Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

#4000
Znowu nie weszło?

Wcześniej było,żeby właśnie "s" nie wklejać:)
Poprawię się, jednak dziwne,że u mnie jest na stronie :o

miniabyr

U mnie  też jest na stronie . Paul dzięki za wklejenie . Wieczorem posłucham !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Preampu nie ma i kolega nie daje znaku życia . Wkładka mono ponoć ma byc w tym tygodniu . Jak zobacze uwierzę . Za to mam kolejnego mono placka . Wrzucam u wielkiego wielbiciela tej płyty . Jak wpadnę oddać CD Niny to wezmę ze sobą :)

LampowY

#4003
Paweł jest wielbicielem tej płyty?
Ja mam 9 wydań  :-* ;D

Ostatni zakup to ten ze złotym zębem  ;D

cdt

Cytat: LampowY w Grudzień 05, 2018, 22:40Ja mam 9 wydań   
Bedziesz miał 10 na kasetce z trzaskami jak Q mono dojedzie z Dani . ;D

miniabyr

Moja najlepsza wersja to Sacd jednowarstwowa . Wersja winylowa poszybowała do Ondreja bo była tak chu.jowa że nie wytrzymałem ....a  to był press brytyjski z 70' .  Był okropny niezależnie na jakim drapaku był drapany - muł bagienny to mało powiedziane . Oddałem bez bólu . Moja wersja sacd kasuje wszystko co słyszałem do tej pory .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Byłem dziś u Pawła i zaprezentował mi brzmienie Yarbo i Furutecha. Paweł ma tak przejrzysty i selektywny system, że takie rzeczy wychodzą bez wielkiego wysiłku. Faktycznie Yarbo gra u niego precyzyjniej z bardziej zwartym basem, a Furutech tak jak by czymś to brzmienie dopompowywał.
To akurat taki zgrubny efekt był u Pawła, chodziło tylko o krótką prezentacje bez wchodzenia w audiofilskie szczegóły.
Ciekawe czy ja cokolwiek zaobserwuje u siebie ;D. Paweł pokazał mi też wpływ zmiany gniazdka w listwie Furutecha z filtrowanego na nie filtrowane.
Zmiany były już trochę bardziej łagodne ale mi się bardziej podobał taki lekko szorstki i zadziorny charakter bez filtra, a Paweł preferuje ten gładszy łagodniejszy z filtrem. Jak się odkuje finansowo z długów to pomyślę o wypróbowaniu takiej listwy u siebie w domu.
Później to już było spotkanie melomańskie i winylowe perełki :D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Słuchaliśmy mojej ukochanej perełki  czyli Czajkowskiego  -"Serenada na smyczki" oraz Grieg "Suita z czasów Holberga " w wykonaniu Polskiej Orkiestry kameralnej pod dyrekcją J. Maksymiuka . Wydanie EMI z 1980  ..............................jej jak Maksymiuk ich wytrenował ,że wszystkie spiccato grają razem  :o :o ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Piterski i jak  wetkłeś gdzieś tego Furururu do swojego systemu  :P ? 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Ale nie ma potrzeby. To zły drut jest. Taki... obwisły?

Piterski

Nie jeszcze nie było okazji, słucham co się zrobiło z tym moim systemem na secie Furutecha (IC+ głośnikowe) i szczypię się by się przekonać że to nie sen a jawa  :o :D.
Jest super ale na pewno wygospodaruję chwilę czasu i się pobawię tą sieciówką.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: LampowY w Grudzień 11, 2018, 19:51To zły drut jest. Taki... obwisły?
Viagrą go natrzyj to zaraz nie będzie taki obwisły . A na serio to u Piotra zapewne gra to inaczej . I tego "inaczej " jestem bardzo ciekawy . Nie słyszałem jeszcze jak brzmią u Piotra Delty po wymianie kondensatorów . Te Furururu -) moga u niego być bardzo dobre a wiem ,że IC i glosnikowy bardzo mu się podoba .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Wpiąłem go dziś w miejsce kabla komputerowego w zasilacz Sensora.
Jeśli zmiana jest, bo tak na 100% to do końca nie jestem pewien, to nie taka Pawle jak u Ciebie.
Spróbuje jeszcze i zrobię kilka porównań w kolejne dni.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Cytat: Piterski w Grudzień 12, 2018, 22:32Wpiąłem go dziś w miejsce kabla komputerowego
Jeśli zmiana jest, bo tak na 100% to do końca nie jestem pewien,
Pierwszorzędna rekomendacja dla Furutecha  ;D ;D ;D

To ja chyba przejdę na komputerowe sieciówki bo są jeszcze bardziej gibkie od Furutecha  ;)
I tak pomału zaczynam się upewniać, że sieciówek nie słychać jeśli nie podpinamy drutu od lampki nocnej do monobloku lampowego ciągnącego ponad 1000W  ;D

elem

Też wpinałem Furutecha do Sensora i to nie jest dobry kierunek. U mnie został kabel T+A, u kuzyna najlepiej gra z Mogami + wtyki Furutecha (symboli nie pamiętam)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

LampowY

Furutech najlepiej się sprawdza przy gramofonie.
Silnik szybciej się kręci  ;D

cdt


dino

Cytat: LampowY w Grudzień 12, 2018, 22:39Furutech najlepiej się sprawdza przy gramofonie.
Silnik szybciej się kręci  ;D
Przed świętami to są bardzo niebezpieczne zabawki bo jak małżonka zobaczy wyciąg z karty za zakup Furutecha to się skończy na diamentach w Kruku.

