Słyszący z Lublina, czyli Melepety audio ględzenie

Zaczęty przez Melepeta, Styczeń 25, 2020, 17:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Old Man Kensey

Z tych spraw się nie żartuje. Wielki mistrz, wielka strata...

Arek, przepraszam za off-top.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

marekw 76

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Zerknij do mojego wątku znajdziesz trzy różne linki w różnych cenach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

krzysiow122

Hej - nie wszystkie CD' ki akceptują takie nakładki, widziałem jak po zmianie napędu w Micromedze odtwarzacz głupiał.
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2


Moriarty

Dzięki, Melepeta! Gdy czytałem o tych nakładkach u Piterskiego, pomyślałem sobie, że warto też kupić, skoro u Piotrka się sprawdza. Tylko że potem zapomniałem. Ten stary Niemiec Alzheimer ciągle gdzieś chowa przede mną moje postanowienia ;D

Teraz dylemat. Którą wybrać? ???
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Wybierz którąkolwiek, tylko podnieś gardę w wątku DACowym. Pmcomp wyprowadza celne ciosy  >:D >:D >:D Ot, przypadkiem na Was wpadłem.

Moriarty

Cytat: Kangie w Styczeń 27, 2020, 22:01
Wybierz którąkolwiek, tylko podnieś gardę w wątku DACowym. Pmcomp wyprowadza celne ciosy  >:D >:D >:D Ot, przypadkiem na Was wpadłem.

A daj spokój, jakie "celne"? :) Oni po prostu nie przyjmują do wiadomości, że dobre audio nie musi kosztować fortuny. Ja to poniekąd rozumiem - są ludzie, którym pieniądze "grają". Słuchając sprzętu za miliony, słyszą brzmienie swojego sukcesu... Ale faktem jest, że hajendowy DAC nie musi mieć pięciocyfrowej metki.

A już te uwagi, że lampa EL34 nie jest w stanie oddać różnicy brzmienia między DAC-ami, to jakaś awangarda absurdu facepalm.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

rudy-102

Cytat: Melepeta w Styczeń 26, 2020, 20:26Nosz w mordę. Daje.
No ciekawe to. Zamówiłem sobie na próbę.
Jak nie usłyszę to nie uwierzę :).

jacek-k-wawa

A gdzie ta polemika o DACach jest? Z chęcia poczytam...

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: jacek-k-wawa w Styczeń 27, 2020, 23:08
A gdzie ta polemika o DACach jest? Z chęcia poczytam...
Jacek.
Mam wrażenie że sporo wiesz o technice cyfrowej. A jak sobie radzisz ze słyszeniem różnic?

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jacek-k-wawa

O - polemikę już znalazłem. Ciekawa :-)

Cytat: vasa w Styczeń 27, 2020, 23:27acek.
Mam wrażenie że sporo wiesz o technice cyfrowej. A jak sobie radzisz ze słyszeniem różnic?

Zdecydowanie nie radze sobie. Pisze całkiem poważnie. Mam w dużej mierze dysonans - z jednej strony staram się rozumieć tematy techniczne i ich przełożenie na możliwości soniczne danego urzadzenia. I widzę, że w tym zakresie faktycznie przez ostatnie kilka lat trwa wyścig zbrojeń. Parametry DACów są tak wyśrubowane, że czasem ocierają się o możliwości sprzętu pomiarowego. DSD, DXD, MQA i Sigma-Delta i pewnie jeszcze tuzin innych sprytnych rozwiązań. Miałam u siebie kilka tych nowych DACów. I co? No druga strona tego dysonansu jest taka, że gram ciagle na przetworniku z ...1995 roku, na przedpotopowej Wadii. Więc może ten wyścig zbrojeń na parametry nie ma sensu?

Może warto zaufać sobie i wybrać to co daje najwięcej przyjemności w słuchaniu i nie rozbierać tematu na pojedyńcze atomy.

vasa



Cytat: jacek-k-wawa w Styczeń 27, 2020, 23:48
Zdecydowanie nie radze sobie. Pisze całkiem poważnie. Mam w dużej mierze dysonans
Uff...
Znaczy że nie ja jeden [emoji56]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: jacek-k-wawa w Styczeń 27, 2020, 23:48Parametry DACów są tak wyśrubowane, że czasem ocierają się o możliwości sprzętu pomiarowego
W pomiarowych 16 bit to już rozpusta  ;) ;D ;D
Oscyloskopy często są dzisiaj 12 bitowe i się podobają.

jacek-k-wawa

Cytat: dino w Styczeń 28, 2020, 00:26W pomiarowych 16 bit to już rozpusta    
Oscyloskopy często są dzisiaj 12 bitowe i się podobają.

