Sensitive Sound

Zaczęty przez Alexander, Maj 30, 2019, 18:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

sheykk

Jestem za stary(czytaj leniwy) na własną łódkę  wolę się dosiadać. :)

Alexander

Cytat: sheykk w Czerwiec 04, 2019, 13:19czytaj leniwy
epidemia jakowaś, czy co?!? w każdym razie zakaźna - też złapałem  ;D
Długo miałem FD, poddałem się, ile to zabawy z utrzymaniem było...  :-[

dino

Cytat: vasa w Czerwiec 03, 2019, 22:07Też Szanownych Państwa pozdrawiam
Coś pustawo w Kotku  :D
Wiosłuj dalej  ;)

Alexander

Żeby nie było, że tu nie o wkładkach...
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 04, 2019, 15:58Widziałeś wątek o rosyjskich wkładkach? Zeszło im na łódki :)
Sądzę, że do szant Splash będzie lepszy niż Art....chociażby z powodu nazwy  ;D ;D ;D

dino

Dawaj jakieś ripy bo na "przednim" zestawie odsłuchowym w przypadku poprzedniej wkładki szału nie było.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Alexander

Cytat: dino w Czerwiec 04, 2019, 23:10
Dawaj jakieś ripy bo na "przednim" zestawie odsłuchowym w przypadku poprzedniej wkładki szału nie było.
A zawsze musi być szał? Pewnie w zestawieniu, które słyszałeś, to wkładka nie dla Ciebie  :-[
Może coś jeszcze ripnę  :)

Alexander

#82
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 05, 2019, 09:44Tymczasem wkładki zataczają coraz szersze kręgi. Nad Bałtyk już dotarły :)
https://  :-X .blogspot.com/2019/06/wkadka-gramofonowa-mc-sensitive-sound.html?fbclid=IwAR1BybV2JgUCVGEmfddOOi3Cva2Wg45GV0PN1O1SUOa4ElTiZN2YGnvvKKM

No cóż gdyby igła w tej wkładce miała 0,28mm (jak wynika z tego co autor bloga napisał) to w rowek by się nie zmieściła...

GP412

Blog "Stereo i Kolorowo" jest prowadzony przez absolutnego neofitę technicznego..kosmiczne pierdoły w skrócie..najgorzej że ludzie to czytają..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Alexander

Cytat: GP412 w Czerwiec 05, 2019, 12:21
Blog "Stereo i Kolorowo" jest prowadzony przez absolutnego neofitę technicznego..kosmiczne pierdoły w skrócie..najgorzej że ludzie to czytają..
GP412 dziękuję, że wyartykułowałeś, to co mnie się cisnęło na usta, a raczej na klawiaturę   :np:
Poproszę Frywolnego, żeby wyciął linki i nie narażał ludzi na te pierdoły.

frywolny trucht

#85
Ok. Ale ja w wielu sprawach też jestem neofitą. Na tematy gramofoniarstwa mądruję się czasem jak stary ( no zdarza się zapomnieć, gdzie jestem), ale też nie mam nic naprzeciw, jak ktoś mnie prostuje. O ile są firmy, osoby, które zrobiły mi osobistą kukę- bo to złe ludzie byli- tak wątpię, byśmy mieli w tym przypadku podobną sytuację. Człek z pasją, raczej nie petujący innowierców, turbanów, tęczy. Wyślijcie notkę prostującą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Alexander

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 05, 2019, 14:48Wyślijcie notkę prostującą, nie palcie na stosie jak czarownicę.
Ależ nikt nikogo nie pali, jak ktoś będzie chciał to poszuka bloga, którego nazwa jest i tak w tekście. A z prostowaniem to nie tak łatwo na tym blogu. Kiedyś zdarzyło mi się podjąć próbę. Zero efektu.

dino

Cytat: Alexander w Czerwiec 05, 2019, 09:52Może coś jeszcze ripnę  :)
I tak penie przyjedziemy zniszczyć herbatę i Delicje  :P

Alexander

Cytat: dino w Czerwiec 05, 2019, 22:25Delicje
Delicje!?! Owsiane, albo florentynki jeśli muszą być słodkie  :)

