Taśmy magnetofonowe do kaseciaka - porady co wybrać i gdzie kupić

Zaczęty przez GregWatson, Październik 10, 2017, 14:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Cytat: LampowY w Maj 21, 2019, 13:11Dynamika, zero szumów ale trochę za ostro.Może taki Akaiec lepiej sam by się skalibrował pod taśmę?Mimo, że to żelazo to dałem bias chromu żeby trochę górę ściąć.Amerykańskie kasety na  naku najlepiej grają.
Ale Akai chyba nie skalibruje Ci się pod nagrane kasety . Ustawienie głowicy będziesz miał w DR-1 . Tylko to nic nie da . Japońce widać tak nagrywają kasety . Zresztą nie tylko kasety . Ale 75GX kup i porównaj . Ciekawi mnie porównanie . A 95 będzie sprzedawał chyba Tomek Gaca z FB .

frywolny trucht

Osobiście miałem ten komfort, że nikt mi nie podsuwał wersji Mk1- w wersji pewniak- i nie musiałem się zastanawiać. Po internetech chodzą dziwne słuchy na temat poprawek Mk1 w stosunku do Mk2, ale na papierze ( w danych technicznych), poza zakresami częstotliwości nagrań- niewiele wynika.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: cdt w Maj 21, 2019, 19:56
Cytat: LampowY w Maj 21, 2019, 13:11Dynamika, zero szumów ale trochę za ostro.Może taki Akaiec lepiej sam by się skalibrował pod taśmę?Mimo, że to żelazo to dałem bias chromu żeby trochę górę ściąć.Amerykańskie kasety na  naku najlepiej grają.
Ale Akai chyba nie skalibruje Ci się pod nagrane kasety . Ustawienie głowicy będziesz miał w DR-1 . Tylko to nic nie da . Japońce widać tak nagrywają kasety . Zresztą nie tylko kasety . Ale 75GX kup i porównaj . Ciekawi mnie porównanie . A 95 będzie sprzedawał chyba Tomek Gaca z FB .
Tak, wiem że kalibruje się do nagrywania.
Za 95 będzie chciał jak cygan za matkę a jak sie okazuje zupełnie niepotrzebnie w stosunku do 75.
Tego GX75 MkI sprzedaje grupowicz Jarosław Robert Kazimierczak więc raczej pewniak.

LampowY

Cytat: frywolny trucht w Maj 21, 2019, 20:02poza zakresami częstotliwości nagrań-
W zakresie nie słyszalnym dla 99% populacji  :)

LampowY

Kolejne dwie cieszą oko i ucho  8)
Kolekcja japońskich kaset zaczyna mi się rozrastać  :o
W drodze kolejne  >:D

cdt


LampowY

Nie mam wprawy. Łapie się tylko na pozostałości co inni nie chcieli  ;D

LampowY

Widać kaseciaki się nie przyjęły na AM.
Nikogo nie wzruszają japońskie okazy z epoki  ;D
A zaprawdę powiadam Wam, że adekwatnemu winylowi brzmieniowo nie ustępują  :o

LampowY


cdt

 ;D nawet muza daje rade choć nie każda . To DS gra ładnie

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY


LampowY


LampowY

Pany!
Simon & Garfunkel. To brzmi jak najbardziej rasowy analog z winyla z epoki  :o
I to na żelazie z Dolby  :o Tak jak wydawca nagrał.
Kapcie spadają....

Za mniej niż połowe japońskiego wydania na LP  8)


merlin1973

Cytat: LampowY w Czerwiec 18, 2019, 17:58Simon & Garfunkel. To brzmi jak najbardziej rasowy analog z winyla z epoki 
Na jesień w mojej wiosce bedą , widziałem plakat :) Trzeba bedzie iść :)
Pozdrawiam S.CH.

masza19

Jaki przyjemny zakup przed chwilą mi się trafił na FB.
28 zł  :D


hell

A co wiecie o polskich kasetach stereo style, które są obecnie produkowane w Polsce?
Ktoś je testował?


hell

Mają strony:
http://www.stereostyle.pl/
https://stereostyle.eu/
https://pl-pl.facebook.com/stereostylesc/

Sprzedają też swoje kasety na allegro:
https://allegro.pl/oferta/nowa-kaseta-magnetofonowa-c60-2020-rozne-kolory-tm-9220923050

Ponoć korzystają z formuły BASF na taśmę.
Dużo się chwalą, a ja nigdzie nie widziałem, żeby ktoś je testował i coś o nich napisał.

Ja mam za słaby sprzęt i zbyt mało się z tym bawiłem, żeby mieć porównanie.
Może ktoś by je przetestował? ;>
Cena nie jest zaporowa :D

masza19

Cena jest odjechana jak za taka kasetę...
Masz nowe EMTECki, które są 100% BASFami po 10 zł...



Po 25zł spokojnie kupujesz podstawowe chromowe TDK SA



hell

Co do ceny to się zgadzam, ale mimo wszystko chętnie bym się dowiedział jakiej jakości są te kasety.
Ostatnio sporo albumów jest znów wydawanych na kasetach i podobno te które wychodzą w Polsce są nagrywane na tych z audio style.
Jeśli te kasety są gorsze od tych choćby EMTEC FE I to tam dopiero jest przesada z ich ceną ;>

Mam nadzieję, że ktoś się podejmie testu.

hell

Gdybyście mieli wybrać pomiędzy Maxell ur90 a TDK FE90 to co byście wybrali?

Czy według Was te kasety mieszczą się w jakimś minimum przyzwoitości ? ;>

merlin1973

Cytat: hell w Luty 15, 2021, 22:44Maxell ur90 a TDK FE90
Słabe są ale z braku laku  :)  lepiej dopłacić i kupić chociaż chrom.
Pozdrawiam S.CH.

hell

A chromowki nie będą stratą pieniedzy przy moim skromnym sprzęcie Marantz SD-40 ? ;>