Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

axolotl

A co powiecie o rega planar 2 2016, jest to nowa wersja .... moze to zagrac przyzwoicie?

paul_67

Patrząc na to w jakie rejony poszybowały ceny podstawowych PJ wydaje mi się, że propozycja jest godna uwagi.


Gerwazy

#328
Cytat: axolotl w Grudzień 30, 2016, 17:30ega planar 2

Z zamontowaną tam wkładką to żaden gramofon nie zagra przyzwoicie ;)
Podobny wydatek, a może i nawet 300-500 mniej, też zamontowana podstawowa wkładka, ale cała reszta z innej, dużo lepszej bajki ;) Ale wiadomo używany i przydałby umieć choć trochę ponaprawiać to i owo, bo w przypadku ewentualnej naprawy. lub choćby serwisu tanio może nie być ;)

http://www.ebay.pl/itm/Sony-PS-X60-Plattenspieler-mit-PUA-7-Tonarm-/282278219536?hash=item41b917cf10:g:FikAAOSwImRYQnyg
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 18:06
Patrząc na to w jakie rejony poszybowały ceny podstawowych PJ wydaje mi się, że propozycja jest godna uwagi.

Z tego co widzę jakieś 2250, plus jeszcze z 1000 złotych na wkładkę, bo zamontowana fabrycznie jest najniższych lotów, za przysłowiową stówkę. To się robi cena, że tak powiem mało ciekawa, no ale ma taki zestaw na pewno jedne plus, jest sztuka nówka :)   
Nic nie sprzedaję

paul_67

Nie trzeba od razu mieć wszystkiego.Na razie można pograć na tym co jest, a potem wymienić.Popatrz co konkurencja oferuje za te pieniądze.Czasami zakrawa to na żart i są to firmy, które już od dziesięcioleci istnieją na rynku.

paul_67

Jeśli ktoś chce się bawić w stare klamoty to jego sprawa, ale początkującemu raczej bym nie radził.Większość oczekuje od gramofonu, aby grał i nic ponadto i nie sprawia im radochy ciągle grzebanie w bebechach tym bardziej jak nie ma się do tego smykałki.Można trafić egzemplarz idealny, ale to rzadkość, a po za tym elektronika też się starzeje.Nie moja kasa, nie mój problem :)

Gerwazy

Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 18:23
Nie trzeba od razu mieć wszystkiego.Na razie można pograć na tym co jest, a potem wymienić.Popatrz co konkurencja oferuje za te pieniądze.Czasami zakrawa to na żart i są to firmy, które już od dziesięcioleci istnieją na rynku.

Jak ktoś chce posłuchać jak gra Audio Technica 91, za 80 złotych, lub co najwyżej Audio Technica 95E, za 100 złotych
to można sobie kupić gramofon za 100-150 złotych a nie wydawać 2300 złotych.



Nic nie sprzedaję

paul_67

Na opowiadaj bajek,że ta Rega gra jak gramofon za 150 zł :D

Marbo5

Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 18:30Jeśli ktoś chce się bawić w stare klamoty to jego sprawa, ale początkującemu raczej bym nie radził.Większość oczekuje od gramofonu, aby grał i nic ponadto i nie sprawia im radochy ciągle grzebanie w bebechach tym bardziej jak nie ma się do tego smykałki.Można trafić egzemplarz idealny, ale to rzadkość, a po za tym elektronika też się starzeje.Nie moja kasa, nie mój problem

Amen

Też nie wiem dlaczego na tym forum komuś, kto chce zacząć słuchać muzyki na analogu proponuje się starego grata "po remoncie". Może kiedyś to grało dobrze. A poważny remont też kosztuje. Handlarza o rzetelność bym nie podejrzewał.
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

axolotl

Starego grata juz mam, razem z nowa wkladka at95e ( bedzie do sprzedania) A teraz chce cos nowego, swiezego i pewnego ... na poczatku zagra z wbudowanym preampem gramofonowym , pozniej trzeba bedzie dokupic jakis lepszy preamp. Z uzywek juz dawno sie wyleczylem .... Nie mam ani czasu ani pieniedzy na doprowadzanie uzywanego gramiaka do stanu uzywalnosci. Poza tym patrzac na allegro to 70% to handlarze sprzedajacy szrot.

frywolny trucht

Jakiego masz tego grata?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


merlin1973

Mój kolega kupił kilka dni temu coś takiego za 350zł  :)
z wkładką  Ortofon OM 10
jest to jego pierwszy gramofon ;)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

To dokładnie ta maszyna.
Pozdrawiam S.CH.

vasa

Nie wiem czy już nie było ???
Będąc w sklepie z gramofonami oglądałem Thorensa TD203 (chyba?) i zamiast się natrząsać doszedłem do wniosku że za ok 3kzł można kupić coś co ma szansę zagrać. Napęd jak napęd. Deska z silniczkiem. Natomiast ramię typu unipivot spodobało mi się.
Nie słuchałem, nie biorę odpowiedzialności ale uważam że towar wart jest dokładniejszych oględzin.

Drugim typem do rozważenia za <3kzł jest Goldenote Valore. Najtańszy model z manufaktury potrafiącej robić gramiaki.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Haha, Goldenote i ramię 8 cali.

Kpina.
Grupa ratowania poziomu.

paul_67

Cytat: vasa w Grudzień 30, 2016, 21:55Natomiast ramię typu unipivot spodobało mi się.
Chyba najprostsze do wykonania...Pomyślę :)

paul_67


gratefullde

Piotr Ryka na swoim hiphilosophy dostał do testów Soniacza. To nie będzie high ale na pewno nie najgorzej na początek. No i poniżej 2000...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

#347
Podobno gra, ale parametry kiepskie.S/N 50 dB, nacisk igły 3g...
http://pdf.crse.com/manuals/4585834321.pdf

paul_67

Cytat: vasa w Grudzień 30, 2016, 21:55Będąc w sklepie z gramofonami oglądałem Thorensa TD203 (chyba?) i zamiast się natrząsać doszedłem do wniosku że za ok 3kzł można kupić coś co ma szansę zagrać.
To naprawdę może zagrać.
http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/244-gramofon-thorens-td-203?showall=1

gratefullde

Cytat: paul_67 w Grudzień 30, 2016, 22:46
Podobno gra, ale parametry kiepskie.S/N 50 dB, nacisk igły 3g...
http://pdf.crse.com/manuals/4585834321.pdf
Paul, na początek...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9