Alexander

Ciepło jest czy mi się wydaje?  ;D
Nic to - pomęczę wkładkę. Art. Przebieg wzrósł o kolejnych kilkanaście godzin.
Zmienia się jej sposób prezentacji. Scena się rozszerza i pogłębia jednocześnie lekko wycofując. 
Wydelikaciło się też górne pasmo, trójkąt nie brzmi już jak dzwon, ale wybrzmienie zachował.
Ciekawe jak długo będą następowały zmiany, kiedy granie się ustabilizuje, bo ile razy można słuchać tych samych płyt "na nowo"?  :o
Producent wspominał o przebiegu koniecznym na dotarcie rzędu 100-150h - no gramy dalej. Niedużo pozostało do przekroczenia Rubikonu.
Może to coś przyspieszy...posłucham Rubyconu - pastelowe techno z roku 1975  ;D





dino

W takich temperaturach potrafiły się "składać" cantilevery bo guma nie wytrzymywała.  ;)

Piterski

Ja u siebie posłuchałem modelu x7 może ze 2 godziny i pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, że aż się zastanawiam gdzie jest haczyk.
Na razie sobie nie posłucham bo mnie męczy przeziębienie  :-[
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Alexander

Piterski masz jakiś recorder? Spróbuj zapisać próbki, podręcz wkładkę kilkanaście godzin i porównaj - ciekawe doświadczenie  :)
I zdrowiej!

dino

No w sumie dręczyć ruskich ... moralnie problematyczne.

Piterski

Cytat: Alexander w Czerwiec 12, 2019, 21:59Piterski masz jakiś recorder?
Mogę zgrać próbkę na komputer, mam do tego jakiś program bo kiedyś się próbowałem w to bawić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

No to miałem okazję posłuchać u Alexandra wkładki Art Majestic.
Żeby się nie droczyć to od razu przejdę do puenty - jestem zauroczony :)
Wkładka fantastyczna a na dodatek doskonale wpasowująca się w mój gust "wkładkowy".
Niezwykle precyzyjna, wydłubująca z rowka wszystkie drobinki dźwięku i przekładająca je na przepiękną muzykę.
Żeby był punkt odniesienia to Alexander pozwolił też chwilę posłuchać Ortofona SPU i Ortofona Rondo Bronze.
Art jest bardziej szczegółowy, ma nieco bardziej ofensywną górę ale to chyba Ortofony są mniej akuratne i bardziej nastawione na relax niż Art ofensywny. Basik taki jaki być powinien, różnicujący, sprężysty, dość szybko wygaszany ale w ilości zupełnie wystarczającej jeżeli nie oczekujemy masażu. Wokalistyka świetna.
Wkładka ma dwie cechy wybitne: różnicowanie nagrań i stereofonię.
Robota ekipy nagrywającej jest słyszalna doskonale. Jak było blisko to jest blisko, jak mikrofon stał dalej to jest dalej, jak realizator wywalił barytona na przód to stoi tam i się drze nieprzytomnie zasłaniając innych. Niestety ale jestem przekonany że jak położymy na talerzu spieprzone nagranie to to też będzie doskonale słyszalne  :-\
No i stereofonia.
Chyba nigdy nie słyszałem podobnej stereofonii z analogu. Jest rewelacyjna. Scena potrafi się rozlać bardzo szeroko na boki, daleko poza bazę, a precyzja lokalizacji wszystkiego jest jak na zdjęciu. Takiego pokazu jeszcze nie słyszałem/widziałem.
Gdyby mnie jeszcze kiedyś naszła ochota żeby sobie kupić wkładkę to chyba już mam wybraną :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ja dochodzę do siebie i w przyszłym tygodniu biorę się za odsłuchy. Wtedy dodam swoje trzy grosze  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2019, 23:27Ja dochodzę do siebie i w przyszłym tygodniu biorę się za odsłuchy.
I czymiesz skarba bezczynnego :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Czerwiec 18, 2019, 23:29
Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2019, 23:27Ja dochodzę do siebie i w przyszłym tygodniu biorę się za odsłuchy.
I czymiesz skarba bezczynnego :o
No nie mam serca jej katować tylko dla wygrzewania skoro jeszcze mam uszy przytkane.
Wkładeczka ma ze 35-40 godzin grania za sobą czyli świeżynka.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 18, 2019, 23:31Wkładeczka ma ze 35-40 godzin grania
Ta Alexandra 2x więcej i dobrze by było żeby się już bardziej nie układała.
Swoją drogą to podatność wkładki jest dziwnie opisana w papierach. Statyczna i dynamiczna mają jednakową wartość, co w moim rozumieniu świata się nie mieści :o . Ale sądząc po stereofonii to parametry (wybitne) powiązane z separacją kanałów chyba nie są przekłamane.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.