Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Oczywiście,że tak.

Gerwazy

Cytat: kawosz w Luty 10, 2017, 23:56
Kolega robi renowacje swojego gramofony jeżeli nie zauważyłeś . Może kiedyś będzie szukał nowego gramofonu . Na razie chyba nie szuka .

No właśnie.

Kupił gramofon marki Unitra, a może Fonica, jeden pies, i próbuje z piasku ukręcić bicz, kompletnie bez sensu
Naczytał się, że jak wymieni okablowanie, interkonekty i headshell to będzie dobrze
Nie będzie dobrze.
W dodatku bladego pojęcia o tym nie ma, zlecił naprawę jakiemu serwisowi, który ma też żadne pojęcie o tym co robi.
Bo co to za serwis, który robi naprawę, a zlecający lata po forach i szuka porady jaki headshell będzie pasował, do, bardzo znanego gramofonu marki Unitra,
Do tego, co mądrzejszy doradzają zakup do tego gramofonu, wartości około 250 złotych, headshella za 300 złotych
Ma to taki sens, jak szukanie zeszłorocznego śniegu - bez urazy.

Trzeba zacząć od tego, że wkładanie w ten gramofon większej kasy jest pozbawione kompletnie sensu.
Wymiana paska, no ok, bo to niewielki koszt, jakaś renowacja własnymi siłami typu wymiana kabli, ale to też jakieś nie drogie, za 10-20 złotych, smarowanie ruchomych elementów, ewentualnie zakup jakiegoś headshella, za 20-30 złotych, jak chce założyć lepszą wkładkę, typu AT 95E, bo wyżej to nie ma sensu

 

 

Nic nie sprzedaję

kawosz

#927
Tyle tylko że ta ułomna Fonika czy Unitra jeden pies po odnowieniu zyska na wartości . Ty proponujesz Koledze żeby zaczął licytację  Twojego gramofonu . To nie jest w porządku . Jest dział z ogłoszeniami . Napisz ile za niego chcesz i wstaw zdjęcia a nie robisz podchody .

paul_67

Ja do swojego Daniela zainstalowałem magnezowy headshell Sumiko i co? Ładnie wygląda i gra.Takie moje prawo i koledze też nie zabraniam :)

kawosz

Cytat: paul_67 w Luty 11, 2017, 19:47Takie moje prawo i koledze też nie zabraniam
Bo Ty traktujesz to jako hobby i pasję . Że o nabach nie wspomnę :) . Pewnie w tamtym czasie jak je robiłeś można było za równowartość kupić całego szpulaka .

Gerwazy

Cytat: kawosz w Luty 11, 2017, 19:37
Tyle tylko że ta ułomna Fonika czy Unitra jeden pies po odnowieniu zyska na wartości . Ty proponujesz Koledze żeby zaczął licytację  Twojego gramofonu . To nie jest w porządku . Jest dział z ogłoszeniami . Napisz ile za niego chcesz i wstaw zdjęcia a nie robisz podchody .


No ok, mogłem podać linka do jakieś innej aukcji, na przykład co można kupić za sensowne pieniądze, zamiast podobną kasę wkładać w ułomka Unitry. Podałem do swojej aukcji bo, wiem co tam jest sprzedawane, podawanie linka do aukcji kogoś innego to narażanie kupującego na wiele niewiadomych. Ale ok, nie było eleganckie.

   
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: paul_67 w Luty 11, 2017, 19:47
Ja do swojego Daniela zainstalowałem magnezowy headshell Sumiko i co? Ładnie wygląda i gra.Takie moje prawo i koledze też nie zabraniam :)

tylko, ze takie porady, dla kogoś kto zielony jest jak szczypiorek na wiosnę, to wpuszczanie gościa w kanał, wystarczy że kupił ten gramofon Unitry, z którym już ma problemy, i oby to były jedyne problemy. 
Nic nie sprzedaję

kawosz

Dobrze że są jeszcze pasjonaci którzy mają środki i chęci na odnawianie starej elektroniki . Co to znaczy że wpuszczamy w kanał . Że proponujemy solidny hedshell ? a nie chińskie gówno za 30 zł . To przecież oddzielny przyrząd w żaden sposób nie związany z tym gramofonem . Headshell który może służyć latami z różnymi gramofonami . Mamy inną filozofię audio .

