Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: pan-troglodytes w Luty 13, 2017, 08:28
Cytat: amati74 w Luty 12, 2017, 22:51Masz może jakiegoś linka z jakąś recenzja do tego rpm 6.1 z tym pływającym zawieszeniem?

W RPM 6.1 pływać mogą co najwyżej obroty, nie zawieszenie. To sztywny gramofon, jak zresztą cała seria RPM. Może chodzi ci o modele Perspective / Perspex, one były pływające? Jeszcze był taki starszy model o nazwie 6.9, chyba pierwszy ProJect z pływającym zawieszeniem. Jak cała reszta niewiele wart.

http://www.project-audio.com/main.php?prod=6perspex&cat=turntables&lang=en


To nie o tym modelu jest mowa. Tak wyglądał mój gramofon.


Nie zauważyłem, że amati74 skojarzył go z serią RPM.
Mój model to już z 20 letnia konstrukcja.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: pan-troglodytes w Luty 13, 2017, 08:28Jeszcze był taki starszy model o nazwie 6.9, chyba pierwszy ProJect z pływającym zawieszeniem. Jak cała reszta niewiele wart.

A czy Ty go kiedyś miałeś i użytkowałeś? Stawiasz takie odważne tezy jak byś miał do czynienia z większością gramofonów tej firmy.
Ja cenie tylko wypowiedzi merytoryczne, a nie stwierdzenia to jest cacy, a to do dupy.
Takie recenzje to nie wystawiają Ci jednak zbyt dobrego świadectwa, a już myślałem że faktycznie może masz dość bogate doświadczenie z gramofonami.
W takim wypadku wypadało by napisać, że Berdnard to wydmuszka nie warta inwestowania w niego pieniędzy?

Project nie kosztował worka pieniędzy bo za 6.1, z innym talerzem, wystarczyła jedna moje pensja jako świerzaka prosto po studiach.
Grałem na nim z wkładką 540, która kosztowała z 30% wartości tego gramofonu.
To nie było złe granie, a miałem porównanie do AdFontesta z Dynavectorem 20X2LO, więc konkurencja poważna.
Sprzedałem go bo przesiadałem się na wkładkę MC i na tym Projecie to by było marnowanie potencjału tej wkładki.
Obecny użytkownik posłuchał go i porównał z wydmuszką z epoki lat 80 (nie obraź się Rafale za to porównanie).
Nie miał wątpliwości, że warto kupić ten gramofon, a ostatnio kiedy mu go kalibrowałem bo wymienił wkładkę i też grało to doskonale bo szablonik od producenta się nadaje do kosza.

Łatwo coś "opluć" trudniej rzeczowo przedstawić zalety i wady.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


krzysiek

Cytat: kawosz w Luty 13, 2017, 11:28Jest na forum już jeden taki soniaczek . Kolega sobie chwali .

Ten z ebaya nie ma oryginalnego headshella SH-165, który kosztuje majątek. Jak szukać za takie pieniądze, to raczej z oryginalnym. Kupiłem sobie podróbkę koszyka sme, imho lipa w porównaniu z SH-165.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun


krzysiek

Ładny. Mnie też ciągnęło i padło na Sony. Jestem zadowolony :) ostatnio przewiesiłem Benza z Regi na Sony i też jest fajnie :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

christo

Cytat: blackholesun w Luty 13, 2017, 11:34Ten z ebaya nie ma oryginalnego headshella SH-165, który kosztuje majątek.
Na ebaju $80-$90. Tobez dramatu. Headshell Sumiko, który rozpalił ostatnio emocje kosztuje ok. 300 zł więc porównywalnie. A ten Soniak nie ma złej ceny!
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kawosz

#957
Cytat: christo w Luty 13, 2017, 11:54A ten Soniak nie ma złej ceny!
Mieści się w budżecie . Jeżeli ta Unitra którą @GB odnawiasz  to nie jest kwestia sentymentalna to warto kupić dobrego Japończyka .
Kupowanie z Ebay ma jeszcze ten plus że gdy płacisz Pay to masz prawo reklamować . Pay zawsze przyznaje rację kupującym

GB

Cytat: kawosz w Luty 13, 2017, 11:42
Mnie to jeszcze ciągnie poza fajnym idlerem do pionka z epoki . Kiedyś pewnie nie wytrzymam ciśnienia  ;)
http://www.ebay.de/itm/Pioneer-PL-570-X-Plattenspieler-Turntable-Platine-vinyle-automatique/112300348447?_trksid=p2047675.c100009.m1982&_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140117125630%26meid%3Dbc628f92806a434089a4320f9a7c1e7f%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D282332744368
Ten pionier podoba mi się wizualnie. Tyle tylko mogę narazie powiedzieć. Jak się ma ten Pionek do Sonego?

