Jaki gramofon ?

Zaczęty przez Magreeltoreel, Luty 28, 2016, 17:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Cytat: pan-troglodytes w Luty 13, 2017, 15:20
hmmm... głogowa... to nie ma prawa grać  [emoji14]
Ale jak to w głowie gra, pełnym składem symfocznym, a rano kotły grzmią w glowie

Piterski

Cytat: pan-troglodytes w Luty 13, 2017, 13:23model Perspective starałem się polubić przez ponad rok. To zdecydowanie słaby gramofon moim zdaniem. Zawieszenie napędu na sprężynach to nie wszystko co należy wykonać aby gramofon dobrze grał. Zawieszenie musi być jeszcze odpowiednio zestrojone z plintą i ramieniem.

Kiedy szukałem czegoś co zastąpi mojego Projecta w założonym budżecie znalazłem właśnie model Project Perspective.
Ogólnie różnica była taka, że plinta z akrylu nie z MDF-u, magnesy zamiast sprężyn i ramie węglowe zamiast aluminiowego. Tłumienie olejowe jak widzę oba miały takie samo, a cena blisko 6000. Trochę tak "zamienił stryjek siekierkę na kijek".
Trochę mnie dziwi i zaskakuje, to jak zagrała ta wkładka Benz u Ciebie. Zaskoczony jestem, że tak fatalnie bo 540 Ortofona, (mam wrażenie, że to taki Denon 103 w wersji MM tylko, że z lepszym szlifem) grał naprawdę ładnie muzykalnie z dość mocną miękką podstawą basową.
Sondek to inna szkoła i inna liga ale jeśli dobrze pamiętam był chyba sporo droższy od Projecta w okresie kiedy go kupowałem jako nowy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jajacek1410

Cytat: Piterski w Luty 13, 2017, 15:29... znalazłem właśnie model Project Perspective.
Ogólnie różnica była taka, że plinta z akrylu nie z MDF-u, magnesy zamiast sprężyn i ramie węglowe zamiast aluminiowego. Tłumienie olejowe jak widzę oba miały takie samo, a cena blisko 6000.
Raczej masz na myśli PerspeX'a. Perspective ma sprężyny i aluminiowe ramię. Mam tego Perspective'a i nie narzekam. Odkupiłem go od znajomego, który poszedł w Thorensa za ponad 10 kzł. Jakiejś szalonej różnicy pomiędzy gramofonami nie zauważyliśmy.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

rudy-102

Cytat: jajacek1410 w Luty 13, 2017, 17:21Jakiejś szalonej różnicy pomiędzy gramofonami nie zauważyliśmy.
Moim zdaniem takie porównania mają sens tylko, jak się je przeprowadza na tych samych wkładkach i całej reszcie toru i oczywiście w tym samym pomieszczeniu. Inaczej jest to strasznie trudne do porównania.

kawosz

Ja bym poszedł jednak innym torem . Co max można powiesić na ramieniu PJ . A co na drugim ramieniu . Wtedy może się okazać że jednak jest kolosalna różnica .

pan-troglodytes

Na ramieniu PJ to można powiesić bardzo fajne wkładki, na przykład ZYX Yatra w Majiku gra bardzo ładnie.
A w gramofonie PJ to samo ramię (9cc) i ta sama wkładka już grać nie chce.

jajacek1410

Cytat: rudy-102 w Luty 13, 2017, 17:45Moim zdaniem takie porównania mają sens tylko, jak się je przeprowadza na tych samych wkładkach i całej reszcie toru i oczywiście w tym samym pomieszczeniu. Inaczej jest to strasznie trudne do porównania.
Moim zdaniem masz rację :) Pewnie, że porównywaliśmy zgodnie ze sztuką. Nie pisałem o tym co oczywiste.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

