Knosti- ręczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 31, 2014, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Mógłbyś pokazać jakieś zdjęcie przystawki?

nikhil

 Mam oczywiście pomysł na pewne drobne modyfikacje. Potrzebna jest podstawa aby taka lub podobna przystawka stabilnie stała na stole. Jest strasznie prymitywna rzecz ale zrobiłem to z tego co miałem pod ręką.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

GregWatson

Ja od dłuższego czasu robię tak:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=43.msg56351#msg56351

i to się sprawdza. Zero syfu płyty idealne nawet AT-440MLa nic nie zbiera. Mam trzy suszarki więc ok 25 płyt jednorazowo robię.

Natomiast jak widzę parę kropelek jakiegoś płynu rozprowadzanego na płycie a później wysysa to jakaś rura to jestem z deczko sceptyczny takiemu myciu.

Może moje mycie dalekie jest to od ideału. Ale spróbuj umyć ręce w kilku kropelkach wody. A tu nie dość że myjesz to jeszcze płuczesz. Fakt więcej pracy ale przynajmniej nic mi nie buczy. Mogę spokojnie słuchać muzyki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Jestem- chyba kontrowersyjnego- zdania, że z Knostii da się żyć i naprawdę mycie na dłużej może starczyć niż z tych naszych półautomatów. Ale fakt, że trzeba sobie wyrobić jakieś 1500 nawyków, tricków, żeby było dobrze ;) Ci mniej cierpliwi wymiękają :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

ja ciagle zyje z Knosti, umylem z 800 plyt, no i nadal mi szkoda kasy na automat jakis, wole plyty za to kupic, moze na 50 urodziny sie uda;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

To jeszcze tu wrzucę:
Ewentualnie możesz kupić specjalne uszczelki dedykowane do KNOSTI

USZCZELKI do myjka płyt gramofonowych KNOSTI
http://allegro.pl/uszczelki-do-myjka-plyt-gramofonowych-knosti-i6929919434.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

dyletant

Zapytam się o przewagę strategiczną poszczególnych myjek .. jeśli wybierać to którą?

Knosti ver.1
Knosti ver.2 na Korbkę  ;D
czy może http://allegro.pl/myjka-plyt-lp-analogis-wash-n-play-bez-plynu-i6988892028.html - z zabezpieczeniem coś ala prezerwatywka na suszarkę?

Mam przysłowiowe 5 winyli z biedry i rzucać sie z motyką na słońce i kupować maszynę na ultradzwięki. No i co właściwie myślicie o ultra dzwiękach? - czy są bezpieczne? ???


elem

dyletant, jeśli powaznie myslisz o Knosti, to jeden z naszych byłych forumowiczów ma do sprzedania tę maszynę w bardzo dobrej cenie (przeszedł na automat) . Kontakt dam przez PW.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Ja już przekroczyłem magiczny tysiąc i dalej lecę na pierwszej swojej myjce KNOSTI. Zdecydowanie ulepszyłem metodę mycia ale dalej kręcę na oryginalnym płynie KNOSTI ze względu na doskonałe właściwości antystatyczne tego płynu. Oprócz tego dokupiłem 2 suszarki i jednorazowo mogę wyprać do 24 płyt (na 3 suszarkach). Oczywiście zmieniłem filtry na zdecydowanie lepsze i nie mam uwag do umytych płyt. Żadnych paprochów i igła jest idealna po odtworzeniu całej płyty.  Można kupić u sprzedającego t69 na alle.. płyny KNOSTI o 20 zł taniej niż gdzie indziej a jak kupisz więcej litrów to wychodzi jeszcze taniej. 1 litr wystarczy na umycie 70-80 płyt.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Jakim cudem nie masz syfu na igle po zastosowaniu płynu Knosti? Mi to się nie udawało, zawsze w rowie coś zostało co ostry szlif wyciągnął.Chyba że robisz mycie wstępne w czymś innym.Może nie doczytałem.

paul_67

Cytat: GregWatson w Luty 08, 2015, 18:41Ten płyt znakomicie czyści i eliminuje ładunki elektrostatyczne ale po umyciu w tym płynie trzeba jeszcze raz przejechać w wodzie demineralizowanej. Zero syfów na igle. Sprawdziłem już na ponad 150 płytach. Też się borykałem z tymi syfami. Nawet AT-440MLa nic nie wymiata po umyciu. Sprawdzony patent.
Doczytałem się.Trzeba mieć dużo wolnego czasu :)

