Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

cafedelmar

Cytat: Gerwazy w Styczeń 04, 2017, 22:04
4 stówy za ten zabytek? 
To jest dobry sprzęt handlowo, gdy kupiony do 100 złotych, do sprzedaży na części, bo ludzie szukają.
Ale nigdy w życiu do jakikolwiek inwestycji, lub zakupu dla siebie.

za 100? nie widziałem, ten ma 6 miesięczna gwarancję, ale z już nie z niego wyleczono.

Z lutownicą nie jestem niestety za pan brat.
Sony to chyba automat, chcę manuala.

Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

vasa

Cytat: cafedelmar w Styczeń 04, 2017, 22:17Zamiast preampa użyłem mixera  Numark
Cytat: cafedelmar w Styczeń 04, 2017, 22:17na włączonych obrotach 45 jako tako odtwarzał to, co powinno na 33,1/3...
Z tym mixerem to dobry pomysł. Ale z obrotami trzeba powalczyć, powinny być idealne.
Czy tam pod talerzem jest jakaś fotodioda z żaróweczką?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cafedelmar

Cytat: vasa w Styczeń 04, 2017, 22:42

Z tym mixerem to dobry pomysł. Ale z obrotami trzeba powalczyć, powinny być idealne.
Czy tam pod talerzem jest jakaś fotodioda z żaróweczką?


Koło silnika jest., schowana pod talerzem. Żaróweczka od strobo działa.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

vasa

Cytat: cafedelmar w Styczeń 04, 2017, 22:45Koło silnika jest., schowana pod talerzem. Żaróweczka od strobo działa.
No to coś ten regulator chyba nie działa :(
Przeczytaj takie coś na elektrodzie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3082232.html#14961206
Wydaje się że macie podobny problem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Gerwazy

Cytat[za 100? nie widziałem, ten ma 6 miesięczna gwarancję, ale z już nie z niego wyleczono.

Z lutownicą nie jestem niestety za pan brat.
Sony to chyba automat, chcę manuala.
Cytat

Gwarancję powiadasz. A warunki gwarancji sprzedający podał?
Wiesz co, te gwarancje to one są tyle warte ile zeszłoroczny śnieg :)

Ot choćby pierwszy z brzegu problem......

Jak ci przyjdzie dostarczyć i odebrać sprzęt do i z naprawy, jak to będzie wysyłką, kto ponosi koszty dostarczenia przedmiotu do naprawy. Jak w czasie tej wysyłki cokolwiek stanie się, jak zaczną się przepychanki, kto zawinił i co uległo uszkodzeniu, itp, itd

pozdrawiam     



Nic nie sprzedaję

axolotl

Witam. Nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj.
Kiedys widzialem takie urzadzonko do automatycznego podnoszenia ramienia w gramofonach typowo manualnych.
Nie moge jakos tego dorwac , mozecie naprowadzic?

christo

Cytat: axolotl w Styczeń 05, 2017, 07:20
Witam. Nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj.
Kiedys widzialem takie urzadzonko do automatycznego podnoszenia ramienia w gramofonach typowo manualnych.
Nie moge jakos tego dorwac , mozecie naprowadzic?
Q-Up

Kupisz choćby TU
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

axolotl

Dziekuje slicznie. Warto sie tym zainteresowac?

frywolny trucht

Jeśli masz tendencję do zasypiania przy muzyce i budzenia się dopiero rano- warto. Zaoszczędzisz na igle.
Przy czym nie miałem tego ustrojstwa i nie wiem na ile jest upierdliwe w praniu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: axolotl w Styczeń 05, 2017, 10:26Warto sie tym zainteresowac?
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 05, 2017, 11:10nie wiem na ile jest upierdliwe w praniu.
To jest gadżet który pracuje poprawnie.
Natomiast jego przydatność zależy od słuchacza. Jeżeli będziesz pamiętał o wykonaniu dodatkowej czynności przy każdej zmianie strony to OK.
Ja nie miałem cierpliwości :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

kiedys myslalem o czyms takim do Fonciaka, ale ktos mowil, ze sie nie nadaje.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

corey665

Oj ja bym nie miał cierpliwości 😉

cafedelmar

Obroty ustabilizowane, nowa wkłada AT95E, Numark C3 jako preamp.... i jest fajnie :) wszystkim za porady dziękuję  pięknie :)
ale chyba zakupię TEAC TN-300. na moim etapie będzie chyba dobrze.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

frywolny trucht

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Cytat: cafedelmar w Styczeń 05, 2017, 18:20ale chyba zakupię TEAC TN-300. na moim etapie będzie chyba dobrze.

Proszę nie rób tego. Nie będzie dobrze. Będzie rozczarowanie i zniechęcenie. Teraz nie ma nowych, tanich i dobrych gramofonów. Zapoluj na Technicsa SL-1200 Mk2, takiego nie po piętnastu didżejach. To gramofon dobry dla początkującego, pozwalający nauczyć się wszystkich analogowych zależności i do tego ładnie grający.

kawosz

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 05, 2017, 18:25Zapoluj na Technicsa SL-1200 Mk2
Często go radziłem . Ja miałem 1210 mk2 . To super sprzęt . Poszły teraz do góry :( a był czas że były tanie . Wtedy sprzedałem :( . 1210 chyba jest bezpieczniejszy niż srebrny brat choć nie ma na to reguły

axolotl

Trafienie technicsa w obecnej chwili w przyzwoitej cenie graniczy z cudem.
Jak zacznie analizowac aukcje to dostanie zawrotu glowy.

:))

pan-troglodytes

Ja swojego 1200 kupiłem nowego, w nierozpakowanym pudełku za niecałe 2 tysiące... I głupi byłem, że sprzedałem. To nie jest gramofon idealny ale obecnie produkowane wydmuszki przy nim to jakieś zupełne nieporozumienie. 

kawosz

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 05, 2017, 18:33To nie jest gramofon idealny ale obecnie produkowane wydmuszki przy nim to jakieś zupełne nieporozumienie.
To genialny werk :D . W necie są zdjęcia jak się na nim DJ  kręcą . Nie na darmo ma ksywę nadgramofon :D
Rozwiązania regulacji ramienia też w porównaniu do tych wydmuszek  nokautują

cafedelmar

#470
Panowie, czy ja zauważę różnicę na moich kolumnach i amplitunerze?

o tego Technicsa chodzi?

ok, MK2 kosztuje 8 tys. Nie stać mnie. Na razie :)

Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

pan-troglodytes

Nie wiem. Myślę, że tak. Zauważysz natomiast na pewno różnicę jak zechcesz sprzedać to plastikowe cudo Teaca.
Chodzi nam o któryś z gramofonów z serii 1200:
https://en.wikipedia.org/wiki/Technics_SL-1200
One wszystkie są prawie identyczne.

cafedelmar

#472
ten ze zdjęcia jest za 1200... MK2 to już 8 tysięcy....

a SL-20 warty zainteresowania?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

pan-troglodytes

Poszukaj sobie na niemieckim amazonie ewentualnie na ebayu. Nowy to koszt 1100 EUR, cena moim zdaniem przesadzona. Ale nie bezsensowna.

kawosz

Nie wiem jaki masz budżet . Mój egzemplarz który miałem od nowości jest w nomosie . Ja go sprzedałem im za 2500zł rok temu . Oni go do tej  pory mają . Cenią sobie 5k . Wiesz za ile kupili więc możesz się sporo targować .