Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Eternal Seeker

Może ten gramiak tu nie pasuje ale gra całkiem przyzwoicie z wkładką Dynavector :-)
Jak będę miał kiedyś kasę i lepsze warunki lokalowe to być może rozwinę się "gramofonowo" .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

frywolny trucht

No nie. To nie jest tak, że nie pasuje. Zbieg okoliczności spowodował, że nagle wszyscy tu odkryli wintydż :)
A, że żadnego Pro-Jecta tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?board=2.0  trza założyć mu osobny wątek. Jakieś zdjęcia, Twoje opinie, opis co jak działa i czy działa dobrze, a może nie? Ja pomogę i zajmę się najnudniejszą stroną wątku. Dane techniczne, jakieś zdjęcia z sieci. Może w ten sposób wyjdą z mroku inni uzytkownicy Reg, Pro-Jectów itp? Odzyskamy równowagę, bo rzeczywiście trochę pachnie naftaliną  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 25, 2016, 12:17
Może w ten sposób wyjdą z mroku inni uzytkownicy Reg, Pro-Jectów itp?

A to jakies gramofony wyklęte? Nie wiedziałem :-o
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

moon

ja bylem kiedys uzytkownikiem Pro-ject Xpression III Comfort,
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Eternal Seeker

Może faktycznie warto ?
Marka trochę niedoceniona i lekceważona a Wojtek P. bardzo ostatnio pochlebnie o Pro-Ject
RPM-9 CARBON :-)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

elem

Cytat: Eternal Seeker w Sierpień 25, 2016, 13:32Marka trochę niedoceniona i lekceważona

Hmm, raczej przeceniona. Gdy kupowałem mój pierwszy "poważny" gramiak (AS Samba) to troche PJ-tów przerzuciłem. zawsze były jakies niedociagnięcia. A to obroty tylko 33, a to skating nie do ustawienia, słyszalny silnik itp. Byc może te najlepsze modele juz jakos grają ale kosztują tez sporo.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

O widzisz. Skleroza. To jakby nigdy nic zmieniam śpiewkę  ;D Panowie, od przybytku głowa nie boli! Dajecie!

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach Kenwooda 7010 ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

miniabyr

Cytat: tatachabera w Wrzesień 26, 2016, 21:59
Na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach Kenwooda 7010 ?
Rozumiem że to automat? Czy jesteś w stanie wypożyczyć go na jakiś czas? To chyba jedyna sensowna opcja ,aby przekonać się czy wszystko jest ok . A transport gramofonu do Ciebie jak będzie wyglądał ,bo jeśli to napęd bezpośredni i automat to musi być odpowiednio zabezpieczony.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tatachabera

Nie ma opcji wypożyczenia. Jeśli się zdecyduję na niego to sam go przywiozę.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Ma tylko podnoszenie ramienia. I ciekawą konstrukcję. Tutaj ktoś dał sobie spokój z drewnianą boazerią  ;)
Urządzenie jest na tyle zaawansowane technologicznie, że trudno jest powiedzieć- sprawdź luzy ramienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Cytat: tatachabera w Wrzesień 26, 2016, 22:27
Nie ma opcji wypożyczenia. Jeśli się zdecyduję na niego to sam go przywiozę.
Zwróć uwagę na mechaniczne sprawy .Jeśli to automat to ma działać bez cienia problemu . Dobrze by sprawdzić obroty ,ale tu potrzebne by było jakieś narzędzie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Marbo5

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 25, 2016, 11:10że niemal każdy z nas ma jakiegoś starego strucla  ;D Nawet jeśli nie- nie kojarzę nikogo ze współczesną Regą, Pro-Jectem...
Ja też mam Pro-Jecta RPM 1 Carbon i złego słowa o nim nie powiem. A kilka gramofonów u siebie posłuchałem zanim wybrałem PJ
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

tatachabera

Mam możliwość zakupu Kenwooda KD-5070 w bardzo ładnym stanie za około 1200pln. Warto, czy raczej sobie odpuścić.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał z Gdańska

