Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: Gerwazy w Grudzień 16, 2016, 15:13Może jakieś inne propozycje do 1000 złotych?
Chyba najtańszy z przyzwoitych to CEC 5200.
Poza tym do 1kzł niczego innego na alle nie znalazłem :(
Poczekaj trochę, wbij sobie w kryteria wyszukiwania CEC, Thorens, Luxman, Micro Seiki i co tam Ci jeszcze przyjdzie do głowy i pacz co się po świętach złowi.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Nie. Saba wcale nie została.
Sytuacja jet taka, że w pewnym zakresie wymagasz już bardzo wiele i trzeba podciągnąć jakościowo pozostałe elementy toru. Gramofon i pre. Posprzątać bałagan w zasilaniu systemu- jeśli występuje. Bo trochę próbujesz zakładać silnik Ferrari do Malucha. Pojedzie, ale musisz mieć świadomość ograniczeń układu jezdnego.
Wkładki MC LO mają malutki poziom wyjściowy. Trzeba ten sygnał porządnie wzmocnić. O wiele bardziej niż z wkładki MM. Każda wada toru, niedoskonałość typu lekki brum, po założeniu wkładki MC LO zostanie spotęgowana. Zamiast się cieszyć finezją dźwięku- dostaniesz kurwicy.
Druga sprawa: Wyrafinowane szlify są wklejane. Produkcja nie jest tak zautomatyzowana jak przy szlifach sferycznych i eliptycznych. Mogą się trafić błędy wklejenia. Choćby dlatego ramię powinno mieć wszystkie ustawienia tj: VTA czyli wysokość ramienia, przesięg, kąt prowadzenia, azymut.  O podstawach jak antyskating i siła nacisku- nie wspominam.

Wątpię by coś za tysiaka spełniającego Twoje wymagania dało się wyjąć, ale zerknę.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Słaby czas na kupowanie . Po nowym roku ceny spadną . A może coś rozwojowego . Tak żeby z czasem wymienić ramię lub może tylko Headshell .

frywolny trucht

Może nie za tysiaka, ale ma bardzo dobre parametry. Dziś taka stabilność obrotów jest chyba nie do uzyskania. Czeba tylko liczyć, że nikt nie podbije, a wcześniej wyjaśnić z Jędrzejem ( gratefullde) jak się ustawia w nim azymut. Twierdzi on, że można, ale nie chciał powiedzieć jak:
http://allegro.pl/gramofon-sony-ps-x60-i6641458338.html#thumb/2
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Piękny gramofon :) O, mam taki :)
Żadna tajemnica z tym azymutem, ciasno spasowana główka, daje się obrócić (w niewielkim zakresie), pięknie trzyma ustawienie. Podejrzewam, że odkryłem ten patent, ukryty przed laikami przez konstruktorów ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

#206
Cytat: gratefullde w Grudzień 16, 2016, 16:47Podejrzewam, że odkryłem ten patent
Kombinerkami odkryłeś?
;)

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 16, 2016, 16:42Może nie za tysiaka, ale ma bardzo dobre parametry.
No nie, tak to zawsze można coś podpowiedzieć. Była górna kreska i proponowanie za cenę x2 to zabronione jest :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

krzysiek

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 16, 2016, 16:42
http://allegro.pl/gramofon-sony-ps-x60-i6641458338.html#thumb/2

o tym sprzedającym z Gdyni chodzą różne opinie, na AS ktoś pisał, że był problem ze sprzętem u niego kupionym

ja kiedyś wysłałem do niego maila z zapytaniem o jeden z gramofonów i zero odpowiedzi
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

ahaja

Pod rurką są śrubki do regulacji.
Kombinerek nie polecam ... chyba, ze ktoś chce mieć łożyska/kiełki sprawne inaczej ... ;-)

krzysiek

Cytat: ahaja w Grudzień 16, 2016, 16:59Pod rurką są śrubki do regulacji.

Prawdziwym wyzwaniem jest zorganizowanie śrubtaka, który ruszy te śrubki.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde



Cytat: vasa w Grudzień 16, 2016, 16:52
Cytat: gratefullde w Grudzień 16, 2016, 16:47Podejrzewam, że odkryłem ten patent
Kombinerkami

Barbarzyńco!  Rączką, delikatnie :)

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Gerwazy

Cytat
Może nie za tysiaka, ale ma bardzo dobre parametry.

Fajny to ci on jest, tylko cena 2000 to zdecydowanie za dużo jak na mój budżet :)

A propos azymutu, to w Sabie PSP 350 można ustawić ten parametr, właśnie obluzowując jedną z śrubek, są dwie od dołu przykręcania headshella....