Ta wkładka Sumiko nada się do w.w?

Bernarda odnowie i będę trzymał jako wspomnienie w przeszłości.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

Cytat: GB w Luty 13, 2017, 12:12Ten pionier podoba mi się wizualnie. Tyle tylko mogę narazie powiedzieć. Jak się ma ten Pionek do Sonego?
Poczytaj sobie: https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1354.0
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GB

Już mi się podoba bo auto. Do ilu może dojść taka aukcja. Jaka jest realna wartość takiego sprzętu.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Pionek może przekroczyć budżet . A wart jest tyle za ile się sprzeda . Czyli nie wiadomo
https://www.hifishark.com/model/pioneer-pl-570
Soniak jest kup teraz i nie jest gorszy . A czy brzydszy to też rzecz gustu .

frywolny trucht

Całkiem sporą pulę dobrych gramofonów miało Micro Seiki. GregWatson zbierał, promował i nawet uwierzyłem, że są fajne- ale nie wiem czy mu się zaczęły psuć,  nic o nich nie pisze :)

[pyskówka z poprzedniej strony w śmietniku]
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: Piterski w Luty 13, 2017, 10:22
Cytat: pan-troglodytes w Luty 13, 2017, 08:28
Cytat: amati74 w Luty 12, 2017, 22:51Masz może jakiegoś linka z jakąś recenzja do tego rpm 6.1 z tym pływającym zawieszeniem?

W RPM 6.1 pływać mogą co najwyżej obroty, nie zawieszenie. To sztywny gramofon, jak zresztą cała seria RPM. Może chodzi ci o modele Perspective / Perspex, one były pływające? Jeszcze był taki starszy model o nazwie 6.9, chyba pierwszy ProJect z pływającym zawieszeniem. Jak cała reszta niewiele wart.

http://www.project-audio.com/main.php?prod=6perspex&cat=turntables&lang=en


To nie o tym modelu jest mowa. Tak wyglądał mój gramofon.


Nie zauważyłem, że amati74 skojarzył go z serią RPM.
Mój model to już z 20 letnia konstrukcja.
Przepraszam za zamieszanie mój błąd, wyszło szydlo z worka, że mam małe pojęcie o gramofonach, ale się tego nie wstydzę a co [emoji12]

pan-troglodytes

Cytat: Piterski w Luty 13, 2017, 10:46A czy Ty go kiedyś miałeś i użytkowałeś? Stawiasz takie odważne tezy jak byś miał do czynienia z większością gramofonów tej firmy.

Tak, faktycznie merytoryka mojej wypowiedzi słaba. Proszę zalicz to na poczet braku porannej kawy.
Miałem do czynienia z kilkoma ProJectami, model Perspective starałem się polubić przez ponad rok. To zdecydowanie słaby gramofon moim zdaniem. Zawieszenie napędu na sprężynach to nie wszystko co należy wykonać aby gramofon dobrze grał. Zawieszenie musi być jeszcze odpowiednio zestrojone z plintą i ramieniem. Perspective ćwiczyłem z Benz Micro Gold, potem Ace. Wkładek MM nie zliczę ale było ich sporo. Dźwięk zawsze był zmulony, ściśnięty, z fatalną przestrzenią (a właściwie jej brakiem). Te same wkładki powieszone na Sondeku z 1978 roku grały aż miło. Miałem też model 2Xperience Classic - o, ten stanowczo zasługuje na oddzielny wpis bo poziom beznadziejności tego gramofonu jest zaprawdę wysoki. Głośny silnik, fatalne wytłumienie napędu, odpadające kabelki, beznadziejny dźwięk. Przykro mi ale nie polubiłem się z czeskimi gramofonami mimo, że próbowałem.


rudy-102

No i widzicie. Na tym tle stary polski gramofon jak się nad nim trochę popracuje może wypaść jeszcze całkiem nieźle.

