Geometria gramofonu

Zaczęty przez vasa, Maj 25, 2015, 22:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

Cytat: miniabyr w Maj 27, 2015, 22:01
Pocałkujemy ? To jakaś nowa perwersja? Coś jak hydroliza ,czyli perwersja seksualna uprawiana w wodzie. Tak słyszałem :P


Trza będzie całkować, tzw. całka perwersyjna po winylu ;)
Pozdrawiam, Wireless

kangie

Cytat: wireless w Maj 27, 2015, 21:59
Sześcioro :)
Porachujemy sobie, pocałkujemy i będzie fajnie :) Ja nie wiem, czy my jesteśmy normalni  ;D ;D ;D ;D ;D
Nienormalni to calkuja pole prostokata, czyli strzelaja do wrobla z armaty :D

vasa

Dzięki za słowa zachęty.
Jutro wracam do rozważań.
Dzisiaj nadrabiam zaległości bo jak nie zdążę na jutro to mi różne ludzie kęsim kęsim (słusznie i zasłużenie) zrobią  :-[
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ja mam dopiero perwersję audiofilską!!!! Dociskam moje audio note płytami chodnikowymi ,które to płyty z mozołem wyciągałem z moim przyjacielem o 5 nad ranem z chodnika. A teraz dociskam nimi kolumny.Dociskam i zdejmuję .Ekstaza. Dociskam i zdejmuję . Ponowna ekstaza.Jakie doznania potrafi zapewnic kawałek betonu. ::)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

merlin1973

Dobreeee ;D ;D ;D
ja obciążam stolik pod gramofonem kostką brukową ;) ;) ;)
kładli nową i zostało kilka  ;) ;) ;)
ps. ja działałem 3.30.
Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

Staram się pielęgnować własną szajbę najlepiej jak potrafię. A potrafię!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Keef98

A u mnie za docisk do płyty robi nakrętka od wódki ;D Taka ciężka duża ;D

kangie

Mnie tam gra bez betonu, ale skoro Wam gra, to ciesze sie Waszym szczesciem  :-* :)

vasa


Cytat: miniabyr w Maj 27, 2015, 22:07
Ja mam dopiero perwersję audiofilską!!!! Dociskam moje audio note płytami chodnikowymi ,które to płyty z mozołem wyciągałem z moim przyjacielem o 5 nad ranem z chodnika. A teraz dociskam nimi kolumny.Dociskam i zdejmuję .Ekstaza. Dociskam i zdejmuję . Ponowna ekstaza.Jakie doznania potrafi zapewnic kawałek betonu. ::)
Audio Note, powiadasz?
A Tannoy M2 to nie perwersja [emoji9]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: Keef98 w Maj 27, 2015, 22:13
A u mnie za docisk do płyty robi nakrętka od wódki ;D Taka ciężka duża ;D
Qufa nie wiem co napisać! Zaskoczyłaś mnie!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#60
Drogi Vasa to jest nas więcej ! Hip hip hura!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

neomammut

Vasa, Ty zamierzasz robić, robisz gramofon DIY?

vasa

Cytat: neomammut w Maj 27, 2015, 22:16Vasa, Ty zamierzasz robić, robisz gramofon DIY?
Ja potrzebuję 36h/dobę żeby się wyrobić z podstawowymi obowiązkami :(
Kolumny wymagały ode mnie jedynie odrobiny czasu bo je zamówiłem u stolarza. Gramofonu już tak się nie da więc nie.
Co nie przeszkadza mi czasami pomyśleć nad rozwiązaniami stosowanymi w gramofonach i ewentualnych rozwiązaniach alternatywnych. Gdybym kiedyś miał możliwość to pewnie bym coś wystrugał. I byłoby to rozwiązanie kompletnie różne od tych zaproponowanych przez Peezeta, Andrzeja Analogowego czy Paula_67.
Cytat: miniabyr w Maj 27, 2015, 22:16Drogi Vasa to jest nas więcej ! Hip hip hura!
Pewnie że więcej. Tylko wstydzą się przyznać  :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

stary audiofil

#63
Cytat: miniabyr w Maj 27, 2015, 22:16
Drogi Vasa to jest nas więcej ! Hip hip hura!

