Blues i okolice bluesa.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2014, 21:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Kapitalny jest ten nowy, potrójny koncert Claptona. Ogień!  Słuchałem dziś baardzo głośno i az się chciało klaskać i wyć  ;D  Cocaine wbija w fotel!. Płyta jest nagrana z wielką energią, bez nakładek, jakby prosto ze stołu. Play It Loud!

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Jak The Doors? Jak tak to biorę!

elem

W domu jeszcze nie odpaliłem. Słuchałem na Kronosie w RCM, a wiesz, że tam da się wytworzyć dźwięk na poziomie live. Czuć stopę na brzuchu :)  Wokal i gitary brzmią fantastycznie. Ale najwazniejszy jest klimat, jakbys przeniósł sie do lat 70-tych. Szczere granie, raczej nie dla kasy, bo Eric przecież dopiero co zarobił na nowej płycie. Wyszedł im ten koncert, słychać chemię.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Koncert rewelacyjny, wystarczy spojrzeć na setlistę. Magia gitarowego grania. Gov't Mule w szczytowej formie, rozjamowani do maksimum, czuć chemie między muzykami. Wspaniała rzecz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Bardzo, bardzo fajna muza  8)

rudy-102


gratefullde

A ja od rana Erica słucham
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

No, bez przesady z tym ranem.
Wpół do jedenastej :)

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: gratefullde w Listopad 27, 2016, 10:26
A ja od rana Erica słucham


a której płytki: studio, Live czy blues ?


rudy-102

W niedzielę wczesne rano kończy się o 11:30.

malg

Cytat: rudy-102 w Listopad 27, 2016, 11:08
W niedzielę wczesne rano kończy się o 11:30.
u mnie o 13 tzn wtedy gdy wstaje od muzyki

malg

Cytat: gratefullde w Listopad 27, 2016, 10:26
A ja od rana Erica słucham

też wrzuciłem do odtwarzacza #3-ą płytkę - blues - dawno nie słuchałem Erica

gratefullde

Cytat: malg w Listopad 27, 2016, 13:05
Cytat: gratefullde w Listopad 27, 2016, 10:26
A ja od rana Erica słucham

też wrzuciłem do odtwarzacza #3-ą płytkę - blues - dawno nie słuchałem Erica

Aktualnie u mnie też trzecia, utwór 6.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg

u mnie też aktualnie "Little Queen of spades"
zbieg okoliczzności  ;)
Eric jest jednak nie do przebicia

gratefullde

No jest. trzeba będzie zanabyć od Tomka ten zestaw Live z JJ Calem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102


malg

A ja dzisiej zapuściłem sobie Henrika
(taki niemiecki wczesny Bonamassa)
ale rozwia się bardzo konkretnie
i blusa gra wyśmienicie



gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Takie MoFi dziś. Płyta słuchana w kilkunastu konfiguracjach sprzetowych, odkąd ją posiadam. Dziś pre phono lenka + trafa vasy + el34 lenka, na wejściu Sony+DV a końcowo Tannoy oczywiście. I powiem szczerze, że mi to zestawienie tak wymiata, że oderwać się nie mogę. Wbity w fotel, pozdrawiam autorów mych uniesień ;)

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Z dzisiejszych zakupów. Ostatni w tym roku - bluesowy.  8)

wojtek41

Nowe wydawnictwo Johna Mayalla.  8)

wojtek41

Na gitarze Joe Walsh.  8)


wojtek41

Owen Campbell. Króciutka bo zaledwie 20 minutowa epka z 6 nagraniami. Warta polecenia i posłuchania  8)