Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gerwazy

#225
Cytat: Piterski w Grudzień 19, 2016, 09:12
Gerwazy daj sobie spokój z Debiutami. Jak rozumiem chcesz iść do przodu, a to jest krok w tył.
Skoro wybór sprowadza się do tych dwóch to ja osobiście na podstawie tego co widzę na zdjęciach wybrał bym Sabę. Według mnie ma lepsze ramię i napęd. 

Naczytałem się sporo pozytywnych recenzji gramofonu Debiut II, no i chciałem zaspokoić swoją ciekawość, a że trafiła się oferta 400 złotych za sztukę w stanie bez mała idealnym, to kupiłem.
Po otwarciu pudełka okazało się, ze źle gramofon zapakowano i pokrywa uległa zniszczeniu. Zaczęło się więc źle :)
Podłączyłem do prądu, opuściłem ramię, i zagrało. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, wkładka dobrze ustawiona, nic nie charczy, nie trzeszczy, gra co prawda trochę tępo, ale ogóle jest ok. Jednak gdy posłuchałem dłużej, to odechciało mi się słuchać dalej. To co dobija ten gramofon, to jego ogólne brzmienie, no przenosi się jego budowa na całe brzmienie, głuche, tępe. I do tego kompletny brak amortyzacji, co równieżprznosi sięna brzmienie. Miałem wprawdzie ochotę założyć lepszą wkładkę, ale z racji budowy tego gramofonu wymaga to sporo zachodu, włącznie z posiadaniem wagi gramofonowej, więc sobie darowałem
Czy jednak warto kupić ten gramofon za 400 złotych w bardzo dobrym stanie? Uważam, że tą cenę warto, przynajmniej na początek, bo co, bez mała nowego, można kupić za 4 stówki :)

Jako że pokrywa gramofonu uległa zniszczeniu, to sprzedający udzielił rabatu 50%,
Z pozbyciem się nie było żadnego problemu, sprzedał się 5 minut.

Wczoraj pojawiała się ofertą zakupu Debiut III, za 660 złotych, chyba jeszcze wisi na Allegro. Stan bardzo dobry.
Rozważałem zakup, bo ma lepsze ramię, z regulacją nacisku, a cena to bez mała połowa wartości ceny sklepowej, model jest obecnie w sprzedaży, więc z odsprzedażą nie byłoby problemu, a może i w tym przypadku, pokrywa która jest bardzo delikatna uległaby uszkodzeniu, to trafiłby się jakiś rabacik, co pozwoliłoby zarobić parę groszy :)
Postanowiłem jednak nie kusić losu i kupiłem Sabę PSP 910.
Trochę przeraża mnie, że będę musiał wymienić kabel z DIN na RCA, ale mam nadzieję, że egzemplarz nie będzie brumił, ani wydzielał innych nie pożądanych dźwięków, bo nie chce mi się grzebać w bebechach przed Świętami
Ciekaw jestem jak będzie grał, bo akurat mam nową oryginalną wkładkę, którą  byłą fabrycznie montowana w tym modelu .
Pożyjemy, posłuchamy, to się okażę, o czym nie omieszkam poinformować ;)
Nic nie sprzedaję

axolotl

A ja chetnie poznalbym opinie o Pro-Ject Debut Carbon (2M-RED), dosc ladny, zonie sie podoba ;)))
Moze dobrze zagrac? Dodam tylko ze na chwile obecna mam starenki ITT z at95e .
Pro-ject moze zagrac lepiej?

tomasz_pianista

Odpuście sobie te tanie projedżekty...
Grupa ratowania poziomu.

amati74

To co zamiast prodzekta

Artur


malg

Garrard 401   ;D ;D ;D

A na powaźnie.
Najpierw trzeba okreśłić ile chce się wydać a potem pytać

tomasz_pianista

Cytat: malg w Grudzień 19, 2016, 22:36
Garrard 401   ;D ;D ;D

A na powaźnie.
Najpierw trzeba okreśłić ile chce się wydać a potem pytać


Jeszcze jeden podpunkt - trzeba poczytać, bo dużo już o tym było wałkowane.
Grupa ratowania poziomu.

Piterski

Mój ProJect 6.1 miał elastycznie talerz i ramie osadzone w grubej stalowej płycie. Była ona elastycznie usadzona na sprężynach oraz posiadała olejowy tłumik.
Gramofon grał bardzo przyzwoicie i kolega, który go ode mnie nabył, jest z niego zadowolony.
Zamieniłem go na AdFontesta z całym dobrodziejstwem inwentarza bo do 6000 nic nowego w ofercie ProJecta i innych firm nie znalazłem. Nic co posunęło by mnie do przodu. Dlatego odradzam cofanie się do Debiutów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Marbo5