amati74

Koledzy tak was narzekających ciągle na PJ'y słucham i chyba trochę przesadzacie. Ja mam najgorszego z możliwych debuta III,a mimo wszystko muzyka pięknie mi gra i doceniam kunszt ludzi tworzących ten czy inny gatunek muzyczny. Powoli zapomnacie chyba że najważniejsza jest muzyka i serce jakie muzycy włożyli w zagranie utworu. Żeby było jasne nie jestem głuchy. Kiedyś ludzie potrafili się cieszyć z muzyki grając na tych przysłowiowych polskich wydmuszkach i było fajnie a dziś tylko narzekania. Mam wrażenie że cześć ludzi wymyśla sobie problemy i to im sprawia najwięcej frajdy.

christo

Cytat: amati74 w Luty 13, 2017, 13:54Koledzy tak was narzekających ciągle na PJ'y słucham i chyba trochę przesadzacie.
To trochę nie tak. Piterski za bardzo nie narzekał. Ja też miałem pro-jecta i sprawdził się. Na pewnym etapie oczywiście i nadal uważam, że to dobry wybór na początek.
Cytat: amati74 w Luty 13, 2017, 13:54Kiedyś ludzie potrafili się cieszyć z muzyki grając na tych przysłowiowych polskich wydmuszkach i było fajnie a dziś tylko narzekania.
Hej, zagalopowałeś się! Kiedyś ludzie się cieszyli jak udało im się kupić salceson! Kogo było stać na Thorensa czy Duala z Pewexu? Też miałem Fonikę i poleciała na śmietnik jak zobaczyłem co ma w środku.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

#968
Cytat: amati74 w Luty 13, 2017, 13:54
polskich wydmuszkach


Nie wszystko było wydmuszką :) .


amati74

Cytat: christo w Luty 13, 2017, 14:05
Cytat: amati74 w Luty 13, 2017, 13:54Koledzy tak was narzekających ciągle na PJ'y słucham i chyba trochę przesadzacie.
To trochę nie tak. Piterski za bardzo nie narzekał. Ja też miałem pro-jecta i sprawdził się. Na pewnym etapie oczywiście i nadal uważam, że to dobry wybór na początek.
Cytat: amati74 w Luty 13, 2017, 13:54Kiedyś ludzie potrafili się cieszyć z muzyki grając na tych przysłowiowych polskich wydmuszkach i było fajnie a dziś tylko narzekania.
Hej, zagalopowałeś się! Kiedyś ludzie się cieszyli jak udało im się kupić salceson! Kogo było stać na Thorensa czy Duala z Pewexu? Też miałem Fonikę i poleciała na śmietnik jak zobaczyłem co ma w środku.
Akurat post nie był skierowany do piterskiego, a co do mojego zagalopowania, to może ludzie się zagalopowali w ulepszaniu i nie potrafią się zatrzymać wyluzowac. Jeśli chodzi o salceson szczególnie ogzorkowy, to często lepszy jest od szynki.... Pamiętajcie czasami wypasanie się rarytasami prowadzi do choroby królewskiej, więc czy czasem nie jest zdrowiej się wyluzowac i zjeść salceson. [emoji12].

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Luty 13, 2017, 14:11Nie wszystko było wydmuszką  .

http://www.naprawagramofonow.pl/

gdzie: "-Czy warto polować za egzemplarzem fabrycznie nowym?
-Zdecydowanie nie, bo przedrożymy wtedy zakup. Ale warto trafić na egzemplarz nigdy nie serwisowany (nawet, jeśli posiada on usterki). Tylko około 10% Danieli opuściło fabrykę z optymalnie wyregulowaną geometrią, gdzie wszystkie komponenty są pierwszej jakości. Ponadto, po 30 latach postoju gramofon i tak będzie się nadawał do serwisu, z uwagi na zastanie i wysychanie elementów i smarów. "

;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

No dobra. Nie znam się :)

amati74

Cytat: rudy-102 w Luty 13, 2017, 14:46
No dobra. Nie znam się :)
Może lepiej siedźmy cicho bo wychodzi na to że się nie znamy 😁. Hihi za to ja się lepiej znam na takich wydmuszkach

Nówka sztuka z Polski dziś w nocy przywieziona [emoji12]

amati74

Pewnie zaraz dostanę bana za fotki nie w temacie, ok biorę to na klate, chciałem wprowadzić troszkę humorystycznego luziku

pan-troglodytes

hmmm... głogowa... to nie ma prawa grać  :P