Uniwersalny sterownik obrotów – Zontek

Zaczęty przez rudy-102, Luty 28, 2016, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

peezeet

Zanim pozmieniasz ustawienia ...sugeruję zrobić printscreena...tak dla pamięci by ew. powrócić do ustawień fabrycznych.

j-a-r-e-k

Jak tylko uda mi się podłączyć to tak zrobię  ;)

j.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

malg

sterownik ma gniazdo USB mini - normalnie kabelkiem

peezeet

Dotarły nowe sterowniki. Jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam.
Pozdrawiam PZ.

j-a-r-e-k

Czy może ktoś w was wie jaki jest maksymalny prąd dla diody kontrolki?
Napięcie to wiem 5V.

j.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

j-a-r-e-k

Cześć,

W jaki sposób zamontowaliście czujkę na plincie?
Piterski wiem, że wiercił.

Poz,

j.
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

rudy-102

Przykleiłem klejem na gorąco. Kabelek jest widoczny z tyłu gramofonu, ale ja tam nie zaglądam. :)
Cytat: j-a-r-e-k w Grudzień 14, 2018, 21:23
Czy może ktoś w was wie jaki jest maksymalny prąd dla diody kontrolki?
Napięcie to wiem 5V.
A to ma w ogóle jakieś znaczenie?

malg

Cytat: j-a-r-e-k w Grudzień 16, 2018, 22:47
Cześć,

W jaki sposób zamontowaliście czujkę na plincie?
Piterski wiem, że wiercił.

Poz,

j.

tez mnie to ciekawi.
Paweł nie pokazał tego - tylko elektronikę
miałem w piatek zapytać Piteskiego na klubie, ale zapomniałem

ja myslałem o tym aby przewiercić poziomo (grubiej) aby osadzić gniazdo połaczeniowe i pionowo (cieniej),  aby wyprowadzic czujke pod talerz,może od lekkim skosem, aby łatwiej przepleść kabelek


Piterski

Jak wymieniałem plintę to chciałem by mi Andrzej zrobił taki poziomy kanał do czujki zakończony blaszką jak ma to miejsce przy gniazdach. Niestety nie podjął tematu i skończyło się na pionowym przewiercie.
Sam otwór zrobiłem o niewielkiej średnicy tak by przeszły te trzy cienkie druciki, a tylko od dołu jest pogrubiony by wsunąć częściowo kabel z izolacją zakończony koszulką termokurczliwą.
Na dole jest dociśnięty do plinty blaszką w kształcie litery "U" i przykręcony małymi wkrętami do drewna. Dzięki temu jest solidnie przytwierdzony i nic się nie urwie. Od góry zrobiona jest łezka w którą wcisnąłem czujkę i dolutowałem przewody.



Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Hubertrs

Cytat: rudy-102 w Grudzień 16, 2018, 22:56Przykleiłem klejem na gorąco. Kabelek jest widoczny z tyłu gramofonu, ale ja tam nie zaglądam.
Dokladnie taka sama metode ja zastosowalem.

j-a-r-e-k


A to ma w ogóle jakieś znaczenie?



Może mieć jak się chce zmaksymalizować jasność diody i przy okazji nie spalić układu ;)
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

rudy-102

Cytat: j-a-r-e-k w Grudzień 17, 2018, 21:51zmaksymalizować jasność diody
Ja na ogół staram się ją zminimalizować.

TomFon2017

A czy może ktoś wie, jak ustawiać parametry w oprogramowaniu sterownika - w zależności od wagi talerza..... :'(
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

rudy-102

A z oryginalnym ustawieniem nie chodzi?

Gierwant

Minęły 2 lata, ale może mogę jeszcze gdzieś dostać taki sterownik?

Piterski

Trzeba o to pytać Pawła Zontka. Ma u nas konto i od czasu do czasu pisuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Gierwant

Dzięki, napisałem PW. W razie gdyby ktoś chciał odsprzedać używany, to to również jestem zainteresowany. Szukam sposobu na uruchomienie gramofonu bez napędu.

paul_67

Wczoraj po kuciu sufitu pod kable w moim bunkrze (nie przesadzam,beton twardy jak skała) postanowiłem się trochę zrelaksować przy muzyce. Okazało się,że co kilka minut talerz zwalnia, gaśnie dioda i potem zwiększa prędkość do normalnej.Przesmarowałem, ale to niewiele dało.Pasek biały P-J.Zmieniłem go na taki sam, jednak nie miałem czasu na eksperymenty.Miał ktoś podobny problem? Teraz nie wiem czy to wina sterownika czy paska?

rudy-102

Zakurzona czujka? Miałem raz podobnie. Po muśnięciu pędzelkiem przeszło.

paul_67

Muszę przy czasie sprawdzić.Pokój był szczelnie zamknięty, ale wszystko jest możliwe.

paul_67

Przeczyściłem czujkę.Wszystko działa jak należy, ale do końca nie wiem co faktycznie było przyczyną.Jak jest dobrze to nie dociekam :)

Jeremy

Witam,
Po prawie dwóch latach mój kontroler chyba przestał kontrolować ...
Obroty talerza utrzymują się na stałym poziomie ale lekko wyżej niz zawsze, po przełączeniu na 45 jest ponad 47 wiec tez nieco więcej.
Wszystko sprawdziłem kilka razy, wszystko wydaje się w porządku,
Co ciekaw, dioda również przestała świecić a napięcia na złączu diody wydaja sie byc 5 i 3.7 względem masy na pinach jej złączą...
Napięcie na lm317 ani drgnie, niezależnie od warunków pracy czy tez obrotów...
Czy może mi ktoś podesłać software do sterownika, bo takiegoż nie dostałem wraz ze sterownikiem, chciałbym temat skontrolować jeszcze w ten sposób.
Informacji na temat sterownika jest bardzo niewiele, pomocy.
Pozdrawiam serdecznie.

Jeremy

#472
Witam,
Zresetowałem sterownik rozebrałem całość i stwierdziłem jednoznacznie ze dioda czujnika nie świeci (sprawdzone telefonami).
Czy ktoś może podpowiedzieć jaki tym czujnika został użyty w naszym przypadku ?
Rozumiem ze jest to czujnik z jakaś diodą i wyjściem z foto-tranzystorem ?
Czeka mnie jego wymiana. Nie mam pojęcia co się stało
Pozdrawiam.

Piterski

Pisz najlepiej do Pawła Zontka. Chyba najszybciej u niego kupisz płytkę z diodą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jeremy

Tak, napisałem.
Dodam tylko że wszystko sprawdziłem po raz kolejny, po resecie dioda led pulsuje jednostajnie.
Jeszcze prośba, czy poratuje ktoś kopia aplikacji testowej ? Chciałbym się upewnić ze całość żyje i że jest to tylko sama czujka.
Proszę o maila (mmoraw na google.com) lub wiadomość tutaj.
Pozdrawiam wszystkich zakręconych maniaków