Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

cafedelmar

Cytat: kawosz w Luty 08, 2017, 23:06

Znalazłem pionka forumowego :) http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=30.625
Wkładkę zawsze można wymienić na inną . Ale na razie w to nie wchodźmy bo i tak już Ci namieszaliśmy :D

mieszajcie, mieszajcie :) myślałem o Ortofonie do tego Pionka, dobry kierunek?
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

rudy-102

Cytat: cafedelmar w Luty 08, 2017, 22:19
warto Was słuchać :) więc pomęczę, wybaczycie? znam Wasze zdanie o PLX 500, więc może lepsze macie o THORENS TD 170-1 ?
Ten Thorens to klon Duala 450 coś tam. To nie jest dobry gramofon. Podejrzewam, że taki Pro-ject Rpm 1.3 Genie z Ortofon 2M Red zagra lepiej. Będzie nawet trochę taniej.

kawosz

Ja miałem na Technicsie ( pierwowzór pioneera )  zawieszone dwa Ortofony . 2M red i 2M bronz . A pioneera przypadkiem nie sprzedają z 2M red ?
Ja to bym ci poradził Denona 301 mk2 lub 103R  . Od jukiego to ok 1200 zł  . Tylko to wkładka MC jest.  Dodatkowe koszta będziesz miał . Pograj trochę na fabrycznej wkładce i za jakiś czas sobie zmienisz .W nową MM bym nie wchodził

rudy-102


kawosz

Cytat: rudy-102 w Luty 08, 2017, 23:22Nie rozpędzaj się
Pyta chłopak to odpowiadam . Wkleił bym tego sorraka ale nie umiem :(

christo

Cytat: kawosz w Luty 08, 2017, 23:06Znalazłem pionka forumowego :) http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=30.625
Wkładkę zawsze można wymienić na inną . Ale na razie w to nie wchodźmy bo i tak już Ci namieszaliśmy :D
Robiz! No faktycznie. U niego gra AT440MLb. A przynajmniej grała. :) I wiem, że bardzo był zadowolony z tego połączenia.
cafedelmar - pisz do niego na priv.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kawosz

Miałem 440 to bardzo fajna wkładka . Ma jeden minus na start . Jest mocnolubna perfekcyjnego azymutu . Pod tym względem Ortofony sa mniej wymagające . Nie wiem czy nie trzeba było by headshella wymienić w pionku .

rudy-102

Cytat: kawosz w Luty 08, 2017, 23:28
Cytat: rudy-102 w Luty 08, 2017, 23:22Nie rozpędzaj się
Pyta chłopak to odpowiadam . Wkleił bym tego sorraka ale nie umiem :(
Radzieckie płyty? :)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102


rudy-102

O takie płyty  Kawosz pokazał.

kawosz

Arek i tak nam posprząta to sobie wkleiłem .
już nie bendemwiencejzasmiecał

vasa

Cytat: rudy-102 w Luty 08, 2017, 23:41O takie płyty  Kawosz pokazał.
Aaaa , rzeczywiście. Tam są też płyty :o
W pierwszej chwili przeoczyłem :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cafedelmar

Cytat: rudy-102 w Luty 08, 2017, 23:22
Cytat: kawosz w Luty 08, 2017, 23:21wkładka MC
Nie rozpędzaj się :)
a dlaczego nie rozpędzaj? :) jak już to już :)
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

vasa

Cytat: cafedelmar w Luty 08, 2017, 23:51a dlaczego nie rozpędzaj?  jak już to już
A ile kolega już igieł połamał?
Nie pytam złośliwie. Norma to trzy na początek.
W MC są niewymienne :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cafedelmar

Cytat: vasa w Luty 08, 2017, 23:53

A ile kolega już igieł połamał?
Nie pytam złośliwie. Norma to trzy na początek.
W MC są niewymienne :(

rozumiem.. o złośliwość nie podejrzewam. dzięki.
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

kawosz

Cytat: vasa w Luty 08, 2017, 23:53A ile kolega już igieł połamał?
Ja  skatowałem wkładkę  technicsa niemiłosiernie . Ale tylko jedną . Nie siej defetyzmu Mariusz :P . Kiedyś nie było forów . Kolega nie złamie żadnej :) . Ale fabryczna do pogrania przez jakiś czas to bardzo dobra opcja . Przyzwyczaisz się i nauczysz . Nawet z tą fabryczną będziesz miał jeszcze ustawiania i zabawy :) .

vasa

Cytat: cafedelmar w Luty 08, 2017, 23:56o złośliwość nie podejrzewam.
Ja mam na koncie kilka MF100 a potem AT OC9 i Denona 103.
Boli jak cholera :'( A nie był takiego co by powiedział najpierw 10x zrób pełną kalibrację a dopiero potem kup wkładkę.

A dziad wiedział, nie powiedział, a to było tak
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cafedelmar

ale ja nadal nie wiem jak złamać igłę? kiedyś, dawno w czasie słusznie minionego ustroju złamałem UF 50 :)
Denon PMA720AE, Quadrale QLX, HECO Music Style 900 , Fonica GS464, Pioneer PLX500, PioneerDV420V, Technics SL-PG340A, Sony STR DE545

kawosz

A jak Ci przyjdzie do głowy np przerabiać  ;) . Prezes to już miał wprawę  ;D
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1270.50

rudy-102

Cytat: cafedelmar w Luty 09, 2017, 00:14ale ja nadal nie wiem jak złamać igłę?
Mogę Ci dać numer do mojej żony. Ma kobieta wprawę ;)

axolotl

Tak mnie ciekawi jedna rzecz. Znajomy zrobil mi docisk do plyt, ladnie wytoczyl, powiercil itp.
Nie wzial jednak jednej rzeczy pod uwage - wagi ;))))
Docisk wazy 1,,5 kg hehheehehhe
I teraz pytanie, czy to bedzie bezpieczne dla pro-jecta rpm 1 carbon i jego silnika ????

kawosz

Raczej nie  ;D . Z kwasówki go robił ?  ;D

rudy-102

Cytat: axolotl w Luty 09, 2017, 08:11Docisk wazy 1,,5 kg hehheehehhe
I teraz pytanie, czy to bedzie bezpieczne dla pro-jecta rpm 1 carbon i jego silnika ????
Silnik sobie z tym poradzi. Z tym nie ma problemu, ale niestety łożysko tego gramofonu nie jest pomyślane do takich ciężarów. Poza tym do samego dociśnięcia płyty nie potrzeba aż takiego ciężkiego docisku. Z powodzeniem 250 g. wystarczy. Jeśli chodziło Ci o zwiększenie stabilności obrotów to lepszym rozwiązaniem byłaby zamiana talerza na akrylowy. Tam ciężar rozłożony jest po całej powierzchni talerza, a nie tylko na osi.

axolotl

Wlasnie z kwasowki zrobil, hehehe.

Myslalem nad talerzem akrylowym ale slono sobie za niego wolaja, moim zdaniem przesada dokladac tyle do budzetowego gramofonu.

Mysle jeszcze nad dociazeniem talerza poprzez wywiercenie 6 otworow w talerzu i uzupelnieniu np kwasowka.
Ale to sa dalsze plany.