Pytanie z innej beczki, za co z góry przepraszam. Pewnie nawet nie ten wątek ;)
Czy zakłócenie w dostawie prądu lub przepięcie może uszkodzić gramofon?, przy czym nie chodzi mi o kabel zasilający ale coś na linii gramofon - przedwzmacniacz gramofonowy. Z góry przepraszam, jeżeli piszę tu bzdury.
Drugie pytanie - czy mieliście jakieś nieprzyjemne przygody z ubezpieczycielami odnnośnie przepięć? Zamierzam ubezpieczyć  w formule "od wszystkich ryzyk" i ciekaw jestem Waszych doświadczeń.

MAC

To zależy jaki gramofon.


pelot

Co do ubezpieczeń do końca bym im nie ufał , zazwyczaj jest dobrze jak się nic nie dzieje.

MAC

Tańsze i pewniejsze będzie kupno porządnej listwy z zabezpieczeniem  ;)

elem

Jeśli zakłócenie sieci zostało spowodowane przez dostawcę, to powinien zwrócić kasę za naprawę lub nowe urządzenie. Dawno temu pracowałem w RE i nikt nie robił obywatelom problemu. Nie wiem jak jest dzisiaj.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jajacek1410

Cytat: masza w Październik 26, 2016, 21:09Tańsze i pewniejsze będzie kupno porządnej listwy z zabezpieczeniem
Mój śwagier elektryk tłumaczył mi, że listwa chroni przed przepięciami "za nią", a nie "przed nią". Czyli jak strzeli wzmacniacz, to prąd odetnie, a jak strzał pójdzie z zewnątrz to płonie chałupa. Dlatego wyłączanie komputera w czasie burzy to nie przesąd. Tysiące voltów idą po kablach telefonicznych, internetowych.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

christo

Cytat: Michał z Gdańska w Październik 26, 2016, 19:33
Pytanie z innej beczki, za co z góry przepraszam. Pewnie nawet nie ten wątek ;)
Czy zakłócenie w dostawie prądu lub przepięcie może uszkodzić gramofon?, przy czym nie chodzi mi o kabel zasilający ale coś na linii gramofon - przedwzmacniacz gramofonowy. Z góry przepraszam, jeżeli piszę tu bzdury.
Drugie pytanie - czy mieliście jakieś nieprzyjemne przygody z ubezpieczycielami odnnośnie przepięć? Zamierzam ubezpieczyć  w formule "od wszystkich ryzyk" i ciekaw jestem Waszych doświadczeń.
Jeśli chodzi o pierwszą część twojego pytania - teoretycznie może zdarzyć się silne przepięcie, które wyjdzie do gramofonu po kablach RCA. No ale na końcu tych przewodów jest wkładka i nic więcej. Tak więc wkładka owszem - może się spalić. Ale nie napęd. Tyle że zazwyczaj przedwzmacniacz i gramofon są podpięte w tym samym miejscu (listwa, sąsiednie gniazdko itp) więc duże przepięcie pójdzie na oba urządzenia a nie tylko wybiórczo na przedwzmacniacz.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jamówię

Drodzy,czy ktoś z Was opisałby swoje doświadczenia z porównań gramofonów miekko zawieszonych,takich jak Thorens,Linn,do Denonów DP59L/75
Wiadoma sprawa,mamy Belt Drive,oraz DD,mamy miekkie zawieszenie,oraz sztywne,ale jak to gra?czy to jest różnica klas,czy w grę wchodzą niuanse? Nie chcę zakładać nowego wątku,ale mam nadzieję,że ktoś coś skrobnie:)

kawosz

Ciekawy artykuł . https://epka.sklep.pl/czytelnia/art130/idler-belt-drive-direct-drive
Ja sobie gramofony z napędem DD bardzo chwalę . Miałem 4 szt . Technicsa , Denony i teraz Luxmana .

jamówię

Tak,idler kiedyś u mnie stanie,natomiast pytałem o porównanie do Denonów,bo jest ich cała masa na portalach. Wydaje mi się,ż np Garrardów 301/401 jest zdecydowanie mniej.