paul_67

Mam takiego DIY z regulacją azymutu, ale nie wiem czy nie będzie za ciężki do Bernarda.Waga całości 15g.Wykonany z aluminium i tytanu...

paul_67

Mogę podesłać do testów :)

Gerwazy

Cytat: kawosz w Luty 11, 2017, 20:13
Dobrze że są jeszcze pasjonaci którzy mają środki i chęci na odnawianie starej elektroniki . Co to znaczy że wpuszczamy w kanał . Że proponujemy solidny hedshell ? a nie chińskie gówno za 30 zł . To przecież oddzielny przyrząd w żaden sposób nie związany z tym gramofonem . Headshell który może służyć latami z różnymi gramofonami . Mamy inną filozofię audio .


Super, fajnie, że są pasjonaci którzy odnawiają starą elektronikę.
Tylko, że w tym przypadku, przypadek jest inny, gość jest nieświadomy tego co czyni, i porady typu kup headshell za 300 złotych, do gramofonu za 250 złotych, bo może ci się przydać o następnego gramofonu, są delikatnie mówiąc, chybione.

Powiem tak, trzeba podochodzić do tego zdroworozsądkowo, nic na siłę



Nic nie sprzedaję

kawosz

Z ciekawości sprawdziłem ceny tych gramofonów . Faktycznie kosztują tanio . Tylko co to zmienia w kwestii headshella ? .

GB

#937
Cytat: Gerwazy w Luty 11, 2017, 21:25
Cytat: kawosz w Luty 11, 2017, 20:13
Dobrze że są jeszcze pasjonaci którzy mają środki i chęci na odnawianie starej elektroniki . Co to znaczy że wpuszczamy w kanał . Że proponujemy solidny hedshell ? a nie chińskie gówno za 30 zł . To przecież oddzielny przyrząd w żaden sposób nie związany z tym gramofonem . Headshell który może służyć latami z różnymi gramofonami . Mamy inną filozofię audio .


Super, fajnie, że są pasjonaci którzy odnawiają starą elektronikę.
Tylko, że w tym przypadku, przypadek jest inny, gość jest nieświadomy tego co czyni, i porady typu kup headshell za 300 złotych, do gramofonu za 250 złotych, bo może ci się przydać o następnego gramofonu, są delikatnie mówiąc, chybione.

Powiem tak, trzeba podochodzić do tego zdroworozsądkowo, nic na siłę
Człowieku wyluzuj.

Wciskasz swój gramofon i strzelasz focha bo nie chce go kupić a przy okazji obrażasz mnie pisząc, że nie wiem co robie.

Otóż to co robię, robię świadomie. A Tobie nic do tego.

1. Nie kupiłem Unitry tylko odnalazłem ją u siebie na strychu - i pomyślałem, że chciałbym wrócić do płyt.

2. To co potrafiłem wymieniłem: pasek, bezpiecznik, nasmarowałem łożysko, wymieniłem wkładkę.

3. Kable wymieniam u pasjonata, który sprzedał  mi wzmacniacz i kolumny - koszt śmieszny 40 PLN - ja nie mam smykałki do lutowania.

4. Ze względu na inwestycje w w.w sprzęt zmiana gramofonu musi poczekać.

5. Koledzy polecili dobrego headshella i zastanawiam się nad jego zakupem - traktuje to jako inwestycję  przyszłościową jak zmienie kiedyś gramofon.

6. Headshell będzie teraz grał na Bernardzie bo stwierdziłem, iż ze sprzętem jaki kupiłem Bernard gra nie gorzej niż nowe gramofony w cenie do 8.000 PLN jakie dotychczas udało mi się przesłuchać.

5. W moim gramofonie wypoleruje jeszcze pokrywę i wymienię matę pod płytę.

Będę grał i cieszył się muzyką ze swoich starych i nowych płyt.


Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

amati74


GB

Prawdziwy z ciebie audiomaniak z uporem do celu tak trzeba. To twoja kasa i twoje wybory.

frywolny trucht

[Żeby nie rozmaczać wątku o gramofonach, część o niedobrych żonach tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1809.0 ]

Cytat: GB w Luty 11, 2017, 22:46Headshell będzie teraz grał na Bernardzie bo stwierdziłem, iż ze sprzętem jaki kupiłem Bernard gra nie gorzej niż nowe gramofony w cenie do 8.000 PLN jakie dotychczas udało mi się przesłuchać.

Jakiś niezwykle udany egzemplarz ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Znam Bernarda bo na nim zaczynałem.Wiem jak jest wykonany i zgadzam się poniekąd z Gerwazym, że daleko mu do siódmego cudu świata. Sądzę że Saba jest gramofonem o wyższej kulturze technicznej wykonania.

Nie wiem jak wyglądała procedura porównawcza z konstrukcjami za 8000 zł i jakie to przede wszystkim były gramofony bo odniesienie Bernarda do dużo droższych konstrukcji jest dla mnie zdumiewające.

Ja go zamieniłem na Projecta 6.1 z pływającym zawieszeniem i to była duża różnica na korzyść tego ostatniego.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

Cytat: Piterski w Luty 12, 2017, 22:47
Znam Bernarda bo na nim zaczynałem.Wiem jak jest wykonany i zgadzam się poniekąd z Gerwazym, że daleko mu do siódmego cudu świata. Sądzę że Saba jest gramofonem o wyższej kulturze technicznej wykonania.

Nie wiem jak wyglądała procedura porównawcza z konstrukcjami za 8000 zł i jakie to przede wszystkim były gramofony bo odniesienie Bernarda do dużo droższych konstrukcji jest dla mnie zdumiewające.

Ja go zamieniłem na Projecta 6.1 z pływającym zawieszeniem i to była duża różnica na korzyść tego ostatniego.
Masz może jakiegoś linka z jakąś recenzja do tego rpm 6.1 z tym pływającym zawieszeniem?

Piterski

Mam w starym numerze Audio jako przedruk z niemieckiej prasy.
Grałem na nim z wkładką MM Ortofon 540 na pre Ri-Audio PH1.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: amati74 w Luty 12, 2017, 22:51Masz może jakiegoś linka z jakąś recenzja do tego rpm 6.1 z tym pływającym zawieszeniem?
http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony/542-pro-ject-rpm-6-1-sb
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pan-troglodytes

#945
Cytat: amati74 w Luty 12, 2017, 22:51Masz może jakiegoś linka z jakąś recenzja do tego rpm 6.1 z tym pływającym zawieszeniem?

W RPM 6.1 pływać mogą co najwyżej obroty, nie zawieszenie. To sztywny gramofon, jak zresztą cała seria RPM. Może chodzi ci o modele Perspective / Perspex, one były pływające? Jeszcze był taki starszy model o nazwie 6.9, chyba pierwszy ProJect z pływającym zawieszeniem. Jak cała reszta niewiele wart.

http://www.project-audio.com/main.php?prod=6perspex&cat=turntables&lang=en


GB

Koledzy a jak ocenicie poniższy sprzęt?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6707280906

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

GB

Cytat: tomasz_pianista w Luty 13, 2017, 09:13
Fajne, tylko warte jakieś 4 razy mniej.

http://www.ebay.pl/itm/Denon-dp2000-Turntable-with-Stax-arm-/282284355267?hash=item41b9756ec3:g:8qUAAOSw6DtYSXke - tu masz dużo taniej. Ale i tak za drogo.
A to coś chyba zmienili w aukcji to jak sprawdzałem to było 2.000 PLN.

Co w.w cenie możesz polecić?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

Cytat: GB w Luty 13, 2017, 10:09Co w.w cenie możesz polecić?
To wprawdzie licytacja ale cena jakiś czas temu magicznie zatrzymała się na 2 tys. Możliwe, że dużo więcej już nie wzrośnie:
http://allegro.pl/yamaha-pf-800hi-endgramofon-ideal-i6704385093.html
Mam dokładnie taki sam - to bardzo dobry gramofon. PF-800 w takim stanie potrafi kosztować nawet blisko 4 tys.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910