Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jamówię

Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2017, 18:03
Cytat: Jamówię w Styczeń 19, 2017, 17:51
Lenek a cóż to za piękne lampowe pre? Napisz coś więcej o nim plis :)

Cicho, niech nie pisze tylko mi też robi ;D


Myślałem,że Ty trafka kupiłeś....

Jamówię

Cytat: masza w Styczeń 19, 2017, 18:05
Jak powszechnie wiadomo ja się nie znam na technice ale czy nie lepiej jak te PCB byłyby w insajdzie obudowy a nie w ałtsajdzie?  ;D




To chyba tak poglądowo jest tylko położone na obudowie,może to jeszcze przed montażem?

gratefullde

Cytat: Jamówię w Styczeń 19, 2017, 18:12Myślałem,że Ty trafka kupiłeś....

Tak, ja mam z trafami :) ale stopień anal og też zamówię :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jamówię

Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2017, 18:17
Cytat: Jamówię w Styczeń 19, 2017, 18:12Myślałem,że Ty trafka kupiłeś....

Tak, ja mam z trafami :) ale stopień anal og też zamówię :)



Już nie nadążam :) to Ty kupiłeś pre od Lenka? czy same trafka,które podłączyłeś do jakiejś innej sekcji MM?

gratefullde

Moje pre się robi. Miałem pre mm, które grało z trafami vasy. Teraz czekam na lundahle, które będą wbudowane w pre.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Teraz ja nie nadążam  ;D
Przecież miałeś już LL  :o

Jamówię

Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2017, 18:31
Moje pre się robi. Miałem pre mm, które grało z trafami vasy. Teraz czekam na lundahle, które będą wbudowane w pre.



Pre Lenkowe? Andrzejku skrobnij coś więcej o tym pre,jakie lampki,do czego to można porównać?nastawy i cena,cena na priv :) jeśli można.

MAC


Lenek

Ja robię zawsze montaż przestrzenny, ale w tym przypadku zrobiłem płytki PCB, bo tylko w ten sposób mogę zmieścić w "insajdzie" cały układ. Obudowa jest z modushopu i ma tylko 80 mm wysokości w "insajdzie". Będzie  współpracowało z moimi monoblokami. Robię właśnie bierny układ selektora /wzmocnienie i selektor/ w tej obudowie, a pre phono będzie w środku. Zasilacz osobno. Sekcję MC już uruchamiałem i pracuje znakomicie - warunek - zasilacz dość zaawansowany i lampowy bezwzględnie. Gratefullde cały czas testował pre. Niech on się wypowie. Inne moje przedwzmacniacze sekcję MC miały na sep-upach.

gratefullde

Cytat: masza w Styczeń 19, 2017, 18:34Przecież miałeś już LL  :o

Pamiętaj, że na czym zacząłeś, na ty skończysz ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Wracając do gramniaka.

Wydaje mi się, że ten jest ok by się zorientować czy dalej warto. Połowa Twego budżetu, bierz i pisz czy się podoba. O pre potem pogadamy.

http://www.sony.com/electronics/audio-components/ps-hx500
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Lenek, pomyśl nad wejściem na dwa ramiona. Mała rzecz a cieszy.
Urządzenie przy minimalnie większym nakładzie będzie dwa razy funkcjonalniejsze.

Lenek

Cytat: masza w Styczeń 19, 2017, 18:51Lenek, pomyśl nad wejściem na dwa ramiona. Mała rzecz a cieszy.
Urządzenie przy minimalnie większym nakładzie będzie dwa razy funkcjonalniejsze.

Chodziłoby o to, żeby zrobić przełącznik dla dwóch ramion - tzn. wkładek? To przecież bardzo prosta sprawa. Dwa dodatkowe gniazda RCA i przełącznik wybierający żądane ramię.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 19, 2017, 16:14Można to zrobić taniej: http://allegro.pl/grundig-fine-arts-tt1-dual-cs435-455-renow-gw12mc-i6685846585.html
To wygląda na klona cs-455. Mój Teść ma ten gramofon. Według mnie to jest masakra.
@GB
Jak chcesz mieć automat na początek przygody z winylem to kup sobie starego polskiego Daniela. To jest moje zdanie. Wydasz 500 zł. i masz gramofon. Nie będzie to audiofilskie cudo, ale gra lepiej od nowoczesnych wynalazków i ma wygląd.