Ludzie jesli nie ma na górze średnio-niskotonowego to wszelakie cegły marmury,kamienie i kostki brukowe nie
powinny tam leżeć,dlatego,ze tylko przy srednio-niskim,bo to zapewnia wiekasża zwatrość
obudowy.Popiszcie się jeszcze swymi złotymi myslami dotyczacymi ustawiania ramienia-chętnie to poczytam.
Vasa
Czy potrafisz ustawić ramie gramofonowe na podwójnym uni-pivocie  takie jak origin-live?
Napisz jak bys to zrobił w praktyce-będę kontent z Twojej odpowiedzi.
Bo ja po podstawówce to co mogę umieć?
Jednak w torze analogowym mam 34 lampy i nic mi nie szumi.
Wiedzę staram sie nie eksponować i błyszczec jak Wy.
Natomiast ciekawi mnie po co Wam TA WIEDZA JEST POTRZEBNA?
Kangie,Vasa-powiem tak mój przewód głośnikowy jest wart więcej niż Wasze całe systemy.......jeden przewód.
Także dywagacje na poziomie dyzia marzyciela są nie dla mnie-uznaję tylko praktykę i real.
Taki jest mój punkt widzenia bo nie reprezentuję WASZEGO POZIOMU...........PISANIA.
Dla mnie ważny jest real a nie smęcenie poprzez walenie w klawisze.
Opawiadać mozna sporo i namietnie natomiast real jest bezlitosny i weryfikuje wszystkie dywagacje.
Na Waszych systemach mozna osiagnąc ale tylko dobre hi-fi i tego prosze Was szczerze sie trzymajmy.
Dlatego tego sie trzymajmy,bo uprawiacie jazde bez trzymanki,i chce Was ochronic przed upadkiem-szczery jestem.

Moderator
"Popiszcie się jeszcze swymi złotymi myslami dotyczacymi ustawiania ramienia-chętnie to poczytam."
Od tego jest ten temat, możesz czytać, zapraszam. Możesz także opisać swoje doświadczenia.

"Kangie,Vasa-powiem tak mój przewód głośnikowy jest wart więcej niż Wasze całe systemy.......jeden przewód."
I? No i co z tego wynika? Dla mnie jest jasne Piotrze, że jak nie będziesz potrafił się oprzeć chęci porównania do swego najlepszego i jedynie właściwego toru audio, to możemy się tu nigdy nie dogadać.

"Wiedzę staram sie nie eksponować i błyszczec jak Wy." No właśnie. Może czas zacząć błyszczeć zamiast besztać?

Keef98

#64
Cytat: stary audiofil w Maj 28, 2015, 16:19Wiedzę staram sie nie eksponować i błyszczec jak Wy.
Cytat: stary audiofil w Maj 28, 2015, 16:19Kangie,Vasa-powiem tak mój przewód głośnikowy jest wart więcej niż Wasze całe systemy.......jeden przewód.
Cytat: stary audiofil w Maj 28, 2015, 16:19nie reprezentuję WASZEGO POZIOMU...........PISANIA.
Przechodzisz sam siebie, w jednym poście jeszcze sobie nie zaprzeczyłeś :P

Cytat: stary audiofil w Maj 28, 2015, 16:19Bo ja po podstawówce to co mogę umieć?
Mówią, żeś starszy od mojego Taty... czyli powinieneś znać każde twierdzenie, wzór, którymi posłużył się vasa ;) Kiedyś np. trygonometria była w... 5 klasie, teraz jest w pierwszej liceum, ale podstawy, na rozszerzeniu jest tego trochę więcej, czyli III i IV ćwiartka, wzory redukcyjne (chyba) oraz twierdzenie sinusów i cosinusów, lecz prawdziwa matematyka zacznie się za rok, teraz są "Opowieści z Narnii" ;) Więc jak ja rozumiem najróżniejsze zagadnienia, to Ty też powinieneś :P Gdyż kiedyś matma była na wyższym poziomie.

plastik1989

Cytat: vasa w Maj 25, 2015, 22:19Kilkakrotnie dyskutowany był już temat tej części kalibracji gramofonu która jest związana z ustawieniem odpowiedniego przesięgu wkładki, offsetu i odległości montażowej.
Może uda się nam wgryźć w ten temat do końca i rozsupłać pewne wątpliwości, które wracają jak bumerang.
Mam też nadzieję że pomoże nam to też, po prostu, lepiej ustawić nasze drapaki.

