LP klasyka

Zaczęty przez kefas, Wrzesień 14, 2018, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

paczka dotarła, kasa wysłałem


kefas


vasa

Dostałem dziś dwie paczki. Jedna z winylami a druga z CD.
Płyty kupione trochę emocjonalnie jak to na wyprzedaży ale nie żałuję. Masa fajnej muzyki. Oczywiście nie przesłuchałem jeszcze wszystkiego.
Na pierwszy ogień poszły CD. I wraca, po raz kolejny, pytanie - dlaczego DG mając w swojej "stajni" najwybitniejszych muzyków, genialne interpretacje i chyba spore budżety robi takie średnie pod względem realizacji nagrania? Gdzie jest błąd?
To się nadaje do samochodów a nie do słuchania w poważnym audio. [emoji853]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Czy rzeczywiście jest tak źle? Nie mam aż tak dobrego sprzętu by to ocenić ale wiem że słabo zrealizowane płyty (tutaj CD) potrafią na dobrym sprzęcie obnażyć swoje złe strony. Miałem już takie doświadczenie z remasterami Led Zeppelin gdy usłyszałem te same płyty na zwykłym a potem porządnym sprzęcie.
DG oceniałem tak jak napisałeś, że mają warunki na to by płyty zrobić dobrze, zresztą jedną z nagród w konkursie (chyba)Chopin'owskim była właśnie nagranie płyty w DG. Wytwórnia ta generalnie nagrywa płyty z klasyką ( choć mam chyba dwie z jazz'em) w którą dopiero wchodzę a oceniać mógłbym gdybym takiej muzyki posłuchał na żywo w filharmonii  w której nigdy nie byłem.
Te konkretne płyty oceniałem jako nagrane po prostu dobrze ale bez ,,wodotrysków'' i myślałem, że tak ma być.
Masz chyba jedną innej wytwórni chyba Dworaka, jak ona wypada na tle DG?   

vasa

Cytat: kefas w Listopad 07, 2018, 12:58Czy rzeczywiście jest tak źle?
Nie jest "źle". Tylko że chciałoby się żeby wytwórnia dysponująca takim potencjałem artystycznym wydawała płyty na poziomie wybitnym, analogicznym do zawartości muzycznej, a ja ich oceniam na "poprawnie".
Z drugiej strony mam wydane przez DG współczesne winyle które są na opłakanym poziomie technicznym :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

No i gdzie ten niemiecki ,,ornung'' i precyzja  ;)

vasa

Słucham sobie dzisiaj płyty kupionej od Kefasa .
Holberg Suite + drobne utwory Griega.
CD wytłoczone przez DG w jakości DG czyli przyzwoicie.
I słucham jej w kółko [emoji50]
Sam już nie wiem czy dziś mam taki dzień, czy ta interpretacja jest świetna.
Tak czy inaczej nazwisko dyrygenta - Neeme Jarvi ląduje na mojej liście wyszukiwania.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Akurat tej płyty a dokladnie tej suity to żałuje że nie zdążyłem kupić.
Bardzo ją lubię.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Listopad 14, 2018, 23:26
Akurat tej płyty a dokladnie tej suity to żałuje że nie zdążyłem kupić.
Bardzo ją lubię.
Holbergów dwóch mam na winylach.
Ale ten mi wyjątkowo podchodzi.
Ciekawe czy za tydzień będzie podobnie?

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Może ktoś chętny na takie boxy? Beethoven - 8płyt + 44stronicowy booklet cena 50zł +20zł wysyłka. Richard Strauss 4płyty +56stronicowy booklet cena 20zł+17zł wysyłka

malg

poprosze karajana bethovena

kefas

Ok. Ładnie zapakuję i wyślę ale w środę bo dzisiaj cały dzień w pracy. Adres znam.

kefas

A może jeszcze z tego ktoś coś dla siebie wybierze Każda po 5zł + wysyłka w zależności od ilości(wagi) a box 2płytowy za 10zł Na ewentualne pytania odpowiem wieczorem.

LampowY

Brandenburskie poproszę odłożyć dla Lampowego  :)

LampowY

Die KunstDerFuge też.

malg

Maciek
ładne zakupy, uprzedzies mnie do bym brandemburskie wziął

malg

Ale które wziałes te piersze 1xCD czy te 2XCD, czy może wszystkie 3 CD

LampowY

Sorki, nie byłem precyzyjny.
Te ostatnie 2 x CD

kefas

LampowY czyli dla Ciebie w sumie 3CD. To zaraz na PW napiszę Ci dane i poproszę o adres.

LampowY

Dwupłytowy KunstDerFuge + 2 płyty z brandenburskimi (1,2,3 i 3,4,5)
Czyli w sumie 4 płyty ale w 3 pudełkach  :D

kefas

Tak jest 4płyty w trzech pudełkach  :)

kefas

#397
Cztery boxy po 10zł każdy plus koszty wysyłki i płyty pojedyńcze po 5zł plus koszty wysyłki jedynie Beethoven za 3zł który na początku pierwszej strony ma głośne trzaski.
Podaję też link do mojej aukcji na której do jutra aukcje CD z klasyką  i Jazz a od poniedziałku od 18-tej kasety magnetofonowe z klasyką  od 2,99. Od wtorku kasety używane BASF od 1,99
https://allegro.pl/uzytkownik/kefas68?order=t&bmatch=baseline-cl-n-uni-1-4-1123

kefas

...

LampowY

Cytat: kefas w Luty 10, 2019, 19:09
Cztery boxy po 10zł każdy plus koszty wysyłki i płyty pojedyńcze po 5zł plus koszty wysyłki jedynie Beethoven za 3zł który na początku pierwszej strony ma głośne trzaski.
Podaję też link do mojej aukcji na której do jutra aukcje CD z klasyką a od poniedziałku od 18-tej kasety magnetofonowe z klasyką plus Jazz od 2,99. Od wtorku kasety używane BASF od 1,99
https://allegro.pl/uzytkownik/kefas68?order=t&bmatch=baseline-cl-n-uni-1-4-1123

To są te cztery boxy z pierwszej fotki? 3 x Czajkowski i Verdi?
To poproszę.