Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Cytat: axolotl w Luty 09, 2017, 08:49Mysle jeszcze nad dociazeniem talerza poprzez wywiercenie 6 otworow w talerzu i uzupelnieniu np kwasowka.
Ale to sa dalsze plany.

Tak ja Rudy pisał . Silnik sobie poradzi ale jak zwiększysz wagę talerza możesz zajechać łożysko . Dlatego proponował Ci wymianę talerza na akrylowy bo jest stosunkowo lekki .
A wracając do docisku . Zrób zdjęcie opisz wagę i wklej Fonciakowcą . Tam jest łożysko któremu taki ciężki docisk może pomóc bo jest przewartościowane

frywolny trucht

Cytat: cafedelmar w Luty 08, 2017, 22:19
warto Was słuchać :) więc pomęczę, wybaczycie? znam Wasze zdanie o PLX 500, więc może lepsze macie o THORENS TD 170-1 ?

Jak już chcesz wydać 2,5 tys. to wybrałbym wyższy model PLX 1000

Cytat: arturrogo w Luty 08, 2017, 22:31
Czy do tego Denona PMA720ae, zasadne jest używanie przedwzmacniacza gramofonowego (obecnie posiadam Przedwzmacniacz gramofonowy Infera Mini MM), czy wystarczy podłączyć gramofon bezpośrednio do wzmacniacza?

Możesz podłączyć bezpośrednio poprzez wejście PHONO. Tylko wzmak za 1200 zł jaki może układ odpowiedzialny za wzmocnienie sygnału dla wkładek MM? Prosty i tani. Normalne, komercyjne przedwzmacniacze gramofonowe ( NAD, Cambridge Audio, Pro-Ject), które wytwarzają już jakąś scenę, wyłuskują detal- zaczynają się od tysiaka.
Nie wiem na ile uzdolniona jest Infera, ale powinno być i tak wyraźnie lepiej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


arturrogo

A może zamiast wzmacniacza denona zafundować sobie TECHNICS SU-VX700
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

Gerwazy

#879
CytatTylko wzmak za 1200 zł jaki może układ odpowiedzialny za wzmocnienie sygnału dla wkładek MM? Prosty i tani. Normalne, komercyjne przedwzmacniacze gramofonowe ( NAD, Cambridge Audio, Pro-Ject), które wytwarzają już jakąś scenę zaczynają się od tysiaka

Taka propozycja, z przełomu 1986/1987, najlepszy model tej firmy, jeśli chodzi o wzmacniacze zintegrowane, bo jeszcze w katalogu stosowne przedwzmacniacze i końcówki mocy, ale to inna bajka.

O taki:

Jeszcze nie wiem jak chula pod gramofonem,  - kupiłem głównie pod eksperymenty z wkładkami typu MC, ma do wyboru wkładki do i od ;) ale pod CD jest moc ;)

Kiedyś, 30 lat temu kosztowało toto 1600 DM - ile teraz kosztują wzmacniacze tej klasy, tego nie wiem, ale teraz ten model w bardzo dobrym stanie, można okazyjnie kupić, za około 350-400 złotych



Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Do powyższego wzmacniacz dokupiłem jeszcze gramofon firmy Sony, no taki podstawowy model, z tych bardziej sensownych, do tego w zestawie z niegłupią wkładkę i niegłupią igłą.
Pożyjemy zobaczymy ;)


ps: Całe 1200 złotych, z dostawą pod drzwi ;) 
 
Nic nie sprzedaję

amati74

Cytat: Gerwazy w Luty 10, 2017, 21:39
Do powyższego wzmacniacz dokupiłem jeszcze gramofon firmy Sony, no taki podstawowy model, z tych bardziej sensownych, do tego w zestawie z niegłupią wkładkę i niegłupią igłą.
Pożyjemy zobaczymy ;)


ps: Całe 1200 złotych, z dostawą pod drzwi ;) 