Piterski

#4018
Jak pożyczyłem od Bubusi IC Furutecha to nie miałem wątpliwości, że to co usłyszałem w KAiM to były omamy.
Jak pożyczyłem od Whitesnaka cały set Furutecha to później z bulem go oddawałem (głośnikowe miały tylko 2m).
Jak przyjechały mi do kompletu moje kable głośnikowe Furutecha i miałem je porównać z moimi nie takimi słabymi "Bartkami" to już po kilku chwilach zwinąłem te ostatnie i poszły na ścianę.

Mam opory wewnętrzne, że kable zasilające mają wpływ na brzmienie, nawet mocne opory i dlatego jeśli się nie upewnię, że ta zmiana jest w rzeczywistości, a nie mi się tylko zdaje to tego nie napiszę  :P ;D
Inna sprawa, że wcale nie jest bardzo kolosalna i może za dużo whisky dziś wypiłem ;D

Ja mam w zasilaczy Sensora srebrne bezpieczniki które od Ciebie Maćku kupiłem to i kabel od komputera skrzydeł dostał  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: Piterski w Grudzień 12, 2018, 22:32Jeśli zmiana jest, bo tak na 100% to do końca nie jestem pewien, to nie taka Pawle jak u Ciebie
Nawet mnie to nie dziwi . Mój stary wzmacniacz lampowy na którym grałem przed zmianą na elektrownie  audio note ,był kompletnie nieczuły  na kable sieciowe . A mowa tu o  Audio Innovation 500 .  Wykazywał jednak różnice i to wyraźne na zmiany kabli IC i głośnikowych. Ale przyznam się ,że wtedy kompletnie nie interesowałem się sieciówkami i sprawy prądu miałem w dupu . To się zmieniło kiedy kupiłem pierwszą przyzwoitą listwę sieciową i uporządkowałem sprawy z prądem w ścianie . Obecnie te zmiany na kablach sieciowych są bardzo wyczuwalne . Sam  tego u mnie doświadczyłeś .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Grudzień 13, 2018, 03:42Sam  tego u mnie doświadczyłeś .
Oczywiście, że tak i nie miałem co do tego wątpliwości.

Na razie się cieszę, że tak jest bo nie mam specjalnie ochoty nerwowo rozglądać się za kablami zasilającymi  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Cytat: Piterski w Grudzień 13, 2018, 08:19Na razie się cieszę, że tak jest bo nie mam specjalnie ochoty nerwowo rozglądać się za kablami zasilającymi  ;D
Na razie to wiemy, że nie ma różnicy między sieciówką komputerową a Furutechem 314-Ag na wtykach Furutecha  ;D
Co mnie bardzo cieszy gdyż albowiem słyszę podobnie. I kable Yarbo wcale się tu niczym nie wyróżniają  :o

Mam kilka teorii ale wolę się zamknąć coby z Lampowego buma nie zrobili  ;)

Piterski

Cytat: LampowY w Grudzień 13, 2018, 08:25Na razie to wiemy, że nie ma różnicy między sieciówką komputerową a Furutechem 314-Ag na wtykach Furutecha  ;D

Chyba jakieś są ale może to tylko w mojej głowie ;D.
Wydaje mi się, że jest trochę gładszy, z lepszym oddaniem przestrzeni. No ale różnice są niewielkie i wcale mogły nie wynikać z zamiany kabla. To trzeba potwierdzić wielokrotnymi odsłuchami. W każdym bądź razie u Pawła wyraźnie słychać było, że się zrobił klops.

PS. Jak nie chcesz pisać o tych teoriach otwarcie to może coś na ucho na PW. Obiecuje zachować dla siebie  :) 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Cytat: Piterski w Grudzień 13, 2018, 08:48trochę gładszy, z lepszym oddaniem przestrzeni

Mam takie same odczucia ale mnie po prostu w tym miejscu (pre-phono) taki charakter nie podchodzi.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

#4024
No i nie podoba mi się to co robi ten model sieciówki Furutecha z moim prampem  :-\.
Zaciemnia mi obraz średnicy jak by ją zaokrągla dopompowuje i gubi krystaliczną przejrzystość w dźwięku.
Tak więc Furutech FP-314Ag nie jest tym co chciałbym w moim systemie widzieć i słyszeć.

PS. Faza w oby kablach jest identyczna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.