Pomysł i inicjatywa ciekawa, ale (imo) skazana na niepowodzenie i trochę niepotrzebna... Już tłumaczę swój punkt widzenia:
Przede wszystkim nie ma czegoś takiego jak idealne ustawienie wkładki - zawsze jest to coś kosztem czegoś. A więc istnieje ileś-tam klasycznych ustawień ramion skupujących się na jak najbardziej dokładnym ustawieniu wkładki w oparciu o dany parametr, kosztem innych parametrów. Winyl jest niedoskonałą technologią (chociażby z tego powodu, że jedno idealne ustawienie wkładki jest idealne tylko dla jednego konkretnego miejsca igły na płycie) i ustawianie wkładki przypomina raczej próbę przykrycia się za krótką kołdrą, a nie unsolved problem/zagadkę matematyczną.

Nie lepszym rozwiązaniem byłoby przetestować kilka klasycznych ustawień wkładek (opracowanych dekady temu w erze analogu, przez inżynierów, którzy się tym zawodowo zajmowali na co dzień), niż od nowa odkrywać Amerykę? Bo wypracowanych przez różne koncerny koncepcje i sposoby powieszenia wkładki są dostępne od lat i można z nich czerpać garściami - trzeba tylko wiedzieć jaką metodę użyć do wkładek mm, a jaką mc, jaką do wkładek o dużej podatności, a jaką o małej itd. i tu jest pies pogrzebany.
Ja proponuję wszystkim zainteresowanym wytypować kilka najbardziej przekonywujących sposobów ustawienia wkładek, a następnie empirycznie porównywać dany sposób ustawienia z różnymi wkładkami-ramionami i wtedy opisać swoje wnioski. A więc sprowadza się to do tego, że i tak każdy rodzaj ustawienia trzeba by po prostu odsłuchać.
Miałoby to większą szansę na powodzenie i możliwość wykorzystania w przyszłości przez potomnych, niż odkrycie przez pięć osób na krzyż nikomu nie znanemu wzoru na ustawienie wkładki, nad którym lata temu pracowały rzesze ludzi.
Pozdrawiam R.
.

jamówię


kangie

Obawiam sie ze to wszystko juz bylo. Mysleli nad tym rozni matematycy, fizycy czy i inynierowie jak Baerwald, Stevenson czy Loefgren. Myslalo nad tym ClearAudio, Dr. Feickert, ludzie z Micro Seiki, Technicsa, Ortofona, Audio Techniki i zapewne jeszcze wielu ludzi z innych firm, nie zapominajac o garazowych konstruktorach, ktorzy najczesciej "wala" w dlugosc wedki, by sprzedalo sie lepiej. Jest wiele mozliwosci ustawien i geometrii.
Oczywiscie moznaby to olac cieplym moczem i zastosowac ramie tangencjalne. No, ale gdyby takie ramie tangencjalne bylo takie idealne, to wszyscy dzisiaj mieliby takie w swoim systemie. Pozostaje jeszcze Thales Simplicity z prawie zerowym bledem katowym, ewentualnie stosowanie dlugich ramion, jak np. 20-calowe konstruktora o pseudonimie "Cytryniarz" ;)

Absolutnie nie podcinam skrzydel. Nie zniechecam. Chetnie bede sie przygladal rozwojowi wydarzen i wnioskom koncowym. Audiostereo chyba czegos takiego nigdy nie mialo.


frywolny trucht

Cytat: wireless w Maj 27, 2015, 21:59Sześcioro 

Ja siódmy. Vasa dajesz, wakacje się skończyły  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

I jest siedmiu wspaniałych ;)
Tak się przyznam, że próbowałam to ogarnąć - nawet ogarnęłam, ale za dużo nie wyliczyłam :(

vasa

Po ostatniej nagonce notatki spaliłem i wypiłem litr siwuchy żeby wypłukać zdrożne myśli z głowy.
A teraz mam do tego wracać ?
No dobrze. Dajcie chwilę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Ten od nagonek czynienia już pływa w swoim stawiku, między podobnymi sobie chamami. My zaś możemy teraz spokojnie podziadować ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 03, 2015, 19:41
Ten od nagonek czynienia już pływa w swoim stawiku, między podobnymi sobie, chamami. My sobie możemy teraz spokojnie podziadować ;D
Ale co utopił się,lub został utopiony?-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Przeciwnie. Jak ryba w wodzie :) Zabawa w najlepsze: Ja przypieprzę Tobie, ty przypieprzysz mnie hi hi ha, ho ho ho :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93