Dlaczego kable zasilające "grają"

Zaczęty przez malg, Czerwiec 22, 2017, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Oczywiście równie dobrze możesz wyjść zwycięzcą. Możesz obnażyć mistyfikację, czarodziejstwo. Zostaniesz bohaterem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Al Capone

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 26, 2017, 21:13
Przynieś swoje, postaw kotarę i słuchaj. Zamiast się naindyczać w internetach. Tylko co zrobisz jak zostaniesz sam na sali, który nie słyszy?
Oczywiście Twój kolega może podmieniać, lub oszukiwać, że podmienia.

Dobra, dobra. Załapałem "żaluzję". Zostawiam już Panów audiofilów sam na sam z gadającymi topowymi kablami w ich saloniku :)

frywolny trucht

Po prostu trochę mnie męczy wmawianie mi, że mi się wydaje. Ty nie słyszysz, więc innym się wydaje, że słyszą.  Myślę, że warto to trochę pokonfrontować na żywo. U innych, u tych, którzy zarzekają się, że słyszą. Albo ich zniszczysz i zostaniesz- jak pisałem- prawdziwym bohaterem. Albo nie. Bicie w kółko piany w internetach p.t: Ty nie słyszysz, bo ja nie słyszę... po co? Co to wnosi? Pchnijmy akcję stopień wyżej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

bubusia

Wiadomo, ze nie chodzi o granie kabli, tylko ich wplyw. Nie ma sie co podniecac kpinami. Lepiej, tak jak sugeruje kolega wyzej, przyjsc i uslyszec. Lub nie uslyszec. Mozna nawet, chyba mozna, nie wiem do konca, przyniesc swoj, taki zwykly, i sprawdzic, czy ma to sens. To by byla odwaga, nawet jakby sie w oczach wiekszosci poleglo.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 26, 2017, 21:22
Po prostu trochę mnie męczy wmawianie mi, że mi się wydaje. Ty nie słyszysz, więc innym się wydaje, że słyszą.  Myślę, że warto to trochę pokonfrontować na żywo. U innych, u tych, którzy zarzekają się, że słyszą. Albo ich zniszczysz i zostaniesz- jak pisałem- prawdziwym bohaterem. Albo nie. Bicie w kółko piany w internetach p.t: Ty nie słyszysz, bo ja nie słyszę... po co? Co to wnosi? Pchnijmy akcję stopień wyżej.

Nie uda się. Ten temat to, ekhm, samograj ... nawet jak już, będzie się wydawało, przygaśnie, będzie się ledwo żarzył, to zaraz świeży podmuch roznieci płomień. Cały czas dochodzę do wniosku, że nie chodzi o to, aby jakiś konsensus osiągnąć, ale żeby dyskurs dalej pociągnąć ... Ale to chyba faktycznie o to chodzi - wszak to forum, tak naprawdę, zupełnie nietechniczne, a hobbystyczne, a nie laboratorium :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

No ja piertolę. Toć audiocafe rodziło się- myślą Twórcy- jako scena wiecznego boju głuchych i złotouchych i co? Tutaj? No proszę. Litej ości  :o Pogadajmy o gramofonach!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: Wireless w Czerwiec 26, 2017, 22:16
Nie uda się. Ten temat to, ekhm, samograj ... nawet jak już, będzie się wydawało, przygaśnie, będzie się ledwo żarzył, to zaraz świeży podmuch roznieci płomień. Cały czas dochodzę do wniosku, że nie chodzi o to, aby jakiś konsensus osiągnąć, ale żeby dyskurs dalej pociągnąć ... Ale to chyba faktycznie o to chodzi - wszak to forum, tak naprawdę, zupełnie nietechniczne, a hobbystyczne, a nie laboratorium :)
Próbuję nakierować kolegów-oponentów na techniczno-fizyczne tory - zaprosić do laboratorium,
poprowadzić rozmowę na jakieś argumenty konkretne, ale coś mi się nie udaje  ;D
Oni i tak w kółko Macieju
o producentach zarabiających krocie,
o fałszywym marketingu,
o wierze audifilskiej, ... itd




malg

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 26, 2017, 22:31
Pogadajmy o gramofonach!
o gramofonach to gadamy w innym wątku - to wątek o kablach, więc gadajmy o kablach ;D

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: malg w Czerwiec 26, 2017, 22:35
Cytat: Wireless w Czerwiec 26, 2017, 22:16
Nie uda się. Ten temat to, ekhm, samograj ... nawet jak już, będzie się wydawało, przygaśnie, będzie się ledwo żarzył, to zaraz świeży podmuch roznieci płomień. Cały czas dochodzę do wniosku, że nie chodzi o to, aby jakiś konsensus osiągnąć, ale żeby dyskurs dalej pociągnąć ... Ale to chyba faktycznie o to chodzi - wszak to forum, tak naprawdę, zupełnie nietechniczne, a hobbystyczne, a nie laboratorium :)
Próbuję nakierować kolegów-oponentów na techniczno-fizyczne tory - zaprosić do laboratorium,
poprowadzić rozmowę na jakieś argumenty konkretne, ale coś mi się nie udaje  ;D
Oni i tak w kółko Macieju
o producentach zarabiających krocie,
o fałszywym marketingu,
o wierze audifilskiej, ... itd





Ale - póki dyskusja cywlizowana, to niech sobie gadają przecież :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

A aby tradycji bezustannych dyskusji o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocy stało się zadość, proponuję otwarcie kolejnego wątku pt. "dlaczego winyl gra lepiej, niż cyfra" :)  ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

[wulgaryzm] pamiętam, błagam  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 26, 2017, 22:57
[wulgaryzm] pamiętam, błagam  :o

No nie wiem .... chyba jednak założę taki wątek ... pokusa jest zbyt silna ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

rudy-102

Chyba Marysia już taki kiedyś tu założyła.

Wireless

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 26, 2017, 23:02
Chyba Marysia już taki kiedyś tu założyła.

Było już, fakt. Ale nie zaszkodzi powtórzyć, myślę ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

bum1234

Cytat: malg w Czerwiec 26, 2017, 22:35
Próbuję nakierować kolegów-oponentów na techniczno-fizyczne tory - zaprosić do laboratorium,
poprowadzić rozmowę na jakieś argumenty konkretne, ale coś mi się nie udaje  ;D

Bo powtarzasz legendy bez żadnych konkretów. A konkrety, to bezlitosne liczby. Nie każdy je lubi, nie każdy im wierzy, zwłaszcza jeśli przeczą z góry założonym "aksjomatom".

A sprzęt audio, to wbrew pozorom czysta technika i czyste liczby. Emocje i artyzm są w muzyce i tam trzeba ich szukać, bo sprzęt to tylko kawałek materii bezdusznej i martwej. I nie pomoże tu żadna, mniej lub bardziej wyszukana forma plastyczna. trzeba zachować odpowiednie proporcje i nie szukać duszy tam, gdzie jej nie ma ;)



Piterski

To może o tym czy lampy grają? Słyszałem, że na pomiarach to nie wychodzi.

PS. Ppoważnie to uważam, że pomiary są istotne i potrafią trochę sprowadzić na ziemię.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Czerwiec 26, 2017, 11:20obawiam się, że kolega bum1234 i tak niczego nie usłyszy z samego założenie bo neguje że cokolwiek można usłyszeć
Jest parę fajnych tekstów w ostatnich wpisach ale ten chyba podoba mi się najbardziej :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

David Attenborough  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: bum1234 w Czerwiec 26, 2017, 23:11
Bo powtarzasz legendy bez żadnych konkretów. A konkrety, to bezlitosne liczby.
to Ty próbujesz udowodnić że to wszystko to "legenda" i potem ją obalasz.

Cytat: bum1234 w Czerwiec 26, 2017, 23:11
Nie każdy je lubi, nie każdy im wierzy, zwłaszcza jeśli przeczą z góry założonym "aksjomatom".
jakim aksjomatom - Twoim ?

Cytat: bum1234 w Czerwiec 26, 2017, 23:11
A sprzęt audio, to wbrew pozorom czysta technika i czyste liczby.
Jakim pozorom ?
Nie wbrew pozorom - to czysta technika, ale .....
Cytat: bum1234 w Czerwiec 26, 2017, 23:11
Emocje i artyzm są w muzyce i tam trzeba ich szukać, bo sprzęt to tylko kawałek materii bezdusznej i martwej.
A gdzie słuchacz,
sprzęt mimo, że czysto techniczny, sam dla siebie nie gra tylko dla słuchacza,
a jakbyś czytał z uwagą,
to zauważyłbyś, iz proponowałem nie pisać o sprzęcie tylko o teorii.


Cytat: bum1234 w Czerwiec 26, 2017, 23:11
I nie pomoże tu żadna, mniej lub bardziej wyszukana forma plastyczna. trzeba zachować odpowiednie proporcje i nie szukać duszy tam, gdzie jej nie ma ;)
Czy ja coś pisałem o duszy ?  ::)
O czym piszesz ?  ::)

bum1234

Cytat: malg w Czerwiec 26, 2017, 23:58to Ty próbujesz udowodnić że to wszystko to "legenda" i potem ją obalasz.