christo

Cytat: blackholesun w Luty 13, 2017, 11:34Ten z ebaya nie ma oryginalnego headshella SH-165, który kosztuje majątek. Jak szukać za takie pieniądze, to raczej z oryginalnym. Kupiłem sobie podróbkę koszyka sme, imho lipa w porównaniu z SH-165.
Teraz dopiero doczytałem i uważnie spojrzałem na zdjęcia. W pierwszej linijce opisu jest:
Sony PS-X50 High End Plattenspieler + Audio Technica AT3200 MC System + org. Sony Headshell mit Ortofon FF15(aber ohne Nadel) czyli gramofon plus at3200 plus ortofon ff15 bez igły na oryginalnym headshellu. Widać go na zdjęciach. To tak dla porządku.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

krzysiek

Cytat: christo w Luty 14, 2017, 09:16czyli gramofon plus at3200 plus ortofon ff15 bez igły na oryginalnym headshellu. Widać go na zdjęciach. To tak dla porządku.

Rzeczywiście. To wychodzi niezła cena za całość. Mój PS-X65 nie ma takiego zagłębienia na przechowywanie zapasowego headshella :) mam tam latarnię morską he he
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

amati74

#984
Witam wszystkich właśnie oglądałem na yt jakąś krótka recenzje pro ject'a the classic'a i tam jest plastikowy talezyk ten pod dużym talezem i pasek napędowy jest płaski, trochę to kiepsko wygląda jak za taką cenę mogli się bardziej postarać
Obudowa drewno ramię carbon, a reszta jak w moim tanim modelu, jeśli się mylę wyprowadźcie mnie za ucho za dzrzwi

pan-troglodytes

Cytat: amati74 w Luty 14, 2017, 10:11Obudowa drewno ramię carbon

Obudowa to MDF plus fornir. Drewna brak. Ramię to kompozyt - rurka aluminiowa w otulinie z włókna węglowego. W sumie ciekawe rozwiązanie, daje średnią masę efektywną ramienia umożliwiającą montaż wkładek MC.

christo

Cytat: amati74 w Luty 14, 2017, 10:11oglądałem na yt jakąś krótka recenzje pro ject'a the classic'a i tam jest plastikowy talezyk ten pod dużym talezem i pasek napędowy jest płaski, trochę to kiepsko wygląda jak za taką cenę mogli się bardziej postarać
Płaski pasek jest w większości paskowców i to nie jest żadna wada. Takie rozwiązanie. A że palstikowy subplatter..? Moim zdaniem to akurat nie ma więszkego znaczenia. Mnie bardziej zaskoczyło co innego. Byłem przekonany, że to konstukcja podobna do np. Thorensa i subchassis jest zawieszone na sprężynach. A ono leży sobie po prostu na piłeczkach gumowych.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

amati74

Płaski pasek standardem ok, ale widziałem też upgrade do PJtow gdzie pasek jest o przekroju  koła
Mniejsza styczność, mniej przenosi drgania, ta taka cene można było dać taki pasek, a subplater aluminiowy też byłby o wiele lepsze rozwiązanie, a sądzę że nie zbyt kosztowne. Swoją drogą też byłem przekonany że PJ The Classic ma podobne zawieszenie jak Linn, a tu zonk i gumowe nóżki?

pan-troglodytes

Tutaj pan ładnie wyjaśnia dlaczego subplatter jest zły:
http://forums.stevehoffman.tv/threads/turntable-belt-drive-analysis-platter-vs-sub-platter.607821/

Konkluzja jest taka:
"Summing up. The combination of much higher bearing load forces, belt tension variation, 3X more speed variation sensitivity and 5.4X more sensitivity to drag forces place the sub-platter system with a significant amount of physical and mechanical disadvantages when compared to a platter driven turntable. It's refreshing to see that the high end turntable manufacturers actually have some sound engineering and physics principals to back up their designs. "

GB

Cytat: christo w Luty 14, 2017, 09:16
Cytat: blackholesun w Luty 13, 2017, 11:34Ten z ebaya nie ma oryginalnego headshella SH-165, który kosztuje majątek. Jak szukać za takie pieniądze, to raczej z oryginalnym. Kupiłem sobie podróbkę koszyka sme, imho lipa w porównaniu z SH-165.
Teraz dopiero doczytałem i uważnie spojrzałem na zdjęcia. W pierwszej linijce opisu jest:
Sony PS-X50 High End Plattenspieler + Audio Technica AT3200 MC System + org. Sony Headshell mit Ortofon FF15(aber ohne Nadel) czyli gramofon plus at3200 plus ortofon ff15 bez igły na oryginalnym headshellu. Widać go na zdjęciach. To tak dla porządku.
A igła do tego to jaka i jaki koszt?
Jak się ją montuje w headshell? To coś trudnego.

