Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: Melepeta w Lipiec 02, 2016, 08:37który wszystkim się chwali, że kable głośnikowe ma za 14tys.

A kolekcję płyt za 1k pewnie :)

frywolny trucht

Cytat: Melepeta w Lipiec 02, 2016, 08:43
Muszę zrobić porządek i wysprzedać trochę tych różnych kabli, bo przestają mi się w ,,pudełku z makaronem" mieścić.

I tak rodzi się nowa firma kablarska :) Czy dołączy do najlepszych, czy zostanie w garażu? Czas pokaże ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Żadna firma. Każdy kabel inny. Robiłem z ciekawości co wyjdzie. I najczęściej wychodziło lepiej od firmowych. A jak będę sprzedawał, to nie za ceny Sułka, czy Bazuni.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Ten Twój szary jest całkiem całkiem. Rzucisz cenę na forum?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Szary nie jest zrobiony przeze mnie. Kupiłem go niedawno na Alledrogo. Za 240zł.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Cytat: Melepeta w Lipiec 02, 2016, 12:10
Szary nie jest zrobiony przeze mnie. Kupiłem go niedawno na Alledrogo. Za 240zł.
Acha. Ale gra całkiem całkiem. Choć w porównaniu do SO dynamicznie jest ciut gorzej. Ale góra jest świetna u niego.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Na jakich wtykach masz ten Sonus Olivę?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Miałem kiedyś, ale na Neutrikach. Nawet fajny kabelek, ale d...y nie urywa.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

U mnie SO wpasował się dość dobrze w system.
Belden wypada równie dobrze. Szarak jest ciekawy ale nie wiem czy zastąpił bym nim SO na stałe. To już prędzej Beldenem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Jak tam kabelki? Coś było słuchane?
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Jutro wracam wreszcie do domu i zaczynam słuchać. Ostatnie dni to między praca a miejscem gdzie rodzinka odpoczywa spędzam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Z głośnikowego Beldena 9497 zrobiłem IC na wtykach Amphenola. Dzisiaj wstępnie słuchałem i zagrał obiecująco. Napiszę jak już porównam np. z Beldenem 8402.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Niestety nie porównam bo raz awaria, dwa nie ma mnie w domu.
Jutro łódkę na jezioro spuszczam :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Dzięki uprzejmości Arka (Melepeta) - wielkie dzięki Arek! - miałem/mam możliwość posłuchania zestawu kabli podobnych do tych z pierwszego posta Andrzeja.
Na temat głośnikowych Beldenów 9497 już pisałem. Świetne kable i gdybym nie miał WE16GA to zapewne bym sobie takie sprawił. Nie mają pewnych aspektów WE ale maja też to czego nie ma WE.
Kabli sieciowych przyznam szczerze nie słyszę zbyt dobrze. Tzn słyszę kolosalną różnicę między tzw komputerowymi a dobrymi ale już znaczących różnic między tymi dobrymi nie wychwytuję. Widać podeszły wiek ma swoje plusy  :D
Kilka IC Arka - nie wiem z czego je robił ale grają gładko i muzykalnie. Bardzo dobre kable.
Ale.... najbardziej chciałem usłyszeć Beldena 8402.
Żeby nie latać z jednym IC po całym systemie postanowiłem go wpiąć w miejsce toru, którym z racji wygody i zalatania jest najczęściej przeze mnie eksploatowany tj. między AN DAC 2.1x a pre MPW Lamm clone. Wszystkie IC w moim systemie są takie same - srebro Sonus Oliva. Po wpięciu 8402 w wyżej wymienione miejsce zmiana była kolosalna. Bardzo otworzyła się góra i wyższa średnica. Nie, że jest jaśniej tylko pojawiło się więcej informacji w tym zakresie. Okazał się w tym miejscu o wiele lepszy niż SO.
Nie wiem, czy akurat jest on tu trafiony w punkt. Być może okablowanie tym kablem całego systemu okazałoby się pomyłka, tego nie wiem ale w tym jednym punkcie jest świetny.
Podjąłem decyzje poszukania gotowca lub zakupu 8402 na metry. W tym miejscu gdzie gra teraz muszę go mieć  8)

Wyżej wymienione opinie to wyrażenie jedynie mojego zdania, w moim systemie i z moimi starymi uchami  ;D

Melepeta

8402 jest na aledrogo ;) Ja kupowałem właśnie z tego źródła.
I tak na marginesie, to jak miał go ode mnie Andrzej, to już nie wrócił. Został u niego. Ten jest następny, który sobie polutowałem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC


elem

Cytat: Melepeta w Październik 23, 2016, 14:26jak miał go ode mnie Andrzej, to już nie wrócił.

jakie wtyki stosowałeś?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

kawosz

8402 mogę Ci Maciek jeszcze podrzucić jak wpadnę po płytki . Fajny kabel polecam . Teraz wprawdzie go wypiąłem i gram na srebrze od Michała ale jest fajny :)

MAC

Cytat: Melepeta w Październik 23, 2016, 14:268402 jest na aledrogo

Jest wystawiony tylko jeden metr.
Napisałem czy ma więcej.

Darek, nie ma potrzeby. Jak gość będzie miał więcej to kupie od razu na kilka IC. Zobaczymy co się stanie jak powpinam go wszędzie. Najwyżej będę sprzedawał i oznaczycie mnie jako branża  ;)
Na razie handluję plikowcami - dwa mam wystawione  ;D

gratefullde

U mnie IC Beldena fajnie gra pomiędzy pre Dubiela a prawie fajnym wzmacniaczem lampowym.
Natomiast SO lepiej do DAC a i CD.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Ten sprzedający tak wystawia. I w opisie jest wyraźnie, żeby pytać, to wystawi żądaną ilość. Mnie wysyłał za pobraniem, bez wystawiania na Allegro. Dogadywaliśmy się telefonicznie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

Napisałem i czekam na odpowiedź.
Na pewno ma bo na eBayu w cholerę ma tego wystawionego tylko drożej.

MAC