Wzmacniacz. Muszą być lampy?

Zaczęty przez gratefullde, Listopad 15, 2017, 19:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Jejku, jak mnie lampy wcurwiają... Dajcie mi jakiś zamiennik... Fachowcy, curfa ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 19:35
Jejku, jak mnie lampy wcurwiają... Dajcie mi jakiś zamiennik... Fachowcy, curfa ;)

To i Tannoye wyrzuć i kup sobie S16Hz i zegar nuklearny  ;)
A! I koniecznie wersalka na sufit  ;D

cdt

No w sumie . Skoro nosi  ;D . Chętnie poczytam . Tego miałem . Nowych nie znam to nomosowskie ugryzienie . Tylko graty miałem . No i mam do dziś  ;D

gratefullde

Cytat: masza w Listopad 15, 2017, 19:37To i Tannoye wyrzuć i kup sobie S16Hz i zegar nuklearny  ;)
Cytat: masza w Listopad 15, 2017, 19:37
Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 19:35
Jejku, jak mnie lampy wcurwiają... Dajcie mi jakiś zamiennik... Fachowcy, curfa ;)

To i Tannoye wyrzuć i kup sobie S16Hz i zegar nuklearny  ;)
A! I koniecznie wersalka na sufit  ;D

Ani Piotrek, ni Grzegorz, ni Szymon, nie podbili mego podbicia ;) Fault.

Wy ,mnie nie rozumiecie. Co może być fajne w tranie co by nie czuć się źle po przesiadce z lampy? Bez hejtu, tylko poytywne opinie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2017, 19:46ja mam S16H ... i lampy! 

Jesus Maria... i gra?

Poważnie. wyobrażasz sobie muzykę bez lamp?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 19:44Co może być fajne w tranie co by nie czuć się źle po przesiadce z lampy? Bez hejtu, tylko poytywne opinie ;)

OK.
No to merytorycznie.
Kot się ucieszy bo go lampy nie przypalą i nie będzie w domu walić spalonym sierściem.

Więcej pozytywów nie ma. Temat uważam za wyczerpany i wnioskuje o zamknięcie  ;D


MAC

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2017, 19:46Ja sobie, kurna, wypraszam, ja mam S16H ... i lampy!

Etos Ultimo Signature Startrek Reference ?
Bo jeśli nie to masz popierdółki a nie S16Hz  ;D

McGyver

Cytat: masza w Listopad 15, 2017, 19:49
Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 19:44Co może być fajne w tranie co by nie czuć się źle po przesiadce z lampy? Bez hejtu, tylko poytywne opinie ;)

OK.
No to merytorycznie.
Kot się ucieszy bo go lampy nie przypalą i nie będzie w domu walić spalonym sierściem.

Więcej pozytywów nie ma. Temat uważam za wyczerpany i wnioskuje o zamknięcie  ;D
Osobiście uważam że zestaw pre lampowe plus dobra tranzystorowa końcówka (najlepiej A-klasowa) może grać bardzo dobrze.

gratefullde

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2017, 19:50
Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 19:48wyobrażasz sobie muzykę bez lamp?
Otóż wyobrażam sobie ... i aż mnie trzepie  :(


Z chęcią bym się z Tobą zgodził ale... moje ostatnie zakupy lamp mówią coś innego
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2017, 19:53Osobiście uważam że zestaw pre lampowe plus dobra tranzystorowa końcówka (najlepiej A-klasowa) może grać bardzo dobrze.

Pewnie, że tak ino najprawdopodobniej będzie to sporo więcej kosztowało niż przyzwoita lampa.

McGyver

Cytat: masza w Listopad 15, 2017, 19:52Bo jeśli nie to masz popierdółki a nie S16Hz 
No mam popierdółki, Tiriony robione na moje indywidualne zamówienie. Tylko jedna para istnieje.

MAC

Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 19:54moje ostatnie zakupy lamp mówią coś innego

Boś sie uparł na EL34 a one nie grajom i zdania nie zmienię  :P

gratefullde

Dajcie mi jeden fajny wzmacniacz bez lamp...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2017, 19:54No mam popierdółki, Tiriony robione na moje indywidualne zamówienie. Tylko jedna para istnieje.
Przecie nie z Grześka i jego firmy jaja se robię tylko wiesz z czego  ;)

gratefullde

Cytat: masza w Listopad 15, 2017, 19:55Boś sie uparł na EL34 a one nie grajom i zdania nie zmienię  :P

Od kilku dni wróciłem do "diabłow" i też nie gra ale lepiej gra ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 19:55Dajcie mi jeden fajny wzmacniacz bez lamp...
Unison Research Simply 845 z wyjetymi lampami wciąż jest fajny, jeno że nie zagra.

gratefullde

Chyba muszę zmienić źródło i kabelek ... ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2017, 19:57Unison Research Simply 845 z wyjetymi lampami wciąż jest fajny, jeno że nie zagra.

No i to jest szkopuł nijaki ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

juter22

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2017, 19:53
Osobiście uważam że zestaw pre lampowe plus dobra tranzystorowa końcówka (najlepiej A-klasowa) może grać bardzo dobrze.[/quote]
Ja przeszedłem z systemu lampowego na właśnie takie połącznie i jest świetnie, końcówka od Brystona

McGyver

Cytat: masza w Listopad 15, 2017, 19:55Boś sie uparł na EL34 a one nie grajom i zdania nie zmienię 
Ja gram na EL34, jeno że nie w pentodzie tylko w triodzie, i nie w push-pullu tylko w single ended. No i to gra, i to jeszcze jak!

MAC

Cytat: gratefullde w Listopad 15, 2017, 19:55
Dajcie mi jeden fajny wzmacniacz bez lamp...

Ale bardzo tanio nie będzie.
Electrocompaniet AW180.
Słuchałem kilka razy i to gra jak lampa. Dobra lampa.

Jak mnie kiedykolwiek lampy wku...ą (w co wątpię) to takiego zestawu poszukam.


gratefullde

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2017, 19:59Ja gram na EL34, jeno że nie w pentodzie tylko w triodzie, i nie w push-pullu tylko w single ended. No i to gra, i to jeszcze jak!

Też tak mam. Ale mnie coś swędzi :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Zresztą pytanie jest aktualne: Co zamiast? Czy można?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9