Źródło dźwięku do DAC

Zaczęty przez Keef98, Sierpień 22, 2015, 23:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

brxy

Witam

Na poczatku próbowałem volumio a obecnie używam openelec (KODI).


axolotl

Chyba nie zrozumialem do konca. Masz raspberry pi 2, tak?
Masz openeleca z kodi, obraz wypuszczasz po hdmi a dzwiek idzie do daca po usb? Jak to skonfigurowales? Mozesz przyblizyc?

frywolny trucht

Cytat: axolotl w Styczeń 08, 2016, 20:35Po zainstalowaniu wybranej dystrybucji mozna nią sterować poprzez tablet (z poziomu przeglądarki) bądź poprzeć dedykowana aplikacje.

Dzięki. No ok, pytanie czy nie prościej zaprzęgnąć do roboty starego lapka, a może nawet notebooka, który na baterii pociągnie z 5 godzin: http://allegro.pl/asus-eee-pc-1001pxd-100-sprawny-i5908810504.html  System zainstalowany, więc łatwo wybraną aplikację sterującą zainstalować, ekran jest, nie trzeba kombinować jak Maria z osobnym ekranem.

Nie ogarniam jak zainstalować na te płytki system operacyjny. Osobny dysk? No dobra, ale osobne płytki, osobny ekran i osobny dysk staje się droższym rozwiązaniem niż -szczególnie używany, zalegający na strychu- notebook.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 10, 2016, 17:04
Cytat: axolotl w Styczeń 08, 2016, 20:35Po zainstalowaniu wybranej dystrybucji mozna nią sterować poprzez tablet (z poziomu przeglądarki) bądź poprzeć dedykowana aplikacje.

Dzięki. No ok, pytanie czy nie prościej zaprzęgnąć do roboty starego lapka, a może nawet notebooka, który na baterii pociągnie z 5 godzin: http://allegro.pl/asus-eee-pc-1001pxd-100-sprawny-i5908810504.html  System zainstalowany, więc łatwo wybraną aplikację sterującą zainstalować, ekran jest, nie trzeba kombinować jak Maria z osobnym ekranem.

Nie ogarniam jak zainstalować na te płytki system operacyjny. Osobny dysk? No dobra, ale osobne płytki, osobny ekran i osobny dysk staje się droższym rozwiązaniem niż -szczególnie używany, zalegający na strychu- notebook.
Digi + i Raspberry PI z kartą pamięci (na której będziesz instalował OS) kosztuje 450.
Nie chcę ekranu, pisałam, że to fajny gadżet.
Stare lapy mają to do siebie, że nie są ani trochę ciche, a Raspberry PI nie wydaje dźwięków.
Zresztą notebook to laptop. Netbook to mały laptop bez CD-roma.
Zresztą ponoć USB jest mniej audiofilskie niż np. optyczne czy koaksjalne, ;) a to chyba Ty uznałeś, że kabel od drukarki jest zły i chciałeś kupić inny :P

axolotl

#129
Raspberry pi ma wejscie na micro sd i tam wrzucasz interesujacy Ciebie system. Teoretycznie nie potrzebujesz w ogole wyswietlacza tylko cosik co bedzie sie laczylo z raspberry w sieci i sterowalo nim np. tablet. Pasywnosc, wygoda i ogromne mozliwosci.Male pudeleczko a potrafi cieszyc jakoscia dzwieku.

frywolny trucht

Mam jakiegoś notebook'a Szajsunga i on na procesorze Atom nie szumi nic. W dodatku na zasilaniu bateryjnym, czyli takim sympatycznym audiofilskim, działa baaaardzo długo. Ale OK. Zaczynam czaić. System operacyjny na karcie SD, pewnie Android, żeby móc połączyć z jakąś aplikacją na komórkę i komórką całością zarządzać? Czyli schemat ideowy bym ogarnął, ale tak krok po kroku co z czym- to inna sprawa :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

#131
Zaden syfiasty android, tylko linux... aby zarzadzac syetemem wystarczy przegladarka internetowa ..... nic wiecej.  Te systemy sa super stabilne.

Tak w skrocie. Kupujesz sobie :

- plytke raspberry pi 2
- karte micro sd
- zasilacz 5V 2A   badz robisz sobie zasilanie liniowe stabilizowane.

Na karte micro sd wrzucasz sobie systemik jaki Cie interesuje powiedzmy mOOde audio.
Wsadzasz karte do raspberry pi, podlaczasz lana badz wifi.System zaczyna sie bootowac.
Czekasz chwilke. Wlaczasz sobie tablet/komorke/laptopa/komputer stacjonarny/terminal i na dowolnej przegladarce internetowej laszysz sie z raspberry pi poprzez "moode.local".
Konfigurujesz wedlug wlasnych potrzeb i smiga.
Jesli muzyke masz na nasie to dodajesz go w ustawieniach. Wlaczasz muze i sluchasz :PP

Raspberry pi to pelnoprawny mini komputerek, mozesz do niego podpiac pendrive, dyski na usb, albo muzyke z nasa obslugiwac. Wszystkim zarzadzasz przez przegladarke i laptopa, tableta, komorke itp.

frywolny trucht

Jak jest realizowane to zarządzanie? Podłączam osobnego kompa? Gdzie są fizycznie pliki FLAC?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Nie, przez internet, nie podłączasz kompa. Łączysz PI z internetem, a potem np. tabletem sterujesz wszystkim. Ustawiasz, co chcesz i jest gites.
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 10, 2016, 18:33Gdzie są fizycznie pliki FLAC?
W bibliotece, czyli komputerze, NASie, do wyboru, do koloru.

elem

W NASie, sorry, w nosie mam te plikowe komplikacje  ;D  To już wolę myć, kalibrować, lampy wymieniac itp. Telefon jest do dzwonienia, komputer do pracy i p..nia na forum. Muzyka to muzyka a nie jakies tam chińskie kombinacje w chmurach i wifi  :P   8)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

Cytat: elem w Styczeń 10, 2016, 18:55
W NASie, sorry, w nosie mam te plikowe komplikacje  ;D  To już wolę myć, kalibrować, lampy wymieniac itp. Telefon jest do dzwonienia, komputer do pracy i p..nia na forum. Muzyka to muzyka a nie jakies tam chińskie kombinacje w chmurach i wifi  :P   8)

Rotfl :D:D:D:D:D:D:D

Jeden woli czarnuje a drugi transporty :P

brxy

Cytat: axolotl w Styczeń 10, 2016, 15:52
Chyba nie zrozumialem do konca. Masz raspberry pi 2, tak?
Masz openeleca z kodi, obraz wypuszczasz po hdmi a dzwiek idzie do daca po usb? Jak to skonfigurowales? Mozesz przyblizyc?

Witaj
Tak mam Raspberry PI 2 z systemem openelec i nakladka KODI. Jest to podłączone w następujący sposób:
  TV - (hdmi) - [Raspberry] - (usb) - DAC - (rca) -  Wzmacniacz

W sprawie konfiguracji to stosunkowo prosta sprawa w przypadku KODI. Jeżeli Twój TV wspiera protokół CEC to możesz dokonać konfiguracji przy wykorzystaniu pilota do TV (nie trzeba tabletu).
W konfiguracji standardowo sygnał z hdmi jest przesyłany do TV, natomiast to jak chcesz mieć wyprowadzony sygnał audio możesz sobie wybrać z menu. Jest parę opcji do audio: np. przez USB, HDMI.

axolotl

Mozesz napisac jaka masz werssje kodi?
Bo w mojej jest tylko analog i hdmi.

brxy

Cytat: axolotl w Styczeń 10, 2016, 22:17
Mozesz napisac jaka masz werssje kodi?
Bo w mojej jest tylko analog i hdmi.

Witam
Zbaczamy chyba z tematu w kierunku konfiguracji KODI.
Aktualna wersja z openelec 6.0 skieruje sygnał na USB. Jak potrzebujesz szczegółów to popatrz na forum KODI lub napisz do mnie na prv.

Pozdrawiam

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Ganjor86

Czy testował ktoś HiByMusic ? Oto prezentacja możliwości technicznych:
Hiby Music Player is a free lossless HiFi audio player designed for audiophiles and music fans. Newest features include support for direct USB audio on Android 7.x, and HiByLink for controlling lossless playback on affiliated remote devices, giving you a first-class music experience wherever you go.

New Features:
1. Use HiByLink to upgrade affiliated portable and desktop audio players to a touch-screen, remote-operated experience while enjoying lossless playback of hi-res material on the device itself.
2. First free app to support direct USB audio output on Android 7.x.
3. Added play queue function and function to save edited queue as new playlist.
4. All-new UI bringing a fresh new user experience, with new pictorial Quick Guide added.
5. Improved compatibility with Android 6+ devices;
6. Fixed track ordering under albums, under multi-disc albums (DISCNUMBER support!), etc.
7. Expanded on-device output sampling rate to 44.1 and 48kHz, adapting to phones with different Android system sampling rates;
8. Added option to disable exclusive USB audio output and use Android system USB audio for convenience / interoperability;
9. Added USB volume lock function to ensure bitperfect output more easily;
10. Revised English and multilanguage translations;
11. Added illustrated quick-start guide for ease of use;
12. Added update function independent of Google Play;
13. Added custom language selection option independent of Android system language.

Other features:
1. Wide lossless/lossy audio format support, including DSD(DSF,DFF,DST), ISO, WAV, FLAC, AIFF, M4A, AAC, MP3, Ogg Vorbis
2. CUE sheets and ISO images are also directly supported
3. High precision decoding with 32 bits output, 64 bits floating point decoding and 128 bits internal precision, all for the best audio quality.
4. External USB DAC is supported with DXD/DoP output. You can get Native DSD or 384kHz, 32 bit DXD audio streams easily.
5. Gapless playback
6. 10 band graphic EQ

Stay tuned, more professional function will be added continually!

Podłączamy tableta do huba z dodatkowym zasilaniem (warto by zbudować zasilacz z dobrym filtrowaniem ) pod huba podłączamy dysk 2.5" i napęd dvd i mamy cyfrowy kombajn który odtworzy chyba wszystko co jest cyfrowym plikiem.

Ganjor86

Trochę testowałem ten program i jestem pozytywnie zaskoczony bo czyta wszystkie pliki muzyczne jakie próbowałem a odczytuje je z karty sd w tablecie jak i z DLNA ( podłączyłem dysk do dekodera satelitarnego z enigma2 i on udostępnia cały dysk przez otoczenie sieciowe). Niestety USB w telefonie nie daje rady z hubem który ma własne dodatkowe zasilanie i muzyka ma zacięcia (pewnie problem z szybkością transmisji danych bo w przypadku huba musi działać w obie strony). Co do jakości dzwięku to audiofilem nie jestem ale nie słyszę żeby było lepiej albo gorzej od foobar2000 + wasapi. Zachęcam do testowania bo jedyny koszt (jeśli posiadamy odpowiedni telefon lub tablet) to kabelek OTG a to naprawde kilka zł.

absolute magnitude

U nas w domu Raspberry służy do grania... w stare gry 8/16 bitowe [batocera-linux].
Dlatego pliki przesyłam do daca w możliwie najbardziej chamski sposób. Czyli do serwera (DS713+) podłączam kowerter usb>coax (M2Tech HiFace Two) do konwertera kabelek (oyaide FTVS 510) i ten wtykam do daca. Sterownie smartfonem z DS Audio. Żal tylko, że nie ma Spotify/Tidala, do tego to już musiałbym RPi zaprząc.

Ciekawa dyskusja. Zwłaszcza wątek o ripowaniu winyli. Też mam trudności z odróżnieniem czy to rip czy płyta leci. Pewnie głuchy już jestem bo nawet DSD jest tutaj niepotrzebne, żeby się pogubić.

Pozdrawiam

absolute magnitude

A przepraszam. Jest bardziej ordynarny sposób - NAS kablem USB do DAC'a - ale nie używam.

Ganjor86

Co to za dac że odczyta pliki z NAS ? Kupiłem dysk WD my cloud 2Tb i teraz HiByMusic śmiga jeszcze lepiej ;)

marek.pap

Cytat: absolute magnitude w Listopad 22, 2017, 21:51Żal tylko, że nie ma Spotify/Tidala
Można odtwarzać Tidala przez Synology, ja tak właśnie słucham.

absolute magnitude

#147
Cytat: marek.pap w Listopad 29, 2017, 11:13Można odtwarzać Tidala przez Synology, ja tak właśnie słucham.

Jak??? bubbleupn?

Cytat: Ganjor86 w Listopad 28, 2017, 23:11Co to za dac że odczyta pliki z NAS ?

Dac jak to dac, mam Bursona Conductor Virtuoso, pcb z PCM 1793 w nim siedzi (nie mylić z 1792).
Tutaj na miejscu jest zawsze pytanie czy Synology wykryje dac jako "głośniki USB", akurat Bursona nie ma na liście kompatybilności Synology, ale jest wykrywany :)
Ostatecznie zawsze tyłek ratuje mi Hiface Two - można słuchać z każdego starego daca bez USB na pokładzie.

absolute magnitude

Cytat: Ganjor86 w Wrzesień 26, 2017, 21:32Czy testował ktoś HiByMusic ?

Nawet ciekawy. Trochę przypomina mi "USB Audio Player PRO" z którym miałem przyjemność kiedyś.