Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Cytat: Piterski w Listopad 10, 2017, 13:37
Tomaszu właśnie się na niego wybieram i dlatego kupiłem pierwszą część.
Generalnie oglądam raczej mało filmów, a odtwarzacz Bluray kupiłem po tym jak nabyłem cała serię filmów z Bondem. Jestem jego fanem mam też wszystkie książki o jego "przygodach" jak i te związane z filmem i MI-6.
Ostatnio zacząłem uzupełniać kolekcję o GW i myślę też o Trylogi Tolkena oraz "Czarnym Rycerzu".

Daj znać potem jak wrażenia z seansu:)
Grupa ratowania poziomu.

moon

Cytat: Piterski w Listopad 10, 2017, 13:51To jest ta w której dogrywali jego przemyślenia w postaci głosu lektora i to jak odjeżdża z Rachael?

nie wiem, nie ogladalem;)  moge sprawdzic na pudelku w domu, co tam siedzi
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 10, 2017, 13:53
Daj znać potem jak wrażenia z seansu:)
Podzielę się wrażeniami.

Cytat: moon w Listopad 10, 2017, 13:58
nie wiem, nie ogladalem;)  moge sprawdzic na pudelku w domu, co tam siedzi
Jak masz jeszcze w foli to może być trudne. Jak masz otwarty to może bym pożyczył i obejrzał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

nie ma folii, w srodku jakies pocztowki bardzo ladne, ale opakowania w koncu nie sprawdzilem;) moge pozyczyc, zaden problem, sprzedawac za 300 czy 400pln nie planuje;) wpadnij na wizyte do mojego Bronze znowu, to wezmiesz
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Ok. O wkładce pamiętam tylko jakoś tak ostatnio z czasem krucho.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Fr33sh

Ja polecę od siebie nowy "kingsman złoty krąg". Jak na kontynuację, to bardzo przyzwoicie. Fajny film akcji z elementami komedii. Taki przyjemny, idealny na oglądniecie niedzielnym wieczorem.
Apos­ta­ci! Neofi­ci! Duch jest ważną in­tegral­nością, jed­nakże nie za­pomi­naj­cie iż Bóg prze­mawia do ro­zumu. księgowa Wałbrzych A ser­ce? to jest do­piero zagadka.

frywolny trucht

#556
Belfer 2 jest tak niedorzecznie skonstruowany, na bakier z prawami fizyki i innymi zasadami ogólnie znanymi, że nieprzesadne pokłady mojej wiedzy przeszkadzają mi w oglądaniu tego szajsu. Ja nie wiem. Pierwsza klasa gimbazy ma się tym jarać?  Ale jak? Film jest dedykowany chyba 16+?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Na bakier z prawami fizyki to nie jest zarzut. Taki Bond okrutnie zawyża poziom :)

Dziś przynajmniej akcja trzymała tempo. Widać, że budżet mieli niewielki, a bez kasy dobrej strzelanki nie zrobisz.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

#558
No nie mów, że ta popaprana grupa survivalowców planuje zawładnąć Ziemią? ;)
Również twoją uwagę przykuła strzelanka? To chyba można było zrobić w tych samych pieniądzach i w zgodzie z prawami fizyki.
Akcja dzieje się tutaj: https://goo.gl/maps/seWWBbnoZ4M2 W oddali widać u góry taras ze szklaną barierką. Stamtąd strzela policjantka. Przy lekkim obrocie z lewo widzimy panią, której urwało górę. W tym miejscu gania się policjant z bandytą.

Po pierwsze- pani policjantka biegnie tym górnym tarasem nie widząc co się dzieje na dole, ale już celuje broń w dobrą stronę i strzela gdy dobiega do barierki. Z tego nabiegu strzela i trafia bandytę w biodro. Po drugie-sądząc po umiejscowieniu plamki krwi na spodniach bandyty, to nie było draśnięcie. Przy takim postrzale delikwent nie ma prawa się poruszać. Tymczasem bandyta leżąc kopie tą nogą policjanta tak, że ten się przewraca, następnie wstaje i przypomina sobie, że jest ranny. Kuśtykając oddala się z miejsca zdarzenia :)
Gdyby przyjąć, że to było jednak tylko draśnięcie, to sądząc po pozycji w chwili strzału- dostałby w jajka. Za jajka się nie trzymał, więc kula centralnie trafiła w biodro. W ogóle przez dłuższy czas zastanawiałem się gdzie go trafiła, bo śladu postrzału nie było widać długi czas z przodu, a bandyta się trzymał w pierwszej chwili od dołu za udo i od góry za biodro. Czyli kula przeszła na wylot. Albo bolało z dwóch stron :) Dopiero w kolejnych ujęciach pojawia się nie tyle otwór wlotowy, co plamka keczupu na spodniach.

