Radio internetowe

Zaczęty przez gratefullde, Marzec 31, 2018, 10:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Tak sobie od rana bawię się maliną i zestawem radiowym przez nią proponowanych.
Słucham od rana trójki, z przyzwyczajenia. Wszyscy wiedzą jaka jakość
Dziś sobie wędruję i jest stacja audiofile blues rock. Audiophile podaje w 320 kbps.
Pytanie czy coś takiego znajdę w lepszej jakości?
Jest kilka stacji jazzowych, to niestety smooth, ale jakość też taka se.
Mile widziane kooperatywy do zadokowania dobrej stacji.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiow122

Hej - mam dwa systemy do internetu tj. daphile i RPI 2 - oba podłączone do tego samego dac'a i powiem, że trójka z maliny brzmi lepiej niż z daphile'a.
Poszukaj radia Linn Jazz  (https://tunein.com/radio/Linn-Jazz-s122120/) bardzo dobrze brzmi.
Z niezłych radii to polecam: Jazz24, Jazz.fm91 i Jazz.fm91 Oskar Peterson.

Pozdrawiam z życzeniami Wesołych Świąt.

PS. pomagając w kuchni też słucham trójki.
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

gratefullde

Cytat: krzysiow122 w Marzec 31, 2018, 11:03
Hej - mam dwa systemy do internetu tj. daphile i RPI 2 - oba podłączone do tego samego dac'a i powiem, że trójka z maliny brzmi lepiej niż z daphile'a.
Poszukaj radia Linn Jazz  (https://tunein.com/radio/Linn-Jazz-s122120/) bardzo dobrze brzmi.
Z niezłych radii to polecam: Jazz24, Jazz.fm91 i Jazz.fm91 Oskar Peterson.

Pozdrawiam z życzeniami Wesołych Świąt.

PS. pomagając w kuchni też słucham trójki.
Dzięki za kilka wskazówek. Linn jazz nie chce u mnie załapać. Generalnie musiał bym chyba zaktualizować moOde ale mam lenia ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gym

#3
Polecam Radio Paradise
http://www.radioparadise.com/rp_2.php?#name=Playlist
http://www.radioparadise.com/rp_2.php?#name=Listen&file=links
Pozdrawiam

gratefullde

Cytat: gym w Marzec 31, 2018, 19:27
Polecam Radio Paradise
http://www.radioparadise.com/rp_2.php?#name=Playlist
Pozdrawiam


Przetestuję jutro z rana :) Dzięki :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

axolotl


gratefullde

Cytat: axolotl w Marzec 31, 2018, 19:42
Niespodzianka:

http://3.dktr.pl/kh.php

ale hellou, idąc w link to jest to jak to działa :) Dotyczy tylko pr3 tak?
a dyć dzieki :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

axolotl

A przeczytles ta stroniczke? Warto sie nia zainteresowac bo jakosc swietna ....

frywolny trucht

Na normalnym, cywilnym tunerze radia internetowego ile tych kbps da się wyciągnąć?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Zapomnij o radiu internetowym.
Teraz jak sobie porównuję analogowego starego technola z transmisja nawet Linna 320k to mnie śmiech ogarnia. Radio internetowe nie podskoczy.

marek.pap

Proponuję przeczytać, zanim zaczniecie się zachwycać transmisją analogową radia FM. Dosył sygnału do naziemnych nadajników UKF jest cyfrowy. Strumień np. Trójki to tylko 128 kb/s.
http://www.sat-charts.eu/artykul,2800,Feeds---dosyly---przekazy-Polskie-Radio.html

LampowY

To zapraszam do mnie w celu nausznego porównania  :)

frywolny trucht

Polskie Radio Jedynka - 128 kb/s (48 kHz)
Polskie Radio Dwójka - 192 kb/s (48 kHz)
Polskie Radio Trójka - 128 kb/s (48 kHz)
Polskie Radio Czwórka - 128 kb/s (48 kHz)
Polskie Radio dla Zagranicy - 80 kb/s (32 kHz)

I dlatego na DAB i FM najlepiej gra Dwójka. Ale też nie do końca cyfry grają. Wiadomo, że gdy patrzymy na zakres częstotliwości kolumn, podziwiamy, że te konkretne schodzą niżej. Hohoho. Tylko co z tego jak robią to źle? I tak jest ze stacjami internetowymi. Często ta o dwukrotnie niższym kb/s gra żywiej, energiczniej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marek.pap

Cytat: LampowY w Luty 23, 2019, 17:26Zapomnij o radiu internetowym.
Teraz jak sobie porównuję analogowego starego technola z transmisja nawet Linna 320k to mnie śmiech ogarnia. Radio internetowe nie podskoczy.

Zapomnij o radiu analogowym, to jest już radio cyfrowe. W dodatku o kiepskiej jakości w przypadku polskich stacji. Tobie bardziej się podoba dźwięk z radia analogowego, ale jest on niższej jakości od Linn Radio z internetu.

LampowY

Co do nadawania cyfrowego w FM to oczywiste.
Co do drugiej części, tez tak myślałem przez lata. Póki nie kupiłem tunera z lat 70tych za 150 zł o ile pamiętam  :)
I przy swoim pozostaję.

malg

Cytat: LampowY w Luty 24, 2019, 10:15
Póki nie kupiłem tunera z lat 70tych za 150 zł o ile pamiętam  :)
I przy swoim pozostaję.


a antenę gdzie masz ? na dachu czy pokojowa ?
bo moze ja bym sobie radio uruchomił




LampowY

Pokojowa na drucie  ;D




frywolny trucht

W internecie nic nie jest oczywiste. I Jedynka i Dwójka grają se tak  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ale są i dużo lepsi :) Sokolniki są przypisane do stacji jazzowych. Dziwne mają Rosjanie pojęcie o tym gatunku :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: LampowY w Luty 24, 2019, 10:15
Co do nadawania cyfrowego w FM to oczywiste.
Co do drugiej części, tez tak myślałem przez lata. Póki nie kupiłem tunera z lat 70tych za 150 zł o ile pamiętam  :)
I przy swoim pozostaję.


No jest coś w tych starych odbiornikach. Moje ampli Brauna na FM zwala z nóg. Podobnie miałem z Tandbergiem, super dźwięk.

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Luty 24, 2019, 10:34W internecie nic nie jest oczywiste. I Jedynka i Dwójka grają se tak 
To zobacz ile mi pokazuje w spisie PR3 a ile daje w rzeczywistości.
Nie muszę opisywać jak to gra  :)
A jak odpale tuner i puszcze 98,8... Jak ze świetnie wydanej czarnej płyty.


frywolny trucht

To co ja pokazuję, to odczyt w locie. On potrafi się zmienić w czasie o 1-2 kbps. I tu rodzi się zdziwienie. Skąd taka różnica? U mnie świeci słońce, a u was? :) Wrzuciłem sobie azerbejdżańską stację przypisaną do zakładki JAZZ. Coco Jumbo leci  :o ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Znalazłem LINN Radio. Ale tylko jedno. Rozumiem, że trzeba mieć sprzęt tej firmy by zasłużyć na stacje tematyczne? Tutaj leci taki miks audiofilskiego plumkania, ale jak byk 320 kbps i to słychać  :o Można trafić coś jeszcze w tej jakości? To już naprawdę fajnie gra.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A tak to wygląda z poziomu smarkfona:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Luty 24, 2019, 11:32trzeba mieć sprzęt tej firmy by zasłużyć na stacje tematyczne?
A gdzie tam.
Na CA i T+A też miałem trzy stacje Linna.
Poszukaj dobrze.