MAC

Cytat: Lenek w Styczeń 19, 2017, 19:31Chodziłoby o to, żeby zrobić przełącznik dla dwóch ramion - tzn. wkładek? To przecież bardzo prosta sprawa. Dwa dodatkowe gniazda RCA i przełącznik wybierający żądane ramię.
Dokładnie o to mi chodziło.

gratefullde

A mnie chodziło o to by se gość kupił gramofon, włączył i słuchał płyt. Pamiętajmy, że jego nie swędzi, bierzmy go nie przez pryzmat siebie. Ma być łatwo i przyjemnie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Z tych wszystkich propozycji też bym obstawiał Pioniera, będzie przynajmniej miał ładny wygląd, a może i zagra niezgorzej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Nie wiem czy zauważyliście, ale kolega ma ciśnienie na automat. Więc wiecie gdzie możecie sobie Soniaka i Pioniera?  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2017, 19:53
A mnie chodziło o to by se gość kupił gramofon, włączył i słuchał płyt. Pamiętajmy, że jego nie swędzi, bierzmy go nie przez pryzmat siebie. Ma być łatwo i przyjemnie.
O właśnie tak.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytat: rudy-102 w Styczeń 19, 2017, 19:42
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 19, 2017, 16:14Można to zrobić taniej: http://allegro.pl/grundig-fine-arts-tt1-dual-cs435-455-renow-gw12mc-i6685846585.html
To wygląda na klona cs-455. Mój Teść ma ten gramofon. Według mnie to jest masakra.
@GB
Jak chcesz mieć automat na początek przygody z winylem to kup sobie starego polskiego Daniela. To jest moje zdanie. Wydasz 500 zł. i masz gramofon. Nie będzie to audiofilskie cudo, ale gra lepiej od nowoczesnych wynalazków i ma wygląd.
'Dyrdymały pleciesz kolego drogi

Po pierwsze odrestaurowanego Daniel nie kupi się za 500 złotych, ceny powyżej lekko licząc powyżej 1000 złotych, z bardzo kiepską wkładką w komplecie, nie odrestaurowane egzemplarze, grubo powyżej 500 złotych i masa problemów, jak z starymi, w dodatku polskimi sprzętami

Ten Dual vel Grundig jest odrestaurowany, sprzedający, od wielu lat,  daje gwarancję 12 miesięcy. jak do tego modelu założyć lepszą wkładkę to jakoś to będzie grało, cudów nie będzie, ale będzie przyzwoicie, jak na wydane pieniądze :)
   
Nic nie sprzedaję

rudy-102

Cytat: Gerwazy w Styczeń 19, 2017, 20:08Dyrdymały
No dobra. Ceny sprawdziłem dopiero później, a o wkładce zapomniałem. Mam Daniela od ponad trzydziestu lat, tylko że zawsze sam w nim wszystko robiłem.

frywolny trucht

Do puli nowych automatów- z pewną nieśmiałością- dołączam więc gramofon Denon DP 300F, który miałem.
Gra raczej dołem, z wycofaną górą, trzeba szybko zdjąć wkładkę z którą jest sprzedawany, a z którą gra dźwiękiem jak z dupy słonia i poszukać czegoś co gra jasno. Wbudowane pre gramofonowe to skandal.
No ale jest ładny i wygodny w użyciu. Nie mniej chyba nie ustępuje w niczym wspomnianym Dualom i Thorensom automatycznym. Zaoszczędzoną kapustę można przelać na moje konto.

https://www.denon.pl/pl/product/hifi/turntable/dp300f

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: Gerwazy w Styczeń 19, 2017, 20:08
Cytat: rudy-102 w Styczeń 19, 2017, 19:42
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 19, 2017, 16:14Można to zrobić taniej: http://allegro.pl/grundig-fine-arts-tt1-dual-cs435-455-renow-gw12mc-i6685846585.html
To wygląda na klona cs-455. Mój Teść ma ten gramofon. Według mnie to jest masakra.
@GB
Jak chcesz mieć automat na początek przygody z winylem to kup sobie starego polskiego Daniela. To jest moje zdanie. Wydasz 500 zł. i masz gramofon. Nie będzie to audiofilskie cudo, ale gra lepiej od nowoczesnych wynalazków i ma wygląd.
'Dyrdymały pleciesz kolego drogi

Po pierwsze odrestaurowanego Daniel nie kupi się za 500 złotych, ceny powyżej lekko licząc powyżej 1000 złotych, z bardzo kiepską wkładką w komplecie, nie odrestaurowane egzemplarze, grubo powyżej 500 złotych i masa problemów, jak z starymi, w dodatku polskimi sprzętami

Ten Dual vel Grundig jest odrestaurowany, sprzedający, od wielu lat,  daje gwarancję 12 miesięcy. jak do tego modelu założyć lepszą wkładkę to jakoś to będzie grało, cudów nie będzie, ale będzie przyzwoicie, jak na wydane pieniądze :)

A jaką wkładkę kolega by polecał do tego? Muza to jazz i różne jego odmiany, rock, trochę polskiego big beat'u?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Zignoruj i przeskocz, bądź ponad to  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93