Wracając do pani policjantki. Za wikipedią: Donośność skuteczna aktualnie przy strzelaniu amunicją klasyczną wynosi:
dla pistoletów i rewolwerów — 50 m. W scenie jest kilkaset metrów. Tak to zostało pokazane, skadrowane, jakby strzelała na kilkaset metrów. Czyli lasia nabiega, strzela pomimo, że bandyta stoi nad policjantem i można trafić swojego, strzela i trafia bandytę :) Pomijając kwestię czasu,  że nie ogarnęła sytuacji, a już strzelała, to przy takim przygotowaniu i takiej odległości nie miała prawa trafić w czołg.

Mówisz, że trzeba dużych pieniędzy, żeby to nie było tak głupie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Na Netfliksie pojawił się bardzo dobry niemiecki serial: Dark
http://www.filmweb.pl/serial/Dark-2017-771383
Wprawdzie jestem po 2 odcinkach ale warto. A ja nie lubię seriali! :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

gratefullde

Na Netflix'ie polecam " Holistyczna agencja detektywistyczna... " Ubaw po pachy [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Bandyta kuśtykając w kierunku windy trzyma się za dupę. Najwyraźniej ma problem z tym gdzie został trafiony, bo nie ma śladu wlotu i wylotu kuli, a także krwi. Spodnie z przodu czyściutkie, jasne jeansy- wszystko widać, że czyste. Winda nie działa. Nowe ujęcie. Odbiegając od windy bandyta trzyma się z przodu i widać plamę keczupu w okolicy biodra :)

Taniość widzę natomiast w tym, że szkoda było zainscenizować jak naprawdę wygląda miejsce postrzału, szkoda było dziurawić nówka jeansy, gdy się robiło najazd kamery na to miejsce. Także przypadkowe plamy keczupu na gębach po bijatyce, gdy widać, że pod tą krwią buźki mają gładkie. 
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Sam widzisz, zabrakło kasy na takiego korektora-szczególarza jak Frywolny :)
Nie znam sie na serialach, czesto sie zdarza, że odcinki mają róznych reżyserów i scenarzystów?
Tu jest misz-masz, stąd może te niedoróby.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Cytat: elem w Grudzień 04, 2017, 11:23Nie znam sie na serialach, czesto sie zdarza, że odcinki mają róznych reżyserów i scenarzystów?
popularne na zachodzie dosc
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Oglądałem pierwszy sezon Belfra. Podobał mi się choć wiele rzeczy mi przeszkadzało. Przeszkadzała mi typowo Żulczykowska wizja młodzierzy licealnej - pojawia się rónież w książkach Jakub Żulczyka. Taki nihilizm z połowy lat dziewiećdziesiątych. Irytowała mnie pogoda. Serio! :) Rzecz się działa między wrześniem (początek roku szkolnego) a bardzo późną jesienią - zima już prawie. A za oknem? Koniec sierpnia. Pod koniec było kilka scen późnojesiennych. Moja ulubiona: pukanie do drzwi. bohater podchodzi, mija okno za którym piękna pogoda końca lata, drzwi otwiera a tam listopad! Bach! Poza tym do końca nie wiem, skąd ten nauczyciel (i po co) tam się znalazł... I jak to zrobił? Nie łatwo jest znaleźć robotę w szkole we wrześniu. Chyba...
Ale to szczegóły. Uważam, że jak na polskie warunki i tak jest ok. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

#565
Cytat: elem w Grudzień 04, 2017, 11:23Sam widzisz, zabrakło kasy na takiego korektora-szczególarza jak Frywolny

To co mi podpadło to pani snajper i w co dostał w końcu bandyta, a jeśli tam gdzie myślę, dlaczego ucieka? Powinien leżeć i kwiczeć :) To było widoczne dla mnie "na żywo". Natomiast inne detale wyszły podczas powtarzania scen na dekoderze :)
Dzięki pewnej pięknej funkcji, tj. nagraj cały sezon mam na bieżąco dostęp do każdego odcinka i możemy sobie poanalizować różne wątpliwe momenty ;)
To dzięki powtórkom wychwyciłem, że bandyta kopie nogą w którą dostał. Że najpierw boli go biodro i od tyłu góra uda, potem boli go tylko dupa, by następnie bolało go biodro od przodu i tu zaczęło krwawić :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2017, 14:58
Ale do takich efektów to im jeszcze daleko :)

https://www.youtube.com/watch?v=n3yNiLU3hVU
Młode wilki - reżyseria Michael Bay
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Epickie. Spielberg powinien się uczyć jak wybucha samochód po dotknięciu słupa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Gdy samochód dotyka słupa przednim zderzakiem, najpierw wybucha bagażnik z tyłu, później wybuchasz ty w kabinie i zaraz potem silnik :)

Sprawdziłem trochę danych, a przede wszystkim reżyserię obu sezonów Belfra. To stąd taka różnica "stylu". Sezon pierwszy robił http://www.filmweb.pl/person/%C5%81ukasz+Palkowski-195274 , a drugi:

"We wtorek, 4 kwietnia, ruszyły zdjęcia do serialu kryminalnego CANAL+ "Belfer 2". Za kamerą stanie dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz oraz Maciej Bochniak. Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima. W roli głównej ponownie Maciej Stuhr."

i jeszcze taka wzmianka:

"Pierwszy sezon "Belfra" był najchętniej oglądaną produkcją w historii CANAL+. Serial kryminalny otrzymał Polską Nagrodę Filmową ORŁY 2017 w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny, Specjalną Telekamerę Tele Tygodnia 2017 w kategorii Serialowe Wydarzenie Roku oraz tytuł Wydarzenia Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku."

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Taki zapis w Kodeksie Drogowym widzę. Kierowco! Jeśli parkujesz samochód naprzeciw słupa, zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że go dotkniesz. Dlatego, przed rozpoczęciem manewru parkowania wszyscy pasażerowie powinni opuścić pojazd i oddalić się na odległość minimum 200 metrów dla terenu otwartego, ostrzegając innych o zamiarze parkowania naprzeciw słupa. Aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie, zawsze odepnij pas bezpieczeństwa i otwórz drzwi maksymalnie szeroko. Być może siła podmuchu wyrzuci cię na zewnątrz i się uratujesz.

Jesteśmy z Tobą, trzymamy kciuki, żebyś i Ty je mógł trzymać po zakończonym manewrze.
Autorzy kodeksu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Belfer ?
:)
Obejrzyjcie sobie serial Suburra .

frywolny trucht

Cytat: christo w Grudzień 04, 2017, 09:09Na Netfliksie pojawił się bardzo dobry niemiecki serial: Dark

Próbuję, ale łatwo nie jest.

Cytat: muda44 w Grudzień 04, 2017, 19:40Obejrzyjcie sobie serial Suburra

To samo. Męskie kino bez estrogenu. A żonę mam na pokładzie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#573
A więc zakończyliśmy drugi sezon Belfra. Niedorzeczność goni niedorzeczność. Absurd goni absurd.
Jeśli ktoś nie miał okazji, to szkoda zaczynać. Strata czasu.

Moja ulubiona scena: Facet zostaje popchnięty do betonowego zbiornika o wymiarach ok. 4x4m i głębokości z 4m Jak to zwykle po takim popchnięciu człowiek leci plecami w dół, nakrywając się nogami. Moment zepchnięcia i pozycji jest uwieczniony. Następne ujęcie. Facet leży na plecach, ale poleciał aż na drugi koniec zbiornika, żeby kamera miała lepszy kąt i normalnie pyskuje :) Zamiast nie żyć. Do tego ma nienaturalnie odgiętą nogę, że złamana. Zupełnie jakby leciał do tego zbiornika na nogi  ;D  ;D  Coś w rodzaju skoku w dal uprawiał:) Pomijam, że po takim upadku jak pokazano na wcześniejszym ujęciu, na plecy, głowa rozbita, ch, wie co z kręgosłupem, a w kolejnych ujęciach facet się poprawia, żeby się oprzeć o ścianę.  ;D ;D ;D

Kontynuując. No więc poleciał facet plecami w dół, czyli też na dupę, a w którymś następnym ujęciu z kieszeni na tyłku zaczął wyjmować telefon by wykonać połączenie. Trochę dziwna sytuacja. Cięcie nie pokazało co to za model :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

ten ostatni odcinek to jak spisany na kolanie scenariusz, zeby upchnac rozwiazanie w jeden odcinek, niewiele sie tam trzyma kupy, albo jest nieprzekonujace. bez sensu.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand