NAIM

Zaczęty przez Michał, Luty 22, 2018, 06:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Firmy przedstawiać nie trzeba. Od jakiegoś czasu mam radar wycelowany w jej stronę. Jeśli macie jakieś doświadczenia z integrami np. XS,Xs2 albo Naita 5si,to proszę o info. Nie interesują mnie dzielonki i Supernait,tylko właśnie te integry. Odrazu piszę,że wiem że to zupełnie inna estetyka niż Almarro ;) ,,ale jestem w stanie to zaakceptować"  ;D
Chodzi raczej o to,co warto,bo XS,choć droższy,jak piszą Naimowcy wcale lepszy od 5si nie jest,inni twierdzą,że jest,jeszcze inni,że XS gra mało Naimowo a jeszcze inni,że brak możliwości dokupienia zasilacza do piątki to lipa. Plis o Wasze zdanie.


MAC

Jeśli musiałbym z jakiegoś powodu zrezygnować z lampiszonów i wejść w integrę krzemową to bym rozglądał się w starszych Musical Fidelity i Electrocompanietach.

MAC

A z czymś takim można żyć długo i szczęśliwie. I jeszcze dobry CD, DAC i phono na pokładzie.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/musical-fidelity-kw250s-i6577060662.html



MAC

Do Bratysławy nie jest tak daleko  :)
1000 ojro  :o Barszcz...

https://elektro.bazos.sk/inzerat/81828802/MUSICAL-FIDELITY-KW250S.php

McGyver

Cytat: masza w Luty 22, 2018, 07:54
A z czymś takim można żyć długo i szczęśliwie. I jeszcze dobry CD, DAC i phono na pokładzie.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/musical-fidelity-kw250s-i6577060662.html



Słuchałem tego i była poracha na całej linii. Chiński nienajwyższych lotów lampowiec zdeklasował to coś pod każdym względem.

MAC

Mnie do lamp nie musisz przekonywać ale zakładamy, że nie ma lampy. Żadnej, chińskiej też.

Ja słuchałem z herbatnikami i fajnie to grało. On dawał swoją moc a resztą zajęły się 30.1

McGyver

Cytat: masza w Luty 22, 2018, 08:23On dawał swoją moc a resztą zajęły się 30.1
Leczenie dżumy cholerą.
Nie chodzi mi o przekonywanie do lamp, ale jak już grać z tranzystora, to z jakiegoś dobrego, a nie co popadnie.

MAC

Wiele z tranzystorami na szczęście wspólnego nie miałem ale piszę o tym co słyszałem i nie było gupie.
Wcale nie uważam tego MF za byle co. Byle co to jest CA, którego kiedyś miałem albo jeszcze śmieszniej Advance Acoustic, którego też miałem ale na szczęście wyczymałem tylko 3 tygodnie  :)

Michał

A coś o Naim? ;)

MAC

Nie pamiętam żeby ktoś na AM chwalił sie posiadaniem Naima więc obawiam się tylko teoretyzowania a na taka "pomoc" pewnie nie liczysz  :)

Michał

Wezmę coś na odsłuch  :)

McGyver

Cytat: masza w Luty 22, 2018, 08:54
Nie pamiętam żeby ktoś na AM chwalił sie posiadaniem Naima więc obawiam się tylko teoretyzowania a na taka "pomoc" pewnie nie liczysz  :)
Rochu miał kilka systemów Naima, ale pewnego dnia już nie zdzierżył i wyprzedał wszystko w cholerę.

tomasz_pianista

Oczywiście warto słuchać, ale mówiłeś też, że planujesz wymianę kolumn, ja na Twoim miejscu zaczął bym od wyboru kolumn, a później wzmacniacza.

Naimów nie słuchałem,więc się nie wypowiem.

Twoje obecne kolumny mają bardzo wysoką skuteczność i do nich z tranzystorów na pewno wziął bym coś w klasie A, bo po co Ci 100W na kanał. Do tego lampowe pre i będziesz miał podobny dźwięk do tego co masz teraz. Z resztą pisał o tym McG.

Grupa ratowania poziomu.

Michał

Cytat: tomasz_pianista w Luty 22, 2018, 09:13
Oczywiście warto słuchać, ale mówiłeś też, że planujesz wymianę kolumn, ja na Twoim miejscu zaczął bym od wyboru kolumn, a później wzmacniacza.

Naimów nie słuchałem,więc się nie wypowiem.

Twoje obecne kolumny mają bardzo wysoką skuteczność i do nich z tranzystorów na pewno wziął bym coś w klasie A, bo po co Ci 100W na kanał. Do tego lampowe pre i będziesz miał podobny dźwięk do tego co masz teraz. Z resztą pisał o tym McG.


Kolumny już wybrałem i nie są to Klipsche....   :)

Michał

Cytat: McGyver w Luty 22, 2018, 09:00
Cytat: masza w Luty 22, 2018, 08:54
Nie pamiętam żeby ktoś na AM chwalił sie posiadaniem Naima więc obawiam się tylko teoretyzowania a na taka "pomoc" pewnie nie liczysz  :)
Rochu miał kilka systemów Naima, ale pewnego dnia już nie zdzierżył i wyprzedał wszystko w cholerę.


No ale co ja z tego mogę zrozumieć? Ja też kiedyś w cholerę wywaliłem McIntosha,czy to oznacza,że inni nie powinni go kupować?

McGyver

Nie. To oznacza że może warto pociągnąć Rocha za język, jest tu zarejestrowany i nawet ze czy posty popełnił był.

MAC

Ino plastik zeznał, że rochu nie jest zainteresowany pisaniem tutu.

Michał

Potrafi nawigować Forum. Będzie chciał to zajrzy.

gratefullde

Michał, wydaje mi się, że jest kilka wzmacniaczy, które zagrają z Twoimi Klipschami. Potrzebujesz do nich barwy i tu Musical Fidelity, który masza proponował, mogł by się spisać. Miałem swego czasu A3 ale u mnie grał on z kolumnami BMN i to nie był dobry mariaż, kolumny misie i wzmacniacz barwny średnicowo...
Koniecznie coś wypożycz zanim kupisz. Zresztą sam to wiesz ;) Powodzenia :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Cytat: gratefullde w Luty 22, 2018, 11:02
Michał, wydaje mi się, że jest kilka wzmacniaczy, które zagrają z Twoimi Klipschami. Potrzebujesz do nich barwy i tu Musical Fidelity, który masza proponował, mogł by się spisać. Miałem swego czasu A3 ale u mnie grał on z kolumnami BMN i to nie był dobry mariaż, kolumny misie i wzmacniacz barwny średnicowo...
Koniecznie coś wypożycz zanim kupisz. Zresztą sam to wiesz ;) Powodzenia :)

Nie mam już Klipscha. :)

tomasz_pianista

A co masz?:)
Grupa ratowania poziomu.

gratefullde

Cytat: Michał w Luty 22, 2018, 11:03Nie mam już Klipscha.

Szybkie decyzje, cholercia ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Jak jeszcze raz mi ktoś zarzuci nerwicę natręctw to się obrażę. Są lepsi  ;D

Michał