Revox G36 . Mój Dziadek.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 20, 2015, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

No nie...
Jak tak można? Jedna z moich ulubieńszych płyt! >:(

miniabyr

No a ja kupiłem pierwszą w moich zbiorach nagraną komercyjnie  taśmę ! Buddy Tate  "Jazz Masters - vol. 1 - Legendary Jazz Recordings "na 38cm/s .Myślę ,że we wtorek  powinna dojść. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Pisałem o taśmie która do mnie jedzie. http://ccd.pl/buddy-tate-jazz-masters-vol-1-legendary-jazz-recordings-p453438/ . To bedzie ta! I niestety na Revox'e nie posłucham jej bo to 38cm/s............ale Helga będzie kontenta ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Sam jestem ciekawy czy Koszur prawdę pisze.
Szkoda, że Pan ze Słowacji nie ma tego w swoich zbiorach. Byłoby bezpośrednie porównanie i wniosek czy warto płacić tyle kasy.

Jest jeszcze kwestia czy obecnie helga łyka kalibracyjnie Maxella. Chyba pmcomp cos kiedyś pisał, że pod japońskie taśmy są kalibrowane japońskie magnetofony.
Z drugiej strony piszą, że była nagrywana na Revoxie.

kawosz

Kalibracja o ile się orientuje jest ważna przy nagrywaniu . Kalibruje się tylko głowice nagrywające odtwarzające są ustawiane tak żeby czytały każde taśmy . Jak się mylę to mnie poprawcie .

wojtek41

Odleciałem przy The Final Cut  :)
Tak sie zastanawiam, czy przypadkiem F 36 nie jest większą rzadkością niż g 36 ?

MAC

Na jebaju jest remis w podaży 2:2  :)

wojtek41

Cytat: masza w Marzec 12, 2016, 14:23Na jebaju jest remis w podaży 2:2
To znaczy, że się rozglądasz... ;D

wojtek41

Ten chyba tokarza odwiedzał ze szpulami  :D
Niemniej ładnie to wygląda.


kawosz

F 36 bardziej mi się podobuje od g36 ale jednak jest mniej funkcjonalny . Najlepiej mieć oba  ::) Ma fajniejsza skrzynkę  :)

wojtek41


MAC

Cytat: wojtek41 w Marzec 12, 2016, 14:26To znaczy, że się rozglądasz... ;D
Już się nie rozglądam.
Poprosiłem Ondreja o rozglądanie się w pewniejszych miejscach niż serwisy aukcyjne ;)

pmcomp

Cytat: kawosz w Marzec 12, 2016, 13:00
Kalibracja o ile się orientuje jest ważna przy nagrywaniu . Kalibruje się tylko głowice nagrywające odtwarzające są ustawiane tak żeby czytały każde taśmy . Jak się mylę to mnie poprawcie .

Kalibracja odtwarzania przy każdej prędkości jest niezbędna. Ustawiasz wtedy podział częstotliwości niskich, średnich i wysokich czyli charakterystyke pasma. Ma to kolosalny wpływ na sposób odtwarzania magnetofonu. Jesli dasz za dużo góry to przejdziesz w detal i analityczność. Jeśli dasz za mało basów to muzyka straci wypełnienie na dolnej średnicy i będzie sucha. Itd, itd.

Pozdro

kawosz

Ok to wiem . Ale to kalibrujesz do rodzaju taśmy czy do prędkości ? . Przykładowo ja poprosiłem o kalibracje pod LPR 35 . Czy to znaczy że taśma nagrana na magnetofonie skalibrowanym pod Maxella zagra u mnie gorzej niż LPR ? Bo że nie wskazane jest żebym nagrywał na japońskie taśmy ( choć nagra tylko gorzej ) to wiem

wojtek41

Atom Heart Mother. Normalnie gwałce F 36 Floydami.  :)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

U Wojtka to raczej pradziadek :)

wojtek41

Tak ładnie gra, że gotowy jestem go w zadek pocałować  :P

wojtek41

Cytat: masza w Marzec 12, 2016, 18:33U Wojtka to raczej pradziadek
U mnie wszystko stare...Pradziadek, szelaki...  :)

wojtek41

Cytat: miniabyr w Marzec 12, 2016, 18:30Czyli co Dziadek rządzi?
Śmiga jak F16  ;)  To jeszcze Meddle zapuszczę.

MAC

A bo on i ładniejszy jest od G36

wojtek41

Pradziadek w akcji - Oscar Pettiford Sextet.  :)


pmcomp

Cytat: miniabyr w Marzec 12, 2016, 11:53
Pisałem o taśmie która do mnie jedzie. http://ccd.pl/buddy-tate-jazz-masters-vol-1-legendary-jazz-recordings-p453438/ . To bedzie ta! I niestety na Revox'e nie posłucham jej bo to 38cm/s............ale Helga będzie kontenta ;D

Posłuchałem tych fragmentów. Świetna płyta.
Wpadnij do mnie jakoś to posłuchamy.
Tym bardziej, że masz taśmy do odebrania.

Pozdro

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Pradziadek i pomimo, że tylko 3 miesiące za nami, chyba moja płyta roku...