Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Nuda to nie zupełnie jest DIY. To raczej zestaw do samodzielnego montażu ale konstrukcja autorska. Krzysiek z tego co pamiętam sprzedawał to wraz z kompletem dobranych części. Nie jest to klon czegoś. Jest jedna w ogłoszeniach na AS za 1500. Nie wiadomo tylko która to wersja i przede wszystkim jak złożona a od tego bardzo wiele zależy.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Jamówię

Życzyłbym sobie takiego DIY w wykonaniu wielu tzw producentów.

christo

Cytat: Jamówię w Styczeń 22, 2017, 09:07Życzyłbym sobie takiego DIY w wykonaniu wielu tzw producentów.
Twój egzemplarz jest wyjątkowy. Nie wszystkie niestety tak wyglądają...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

axolotl

No tak, tylko pozostaje jeszcze kwestia czy uslysze roznice w dzieku pomiedzy takim pro-ject ds, schiitem a np. nuda. Zakladajac ze korzystamy z wkladek MM. Poza tym moj gramofon nie jest jakis hajendowy, wiec .... chyba nie warto sobie tym zawracac glowy. Moze kiedys jak beda wolne fundusze to zmienie calosc .... na cos lepszego.

Jamówię

Czy usłyszysz różnicę?w gnieniu oka! Krzysiek zaprojektował go bez słabych stron. Skoro masz wątpliwości,to może to?




http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofonowy-jedyny-taki-w-polsce-i6686739041.html#thumb/7

christo

Cytat: Jamówię w Styczeń 22, 2017, 09:29
Czy usłyszysz różnicę?w gnieniu oka! Krzysiek zaprojektował go bez słabych stron. Skoro masz wątpliwości,to może to?
http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofonowy-jedyny-taki-w-polsce-i6686739041.html#thumb/7
Albo skontaktuj się z panem Jasińskim (http://www.phoenix-audio.pl/) i spytaj ile kosztuje nowy. Nie tak dawno było to 1200 zł ale być może coś się zmieniło. Szczerze mówiąc sam mam na ten przedwzmacniacz ochotę. Muszę tylko uzbroić się w trafa.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

axolotl

Ale panowie .... mowimy o budzetowych preampach .... dla mnie to max 800 zl.

krzysiek

Jeszcze w temacie Nudy dodam, że przez pewien czas istniała możliwość zakupienia gotowej Nudy prosto od konstruktora.

https://plus.google.com/photos/115453839954675028762/albums/5820435148162845249?banner=pwa

Obecnie porównuję moją Nudę, którą zakupiłem prosto od Krzysztofa z propozycją komercyjną Rega Aria cena 4800 zł (dzięki uprzejmości kolegi Titanic). Za kilka dni coś o tym napiszę.

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Jamówię

Słuchałem tej Regi,miałem ją na testach w domu.Sory Batory,ale przy Nudzie gra to po prostu słabo.Wybaczcie ewentualni właściciele,ale w moim torze ja tak to usłyszałem.

Gerwazy

#759
http://allegro.pl/show_item.php?item=6687648131#thumb/2

Gramofon jakich wiele, nie powiem całkiem sympatyczny model, za to opis, że hohoho
"Dźwięk jest wyraźny i dobrze ukierunkowany; że nie ma nawet cienia rozmytych lub błotnistych jakości ogół związanych z konwencjonalnym napędem bezpośrednim"

A wszystkie te magiczne doznania na podstawowej wkładce firmy Audio Techncia z seri 7, z igłą o szlifie sferycznym 0.6, tutaj pod logiem Sansui

Magia Panie, czary :)
 
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Tekst przekoślawiony przez googla. Amerykański handlarz w Koszalinie? O co mu chodzi z tą flagą amerykańską? Występuje na jego wszystkich aukcjach. To się w sumie nadaje do znalezisk na portalach aukcyjnych :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 22, 2017, 11:20
Tekst przekoślawiony przez googla. Amerykański handlarz w Koszalinie? O co mu chodzi z tą flagą amerykańską?


Dobre tło, przyciąga oko :), a patrząc na ilość licytujących ma to sens ;)
Nic nie sprzedaję

kawosz


Gerwazy

Póki co drogo nie jest - 1600 złotych - zainteresowanie, raczej, bardzo średnie.
Ramię z tych lepszych, napęd, chyba, również.
Zamontowana wkładka, nie ciekawa, jakiś Ortofon na sztukę
Stan wizualny nie do końca najlepszy

Sam nie wiem,czy warto :( 
Nic nie sprzedaję

kawosz

Tomek wklejał tego Technicsa ale nie pamiętam ceny . czy aby nie 1600 zł ? .
Jeżeli tak to warto . Na szybko  chyba najtańsza oferta samego 3009
http://www.emporiumhifi.com/head-office-norfolk-suffolk/sme-3009-improved-tonearm-with-fixed-headshell/

