Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Cytat: Marbo5 w Grudzień 31, 2016, 13:42Nie mam zdjęcia całego salonu, ale ta fotka oddaje część tak zwane serce
Bardzo ładnie :) . I z sensem . Dobry przykład że można szeroko rozstawić kolumny . Daj do działu nasze ołtarze .
Ja już się wstydzę wklejać swoje zdjęcia :P

merlin1973

 tatachabera, jaki duży jest Twój salon?
Pozdrawiam S.CH.

tatachabera

Cytat: merlin1973 w Grudzień 31, 2016, 13:48
tatachabera, jaki duży jest Twój salon?

Mały, około 24m2
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

merlin1973

Wydaje się większy :o, muszę zmierzyć mój dokładnie, wielki plus brak telewizora :)
Ja spokojnie słucham dopiero wieczorem jak dzieciaki idą spać :(
Teraz oblegają TV bo dostały grę pod choinkę, czas wywalić telewizor do nich. ;)


Pozdrawiam S.CH.

corey665

Wiadomo że każdy patrzy na to inaczej. Ja na przykład mam takie podejście że najpierw interesuje mnie dźwięk, potem estetyka. Ogólnie dla mnie im więcej analogu w analogu tym lepiej.

Od 13 lat gram na gitarze i wszystkie wzmacniacze na jakich grałem to były tranzystory lub lampy bez żadnej elektroniki. Tak samo z efektami podłogowymi gdzie inwestowałem zawsze w tzw kostki.

Wybierając Regę postawiłem na dźwięk i ascetyczne podejście do wyglądu gramofonu. Lubię też rzeczy praktyczne stąd temat pokrywy, która dla mnie jest podstawą bo bez tego bym szybko awansował na głównego sprzątacza mieszkania bo nie mógł bym znieść ilości kurzu leżącej na talerzu.

Pozdrawiam

kawosz

#405
Pomijając czy stare czy nowe . Czy paskowy czy DD . Było to wałkowane nie raz . Stabilne obroty + ramię umożliwiające regulacje . Każdy w sumie i tak jest platformą do podwieszenia elektroniki .
Pod względem funkcjonalności ramienia za rozsądne pieniądze nic nie przebije denona 59L . Na tym gramofonie jak się nie ma nervosa można spokojnie zakończyć poszukiwania platformy pod dobrą wkładką .
Na niego da się zawiesić wszystko :)
ps. Poziomy szumu itp parametry pominąłem . Denon jednak wypada w porównaniach fantastycznie

amati74

Cytat: Marbo5 w Grudzień 31, 2016, 13:42
Nie mam zdjęcia całego salonu, ale ta fotka oddaje część tak zwane serce :)
A co to za kolumny jeśli mogę? Piękne to wygląda

Artur


Marbo5

Cytat: amati74 w Styczeń 01, 2017, 03:12A co to za kolumny jeśli mogę? Piękne to wygląda
Castle Knight 5
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

cafedelmar

Dzień dobry,
jestem tu nowy, powracam po 25 (?) latach do winyli.... przebrnąłem przez tekst dyskusji i wiele porad utraciło aktualność. mam kilka pytań, jeśli można i z góry dziękuję za pomoc.
mam stary, ale chyba sprawny (wymiany wymaga wkładka i pasek) GS464.
Czy warto brnąc w ten sprzęt? Jeśli tak, to jaką wkładkę założyć, oryginały trudno dostępne i chyba nienajlepsze.
Jeśli się mylę skorygujcie mnie.
A może lepiej kupić nowy gramofon? budżet tak ok. 1000 zł, myślałem o Dual dt250 ale poczytałem... i chyba mi przeszło. Co poradzicie?
Do GS464 potrzebny przedwzmacniacz, czy taki do 100zł warto?
Wzmacniacz jakim dysponuję to amplituner Sony STR-DE 545 a kolumny Quadral.
Pozdrawiam i z dziękuje.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

christo

Cytat: cafedelmar w Styczeń 04, 2017, 12:22Czy warto brnąc w ten sprzęt? Jeśli tak, to jaką wkładkę założyć, oryginały trudno dostępne i chyba nienajlepsze.
Jeśli się mylę skorygujcie mnie.
A co masz na myśli mówiąc "brnąć"? Używać? Tak, warto. Inwestować - nie bardzo... Pomijam oczywiście wymianę paska bo to grosze. Wkładka? Audio Technica At95 to max co można tam podwiesić choć nie wiem czy nie wystarczy AT91. Zanim kupisz wkładkę, warto go przetestować (czy trzyma obroty, czy nie buczy).
Cytat: cafedelmar w Styczeń 04, 2017, 12:22Do GS464 potrzebny przedwzmacniacz, czy taki do 100zł warto?
Najtańszym polecanym przedwzmacniaczem jest ART DJ PRE II. Czasami używany można dostać do 150 zł
Cytat: cafedelmar w Styczeń 04, 2017, 12:22A może lepiej kupić nowy gramofon? budżet tak ok. 1000 zł, myślałem o Dual dt250 ale poczytałem... i chyba mi przeszło. Co poradzicie?
Za 1000 zł nowego nic nie kupisz. Używany? Może coś by się znalazło. Tyle że warto aby to był świadomy wybór. Proponuję więc poeksperymentować z tym Bernardem, nauczyć się gramofonu na nowo a po cichu składać na jakiś przyzwoity sprzęt.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

cafedelmar

O, wielkie dzięki! To nie jest Bernard.
A o sprzęcie w okolicach tysiąca, to myślałem o Audio-Technica AT-LP120USBHC  w cnie ok. 1300 zł.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Cytat: merlin1973 w Grudzień 30, 2016, 20:56
Mój kolega kupił kilka dni temu coś takiego za 350zł  :)
z wkładką  Ortofon OM 10
jest to jego pierwszy gramofon ;)
to ::)
Pozdrawiam S.CH.

