DACydujące starcie! RME czy Soekris? (a może coś innego?)

Zaczęty przez Moriarty, Maj 17, 2019, 20:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: muda44 w Maj 23, 2019, 23:11Ty kup sobie używanego Arcama rDACa za 600zł . Z czasem sprzedasz go za te 600zł a będziesz miał na start bardzo dobry DAC którego i tak w chwili obecnej w pełni nie wykorzystasz .
I to jest bardzo dobra rada.
:np:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Cytat: vasa w Maj 23, 2019, 23:22Cytat: muda44 w Wczoraj o 23:11

    Ty kup sobie używanego Arcama rDACa za 600zł . Z czasem sprzedasz go za te 600zł a będziesz miał na start bardzo dobry DAC którego i tak w chwili obecnej w pełni nie wykorzystasz .

I to jest bardzo dobra rada.
:np:

Łooo! Vasa Seal of Approval! :o :)

Widzę na alledrogo właśnie jakiś egzemplarz za 699 zł. No to teraz przyznawać się, który z Was to alicjja_aa?  ;D

No dobra, a tak serio, to dlaczego właśnie ten DAC? Poza walorami użytkowymi, rzecz jasna, czyli możliwością grania także z plików? Jakie objawienia dźwiękowe będą mi dane?

Bo z mojej perspektywy to jest wymiana jednego starego układu Delta/Sigma Cirrus Logic na inny stary, bodaj ośmioletni już układ Delta/Sigma, tyle że Wolfsona (swoją drogą, Cirrus Logic też się podpisuje pod tym układem - to chyba jedna korporacja jest, tylko różne brandy?). One się tak bardzo różnią brzmieniem? Dochodzi jeszcze to, że ten Arcam rDac ma mocno badziewny zasilacz impulsowy i, jak czytam, pierwsza rzecz, jaką trzeba zrobić, by jakoś grało, to kupić dobry LPS, czyli wydać  kolejne parę stów.

No i to już się z tego robi jednak dość zauważalny koszt.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

#77
...może dodam tylko jeszcze, że gdybym miał wybrać wariant "najtaniej, a dobrze", prawdopodobnie zdecydowałbym się na chińszczyznę, ale w tym przypadku całkiem wysoko ocenianą. Dość poważnie rozważałem DAC Topping DX3 Pro, na dwóch kościach AK4493EQ, czyli lekko odświeżonych AK4490EQ (vide RME ADI-2 DAC).

W pakiecie: wzmacniacz słuchawkowy, kilka filtrów, zdalne sterowanie. Podobno fajnie gra. Na chińskiej giełdzie za dwieście dwadzieścia dolarów.

PS. Ten model początkowo miewał jakieś problemy, coś w nim czasami się psuło - jak się skarżyli ludzie na forach - ale obecnie jest już dostępna wersja poprawiona, i chyba wszystko jest już git.
https://pl.aliexpress.com/item/Polewa-DX3-Pro-DX3PRO-HIFI-DAC-USB-Bluetooth-5-0-wyj-cie-s-uchawkowe-dekoder-d/32956563439.html?spm=a2g17.search0103.3.2.5ae32bfexKrHhY&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_3_10065_10068_319_317_10696_5729415_453_10084_454_10083_10618_10304_10307_10820_10301_10821_538_537_536_5730515_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103%2Csearchweb201603_2%2CppcSwitch_0&algo_pvid=ac42fe49-db28-4917-9a41-708a44cc1f31&algo_expid=ac42fe49-db28-4917-9a41-708a44cc1f31-0
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

osiek

Myśle, ze za bardzo skupiasz się na kości DAC i chyba całkowicie ignorujesz cześć analogowa. Mi rDAC ,,wala" się w domu wiec jak jesteś z Wrocławia to mogę Ci pożyczyć na odsłuch.

Moriarty

Cytat: osiek w Maj 24, 2019, 13:41Myśle, ze za bardzo skupiasz się na kości DAC i chyba całkowicie ignorujesz cześć analogowa. Mi rDAC ,,wala" się w domu wiec jak jesteś z Wrocławia to mogę Ci pożyczyć na odsłuch.

No właśnie nie - dlatego tak mi się podoba RME ADI-2 DAC, bardzo dopracowany inżynieryjnie, w powszechnej opinii bodaj najlepsza aplikacja kości AK4490EQ :D Soekris też jest chwalony za konstrukcję i wykonanie.