Gerwazy

Cytat: kawosz w Styczeń 28, 2017, 17:47
Tomek wklejał tego Technicsa ale nie pamiętam ceny . czy aby nie 1600 zł ? .
Jeżeli tak to warto . Na szybko  chyba najtańsza oferta samego 3009
http://www.emporiumhifi.com/head-office-norfolk-suffolk/sme-3009-improved-tonearm-with-fixed-headshell/

tak, cena około 1600. w licytacji

Trochę mnie zastanawia ten talerz, bo chyba lekki talerz jest - 0.7-1kg?
Nic nie sprzedaję

pan-troglodytes

Ten Technics chyba sporo przeszedł, patrząc na jego stan. Nie wiem jak jest z ramieniem, czy jest łatwe w serwisowaniu i czy są dostępne części. Ja bym tego nie kupił.

Tu z kolei Sansui, chyba w ładnym stanie, nie na tle flagi i w rozsądnych pieniądzach (chyba)

http://allegro.pl/gramofon-sansui-sr-222-mkiv-ortofon-vms-20-e-i6697398959.html


kawosz

Jeżeli ramie jest w dobrym stanie to co chcesz w nim serwisować ? Trzeba zweryfikować stan . Jeżeli cena się utrzyma to to jest dobra oferta .

pan-troglodytes

W tym SME nie ma czasem zużywających się łożysk, tzw. knife edge (czy jakoś tak)?

Piterski

Cytat: blackholesun w Styczeń 22, 2017, 10:12Obecnie porównuję moją Nudę, którą zakupiłem prosto od Krzysztofa z propozycją komercyjną Rega Aria cena 4800 zł (dzięki uprzejmości kolegi Titanic). Za kilka dni coś o tym napiszę.
Powiem szczerze że wyczekuje tej relacji.
Może jakiś osobny wątek? Czy Tytanic będzie u siebie też porównywał te preampy?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


krzysiek

Cytat: Piterski w Styczeń 28, 2017, 18:08
Cytat: blackholesun w Styczeń 22, 2017, 10:12Obecnie porównuję moją Nudę, którą zakupiłem prosto od Krzysztofa z propozycją komercyjną Rega Aria cena 4800 zł (dzięki uprzejmości kolegi Titanic). Za kilka dni coś o tym napiszę.
Powiem szczerze że wyczekuje tej relacji.
Może jakiś osobny wątek? Czy Tytanic będzie u siebie też porównywał te preampy?

Właściwie już kończę okres wypożyczenia od Rafała (Titanic) :)
Wbrew temu co można tu i ówdzie przeczytać, Rega Aria to bardzo dobry przedwzmacniacz gramofonowy. Z bardzo dobrą sekcją MC. Przedwczoraj był u mnie Arek (sonik77), posłuchaliśmy najpierw Regi, potem Nudy. Nasze wrażenia się pokrywały. Rega Aria gra świetną średnicą, szeroką sceną, mnóstwo detali, smaczków. Nuda niżej rozciąga bas, gra w sposób, który można określić "raw power". Dopiszę jeszcze parę słów, gdy przełączę się na stałe na Nudę. Przez kilka dni grałem non-stop na Redze, by potem przełączyć się na Nudę, by złapać "całokształt" brzmienia.
Żeby nie było nieporozumień - naszym zdaniem oba urządzenia grają na wysokim poziomie, a różnice nie były dramatyczne. Dramatyczną mógłbym nazwać różnicę w cenie, którą zapłaciłem za nową Nudę, a ceną, którą obecnie należałoby dać za nową Arię ;)
Może za dwa-trzy dni założę wątek, albo dopiszę do istniejącego dot. Arii.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

pan-troglodytes

@kawosz - umknęła mi ta strona. Dzięki. Z pobieżnego przejrzenia internetów - oryginalne nylonowe noże do SME są na hollandlink. Te metalowe z ebaja są niewiele warte.

Piterski

Cytat: blackholesun w Styczeń 28, 2017, 18:23Może za dwa-trzy dni założę wątek, albo dopiszę do istniejącego dot. Arii.
Świetnie czekam na opis wrażeń  :D.
Też uważam, że często nie ma jednoznacznego zwycięscy a jest inne rozłożenie akcentów. Coś mi się podoba bardziej a coś mniej. Tak miałem z odsłuchem Husarii i najchętniej połączył bym cechy jednego z drugim.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

krzysiek

Cytat: Piterski w Styczeń 28, 2017, 18:31Też uważam, że często nie ma jednoznacznego zwycięscy a jest inne rozłożenie akcentów. Coś mi się podoba bardziej a coś mniej. Tak miałem z odsłuchem Husarii i najchętniej połączył bym cechy jednego z drugim.

Dokładnie tak! Ja z Husarii pamiętam fantastyczny detal z mojej wkładki MC. Nuda dawała jednak więcej brutalnego jebnięcia, co niezwykle sobie cenię. Podobnie tutaj, i Aria i Nuda mają swoje akcenty, jak piszesz.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun