Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Jak będziesz Trabanta pieniężnył to daj znać...
Miałem kiedyś Wartburga z silnikiem od polo. Ależ ta konstrukcja szła...
Szpulaka nie planuję... Zbyt duża ekstavaganza...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

mirek24

Bardzo dobrze znam:

3. Tascam 32
2. Revox PR99MkIII
1. Studer A807

kolejność tak jak cyferki, Studer poza konkurencją.

paul_67

Mam, rzadko nagrywam i włączam, ale brzmi to niesamowicie.Kilka razy już się przymierzałem do sprzedaży bo to klamoty są ogromne i ciężkie, a miejsca coraz mniej, chociażby przez przybywające płyty, ale jakoś nie mogę ich się pozbyć.Każdy kaseciak  przy nich cienias, ale to jest chyba zrozumiale ze względu na szerokość śladu i prędkość przesuwu.

GregWatson

Trabant to żart oczywiście - ale miałem kiedyś oryginalnego włoskiego kaszlaka 600 cm2 kupionego za dolce w Pewexe. Ale wziął go gość z Warszawy. Gość od którego kupiłem miał go od nowości. 2 tygodnie siedział na dołku zanim się wytłumaczył skąd miał dolce. Takie czasy Panie.

Ale ten STUDER REVOX  PR 99 MKIII naprawdę chodzi mi po głowie - no chyba, że ktoś mi go wybije pokazując coś zacniejszego. Zakup planuje pod koniec roku więc póki co rozglądam się tu i tam. Sąsiedzi mają fajny wątek to od czasu do czasu kukam tam. Jest tam kilku fajnych gości.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Kiedyś kupiłem szpulę 26 cm wraz z taśmą gratis.Ogromne wrażenie zrobiło na mnie nagranie "Jaskółka uwięziona" wiadomo w czyim wykonaniu.Nie wiem z czego i na czym to było nagrywane, ale normalnie szok jak to brzmiało!

GregWatson

#1480
Studer A807 - piękna rzecz.  :o Robi wrażenie ale cena zaraz mówi: Greg wracaj na ziemię.  :) :) :). Słyszałem z opowiadań znanych muzyków (w necie) że niektóre nagrania to szczena opada nawet im tak potrafią zabrzmieć.


Paul_67 mówisz o STUDER REVOX PR 99 MKIII ? że brzmi niesamowicie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Pisałem o Tascam 32, ale Revoxa PR 99 też słyszałem.Brzmi świetnie, ale nie miałem go w domu.Kolejność jest taka jak kolega wyżej napisał.Tascam jest prostszy technicznie, ale zbudowany jest jak czołg i wydaje mi się przez to bardziej niezawodny.

GregWatson

#1482
Mirek24 - u sąsiadów widzę, że to jeden z lepszych wątków technicznych, trochę dłużej są więc też warto do nich zajrzeć. Choć złośliwości też tam bywają.

Widzę, że tam jest kilka modeli, które się przewijają cały czas - więc jakby ten wątek zacieśnia zainteresowanie do kilku kilkunastu modeli.
Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt

Jak bym miał wrócić do szpuli to polował bym na magnetofon studyjny . Studer Mirka24 to strzał w 10kę . Polecam rejestracje na FB . Trafiają się okazje .
PR99 w porównaniu do A77 czy Teaca które miałem gra zdecydowanie bardziej liniowo . Jednak do Studera A807 nie ma startu .

LampowY

Cytat: cdt w Maj 26, 2019, 14:53Jak bym miał wrócić do szpuli to
Obcy?  :o


LampowY

Nazywa się chiba Metaxas




frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: LampowY w Maj 26, 2019, 17:27
Nazywa się chiba Metaxas




Dron qufa. Dron. Designe zerżneli z damy pik [emoji6][emoji2957][emoji4][emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Byli na AVS, ale nie grało, przy czym szpulaka w ofercie wtedy nie mieli: http://www.metaxas.com/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt

Trzeba szukać wersji bez sekcji nagrywania są dużo tańsze . Taką kupił Mirek od kolegi z grupy szpulowej na FB za rozsądną cenę .

GregWatson

Jasne. Mam jeszcze trochę czasu. Pierwsze wrażenia ogólne już są. Dalej będę szukał i dowiadywał się szczegółów bo to półka cenowa wysoka.
A jeszcze się okazuje że tego Studera A807 to są dwie wersje: MK! i MKII jak się dowiedziałem. Daleka droga jeszcze ale może dzięki temu wypracuje sobie dokładny wybór czego chcę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie


dino

I kwoty odpowiednie - wlazłem na jebaya i ....odpadłem

Kangie

Za stan mint mógłbym dać. Choć ponoć religia niektórym nie pozwala ;)

GregWatson

To już mam dwa ciekawe:

REVOX  PR 99 MKIII
i
Studer A807







Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Greg, jak kipisz, to zdobędziemy taśmy Michaela Jacksona. Zapuścimy, to nam kapcie spadną i protezy wylecą :D ;)

cdt

Koncert Barberowej z Węgier od Sedlaka i kapcie spadają . I nie jest wcale tak drogo . Nagranie 40-50 Euro + taśma

Kangie

Oj, myślałem kiedyś o szpulaku. Niestety odpuściłem. Jeszcze w sumie nic straconego. Miejsce na niego bym znalazł. Tyle, że żadnej taśmy nie mam. Ani jednej. Dosłownie 0. Słowie: zero.

mirek24

Cytat: cdt w Maj 26, 2019, 21:15
Koncert Barberowej z Węgier od Sedlaka i kapcie spadają . I nie jest wcale tak drogo . Nagranie 40-50 Euro + taśma

Potwierdzam i pozdrawiam :-)