Głośniki na biurko

Zaczęty przez zalun, Styczeń 20, 2020, 13:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

zalun

Szukam głośników na biurko.
Nie potrzebuję sensacji jakiejś, ale jednak chcę trochę muzyki w tle podczas pracy.
Szukam czegoś do 500 zł.
Da radę? Czy brać byleco z Allegro?

Kangie

JBL Extreme, ale uważaj na repliki!

zalun

Cytat: Kangie w Styczeń 20, 2020, 15:08JBL Extreme, ale uważaj na repliki!
Nawet używane przekracza budżet, ale to w sumie ma sens by kupić przenośne

Kangie

Pamiętam, że Dino miał monitory studyjne bliskiego pola - Tannoye, chyba aktywne. Dobra sprawa na biurko. Ale budżet inny.

Rangefinder

Polecam małe MB Quarty. Mam i jak na tą wielkość graja fajntastycznie. Na alle są 280tki w Twoim budżecie. Sztuka waży około 8kg.

dino

Cytat: Kangie w Styczeń 20, 2020, 21:38Pamiętam, że Dino miał monitory studyjne bliskiego pola - Tannoye, chyba aktywne. Dobra sprawa na biurko. Ale budżet inny.
Dino ma KRK Rookit 5 bo tanie Tannoye studyjne brzydko szumią a drogie ....

Moriarty

W tym budżecie polecam Edifier R1600T III - aktywne monitorki, u mnie grają podłączone do komputera przyzwoitymi kabelkami (tych cienkich "sznurówek" dołączanych do zestawu lepiej nie używać). Razem z niezłą kartą dźwiękową w kompie dają zaskakująco fajny dźwięk. Muzyka brzmi naprawdę dobrze jak na taki budżet, nic nie rani uszu.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

Do komputera to ja bym polecił:

- GigaWorks T40 Series II
lub
- GigaWorks T20 Series II

Te drugie mniejsze pod pewnymi względami mogą się bardziej podobać niż ich większy kuzyn.
Duże grają wyjątkowo równo, nie podbijają na silę basu i dają świetna stereofonie.
Mam ich wcześniejsza wersje i jestem zadowolony.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

zalun

Kupiłem dziewczynie prezent na Walentynki. Głośniki poczekają.  ;)
Ale, wielkie dzięki za porady. Przydadzą się wkrótce.

Kangie

Cytat: dino w Styczeń 21, 2020, 09:35Dino ma KRK Rookit 5 bo tanie Tannoye studyjne brzydko szumią a drogie ....
A jednak poknociłem. Rzeczywiście ten żółty kolorek membrany pamiętam.