Miałem na myśli jakies specjalizowane kombajny pomiarowe typu AudioPrecision. Mam watpliwość, czy za pomocą DSO da się takiego nowoczesnego DAC'a pomierzyć, chyba że to jakiś DSO za cenę kompletnie kosmiczną.

Moriarty

Cytat: Piterski w Styczeń 27, 2020, 23:26Cienką i najtańszą.

Dzięki! To idealnie harmonizuje z moim budżetem! :D 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Cytat: jacek-k-wawa w Styczeń 28, 2020, 00:34Miałem na myśli jakies specjalizowane kombajny pomiarowe typu AudioPrecision. Mam watpliwość, czy za pomocą DSO da się takiego nowoczesnego DAC'a pomierzyć, chyba że to jakiś DSO za cenę kompletnie kosmiczną.

Amir z ASR testuje sprzęt na AudioPrecision APx555. Za 28 tys. USD! :o
Tanio nie jest, kurde. Niejednego producenta nie stać na urządzenie, którym dałoby się precyzyjnie pomierzyć produkowany sprzęt. Może dlatego czasami brzmi jak brzmi >:D 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Cytat: Moriarty w Styczeń 28, 2020, 08:22
Amir z ASR testuje sprzęt na AudioPrecision APx555. Za 28 tys. USD! :o
Tanio nie jest, kurde. Niejednego producenta nie stać na urządzenie, którym dałoby się precyzyjnie pomierzyć produkowany sprzęt. Może dlatego czasami brzmi jak brzmi >:D
Chyba jednak nie tędy droga. W kontekście ułomności słuchu ludzkiego nie szukałbym przyczyny w dokładności pomiarów tylko raczej w kreatywności producentów którzy starają się kształtować dźwięk tak aby wywołać efekt "wow" i sprzedać swoje produkty.
Kolumny z fabrycznie podbitymi skrajami, wzmacniacze z drugą harmoniczną niemal równą sygnałowi i wszelkiego typu dewajsy które nie powinny wpływać na dźwięk a jednak to robią. Albo realnie degradując sygnał, albo funkcjonując jedynie w domenie psychologii.


[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: jacek-k-wawa w Styczeń 27, 2020, 23:48O - polemikę już znalazłem. Ciekawa :-)

Sprowokowaliście mnie :) Ale Moriarty trochę tam wpadł jak z odbezpieczonym granatem i stąd poruszenie. Używany DAC za 20 koła to tak 30-35 nowy pewnie. A tu wpada Chińczyk za 2300 zł Hajend musi kosztować, a nie tak o! :) Zajrzałem też do działu analog, niejaki robsonic zastanawia się czy kupić gramofon. Rozumiecie- dział analog- czyli fani analogowej techniki. I jakie odpowiedzi dostaje? Nie warto, kup sobie lepiej DAC-a. Oprócz tego dowiaduje się, że jest głupi i ma wszy na pępku ( nie dosłownie, chodzi o rodzaj przekazu). Stare niezawodne audiostereo :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Julius-6 z rochem i Bolo Senorem starają się nienajgorszy poziom dyskusji. Jednak okładają się bez kozery, bo mogą. A zainteresowany tematem o ile pamiętam ma jedną płytę winylową. W sumie na dobry początek jedna styknie ;)
P.S. Sprytna branża nie śpi. Teraz już naprawdę ciężko obstawić który to hobbysta, a który branżowiec. Dobrze się chłopaki poukrywali.

Kangie

P.P.S. Dobry jest też wątek reklamujący pewien znany niezależny blog audio o nazwie podobnej do marki założonej przez nieżyjącego już Franco Serblina. Takie tam brudy powyłaziły, że o dziwo gazeta Fakt czy Super Ekspress tym się nie zainteresowały. Jeśli to prawda, to bardzo nieładnie świadczyłoby o kilku polskich producentach sprzętu audio...

marekw 76

Jakos pod koniec tamtego tygodnia zacząłem czytać tamten wątek i miałem wrażenie, że gość nie tyle chciał zapytac czy kupic gramofon tylko aby pochwalić się, że kupi...
Ma jedną płytę i napisał coś takiego, że nieważne jaki gramofon abu tylko miał metalowe(?) ramię...
Czy coś takiego... potem zrobilo sie malo ciekawie więc odpuscilem dalsze czytanie...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

A odnośnie tych nakladek... koszt w zasadzie jednej plyty wiec chyba wezmę☺
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Kangie

Ja bym zamówił, ale obawiam się jakiegoś siakiegoś koronawirusa w środku  :-\ ;)