Czyli przyznajesz mi rację. Kable sieciowe nie "grają" :)

bubusia

Z kolega bumem zgadzam sie w jednej, ale kluczowej kwestii, music is what really counts, a nie sprzet. A wielu z nas, poszukiwaczy, czasami sie zapetla w probie osiagniecia the best possible quality of sound. I jednak muzyka, muzyka jako taka, schodzi na drugi plan. Czasami, a moze nawet czesciej. Co nie znaczy, ze kable i np lampy(tutaj ogromny)nie maja wplywu na dzwiek.

Jest tez kwestia roznic, dla 1nego troche jasniejszy dzwiek lub np mniej wysycony, bardziej suchy to roznica ogromna, dla 2ego prawie zadna. I stad tez moga wynikac nieporozumienia co do kabli. Oczywiscie sluch i warunki maja rowniez duze znaczenie. Raz slyszymy lepiej, raz gorzej. I znowu te roznice sa roznie postrzegane.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

elem

Cytat: bubusia w Czerwiec 27, 2017, 08:13Jest tez kwestia roznic, dla 1nego troche jasniejszy dzwiek lub np mniej wysycony, bardziej suchy to roznica ogromna, dla 2ego prawie zadna

To prawda, "odbiornik" jest nabardziej nieliniowym, niezbadanym, niemierzalnym, niepowtarzalnym "urządzeniem" w tym łańcuchu pomiarowym. I na dodatek może z własnej woli, z powodu uszkodzenia lub złośliwie przekazać błędne wyniki "pomiarów".  Co gorsza, ciężko mu pomóc. Za cholerę nie może usłyszeć dźwięków zmysłem wzroku skierowanym na ekran analizatora widma.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

bum1234

Cytat: bubusia w Czerwiec 27, 2017, 08:13Raz slyszymy lepiej, raz gorzej.
Jest to bardzo istotne stwierdzenie. Leży to u podstawy tzw. "słyszenia" kabli. Przyczyny są poza techniczne. Dlatego też z ludźmi o silnej osobowości trudno dyskutować, bo ze względów ambicjonalnych nie przyjmują żadnej argumentacji natury psychologicznej, traktując je jako próby podważania autorytetu. Nie ma w tym żadnej złośliwości, to stwierdzenie faktu.
Audio, jak każda subiektywna dziedzina jest silnie uzależniona od psychologicznej strony natury ludzkiej i na tym polegają problemy z nazwijmy to kontrowersyjnymi częściami systemu :)



Cytat: bubusia w Czerwiec 27, 2017, 08:13
Co nie znaczy, ze kable i np lampy(tutaj ogromny)nie maja wplywu na dzwiek.

Co do kabli to sprawa jest oczywista. Nie wpływają na dźwięk z małymi wyjątkami. Jeśli o lampy chodzi, to tu sytuacja jest inna. Mają one bardzo duży rozrzut parametrów, co jest przyczyną wszystkich słyszalnych zmian. Nie wiem, czy można to traktować jako zaletę, chyba, że ktoś lubi zabawę w podmiany lamp. Trudno to z pewnością zakwalifikować jako dążenie do maksymalnej wierności odtwarzanego dźwięku, zważywszy, że np. wzmacniacze typu SET cechują się bardzo wysokimi zniekształceniami, fakt, że charakterystycznymi. Trzeba też zauważyć, że istnieją znacznie prostsze sposoby kształtowania brzmienia, które wolne są od przypadkowości, ale uważane są za nieaudiofilskie.

bum1234

Cytat: elem w Czerwiec 27, 2017, 09:09
To prawda, "odbiornik" jest nabardziej nieliniowym, niezbadanym, niemierzalnym, niepowtarzalnym "urządzeniem" w tym łańcuchu pomiarowym. I na dodatek może z własnej woli, z powodu uszkodzenia lub złośliwie przekazać błędne wyniki "pomiarów".  Co gorsza, ciężko mu pomóc. Za cholerę nie może usłyszeć dźwięków zmysłem wzroku skierowanym na ekran analizatora widma.

Ale tenże analizator może pokazać, czy są zmiany, czy też ich brak. Po drugie wystarczy zamknąć oczka w trakcie ewentualnego zmieniania elementów systemu i z reguły wszelkie cudowne zmiany ulatują w niebyt :)