cafedelmar

Fajny, choć nieco zbyt vintage jak dla mnie. BTW czy do mojego gramofonu można założyć Ortofon?
i co myślicie o tym AudioTechnoika?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

christo

Cytat: cafedelmar w Styczeń 04, 2017, 13:10A o sprzęcie w okolicach tysiąca, to myślałem o Audio-Technica AT-LP120USBHC  w cnie ok. 1300 zł.
Swego czasu też zastanawiałem się nad tym modelem - wtedy kosztował ok. 1 tys. Niestety prawda jest taka, że jego parametry (kołysanie, stosunek sygnał - szum) nawet nie ocierają się o możliwości popularnych modeli z lat 70/80. Nie masz przedwzmacniacza - to też musisz doliczyć. Wprawdzie atlp120 ma wbudowane jakieś pre ale to słabizna jest... Powalcz trochę z tą foniką - taka moja rada.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

cafedelmar

Ok, powalczę :) wyjąłem ja po latach ze schowka :) dzięki wielkie.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

cafedelmar

#416
Podpowiedz jeszcze proszę, jak już okaże się, ze wszystko jest ok, jaką wkładkę mu założyć? I czy ma to szansę brzmieć z moim wzmacniaczem i kolumnami? Warto może jednak poszukać Bernarda albo Adama?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

christo

Cytat: cafedelmar w Styczeń 04, 2017, 14:06Podpowiedz jeszcze proszę, jak już okaże się, ze wszystko jest ok, jaką wkładkę mu założyć? I czy ma to szansę brzmieć z moim wzmacniaczem i kolumnami? Warto może jednak poszukać Bernarda albo Adama?
Może się mylę ale Bernard to GS-461 i od twojego GS-464 różni się na prawdę niewiele... Na oko to to samo. Generalnie nie mam dobrego zdania o gramofonach z PRL'u. Ich "kultowość" to bardziej kwestia nostalgii. Jak pisałem: proponuję AT95 lub trochę tańszą i sporo słabszą AT91. Obie mają zbliżony kształt i masę do MF10x co przy ograniczonych możliwościach ramienia w Fonice może być istotne.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

cafedelmar

Koszt takiej wkładki to ok. 120zł. nie majątek.  Bernard ma zdecydowanie inne ramię, czy lepsze? Ma też chyba masywniejszy talerz. Już myślałem, że coś sobie poukładałem w głowie a tu znowu mam mętlik. Niedługo mam imieniny, więc wymyśliłem sobie prezent - gramofon, ale chyba sobie utrudniłem życie. Ile trzeba wydać na sprzęt, żeby cieszył, brzmiał i nie zrujnował portfela?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

Piterski

Zdaje się, że w główce Twojego gramofonu są otwory w kształcie fasolki.
To nawet lepiej bo można ustawić prawidłowo wkładkę, a Bernard ma to na sztywno, tylko dwa przelotowe otwory.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

To ze zdjęcia wygląda jak jakiś składak albo jakaś udziwniona wersja eksportowa. Tu poniżej też maż zdjęcie Bernarda:

A ile trzeba wydać? Nie wiem czy jest tu choć jedna osoba, która odpowie ci na takie pytanie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

cafedelmar

tak wygląda Bernard 467.
zdjęcie od sprzedawcy na portalu aukcyjnym.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

cafedelmar

z tymi fasokami
Cytat: Piterski w Styczeń 04, 2017, 14:57
Zdaje się, że w główce Twojego gramofonu są otwory w kształcie fasolki.
To nawet lepiej bo można ustawić prawidłowo wkładkę, a Bernard ma to na sztywno, tylko dwa przelotowe otwory.
to już całkiem zgłupiałem, jak na razie dowiedziałem się jak bardzo nie mam pojęcia na co się porwałem :)
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

Piterski

Na tym zdjęciu z czarnym koszyczek jest z innej wersji na tym wcześniejszym jest oryginalny.
Wiem bo mam taki w domu mojej cioci z wkładka Ortofona.

Cytat: cafedelmar w Styczeń 04, 2017, 15:05
to już całkiem zgłupiałem, jak na razie dowiedziałem się jak bardzo nie mam pojęcia na co się porwałem :)

To znaczy ze jesteś gramofonowy "przedszkolak" i zacznij zabawę od tego co masz obecnie.
Co nieco liźniesz i może z czasem pójdziesz w lepszy sprzęt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cafedelmar

Cytat: Piterski w Styczeń 04, 2017, 15:13

To znaczy ze jesteś gramofonowy "przedszkolak" i zacznij zabawę od tego co masz obecnie.
Co nieco liźniesz i może z czasem pójdziesz w lepszy sprzęt.

Jestem, jestem, z pokorą przyznaję. Stąd moje pytania. Ten Bernard ze srebrnym koszyczkiem jest za ok 400 i 6 miesięczna gwarancja. I podoba mi się. Warto? Pomyślałem sobie naiwnie, że znajdę odpowiedz, kupie coś "średniego" i będę miał spokój, o ja naiwny! :) a płyty czekają, uzbierałem ich przez lata kilkaset...
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545