Całkiem fajny jaka igła i wkladka

Gerwazy

Cytat: amati74 w Luty 10, 2017, 21:41
Cytat: Gerwazy w Luty 10, 2017, 21:39
Do powyższego wzmacniacz dokupiłem jeszcze gramofon firmy Sony, no taki podstawowy model, z tych bardziej sensownych, do tego w zestawie z niegłupią wkładkę i niegłupią igłą.
Pożyjemy zobaczymy ;)


ps: Całe 1200 złotych, z dostawą pod drzwi ;) 

Całkiem fajny jaka igła i wkladka

Wkładka Grado red z poniższą igłą:

http://www.needledoctor.com/Grado-8MZ-V-Stylus
Nic nie sprzedaję

GB

Dziś udało mi się posłuchać mojego Bernarda na Vincencie i Focal Aria z pre od cambridga. Całkiem nieźle sobie radził bynajmniej nie gorzej niż nowe gramofony w zakresie cenowym do 8.000 PLN, jakie wcześniej słuchałem.

Takie pytanko jakiego headshella można zamontować do Bernarda aby móc redukować wkładkę  w pod kątem w stosunku do rowka?

Czy poprawi dźwięk w Bernardzie wymiana starego kabla interconnect na coś nowszego?

Oczywiście w.w w rozsądnych kosztach.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

amati74

I jak gra to cudo? Chodzi o Soniacza z grado

Gerwazy

Cytat: amati74 w Luty 10, 2017, 21:58
I jak gra to cudo?
Nie wiem, jeszcze stoi w USA ;)


Nic nie sprzedaję

kawosz


amati74

Cytat: Gerwazy w Luty 10, 2017, 22:00
Cytat: amati74 w Luty 10, 2017, 21:58
I jak gra to cudo?
Nie wiem, jeszcze stoi w USA ;)
O masz ci los, ja już bym nóżkami tupał bo ja jestem niecierpliwy z ADHD [emoji12]

rudy-102

Cytat: GB w Luty 10, 2017, 21:58Dziś udało mi się posłuchać mojego Bernarda na Vincencie i Focal Aria z pre od cambridga
I jaki wariant arii wybrałeś.
Cytat: GB w Luty 10, 2017, 21:58jakiego headshella można zamontować do Bernarda aby móc redukować wkładkę  w pod kątem w stosunku do rowka?
W moim Danielu używałem headshella Nagaoka TOP-Q (chyba tak się nazywał). Trochę drogie, ale byłem bardzo zadowolony.



Tam masz na dole śrubkę, którą możesz regulować azymut.

rudy-102

Albo Sumiko HS-12. To jest to samo.

Gerwazy

Cytat: GB w Luty 10, 2017, 21:58
Dziś udało mi się posłuchać mojego Bernarda na Vincencie i Focal Aria z pre od cambridga. Całkiem nieźle sobie radził bynajmniej nie gorzej niż nowe gramofony w zakresie cenowym do 8.000 PLN, jakie wcześniej słuchałem.

Takie pytanko jakiego headshella można zamontować do Bernarda aby móc redukować wkładkę  w pod kątem w stosunku do rowka?

Czy poprawi dźwięk w Bernardzie wymiana starego kabla interconnect na coś nowszego?

Oczywiście w.w w rozsądnych kosztach.

Pozdrawiam
GB



1.Okablowanie w tym dziadku to trzeba zmienić na dzień dobry
2. Popatrz jaka jest głowica w ramieniu, żeby nie okazało się że nie da się zamontować headshella, bo za głęboki, albo z jedną wypustką, a potrzebny z dwoma, i czy głowica umożliwia obrót headshella wokół własnej osi, patrząc od przodu
3. Jak to już ustalisz, to kup kilka mat, bo regulacji VTA ten model nie ma, oraz papier milimetrowy, do ustawienia wkładki, aby byłą równoległa do powierzcni płyty
4.Oczywiście taki headshell, z zachowaniem powyższych uwag,   który umożliwia przesuwanie wkładki , w tył lub w przód

powodzenia

     
Nic nie sprzedaję

rudy-102

Cytat: GB w Luty 10, 2017, 21:58Bernarda
Który to jest Bernard, bo były chyba trzy różne?

Gerwazy

Cytat: kawosz w Luty 10, 2017, 22:01
Cytat: GB w Luty 10, 2017, 21:58Takie pytanko jakiego headshella można zamontować do Bernarda aby móc redukować wkładkę  w pod kątem w stosunku do rowka?
http://allegro.pl/headshell-nagaoka-magnezowy-najwyzsza-klasa-i6705941904.html?reco_id=fa995726-efd3-11e6-9f69-0283f8366be8&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

??????  ?

Oczywiście, aby zawiesić na tym cudzie za 300 złotych wkładkę MF :)

Żartuję sobie, ale kupowanie headshella za 300 zł, pomijając fakt czy będzie pasować, do gramofonu Unitry to jak kupowanie alufelg do auta. Fiat 126P ;)


Nic nie sprzedaję

kawosz

Cytat: Gerwazy w Luty 10, 2017, 22:24Oczywiście, aby zawiesić na tym cudzie za 300 złotych wkładkę MF

Żartuję sobie, ale kupowanie headshella za 300 zł, pomijając fakt czy będzie pasować, do gramofonu Unitry to jak kupowanie alufelg do auta. Fiat 126P

To najtańszy headshell z regulacją azymutu . Można drożej . Headshell się kupuje raz i trzyma do różnych gramofonów . Chyba że ten o którym mówisz to na sprzedaż szykujesz ? . W takim razie po co zmieniać . Nabłyszcz i będzie git

rudy-102

Cytat: Gerwazy w Luty 10, 2017, 22:24Żartuję sobie, ale kupowanie headshella za 300 zł, pomijając fakt czy będzie pasować, do gramofonu Unitry to jak kupowanie alufelg do auta. Fiat 126P ;)
A kto szalonemu zabroni  :) . Miałem to w Danielu i grałem tak przez jakieś dwa lata. Byłem bardzo zadowolony bo dzięki temu udało się w końcu wszystko poustawiać. Teraz leży na strychu i się marnuje. Może powinienem sprzedać.

kawosz

Cytat: rudy-102 w Luty 10, 2017, 22:31Teraz leży na strychu i się marnuje. Może powinienem sprzedać.
Po co :) Leży jeść nie woła . Może się kiedyś przyda

rudy-102

Cytat: kawosz w Luty 10, 2017, 22:29
Cytat: Gerwazy w Luty 10, 2017, 22:24Oczywiście, aby zawiesić na tym cudzie za 300 złotych wkładkę MF

Żartuję sobie, ale kupowanie headshella za 300 zł, pomijając fakt czy będzie pasować, do gramofonu Unitry to jak kupowanie alufelg do auta. Fiat 126P

To najtańszy headshell z regulacją azymutu . Można drożej . Headshell się kupuje raz i trzyma do różnych gramofonów . Chyba że ten o którym mówisz to na sprzedaż szykujesz ? . W takim razie po co zmieniać . Nabłyszcz i będzie git

Można też miedzy headshell a wkładkę włożyć słomkę i przesuwając nią w lewo lub prawo próbować ustawić azymut, tylko że jest to strasznie upierdliwe. Ja po kilku dniach poddałem się i kupiłem w/w headshell.

GB

Kolumny to Aria 926.

http://winyle.pl/uchwyty-do-wkladek/873-reloop-headshell-silver.html

A taki headshell jak w.w? Piszą że pasuje do Unitry.

Nie Bernard (GS 480) popracuje jeszcze u mnie do spłaty sprzętu.


Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

#898
Cytat: GB w Luty 10, 2017, 22:46A taki headshell jak w.w? Piszą że pasuje do Unitry.
Pewnie pasuje . Tylko co chcesz osiągnąć zakładając ten headshell ? . Oryginalny jest za lekki ? za ciężki ? . Jeżeli oryginał masz sprawny to nie ma sensu .

rudy-102

Cytat: GB w Luty 10, 2017, 22:46Kolumny to Aria 926.
Jeśli kupiłeś nowe to potrzebują one trochę czasu żeby się wgrały. Po dwóch tygodniach powinno być znacznie lepiej niż na początku.