kabel Belden 9497

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 29, 2016, 19:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Witam,

Własnie na eBayu jest dostepny z Japonii rewelacyjny głosnikowy kabel Belden 9497.




Nadaje się na okablowanie wewnętrzne i jako zewnętrzny głosnikowy. Tym Beldenem mam okablowane moje JBLe oraz zwrotnice i połaczenia do nich.
Zapewne nada się także na interconnect. Polecam

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=belden%209497&rt=nc&LH_PrefLoc=2&_trksid=p2045573.m1684

Cena zwiera koszt wysyłki do Polski.
Zakupiłem własnie sobie 20 metrów i miniabyrowi 10 metrów. W Europie ten kabel jak bywa to jest 2x droższy.

Pozdro

TheKamil921


MAC

kawoszowi nie przypadł do gustu.
Wszystko zależy od preferencji i systemu.

frywolny trucht

Dziś przybył mój. Poważnie to komuś dobrze gra? Wygląda jak do jakiejś wiertarki może...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

U mnie rewelacja. Ciekawe co powie gratefullde, bo mu go wysłałem do posłuchania.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

TheKamil921

Wygląda na cieniutki.
Jaki jest jest przekrój?.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

jamówię

Cytat: TheKamil921 w Czerwiec 27, 2016, 19:13
Wygląda na cieniutki.
Jaki jest jest przekrój?.

16 WE też są cieniutkie a grają po zbóju.

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Dla mnie strasznie szczegółowy i taki suchy .Wolę jednak nawet kosztem szczegółowości jak mam trochę podbarwień i zaokrągleń . To oczywiście kwestia osobista .  Kurcze nie umiem pisać recenzji . Do połączeń w kolumnie pewnie będzie dobry . Jak się nie sprawdzi zostanę z 14 metrami  ;D

Melepeta

Jak się nie sprawdzi, to odsprzedasz.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

Cytat: kawosz w Czerwiec 27, 2016, 20:01Dla mnie strasznie szczegółowy i taki suchy

Mogliśmy u mnie porównać z WE.

Melepeta

Bardzom ciekaw takiej konfrontacji.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Cytat: kawosz w Czerwiec 27, 2016, 20:01Dla mnie strasznie szczegółowy i taki suchy

To interesujące. Lubię jak gra "mokro" i tak to sobie jakoś poskładałem, czyli 50 cm na bagnem :) Ale taki kabel, który wywraca wszystko na lewą stronę? Jestem na tak! W końcu człowiek różnej muzy słucha, w różnym nastroju je!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 27, 2016, 20:53czyli 50 cm na bagnem
No ale Ty Arek masz łatwiej . W Wawie nie ma bagien :( . Zostaje mi tylko miska z wodą ;) muszę spróbować ;)

elem

kawosz, nawilżacz wystarczy :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Jak do Ciebie wróci to bym chętnie pożyczył do testu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wojtek41

Cytat: pmcomp w Marzec 29, 2016, 19:02Własnie na eBayu jest dostepny z Japonii rewelacyjny głosnikowy kabel Belden 9497
To wezmę na próbę. Jakoś mi się znudził Kimber 8TC. Cena praktycznie żadna więc... ;)

frywolny trucht

#18
Przemogłem się dziś. To co zacząłem nożyczkami i się zniechęciłem ( trudno zerwać izolację ze sztywnego, skręconego kabla) skończyłem dziś mądrym przyrządem. Podłączyłem gołe druty, kabel wygląda bardzo rachitycznie, nie było problemu z wepchnięciem w gniazda- jak to czasem bywa. Ale po odpaleniu zacząłem się zastanawiać czy czymś ustępują moim Albedo Blue? To już chyba sukces jest? Belden kosztuje 20 zł/m, a Albedo jak na zdjęciu. Jakieś mądrzejsze porównania będę robił jak ogarnę swój sprzęt ( pre spieprzone, CD spieprzone, gram z komórki przez blu fiuta). Na dziś- za kabel w tej cenie... brak pytań.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

:)  no może być ździwko. Ja mojego Albedo popchnąłem do ludzi, bez żalu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Z głośnikowego Beldena 9497 zrobiłem IC na wtykach Amphenola. Dzisiaj wstępnie słuchałem i zagrał obiecująco. Napiszę jak już porównam np. z Beldenem 8402.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Cytat: Melepeta w Lipiec 10, 2016, 20:08
Z głośnikowego Beldena 9497 zrobiłem IC na wtykach Amphenola. Dzisiaj wstępnie słuchałem i zagrał obiecująco. Napiszę jak już porównam np. z Beldenem 8402.
I jak wyszło to porównanie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Jeszcze nie miałem czasu.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Dzisiaj zrobiłem podwójny głośnikowy z tego Beldena. I wlutowałem wtyki bananowe Eagle Hollow Bnana. A mam jeszcze sieciowy z niego zrobiony na wtykach IeGo. Gra obiecująco, ale nie miałem jeszcze możliwości dokładnego porównania do Enerrów.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Ok. Było słuchane. IC Belden 9497 vs Belden 8402. Takie same wtyki Amphenol. Werdykt: wolę 9497. Dla czego? Jest bardziej szczegółowy na górze. Ma więcej powietrza. Na 8402 w gitarze Kaczmarskiego brakowało paru strun. Gra tak bardziej środkiem. Który ma bardzo dobry, ale jednak taki wygładzony. 9497 jest bardziej dociążony. Więcej na nim słychać. 
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.