, 11:17

A czy to nie jest jakiś ruski pirat? Bo mam ze dwa Mobleye w ten sposób sprofanowane ... ? Musiałbym sprawdzić, czy te tytuł też jest w tym zestawie...

To jest oficjalne wznowienie na 75. lecie wytwórni.
http://www.bluenote.com/vinylreissues.html

Wireless

Cytat: Jakub w Listopad 23, 2015, 11:58
Cytat: wireless w Listopad 23, 2015, 11:17

A czy to nie jest jakiś ruski pirat? Bo mam ze dwa Mobleye w ten sposób sprofanowane ... ? Musiałbym sprawdzić, czy te tytuł też jest w tym zestawie...

No - to dobrze. Bo w swoim czasie dałem się (na Amazonie, nb) nabrać na parę takich, wspomnianych, ruskich piratów. Jakość tego fatalna jest, nie wiem, z czego oni to zgrywali.

To jest oficjalne wznowienie na 75. lecie wytwórni.
http://www.bluenote.com/vinylreissues.html
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

E no chyba by się nie reklamowali na swoim profilu piratów?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2015, 12:30
E no chyba by się nie reklamowali na swoim profilu piratów?

No właśnie kupione na amazon.co.uk ... (mój przypadek)
Ale Twój wpis najpewniej dotyczy oryginału.
Pozdrawiam, Wireless

Jakub

Te oryginalne wznowienia Blue Note są całkiem niezłe. Poznać je można po niebieskiej naklejce "Back to Blue" W środku jest kupon do pobrania MP3. Część tłoczy GZ Vinyl a część Optimal.

Z tej serii dostępne jest jeszcze "No Room for Squares" i "Workaround". Mam obie i są jak najbardziej do słuchania.

A tych ruskich "wznowień" jest coraz więcej. Nawet w sklepach to leży, więc trzeba uważać.

frywolny trucht

A rzućcie przykład jakiegoś ruska.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Pozdrawiam, Wireless

Piterski

Jakubie, a wracając do Mobile Fidelity jak ona wypada na tle innych wydań w tym tych starszych?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Ale ruskie nie podszywają się pod Blue Note. Oni jawnie piszą, że są ruskie:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2015, 14:28
Ale ruskie nie podszywają się pod Blue Note. Oni jawnie piszą, że są ruskie:

Tak, zgadza się, no mea culpa, że nie pogooglałem najpierw co to ten DOL jest. Dopiero przy 1szym odsłuchu zaskoczyłem, że coś jest nie tak, i to bardzo nie tak ... No ale na błędach się człowiek uczy.
Pozdrawiam, Wireless

Jakub

Cytat: wireless w Listopad 23, 2015, 14:31
Cytat: frywolny trucht w Listopad 23, 2015, 14:28
Ale ruskie nie podszywają się pod Blue Note. Oni jawnie piszą, że są ruskie:

Tak, zgadza się, no mea culpa, że nie pogooglałem najpierw co to ten DOL jest. Dopiero przy 1szym odsłuchu zaskoczyłem, że coś jest nie tak, i to bardzo nie tak ... No ale na błędach się człowiek uczy.

Ja te ruskie wydania omijam szerokim łukiem.

Cytat: Piterski w Listopad 23, 2015, 14:20
Jakubie, a wracając do Mobile Fidelity jak ona wypada na tle innych wydań w tym tych starszych?

Wiesz co, mam tylko wydanie MOV (niebieska limitowana edycja) i wersję kompaktową (chyba tę na 40, lecie wydania albumu). MoFi gra od nich obydwu lepiej. MoFi jest masterowane z oryginalnych taśm. Instrumenty są świetnie zdefiniowane, scena idzie sporo wgłąb za kolumny. Pięknie slychać wybrzmienia pudła kontrabasu i dmuchanie w instrumenty dęte. Fortepian jest dużo wyraźniejszy, niż na pozostałych wydaniach, które posiadam. Ogólnie, ma się wrażenie, że muzycy siedzą przed tobą.

MOV gra porównywalnie do kompaktu. Trochę irytujące są przesłuchy z sąsiedniego rowka/sąsiedniego zwoju taśmy. Słychać je tylko przy odtwarzaniu igłą z ostrym szlifem.

Piterski

Dzięki Jakub za ocenę, już wiem na co się szarpnąć.

W JPC widziałem też TuTu, czy ktoś z Was miał już styczność z tym nagraniem.
https://www.jpc.de/jpcng/jazz/detail/-/art/miles-davis-tutu-deluxe/hnum/6849629

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

#420
wznowienie Tutu jest ok. Jest wszędzie, nie musisz ściagać z JPC

Wracając do ruskich "piratów". No niestety, wg europejskiego prawa nie sa to wydania pirackie. materiał jest stary i nie podlega ochronie. Ale ochronie podlega okładka, znak Blue Note etc. Jest mnóstwo firm, które to robia korzystając z mody na vinyl. Nie maja dostepu do tasm matek ( Blue Note i inne macierzyste wytwórnie mają), więc klepią kopie z CD, jedni lepiej, inni gorzej. DOl, DOXY, WAXTIME itp to ten sam patent, choc nie zawsze brzmi to źle.

Topic na temat jakości DoL:
http://forums.stevehoffman.tv/threads/dol-vinyl-reissue-label.304832/
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Cytat: elem w Listopad 23, 2015, 15:42
wznowienie Tutu jest ok. Jest wszędzie, nie musisz ściagać z JPC

Wracając do ruskich "piratów". No niestety, wg europejskiego prawa nie sa to wydania pirackie. materiał jest stary i nie podlega ochronie. Ale ochronie podlega okładka, znak Blue Note etc. Jest mnóstwo firm, które to robia korzystając z mody na vinyl. Nie maja dostepu do tasm matek ( Blue Note i inne macierzyste wytwórnie mają), więc klepią kopie z CD, jedni lepiej, inni gorzej. DOl, DOXY, WAXTIME itp to ten sam patent, choc nie zawsze brzmi to źle.

No - to co ja zanabyłem brzmi niczym telefon :)
Pozdrawiam, Wireless

paul_67

Davis - Tutu (Warner) 2 LP.Dla mnie bomba, nie tylko OK!

elem

Cytat: wireless w Listopad 23, 2015, 15:50No - to co ja zanabyłem brzmi niczym telefon

allegro wszystko przyjmie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Cytat: elem w Listopad 23, 2015, 15:55
Cytat: wireless w Listopad 23, 2015, 15:50No - to co ja zanabyłem brzmi niczym telefon

allegro wszystko przyjmie :)


Ale moje poczucie przyzwoitości nie ... :) NIech już lezy na półce ... za jakieś, powiedzmy, 1000 lat, będą przeprowadzali wykopaliska, odkryją, odtworzą na moim 1000-letnim Sondeku i stwierdzą, że przekaz telepatyczny jest istotnie lepszy :)
Pozdrawiam, Wireless