Nie wiem jak konkretnie brzmi debiut pro-jecta, ale nie może być tak źle jak co niektórzy tu piszą. Osobiście posiadam RMP 1 Carbon i jestem z niego bardzo zadowolony. Rok grałem na fabrycznej 2M RED i było bardzo dobrze. Trzeba tylko dobrać odpowiednie pre i jest cacy. Uważam, że żaden Daniel, Adam i tp. nie mają do niego startu. O używanych Sabach czy Denonach z kablem na DIN w ogóle nie będę się wypowiadał.
A jak czytam że Fontek jest zaje..sty tylko talerz mu się nie chce kręcić, to o czym my tu gadamy? Gramofon kupuje się po to, żeby muzyki słuchać, a nie przerabiać kable, walczyć z brumieniem czy wstawiać kit od Zontka żeby trzymał obroty.
Nie rozumiem tego hejtu na pro-jecta na tym forum.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

Hubertrs

Mialem kiedys rpm4 nastepnie rpm5.1 i tak masz racje, gramofon jest do do sluchania muzyki tyle, ze project spelnia to zadanie jak radyjko w kuchni.

jamówię

Ja przerobiłem trzy Pro Jecty,zacząłem od Debuta a skończyłem na RPM 9. Seria RPM to już jest fajne granie,przyzwoite hi fi. Karbonowe ramię Projecta zyskał nawet uznanie Linna,który montuje je w Sondeku z linii Majik,ale no właśnie....w porównaniu z gramiakami z epoki,takimi jak Thorens,Garrard,Micro Seiki,czy Denon,Project to gramofon zabawkowy,tu się nie ma co obrażać,bo sam właściciel ProJecta,stworzył tą firmę bez  hiendowego zadęcia a jego zasługi dotyczące wprowadzenia gramafonu pod strzechy,w cefrowej bezlitosnej epoce,są nie do przecenienia.

Hubertrs

Zapomnialem dodac, ze moim pierwszym gramofonem byl pro-ject 2 i tenze wlasnie o maly wlos mnie nie zniechecil do analogu.

Piterski

Cytat: Marbo5 w Grudzień 20, 2016, 07:04Nie rozumiem tego hejtu na pro-jecta na tym forum.
A gdzie kolega go widzi? Pytam o to jako były posiadacz ProJecta? Jak dobrze się wczytać to jeszcze kilka innych osób zaczynających na gramofonach tej firmy się na tym forum znajdzie, a kilka z nich używa teraz AdFontesta.

Cytat: Marbo5 w Grudzień 20, 2016, 07:04A jak czytam że Fontek jest zaje..sty tylko talerz mu się nie chce kręcić
Nie przypominam sobie takiego określenia w stosunku do tego gramofonu, a że gra lepiej od podstawowych modeli ProJecta to wiem bo porównywałem, ale mówimy o wkładce MC która kosztowała blisko 3000zł.
Gdybym miał zostać nadal na MM to nie zamienił bym Ortofona 540 na inną i nie zmieniał bym gramofonu Projecta.
Jest tylko jedna rzecz, że mojemu 15-letniemu gramofonowi było bliżej do Pro-Ject 6-PerspeX niż do Debiuta.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

Cytat: axolotl w Grudzień 19, 2016, 21:47
A ja chetnie poznalbym opinie o Pro-Ject Debut Carbon (2M-RED), dosc ladny, zonie sie podoba ;)))
Moze dobrze zagrac? Dodam tylko ze na chwile obecna mam starenki ITT z at95e .
Pro-ject moze zagrac lepiej?
Pro-ject to wcale nie jest zły wybór zwłaszcza na początek. Może akurat nie Debut - tez z tego co wiem nie ma regulacji azymutu i VTA - ale już taki xpression jak najbardziej. Jeśli uda się trafić z drugiej ręki za rozsądne pieniądze - warto. Mówię to na podstawie własnych doświadczeń. Miałem taki gramofon (Music Hall mmf-2.2) - taki trochę debut ale z pełną regulacją ramienia (bliżej mu było do wspomnianego xpression'a). Nauczyłem się na nim regulacji, wprowadziłem kilka modyfikacji (zmiana łożyska, talerza). Grał na prawdę bardzo przyzwoicie ale do pewnego poziomu. Szczyt jego możliwości to wkładka at440 (bardzo dobra nawiasem mówiąc). Jeśli myślisz o MC - szukaj innego rozwiązania.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Cytat: malg w Grudzień 19, 2016, 12:45jeśli nie kupiłeś tego Telefunkena s600 to na jebayu masz tańsżą wersję
http://www.ebay.pl/itm/Telefunken-S600-Vintage-Turntable-Record-Player-Vinyl-/391628516131?hash=item5b2ee0eb23:g:aJgAAOSwcLxYCWeJ
Pewnie trzeba nad nią popracować

Ma- typowe- urwaną rurkę przeciwwagi. Ponoć nie da się tego skleić.


Cytat: christo w Grudzień 20, 2016, 09:24Może akurat nie Debut - tez z tego co wiem nie ma regulacji azymutu i VTA - ale już taki xpression jak najbardziej.

