Jay's Audio CDT-3 ... transport absolutny?

Zaczęty przez pmcomp, Lipiec 09, 2016, 09:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

Właśnie odkryłem, że Jay CDT-3 może slużyć jako zewnętrzny zegar dla innych źródeł cyfrowych podłączonych do DACa spiętego z Jayem przez word clock.
Super funkcjonalność.

Pozdro

szczemirek

I jak już stwierdzono, tajemnica tkwi w zegarze, ktòry jest do kupienia jako oddzielne urzadzenie. To jest opcja dla mnie[emoji12]


Sent from my iPhone using Tapatalk

pmcomp

Cytat: szczemirek w Lipiec 30, 2016, 10:45
I jak już stwierdzono, tajemnica tkwi w zegarze, ktòry jest do kupienia jako oddzielne urzadzenie. To jest opcja dla mnie[emoji12]




Sent from my iPhone using Tapatalk

No i trzeba mieć jeszcze DAC, który przyjmie dane zegara ;). I dogadają się razem. teraz np. topowe zegary wypuszczają 10 MHz. A mój Mytek przyjmuje max. word clock 44,1-192 kHz. I masz babo placek.

Dlatego Chinol jest cholernie uniwersalny mogąc wypuszczać całe spektrum częstotliwości zegara.

szczemirek


pmcomp

#54
Na szybko:





http://www.thinksrs.com/products/PERF10.htm - tylko wyjście 10 MHz.


Kolejny:



http://www.esoteric-highend.eu/g-01-master-clock-generator/#


I jeszcze jeden:



http://abendrot-audio.com/


mało?





http://antelopeaudio.com/products/audiophile-10m/


Są jeszcze inne ale bez 4000 EUR nie ma startu.
Wolę Jaya bo za tyle mam i kompletnie konfigurowalny zegar i transport CD.

Pozdro


pmcomp

#55
Cytat: szczemirek w Lipiec 30, 2016, 11:08
Oczywista!
Chiba to:
https://world.taobao.com/item/525001818746.htm?fromSite=main&spm=a1z3o.7695460.0.0.eTK2Gf

Tak jest. To "wersja budgetowa" :)




Wystarczy zerknąć do srodka i zobaczyć jak wygląda zasilanie. Niezle ale do wersji z CDT-3 trochę brakuje.



Ale za tą kasę to czysta okazja. Do tego częstotliwosci regulowane z panela, a nie zworkami.
Trochę dziwne bo wyjscia 50-o ohmowe. Ale z tego co widzę częstotliwosci ustawiane niezależnie na obu.

Pozdro


szczemirek


pmcomp

Cytat: szczemirek w Lipiec 30, 2016, 12:03
Absolutna racja - budżet.


Ale za ok. 3000 zł dostajemy niesamowity dźwięk. Stosunek jakości do ceny raczej nie do pobicia.

szczemirek

Kwestia wyboru DAC'a. Niezbyt wiele popularnych ma porządne sterowanie zegarem zewnętrznym. Możesz wrzucić parę propozycji? Proszę.

pmcomp

Cytat: szczemirek w Lipiec 30, 2016, 12:18
Kwestia wyboru DAC'a. Niezbyt wiele popularnych ma porządne sterowanie zegarem zewnętrznym. Możesz wrzucić parę propozycji? Proszę.


Ja korzystam z Majtka. Nowka sztuka kosztuje teraz letko powyzej 4000 zł.
Mytek 192 Stereo DSD.

Wszystko inne z polki audiofilskiej bedzie raczej powyzej 10 tys. Warto popatrzeć na rozwiązania z rynku pro.

pmcomp


szczemirek

Przegladam. Tylko z tego co piszesz Majtek nie wykorzystuje całego potencjału tego zegara.

pmcomp

Cytat: szczemirek w Lipiec 30, 2016, 14:28
Przegladam. Tylko z tego co piszesz Majtek nie wykorzystuje całego potencjału tego zegara.

Dlaczego tak sądzisz?
Że tylko przyjmuje 44,1 do 192 kHz? A czym się różni wzorzec częstoliwości 44,1 kHz od 10 MHz? Moim zdaniem niczym. To mam byc baaardzo dokładna częstotliwość. Wzorzec.
A czym się różni wzorzec o długości 1 metr i o długości 2 metry? Jak wzorzec oczywiście.

szczemirek

Fakt


Sent from my iPhone using Tapatalk

MAC

Ja Wam powiem tak... nie po to się z zamysłem i pełna premedytacją dźwięk psuje lampami żeby potem zegarem atomowym muzykę tjuningować  ;D

szczemirek

Masza w punkt 👹 Muszę się przyznać, że drugi tydzień słucham monoblokòw Avondale i... podoba mi się 👌

gratefullde

Ależ to jest na opak. Po kiego zegarem psuć lampowe brzmienie?  Masakra :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


pmcomp

Cytat: gratefullde w Lipiec 30, 2016, 17:09
Ależ to jest na opak. Po kiego zegarem psuć lampowe brzmienie?  Masakra :)

A co jest najpierw, zegar czy lampa?
To raczej lampą próbujesz naprawić złe brzmienie cyfry taktowanej słabym zegarem. To takie swojskie wytłumaczenie problemu.
To teraz inaczej, co jest ważniejsze, zegar czy lampa?

:)

gratefullde

Cytat: pmcomp w Lipiec 30, 2016, 17:13
Cytat: gratefullde w Lipiec 30, 2016, 17:09
Ależ to jest na opak. Po kiego zegarem psuć lampowe brzmienie?  Masakra :)

A co jest najpierw, zegar czy lampa?
To raczej lampą próbujesz naprawić złe brzmienie cyfry taktowanej słabym zegarem. To takie swojskie wytłumaczenie problemu.
To teraz inaczej, co jest ważniejsze, zegar czy lampa?

:)
Piotr. Kura oczywiście. To był żart ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

Teraz z Jay'a ze słuchawek Staxa mam na głowie idealnie taki dźwięk jaki chcę. Coś niesamowitego. Niestety słuchawki nie dają odczucia głębi sceny. Ale pod kątem barwy, dynamiki, gładkości przekazu sceny góra/dół i prawo/lewo, wypełnienia, masy, powietrza, separacji instrumentów te elektrostaty to mistrzostwo świata.
Szczególnie z tego źródła. I także z plików z zegarem z Jaya.

Pozdro

szczemirek

Cytat: masza w Lipiec 30, 2016, 17:11
Cytat: szczemirek w Lipiec 30, 2016, 17:06słucham monoblokòw Avondale

Nie znam. Co to jest?
Najprościej - klon Naim ale też nie do końca prawda. Konstrukcja majaca podobna myśl jak Pass - prostota i zasilanie.
http://avondaleaudio.com


Sent from my iPhone using Tapatalk

szczemirek

A jakby to wygladało gdyby zewnętrzny lub wbudowany  w Twojego Jay'a zegar podpiać do Mutec MC-3 USB?


Sent from my iPhone using Tapatalk

pmcomp

Super produkt.
To mi załatwi sprawę bo nie musze kupować drugiego clocka od Jaya. Tylko podpinam mojego CDT-3 do tego ustrojstwa i dystrybuuję zegar do kolejnych urządzeń o zadanych częstotliwościach, mam nadzije ustawialnych na danych wyjściach.

Musze zrobić z tego doktorat.

dzieki z link.

Pozdro

pmcomp

Zrobiłem doktorat, kupuje tego Muteca i chiński transport Soundaware D100 PRO-Ultimate.

Pozdro