Sensitive Sound

Zaczęty przez Alexander, Maj 30, 2019, 18:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alexander

Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2019, 23:25Żeby się nie droczyć to od razu przejdę do puenty - jestem zauroczony :)
Taaa...tak nas Rosjanka oczarowała, że jeden z prephono mieliśmy ustawiony na wzmocnienie 48dB i zamiast wyłączyć te 16dB tłumienia odkręciliśmy głośność do oporu, dzięki czemu opuszczanie igły na płytę odbywało się ze sporym hałasem. Na szczęście Vasa chciał posłuchać też LR'a, a tam mieliśmy już do dyspozycji należyte wzmocnienie (około 70dB) i nie ryzykując uszkodzeń ciała wybuchającą membraną głośnika mogliśmy rozkoszować się muzyka  ::)


dino

Zaczyna mnie ta wkładka intrygować - dawaj jakieś ripy bo w te upały to na pewno do POZ się nie wybiorę  >:D

Alexander

Sądzisz, że w taki upał będę ripał Rosjankę? Ty wiesz ile stopni robi się w pokoju jak włączę wzmacniacz  :o :o :o
No dobra - jeden numerek z rana nie zaszkodzi, zaraz ripnę  :)

Moriarty

Cytat: Alexander w Czerwiec 20, 2019, 07:18Sądzisz, że w taki upał będę ripał Rosjankę?

Będziesz ripał nocą i pod schłodzoną wódeczkę, jak car przykazał - nu, maładiec, nie pękaj! Dasz radę! >:D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Alexander

#104
Moriarty dysponujesz jakimś odtwarzaczem zdolnym strawić plik wav 24/96?

Moriarty

Cytat: Alexander w Czerwiec 20, 2019, 07:31Moriarty dysponujesz jakimś odtwarzaczem zdolnym strawić plik wav 24/96?

Voila!
https://www.foobar2000.org/
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Alexander

#106
ok - no to za chwileczkę masz pw  :)

vasa

Cytat: Alexander w Czerwiec 20, 2019, 08:31
ok - no to za chwileczkę masz pw  :)
A z Nagrą coś masz?
Też bym chciał na prv[emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Rosjanek Ci mało? Z Negrą byś jeszcze chciał?!?  >:(
I jeszcze na prv :o

moon

dajcie tez posluchac Rosjanki:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Kangie

Też bym posłuchał. Pytanie czy wolno... ;)

sheykk

Pewnie da się zorganizować ,kwestia kiedy kontakt na pw.

Piterski

Ja wczoraj po przerwie chorobowej zączełem ją odsłuchiwać, na razie nie robiłem jeszcze dokładniejszych porównań i notatek. Wrzucam płytę i słucham koncentrując się na ogólnym wrażeniu całości. Myślę, że w przyszłym tygodniu będę mógł zamieścić na forum jakiś subiektywny test, tak jak to robiłem z innymi wkładkami. Egzemplarz, który mam u siebie jest z tego co piszą koledzy w fazie docierania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Cytat: Piterski w Czerwiec 24, 2019, 12:46Egzemplarz, który mam u siebie jest z tego co piszą koledzy w fazie docierania.
Nie zapomnij o zmianie oleju po pierwszych 5kkm ;)

P.S. 1100. post. Wybaczcie za ten wybryk ;)

Kangie

Cytat: sheykk w Czerwiec 24, 2019, 12:37Pewnie da się zorganizować ,kwestia kiedy kontakt na pw.
Mnie bardziej chodziło o posłuchanie winyla jako pliku zgranego przez Alexandra. Może być DSF 5,6 MHz. Tylko to może być b. duże. Może być i WAV 24/96.

Alexander, czy jest szansa?

Alexander

Panowie w sprawie kontaktu osobistego z "paniami" mogę jedynie odesłać do Sheykk'a. Jeśli komuś wystarczy kontakt wirtualny, to sądzę, że mogę zaspokoić takową potrzebę udostępniając plik z fragmentem jakiegoś nagrania.
Co prawda nie będzie to obraz tego co da się usłyszeć w Waszych systemach, lecz to co wkładka prezentuje u mnie, ale może da się tego wysłuchać...  :-\

vasa

Cytat: Alexander w Czerwiec 24, 2019, 13:16Co prawda nie będzie to obraz tego co da się usłyszeć w Waszych systemach, lecz to co wkładka prezentuje u mnie,
Raczej coś pośredniego. Tak jakby zapiąć całe Twoje źródło analogowe z pre włącznie do wzmacniacza, kolumn i pomieszczenia u nas.
Niektórym humor się poprawi i innym popsuje  >:D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

#117
Cytat: vasa w Czerwiec 24, 2019, 13:19Niektórym humor się poprawi i innym popsuje  >:D
O to to właśnie miałem na myśli  :)
Przyznaj się - jak to było u Ciebie?  ;D

Kangie

Temat nie jest mi obcy. Miałem okazję posłuchać takich plików. Kiedyś nawet o tym pisałem na łamach forum, ale odnosiłem wtedy wrażenie, że ludzie nie wiedzieli o czym piszę, albo nie chcieli wiedzieć.

vasa

Cytat: Alexander w Czerwiec 24, 2019, 13:22Przyznaj się - jak to było u Ciebie? 
Sam zwróciłeś ostatnio uwagę na to że jakby bardziej zgryźliwy jestem  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Cytat: vasa w Czerwiec 24, 2019, 13:39
Cytat: Alexander w Czerwiec 24, 2019, 13:22Przyznaj się - jak to było u Ciebie? 
Sam zwróciłeś ostatnio uwagę na to że jakby bardziej zgryźliwy jestem  ;D
Nic na to nie poradzimy...lata lecą...  ;D

ps.ale mogłeś chociaż powiedzieć, że nie było tragicznie...  >:(

Kangie

Alexander, to gra bardzo dobrze. Swojego czasu porównywałem do dźwięku z mojego LP. Plik broni się do dziś.

moon

no ja o tez o nagraniu pliku pisze
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Alexander

Cytat: Kangie w Czerwiec 24, 2019, 13:47Alexander, to gra bardzo dobrze. Swojego czasu porównywałem do dźwięku z mojego LP. Plik broni się do dziś.
Tak to bardzo efektowna płyta i ciekawa muzycznie, sporo się dzieje
Cytat: moon w Czerwiec 24, 2019, 13:51
no ja o tez o nagraniu pliku pisze
Sądzę, że zaradzimy życzeniu, ale to wieczorem, późnym wieczorem jak wrócę do domu  :)

osiek

Cytat: vasa w Czerwiec 24, 2019, 13:19
Cytat: Alexander w Czerwiec 24, 2019, 13:16Co prawda nie będzie to obraz tego co da się usłyszeć w Waszych systemach, lecz to co wkładka prezentuje u mnie,
Raczej coś pośredniego. Tak jakby zapiąć całe Twoje źródło analogowe z pre włącznie do wzmacniacza, kolumn i pomieszczenia u nas.
Niektórym humor się poprawi i innym popsuje  >:D
Tak nie do końca Mariusz. Są jeszcze dwa tory cyfrowe w tej układance: nagrywacza i odsluchowywacza.