Ja bym uderzał w serię RPM
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Nic nie sprzedaję

tomasz_pianista

Hahaha, juz 2000 wołają za ten gramofon? Świat schodzi na psy, kto to kupuje w takiej cenie.
Grupa ratowania poziomu.

christo

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 20, 2016, 10:18
Hahaha, juz 2000 wołają za ten gramofon? Świat schodzi na psy, kto to kupuje w takiej cenie.
Ktoś, komu się podoba, stać go na to, nie chce / nie zna się / nie umie grzebać się w starych gratach.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jamówię

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 20, 2016, 10:18
Hahaha, juz 2000 wołają za ten gramofon? Świat schodzi na psy, kto to kupuje w takiej cenie.




Tak to jest absolutny żart...

amati74

#243
Widzę że powinienem się martwic z powodu iż jestem posiadaczem debuta III, choć mi osobiście dźwięk który on produkuje podoba się. Może to zasługa wkładki którą posiadam czyli Goldring XG1022. Z tego co czytam wnioskuję że jeśli kupię sobie coś lepszego od debuta bądź od projecta to będzie tylko lepiej, więc po co mam się martwic tym debutem skoro może być tylko lepiej a nie gorzej. Puki co trzeba słuchać muzyki i  zachwycać sie tym co jest. Czyścić płyty chuchać i dmuchać żeby ładnie grało.

Artur

GregWatson

Miałem swego czasu Pro-Ject Debiut III Phono SB i od razu na początek wywaliłem z niego zamontowane pre bo było kiepskie a później zmieniłem nieco konstrukcyjnie wsadzając UPGRADE KIT i na koniec zmieniłem lipny talerz na akrylowy. Jeśli chodzi o wkładki to zacząłem od AT-95ET a skończyłem na AT-440MLa (najlepiej zgrywała się z tym ramieniem - lekkim zresztą). Podczepione to wszystko było najpierw pod pre NADa 2PPi później pod Pro-Ject Phono Box SE II a na koniec pod LARa LPS-1. I to w zasadzie wszystko co mogłem z niego wydusić. Ładnie to grało ale stwierdziłem, że mogę jeszcze pogonić tego króliczka no i z czasem Pro-Jecta się pozbyłem. Jest on o tyle dobry że można go upolować stosunkowo tanio (ja go nabyłem coś za 400 zł czy nawet za mniej) a później zaczęły się zabawy w unowocześnianie aż przyszedł w końcu kres. Sporo się na nim nauczyłem i może dlatego go tak mile wspominam.

Całość można zobaczyć tu:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=252.0
Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Cytat: GregWatson w Grudzień 20, 2016, 10:50
Miałem swego czasu Pro-Ject Debiut III Phono SB i od razu na początek wywaliłem z niego zamontowane pre bo było kiepskie a później zmieniłem nieco konstrukcyjnie wsadzając UPGRADE KIT i na koniec zmieniłem lipny talerz na akrylowy. Jeśli chodzi o wkładki to zacząłem od AT-95ET a skończyłem na AT-440MLa (najlepiej zgrywała się z tym ramieniem - lekkim zresztą). Podczepione to wszystko było najpierw pod pre NADa 2PPi później pod Pro-Ject Phono Box SE II a na koniec pod LARa LPS-1. I to w zasadzie wszystko co mogłem z niego wydusić. Ładnie to grało ale stwierdziłem, że mogę jeszcze pogonić tego króliczka no i z czasem Pro-Jecta się pozbyłem. Jest on o tyle dobry że można go upolować stosunkowo tanio (ja go nabyłem coś za 400 zł) a później zaczęły się zabawy w unowocześnianie aż przyszedł w końcu kres. Sporo się na nim nauczyłem i może dlatego go tak mile wspominam.

Całość można zobaczyć tu:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=252.0
Ja mam właśnie akrylowy talerz i używam pre  C/A azur 651p

Artur


GregWatson

Wsadziłem też do niego wkładkę Sumiko Blue Point No.2 ale okazało się że  to lipa nie zgrywało się i już. Powróciłem do AT-44MLa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

amati74

Jak gra ta wkładka? Masz może jakiś opisik ?

Artur


EmilioE

Ja używałem AT440 mlb.
Naprawdę zacna to wkładeczka, gra pełnym dźwiękiem, nasyconym, z mocnym basem.
Ładna stereofonia, lokalizacja raczej większymi plamami.
Dźwięk ma lekko pogrubione kontury, ale jest żywiołowy, rozwibrowany, barwa dość intensywna.
Za tę cenę jest to bardzo dobre granie.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

GregWatson

Cytat: amati74 w Grudzień 20, 2016, 10:58Jak gra ta wkładka? Masz może jakiś opisik ?

Jeśli chodzi o AT-440MLa to masz tu opisy i porównania:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=345.0

a tu ciekawe testy:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=387.0

można tu pobrać pliki dźwiękowe z poszczególnych wkładek i porównać je ze sobą. Także AT-440MLa.
Trochę tego i trochę tamtego też.