Nie jestem z Wrocławia, jam z podwarszawskiej wsi. Ale co jakiś czas wpadam do Wrocławia do rodziny :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

muda44

Arcama rDACa miałem lata temu . Był taki okres kiedy sprowadzałem  z Izraela oryginalne regulatory od Teddy Pardo ( stworzył do niego bodajże najlepszy zasilacz ) i na nich robiłem zasilacze a później i ich modyfikacje .
To naprawdę dobry DAC którego podłączysz i do PC i do transportu CD . W tym momencie nie masz dobrego źródła więc taki DAC będzie aż naddatkiem . Pobawisz się i ocenisz czy chcesz się dalej w to bawić .
Najważniejsze że jak Ci minie albo zechcesz zmiany to sprzedasz go bez straty a to moim zdaniem jest bardzo ważne . Bawić się ale jak najmniej na tym tracić .

I przestań czytać i analizować co tam jest w środku bo można to sobie w ... wsadzić ;)
Na taj samej kości DACa można zrobić zupełnie inaczej grające przetworniki zarówno brzmieniowo jak i jakościowo .

vasa

Cytat: Moriarty w Maj 24, 2019, 06:57Łooo! Vasa Seal of Approval!
Spadaj :(
Zmieniłem zdanie.
Radź sobie sam i do siebie miej później pretensje.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Maj 25, 2019, 00:12Vasa Seal of Approval!
Cza poprosić kolegę o opracowanie stosownej naklejki.
Po QJP i QRO będzie VSoA  ;)

Moriarty

Cytat: vasa w Maj 25, 2019, 00:12Spadaj :(
Zmieniłem zdanie.
Radź sobie sam i do siebie miej później pretensje.

:-\
Nie mam pojęcia, co Cię uraziło. Nie ironizowałem przecież, doceniam radę.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

A propos tytułowego dylematu, o północy minął termin promocji cenowych w Soekrisie. Udało mi się powstrzymać od dokonania przelewu w wiadomej intencji.

Muszę ochłonąć, jeszcze się trochę porozglądać, przyjrzeć alternatywom, generalnie dać sobie czas. Muzyką tak czy owak mogę cieszyć się już teraz, mimo świadomości niedociągnięć w brzmieniu tu i tam. Nie są na tyle istotne, by wymuszały szybką decyzję.

Chętnie sprawdzę tego polecanego Arcama, może jakimś cudem nadarzy się okazja, by posłuchać czegoś więcej (choć raczej mam pod tym względem, jak już chyba pisałem, ograniczone możliwości). Wszystkie opcje są jeszcze otwarte.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

Bartolo ma jakiegoś DAC-a, Grześ też szuka tak więc spokojnie możemy Ci zrobić wjazd na chatę z DAC-iem lub dwoma i jakim innym CD ;D

Tylko my tacy trochę nieokrzesani jesteśmy  ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

Cytat: Piterski w Maj 25, 2019, 12:31Bartolo ma jakiegoś DAC-a, Grześ też szuka tak więc spokojnie możemy Ci zrobić wjazd na chatę z DAC-iem lub dwoma i jakim innym CD ;D

Łooo! Suuuper! :) Wielkie dzięki i oczywiście serdecznie zapraszam! :D

Ja mieszkam co prawda pod Warszawą, ale to tylko tak groźnie brzmi, bo dojazd do mnie jest bardzo wygodny. Tylko pół godziny z ogonkiem kolejką WKD, która kursuje bardzo często, w godzinach szczytu nawet co 10 min, a dom mam blisko przystanku.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

No to pogadam z chłopakami i postaramy się jakoś w czerwcu umówić. Ciężko ich razem zebrać tak by obaj mieli czas.
Przyjedziemy autem będzie szybciej i wygodniej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

moon

dajcie znac wczesniej, moze bym sie podpial pod te wycieczke.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Moriarty

Podpinaj się, podpinaj! :)
Wstępnie uzgodniliśmy niedzielę.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

No to byliśmy  ;D
O szczegółach się rozpisywać nie będę ale moim zadaniem jednak DAC miał w systemie Moriartiego większy wpływ niż sam transport.

Przy okazji wygląda na to, że porównania będą miały ciąg dalszy.

PS. Przepraszam za zachowanie moich kolegów  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Czerwiec 02, 2019, 19:49
No to byliśmy  ;D
O szczegółach się rozpisywać nie będę ale moim zadaniem jednak DAC miał w systemie Moriartiego większy wpływ niż sam transport.

Przy okazji wygląda na to, że porównania będą miały ciąg dalszy.

PS. Przepraszam za zachowanie moich kolegów  ;D
Pili żeście daj Boże?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: gratefullde w Czerwiec 02, 2019, 19:50Pili żeście daj Boże?
Nic z tych rzeczy całkiem na trzeźwo, ale we trzech nie zachowujemy się zbyt poważnie ;) 

Tak na serio było bardzo miło i sympatycznie, musieliśmy tylko umęczyć psa by w końcu padł  ;D

Padały tu teorie, że z obecnym CD Moriarty nie powinien podchodzić do DAC-a.
No do pewnego momentu różnice były ale nie na taką skalę jak to pokazał ostatni DAC.