   

Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Tak, w Sony też jest. Tylko, że jak nie ma w instrukcji obsługi, to znaczy, że jest nie dla użytkownika. Służyło jedynie do zmontowania w całość i zapomnienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Kiedyś sobie nie zawracali gitary jakimiś azymutami  :P . Można i profesjonalnie . Ja sobie kupiłem od Miniabyra używany i mogę azymutować  8)
Są różnych firm :)

paul_67

Co to za problem? Ja sobie azymutuję nawet na Danielu :)

Eugeniusz

Witam ponownie pytanie odnosnie telefunken S 600 ramie to ortofon as212 wkladka shurem75mb Type2 cena za ten gramofon to 1499 w zbudowanej dodatkowej plincie czy negocjowac cene? Czy to dobry wybor jezeli chodzi o ten model? Wczesniej pisalem i wstawialem zdjecie. Slyszalem ten gramofon i widzialem osobiscie.Wizualnie tak jak pisalem wczsniej podoba mi sie bo jestem zwolennikiem sprzetu vintage. W swojej kolekcji posiadam Akai gx 630d luxman l 410 korektor sansui se-8x. Dziekuje za odp.Pozdrawiam Eugeniusz

kawosz

Cytat: paul_67 w Grudzień 16, 2016, 18:44Co to za problem?
Na Denonie 59L bez wymiany prostej rurki nie uda Ci się . Moje ramie z orginalnym headshellem też nie dawało takiej opcji . Widać w Danielu to przewidzieli .

frywolny trucht

Cytat: Eugeniusz w Grudzień 16, 2016, 18:461499

Z 5 lat temu powiedziałbym, że drogo. Ale dziś widzę, że normalnie chodzi za 800-1000 zł. Jaki jest stan wkładki/igły? Może coś się uda utargować, spróbuj. Ważniejsza jest jednak weryfikacja jego stanu niż stówka w tę czy w tamtą. Osobiście zweryfikowałbym jeszcze, czy tę obudowę da się zdjąć tak, żeby uzyskać oryginalnego Telefunkena. Wiesz, sporo ludzi lubi jednak 100% original. To może być ważne jak uznasz, że gramofon nie spełnia Twoich oczekiwań i będziesz chciał go sprzedać. Tobie podoba się w takiej wersji, ale innemu może niekoniecznie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: kawosz w Grudzień 16, 2016, 18:49Widać w Danielu to przewidzieli .
Obecnie mam zamontowany headshell droższy od tego gramofonu.Kto by coś takiego przewidział ? :)

rudy-102

W Danielu też mam obracany headshell Nagaoki. Bardzo przydatny patent.

Gerwazy

Który mam kupić?

ProJect Debiut III, wkładka Ortofon 5, czyli tak jak jest sprzedawany, cena 680 złotych, stan bez mała sklepowy

Trochę poprawili kolejną wersję, nowe ramię, z regulacją siły nacisku, inna konstrukcja w ogóle. Reszta bardzo podobna

Ostatnio miałem wersję II i po godzinie słuchania sprzedałem, no ale może wersja III jest lepsza?     


Saba PSP 910, stan wizualnie bardzo dobry, reszta ponoć w takim stanie jak stan wizualny
Wkładka Audio Technica 13Eav, z nową igłą zamiennikiem z Wamatu
Cena 620 złotych



Nic nie sprzedaję

Eugeniusz

Witam serdecznie mam pytanie czy wkladka z igla ma wplyw na rodzaj muzyki jaka sie slucha?Dziekuje za odp.Pozdrawiam Eugeniusz

Piterski

Gerwazy daj sobie spokój z Debiutami. Jak rozumiem chcesz iść do przodu, a to jest krok w tył.
Skoro wybór sprowadza się do tych dwóch to ja osobiście na podstawie tego co widzę na zdjęciach wybrał bym Sabę. Według mnie ma lepsze ramię i napęd. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: Eugeniusz w Grudzień 18, 2016, 13:57
Witam serdecznie mam pytanie czy wkladka z igla ma wplyw na rodzaj muzyki jaka sie slucha?Dziekuje za odp.Pozdrawiam Eugeniusz
Co prawda producenci nie podają takich danych, ale wielu kolegów ma na ten temat takie zdanie - ja uważam ze ma
oczywiście zależy to nie tylko od wkładki ale od całego systemu

jeśli nie kupiłeś tego Telefunkena s600 to na jebayu masz tańsżą wersję
http://www.ebay.pl/itm/Telefunken-S600-Vintage-Turntable-Record-Player-Vinyl-/391628516131?hash=item5b2ee0eb23:g:aJgAAOSwcLxYCWeJ
Pewnie trzeba nad nią popracować