Jakie CD 3-5 tys pln

Zaczęty przez Therion, Styczeń 03, 2018, 12:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekw 76

Rzeczywiście cudeńko  :o
Coś takiego właśnie widziałbym u siebie  ;)
Jaki to model?

Edit:
Ledwo zdążyłem napisać a Ty już post przeniosłeś :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

McGyver

Są dwa takie modele. Teac CD-Z500 i CD-Z5000. Bebechami nie różnią się wcale, a z zewnątrz różnią się jedynie nakładką na szufladkę i kolorem ścianki zadniej.

Therion

OSOBY ZAINTERESOWANE TYM CD PLAYEREM , ZDAJĄ SOBIE SPRAWĘ Z JAKIM SPRZĘTEM BĘDĄ MIAŁY DO CZYNIENIA .... HI END NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE !!!! CO NAJWAŻNIEJSZE W BARDZO PRZYSTĘPNEJ CENIE PRZY TEJ KLASIE ODTWARZACZA !!!

http://allegro.pl/abrahamsen-v1-0-up-electrocompaniet-cudo-nowy-i7112407469.html

I cudo i hajend i upgrade...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.


MAC

Cytat: McGyver w Styczeń 04, 2018, 17:15To po co sprzedaje?
Nie wiem ale może dlatego, że ma czy  :)


tomekkk1

Przecież to pan sprzedawiec jest, to może mieć trzy i trzydzieści trzy :)


tomekkk1

Cytat: McGyver w Styczeń 04, 2018, 18:00
Aha. No to u niego wszystko będzie "cudo i hajend i upgrade".
Dokładnie. W tekście pewnie zmienia się marka, model, parametry i nic poza tym...

Therion

Fuj. Straciliście wszelką wiarę w uczciwość ludzką. Jak żyć?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomekkk1

Cytat: Therion w Styczeń 04, 2018, 18:43
Fuj. Straciliście wszelką wiarę w uczciwość ludzką. Jak żyć?
Rozdzielamy wiarę w uczciwość ludzką, od wiary w uczciwość ludzką - biznesową? Czy wkładamy wszystkich do jednego worka? Tak tylko pytam ;)

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

McGyver

Cytat: Therion w Styczeń 04, 2018, 19:50OK a co powiecie na to?

accuphase-dp-60
Niezależnie od tego jak to gra:




      mogiła.




Laser KSS190. Jak padnie, to po grzybkach.

cdt

Zupełnie nie wiem jak on gra i jak z serwisem . wklejam jako ciekawostkę . Może ktoś coś o nim wie
https://www.ebay.pl/itm/mbl-CDP2-totally-hi-end-extremely-rare-perfect-technical-condition/182912503897?hash=item2a966f5059:g:U2cAAOSwtnpaEhwi

No i reklama ;) . Mozliwe że pisze prawdę MBL to w końcu MBL
[imbl CDP2 + oryginalny pilot.
top hi-end za ułamek ceny ! regulowane z pilota wyjście analogowe - nie potrzebujesz przedwzmacniacza, czysty hi-end.
stan wizualny: doskonały
stan techniczny: lepszy jak nowy! wymieniony laser na ORYGINALNY żadna chińszczyzna i jest na gwarancji! czyta wszystkie płyty i uwaga rozpoznaje txt podając nazwy utworów !
jak gra? doskonała majestatyczna scena, każdy instrument i głos jest na swoim miejscu, bas referencyjnie mocny i nasycony
.][/i]


tomekkk1

Cytat: McGyver w Styczeń 04, 2018, 20:09
Cytat: cdt w Styczeń 04, 2018, 20:04to w końcu MBL

Nie, to nie MBL. To przepakowany Marazm CD6000, model nieudany.

Dokładnie. Napis Marantz na modułach HDAM po chamsku zaklejono zwykła taśmą klejącą...

McGyver

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 04, 2018, 20:11Marantz na modułach HDAM
Co ciekawe, jedną z rekomendowanych modyfikacji cedeków Marazma było ... (drums rolling) ...
OMINIĘCIE MODUŁÓW HDAM ! (fanfare!).
;D ;D ;D

cdt


tomekkk1

Cytat: McGyver w Styczeń 04, 2018, 20:14
Cytat: tomekkk1 w Styczeń 04, 2018, 20:11Marantz na modułach HDAM
Co ciekawe, jedną z rekomendowanych modyfikacji cedeków Marazma było ... (drums rolling) ...
OMINIĘCIE MODUŁÓW HDAM ! (fanfare!).
;D ;D ;D
Tak jak poniżej:

McGyver

Marazm CD6000 nawet po modyfikacjach i tak jest sporo gorszy od swojego poprzednika CD67 (który nota bene ledwo co się różni od jeszcze starszego CD63).

cdt

Zupełnie nieświadomie ale widzę że wprowadziłem element komiczny do wątku  ;D

muda44

Cytat: Therion w Styczeń 04, 2018, 19:50
aaaaa.... jeden wór....


OK a co powiecie na to?

http://allegro.pl/accuphase-dp-60-vintage-cd-player-pilot-papiery-i7113998742.html#thumb/1

Odtwarzacz z najlepszych czasów produkcji odtwarzaczy CD . Nawet jak jest tylko w dobrym stanie to przeżyje każdy nowy współczesny odtwarzacz z  nowymi Accuphase włącznie .

A wracając do wątku Pioneer PD-50 + mod .
W takiej wersji gra na poziomie przykładowo Accuphase DP-400 który miałem .
Nowy , czyta SACD , DSD i ma wejścia cyfrowe więc za jakieś 1000zł składamy Malinę i gramy dodatkowo z plików .



Wskazania :) :

- szeeeeroka i głębooooka scena - MA
- ciepły dźwięk z potężną podstawą basową - MA
- gniazdo słuchawkowe i obsługa z pilota - BRAK / MA
- najlepiej jakby skopał tyłek, lub dorównał mojemu Transrotorowi i winylom - NIE ZNAM / WINYLE TO ZBYT ROZLEGŁE OKREŚLENIE .
- fajnie jakby umiał SACD - UMIE
- fajnie jakby miał wejście dla plików - JAK WYŻEJ

MAC

O, jak na zawołanie.
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/01/278614.php

Z czystym sumieniem polecam. Fantastyczne analogowe brzmienie ze sceną obszerniejszą niż daje Ci analog z pre LARa.
Jedno z najlepszych lampowych brzmień mimo, że lamp w nim nie znajdziesz  :)
Testowane na własnej skórze.

McGyver

Tylko uwaga na laser. Tam jest Philips CD-Pro 2. Zawsze był idiotycznie drogi jak na swoją konstrukcję (bo to oczko od zwykłego CDM12 oprawione w metalową ramkę i ze złośliwie zmienioną elektroniką przez co nie da się podmienić samego oczka), a teraz, po paru latach od zaprzestania produkcji stał się trudno dostępny i jeszcze droższy