Po jego podłączeniu jak siadłem to przesłuchałem praktycznie wszystkie wytypowane w domu utwory.
Sposób prezentacji zbliżył się do tego co lubię.

Generalnie trochę tego mieliśmy i gospodarz ma nad czym się zastanawiać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Mam wrażenie że bardziej zmęczyliśmy gospodarza niż psa...  ;)
Każdy z Dac'ów wniósł swoje "pięć groszy". Najwięcej Wadia. Różnice pomiędzy transportami, to już "dopieszczanie". ;) Więcej dała zmiana okablowania.
Olaf ma teraz spory ból głowy.. ;)
PS.
Za zachowanie Piterskiego przepraszam. Ale on rzadko wychodzi z domu.  ;D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

LampowY


McGyver

Cytat: Bartolo w Czerwiec 02, 2019, 20:39Każdy z Dac'ów wniósł swoje "pięć groszy". Najwięcej Wadia. Różnice pomiędzy transportami (...)
A czy ktoś do cholery ciężkiej wykrztusi wreszcie jakie konkretnie urządzenia brały udział w odsłuchu?



BTW, fotkę pieska też bym chętnie oblukał.

Moriarty

Przede wszystkim serdecznie dziękuję kolegom za to, że zawitali w skromne progi mojej wiejskiej chatynki. I że dzielnie znieśli wszelkie zaczepki ze strony mojej histeryzującej suczki :) Odwiedzili mnie prezesi Piterski, Bartolo i kolega, który raczej nie jest aktywny na forach i chyba woli zachować anonimowość, co uszanuję :)

Naprawdę, bardziej się nawet cieszę z tego spotkania niż z sesji odsłuchowej - notabene bardzo udanej - bo miło było się wreszcie poznać. Wszyscy poza moim psem byli bardzo grzeczni, nikt nie stłukł porcelanowej chińskiej wazy z epoki Ming ani nie zajumał srebrnych łyżeczek :P Serio, bardzo sympatyczne spotkanie, już się cieszę na ciąg dalszy! :D

Słuchaliśmy dwóch przywiezionych DAC-ów: M2Tech Young i Wadia 121, na samym początku chwilkę mojego Marantza CD6006 saute - by był punkt odniesienia, a ja poza tym wcześniej także pożyczonego Wolfa Nostromo z linearnym zasilaczem, także Nostromo. Na koniec jeszcze posłuchaliśmy odtwarzacza CD Sony Piterskiego (nie zanotowałem modelu), jako CD player i transport.

Stałe klocki:

- wzmacniacz Yaqin MS-30L, z wymienionymi wnętrznościami (totalny upgrade), na lampach EL34 RFT i sterujących 5654 RTC (też NOS);
- kolumny YB Audio, model Zephyr, zwrotnica na nieco lepszych niż zwyczajowo wsadzane do tego modelu podzespołach (Clarity Caps zamiast podstawowego Jantzena).
Interkonekt srebrny Sonus Oliva (podstawowy model - tu macham chusteczką do Lampowego, który mi go był sprzedał), głośnikowe Chord Clearway. Później jeszcze była żonglerka innymi kablami - koledzy więcej o nich mogą powiedzieć - ale to na tym zestawie głównie słuchaliśmy DAC-ów.

Nie będę się teraz rozpisywał, bo padam na dziób, ale generalnie po wpięciu M2Tech Young jakiegoś wielkiego skoku nie było, za to Wadia 121 naprawdę zrobiła różnicę. Z kolei wymiana transportu z mojego Marantza za 1,5 tys. zł na Theta Data basic jakoś ziemią pod stopami nie zatrzęsła, choć zmiana była słyszalna. Najbardziej mnie zaskoczyły problemy tego transportu z czytaniem porysowanych płyt. Tam, gdzie mój budżetowy Marantz mknie przez ścieżki jak po maśle, bez problemu odtwarzając mocno już doświadczony przez los krążek z Patricią Barber, tam Theta parę razy się krztusiła na rysach. Może to cena za większą precyzję odczytu ścieżek - naprawdę nie wiem.

Ja jestem generalnie słabo osłuchany z wysokiej jakości sprzętem, brak mi skali, ale Piterski i Bartolo na pewno wyłapali więcej i lepiej ode mnie opiszą te zmiany.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

McGyver

Cytat: Moriarty w Czerwiec 02, 2019, 22:26Najbardziej mnie zaskoczyły problemy tego transportu z czytaniem porysowanych płyt. Tam, gdzie mój budżetowy Marantz mknie przez ścieżki jak po maśle, bez problemu odtwarzając mocno już doświadczony przez los krążek z Patricią Barber, tam Theta parę razy się krztusiła na rysach. Może to cena za większą precyzję odczytu ścieżek - naprawdę nie wiem.
Nie sądzę. IMHO to raczej objawy początku końca lasera CDM9 na którym oparta jest ta Theta.