GregWatson

Dwa razy myję w płynie Knosti (mycie wstępne i właściwe) później płukanko w wodzie demineralizowanej no i płyny z myjki przepuszczam przez podwójny filtr z kawy a czasami przez taki damski waciki do oczyszczania twarzy. Doskonałe filtry.
Trochę tego i trochę tamtego też.

axolotl


Therion

Co robię nie tak? Myjka Knosti, płyn forumowy, płyta fabrycznie nowa, igła wyczyszczona idealnie. Po umyciu, wysuszeniu i odsłuchaniu jednej strony, igła wygląda tak, jak poniżej.

Winyle lekko, na niektórych utworach smażą. Hmm?

Kupić nokki okki?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Cytat: Therion w Listopad 11, 2017, 16:25Kupić nokki okki?

Jakąkolwiek z odsysaniem.
Osobiście polecam Nitty Gritty jako szybszą (myje 2 strony na raz), mniejszą i wygodniejszą w użyciu.

krzysiek

Cytat: Therion w Listopad 11, 2017, 16:25Co robię nie tak?

może któryś ze składników jest nie ten tego? podejrzany izo? za dużo fotonalu?
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Therion

nie sądzę. Wlałem ile było w przepisie.

Dziwne.


Nitty Gritty trochę za droga. Moge się szarpnąć albo na Nokki Okki albo http://winyle.pl/myjki-do-plyt/5488-myjka-pro-ject-vc-s-nowosc.html

która lepsza?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Jedna i druga ma swoje wady. A próbowałeś z płynem forumowym z dodatkiem płynu z knosti?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

#318
.

Therion

#319
Cytat: Piterski w Listopad 11, 2017, 17:16
Jedna i druga ma swoje wady. A próbowałeś z płynem forumowym z dodatkiem płynu z knosti?

Dolałem Knosti.

Co ciekawe, ta sama substancja osadza się na szczoteczce.

Płyn forumowy nie był nowy, był już raz użyty i oczyszczony przez filtr do kawy. Może to jest problemem?

A może wydawało mi się, że wyschło do końca a nie wyschło?

Sam nie wiem już. Na innym forum wyczytałem coś takiego: "Nadszedł czas gdy ręczna myjka Knosti przestała mi wystarczać. To był początek listopada 2013 roku. Stwierdziłem, że pier**lę, nie myję w Knosti bo to w moim przypadku nie ma już sensu. Dlaczego?
Mniej więcej po roku przestaje działać ochrona antystatyczna umytych w Knosti płyt, a nowo umyte trzeba przesłuchać minimum dwa razy jedną stronę by igła zdarła nieodparowany płyn.

U mnie wystąpił jakoby ten sam problem.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt

@Therion ja konosti nie miałem . Po rekomendaji kolegi Michała ,, jamówie ,, kupiłem PJ . Wybrałem PJ bo mam mały talerz na szerokość lebela . U maszy widziałem jak pracuje jego i faktycznie jest wygodna z tym myciem . Ale najdroższa . Ondrej kupił Oki i chwali .
Miniabyr ma fajne powiedzenie . Co za różnica jaki odkurzacz  ;D

gratefullde

Z moich doświadczeń polecam Okki Nokki. Z doswiadczeń innych to pewnie poszedł bym jak masza w Nitty Gritty bezkompromisowo.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

W PJ nie trzeba czyscić talerza  czy umyjesz 50 czy 100 płyt . Nie ma problemu z odsysaniem . Ale w sumie to nie ma pewnie różnicy czy PJ czy Oki .

gratefullde

Cytat: cdt w Listopad 11, 2017, 18:35
W PJ nie trzeba czyscić talerza  czy umyjesz 50 czy 100 płyt . Nie ma problemu z odsysaniem .

A, w ON jest taki problem?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Cytat: gratefullde w Listopad 11, 2017, 18:40A, w ON jest taki problem?
Ja nie urzywałem . Ale tak mówili ci co używali . W PJ nie musisz o tym mysleć . Nie ma szans pobrudzić już umytej strony .