W sumie czaje się na tego Pioneer'a. Jak nie dam rady to wezmę soniaca.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tomasz_pianista

Cytat: amati74 w Luty 14, 2017, 11:24Płaski pasek standardem ok, ale widziałem też upgrade do PJtow gdzie pasek jest o przekroju  koła
Mniejsza styczność, mniej przenosi drgania, ta taka cene można było dać taki pasek, a subplater aluminiowy też byłby o wiele lepsze rozwiązanie, a sądzę że nie zbyt kosztowne. Swoją drogą też byłem przekonany że PJ The Classic ma podobne zawieszenie jak Linn, a tu zonk i gumowe nóżki?

Przecież ten gramofon to szmelc, tylko ludziom się podoba, bo wygląda "vintage".

A na trzypunktowe zawieszenie są patenty.

A z tym złym wpływem subplattera się nie zgadzam, to po prostu kwestia dobrego wykonania i projektu. Tak samo przekrój paska - wszystko zależy od silnika. Płaski pasek to większa powierzchnia styku i tym samym większy "torque".

Tu np. jeden z lepszych paskowców w historii gramofonów - jak widać z subplatterem.
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: pan-troglodytes w Luty 14, 2017, 11:25It's refreshing to see that the high end turntable manufacturers actually have some sound engineering and physics principals to back up their designs.
No nie. To nieprawda! Wszak to by nie przeszło. Audiofile to ludzie świadomi i wykształceni i nie łykną jakiejś techniczno-audiofilskiej postprawdy. :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GB

Witam,

Na eBay wisi taki patefon.

Czy możecie go ocenić?

Człowiek może obniżyć cenę o 100 EUR jeśli zakup poza ebay i PayPal.

Czy warto?

Czy za duże ryzyko?

Dzięki za info.


http://www.ebay.it/itm/302219855087



Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kawosz

Tak się czasem robi . 100 euro zapłacił by prowizji . Ale ja bym nie ryzykował . Pay to Twoja ochrona . Czy warto kruszyć kopie o 400 zł ? . Niby ma 100% pozytywnych komentarzy ale ja bym nie ryzykował . Spodobał Ci się pionek :) . Mi też się podoba . Wklep w sharka model i zobacz po ile chodzą .

christo

Na alle jest trochę ładnych thorensów w różnych cenach. Dopytaj specjalistów (Tomek, Ahaja) - może warto się zainteresować.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Podoba mi się ten model, acz dziwne, że na vinylengine nie funkcjonuje katalogowo. Taki niepopularny? Jest troszkę podmęczony ( plinta, pęknięcie pokrywy), ale przede wszystkim nie ciągałbym gramofonu przez pół Europy. Bałbym się. No i nie poza Pay Pal jak już koniecznie chcesz go mieć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Luty 15, 2017, 10:00Bałbym się. No i nie poza Pay Pal jak już koniecznie chcesz go mieć.
PayPal daje zabezpieczenie tylko do 500 euro. Chyba.

christo

Ostatnio sprzedawałem coś na Ebayu. Płatność - oczywiście PayPal. Wyglądało to tak, że przez trzy tygodnie od sfinalizowania transakcji miałem pieniądze na koncie paypala zablokowane. Gdyby nabywca w tym czasie zgłosił jakieś roszczenia, prawdopodobnie bez problemu otrzymałby zwrot.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

pan-troglodytes

A konto na PayPal masz zweryfikowane? Zaznaczyłeś w aukcji że zwrot jest możliwy? Ja kiedy sprzedaję czasem coś na ebay z użyciem PayPal pieniądze mam po 3-4 dniach.