Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

To chyba jest dobra cena .


Piterski

Ten Marantz w sam raz dla Lampowego  8)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

A klasa. Z lampowym pre by wymiatał kurde.
Namiastka (repertuar paskudny ;) )



vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Za mało reklam w gazetkach i na portalach było ?
;)

W tej wersji pojawiają się sporadycznie a to bardzo dobry odtwarzacz CD .


muda44

Cytat: McGyver w Marzec 01, 2019, 16:22
Cytat: muda44 w Marzec 01, 2019, 16:19to bardzo dobry odtwarzacz CD .
No to dlaczego go nie chciałeś?


Bo zmieniłem na Accuphase a to jednak inny poziom jest jak i inne ceny .
Za tą  cenę REWELACJA jak ktoś szuka bardzo dobrego ( budowa w środku też bardzo dobra , lasery dostępne. MKII jest Na KSS213 ) i co ważne w pełni zbalansowanego odtwarzacza .


muda44

Na zdjęciach ten Primare wygląda jak suporeks ale na żywo ma taką surową ale klasę .
Tu trochę to widać .

Jako ciekawostkę dodam że z  tyłu ma pstryczek którym ustalamy czy w trybie czuwania obwody analogowe mają być pod prądem .


McGyver

A bo kolorek ma niezbyt fotogeniczny, poza tym na foto nie widać jakości obróbki powierzchni elementów metalowych.
Gorzej, gdy jest na odwrót, na foto efekt wow, a w realu rozczarowanie. Takie sprzęty też się spotyka.

muda44

Ten to dopiero był brzydal :)
NAIM CDX ale patrząc z boku nieco go upiększa podświetlane LOGO :)

McGyver

Cytat: muda44 w Marzec 01, 2019, 17:07to dopiero był brzydal
No jest brzydal, zarówno na foto jak i w realu.  Ale ma to też swoje plusy. Na przykład włamywacz nie-audiofil podpierdzieli wszystko inne, a Naima nie ruszy  >:D

tomekkk1

Nie wiem, nie znam się, ale jak patrzę na facjatę to mi mówi:
"I am damn good..."

https://www.ebay.co.uk/itm/Tascam-DA-30MKII-DAT-mit-Fernbedienung...


krzysiek

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

tomekkk1

Zastanawia mnie taki typ rozwiązania załadunku kasety. Czy ma jakieś korzyści nad standardowym ;)
Czysta ciekawość, po prostu


frywolny trucht

Nie znam się, ale się wypowiem. Decki kasetowe też miewały odmiany "na leżąco". Tzw. szuflady. Chyba zostały wymyślone, żeby nawijanie taśmy na szpulę było równiejsze. To istotne szczególnie gdy ktoś dużo przewija. Gdy taśma jest nierówno ułożona na szpuli wzrasta opór jaki musi pokonać magnetofon przy odtwarzaniu, przewijaniu. Minusem tego rozwiązania jest brak podglądu co tam się dzieje z kasetą ( wkręca, czy nie wkręca ;) )
To znaczy można było wysunąć kieszeń i tak podglądać, ale to trzeba było wisieć na kieszenią jak sęp. DAT raczej tego nie potrafi, jest mu bliżej do magnetowidu. Sama taśma dojeżdża do głowic.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Klocek wygląda zacnie.
Niestety - Tascam.
Wspominał już o tym Paweł i ja się przyłączam. Nie wiem dlaczego ale cyfrowe Tascamy brzmią ..tak sobie.
I to nie tylko DAT-y ale tez ich nowsze przetworniki ADC.
Taka maniera  8)

LampowY

A jaki to problem podpiąć pod zewnętrzny przetwornik?
Mechanike za to Tascam ma profi nieklękającą.


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

tomekkk1

Bez pompki, gdyby ktoś nie zauważył ;)